Arbejder ...

loading

Midtjysk hurtigskak 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating12345678PoPlWeRn
1Steen Nielsen
Nr. Snede Skakklub
1811
6
1
4
1
3
½
2
1
5
1
7
1
9
 
 15,41814
2John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
1778
7
1
5
1
4
0
1
0
3
0
12
+
10
 
 354,31709
3Knud Erik Andersen
Nr. Snede Skakklub
1686
8
1
11
1
1
½
4
½
2
1
5
1
6
 
 524,351706
4Jesper Hegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
1659
9
1
1
0
2
1
3
½
6
1
8
½
5
 
 444,051658
5Niels Sevelsted
Nr. Snede Skakklub
1626
10
1
2
0
9
1
8
1
1
0
3
0
4
 
 364,051593
6Elias Meldgaard
Nr. Snede Skakklub
1514
1
0
9
0
12
+
7
1
4
0
11
1
3
 
 373,051467
7Torben Pold Jensen
Nr. Snede Skakklub
1423
2
0
10
1
11
1
6
0
8
1
1
0
12
+
 432,91428
8Bjarne Sonberg
Nr. Snede Skakklub
1409
3
0
12
+
10
1
5
0
7
0
4
½
11
 
 102,851348
9Aage Andersen
Skanderborg Skakklub
1325
4
0
6
1
5
0
11
1
12
+
10
0
1
 
 382,21316
10Aage Valdemar Madsen
Nr. Snede Skakklub
1103
5
0
7
0
8
0
12
+
11
1
9
1
2
 
 391,151141
11Lars Hinge Jensen
Nr. Snede Skakklub
1000
12
+
3
0
7
0
9
0
10
0
6
0
8
 
 1110,7959
12Hr. Oversidder
Ingen klub
800
11
-
8
-
6
-
10
-
9
-
2
-
7
-
 0120800
Indbydelse

Midtjysk Hurtigskak 2019

 

Nr. Snede skakklub indbyder hermed til en 8-runders Hurtigskak turneringen hurtigskak rates.

 

Spilledage følgende 4 mandage 21/10, 4/11, 11/11, 25/11,

 

Spilletid 2 partier pr aften 19.00-20.00 samt 20.00 til 21.00

 

Turneringsform Dansk Schweizer 1 gruppe

 

Indskud 50 kr. pr person.

 

Præmier offentliggøres når deltagerantallet er kendt.

Præmier afgøres ved ligestilling ved Almindelig korrektion.

 

Betænkningstid 20 min + 5 sec pr træk.

 

Spillested. Bavnehøjcentret, Bavnehøj 19, 8766 Nr.Snede.

 

Tilmelding. Senest 18/10 2019 på skak.dk eller til Turneringsleder John Engstrøm tlf. 20 87 40 25

 

Øvrigt. Der kan købes kaffe, øl, vand og brød på spillestedet.

 

Formand

 

John Engstrøm.

 

 

Periode 2019-10-21 .. 2019-11-25
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer John Engstrøm
Dommere

Tilmeldings muligheder til Midtjysk hurtigskak 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 12 2019-10-21 2019-10-18
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600402 1419153 1. Steen Nielsen Nr. Snede Skakklub 1811 1775 2019-10-20
100500727 1410512 2. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1778 1861 2019-06-19
100900045 1408160 3. Knud Erik Andersen Nr. Snede Skakklub 1686 1776 2019-10-07
103103878 1444751 4. Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1659 1756 2019-06-19
100500543 1434306 5. Niels Sevelsted Nr. Snede Skakklub 1626 1696 2019-10-07
100500991 1449273 6. Elias Meldgaard Nr. Snede Skakklub 1514 1720 2019-10-01
101095113 1461656 7. Torben Pold Jensen Nr. Snede Skakklub 1423 1541 2019-10-10
100500889 1444727 8. Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1409 1451 2019-10-07
101095198 1452401 9. Aage Andersen Skanderborg Skakklub 1325 1391 2019-10-11
100501568 1449249 10. Aage Valdemar Madsen Nr. Snede Skakklub 1103 1227 2019-10-01
101200088 1468952 11. Lars Hinge Jensen Nr. Snede Skakklub 1000 1166 2019-10-01
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-10-20