Arbejder ...

loading

Skive Bymesterskab - weekendturnering  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21962187
6
½
2
½
3
1
4
1
5
½
23,521963,392189
2Jørn Christensen Hvid
Skive Skakklub
19891986
5
1
1
½
6
½
3
1
4
1
411,920571,812030
3Claus Rossen
Viborg Skakklub
21452155
4
1
5
½
1
0
2
0
6
½
243,1521223,152132
4Claus Støvring
Skive Skakklub
19721982
3
0
6
½
5
1
1
0
2
0
51,819631,781976
5Ole Østergaard
Herning Skakklub
19772013
2
0
3
½
4
0
6
0
1
½
161,819532,021993
6Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
21052118
1
½
4
½
2
½
5
1
3
½
332,8521082,852121

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mirsad Subasic
Skive Skakklub
18321936
6
½
2
0
3
0
4
0
5
½
162,4517893,101894
2Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
17261782
5
½
1
1
6
½
3
0
4
0
251,617381,881784
3Per Nielsen
Skive Skakklub
19441919
4
½
5
1
1
1
2
1
6
½
413,319652,951940
4Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
18741881
3
½
6
½
5
½
1
1
2
1
22,7518972,661915
5Asger Hvide Olesen
Tønder Skakklub
17021679
2
½
3
0
4
½
6
½
1
½
241,4517191,141713
6Lars Schøning
Skive Skakklub
19621960
1
½
4
½
2
½
5
½
3
½
33,4519343,271945

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
15301645
6
½
2
½
3
0
4
1
5
0
242,115262,521624
2Philip Nielsen
Skive Skakklub
15811676
5
½
1
½
6
0
3
0
4
½
62,515362,761626
3Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16221717
4
1
5
½
1
1
2
1
6
½
412,8516613,101735
4Karsten Horslund
Viborg Skakklub
14851468
3
0
6
1
5
0
1
0
2
½
51,7514741,171475
5Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
16151662
2
½
3
½
4
1
6
0
1
1
332,816212,641669
6Michael René Christensen
THY Skakklub
16331682
1
½
4
0
2
1
5
1
3
½
322,9516352,811686

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
14241518
6
0
2
1
3
1
4
1
5
½
12,8514532,441520
2Ramadan Mustafov Saliev
Horsens Skakforening
13261419
5
½
1
0
6
1
3
0
4
0
62,112991,741414
3Marius Bøss Sørensen
Skive Skakklub
12891416
4
1
5
1
1
0
2
1
6
½
21,813971,741446
4Jon Jacob Halling
Viborg Skakklub
1471
3
0
6
1
5
0
1
0
2
1
243,2141701000
5Jens Knattrup
Skive Skakklub
14841447
2
½
3
0
4
1
6
1
1
½
333,314711,941448
6Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
12861473
1
1
4
0
2
0
5
0
3
½
51,7512752,141460

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Finn Jensen
Grenå Skakklub
12331457
6
1
2
1
3
0
4
1
5
1
412,6513101,771462
2Kay L. Larsen
Skive Skakklub
12311324
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
062,6511121,051282
3Niels Christian Vrou Offersen
Randers Skakklub
12401433
4
1
5
½
1
1
2
1
6
0
32,712761,651440
4Jeppe Libach Makholm
Skive Skakklub
1203
3
0
6
0
5
0
1
0
2
1
152,4114001000
5Daniel Christensen
THY Skakklub
1123
2
1
3
½
4
1
6
0
1
0
41,75115701000
6Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
12681413
1
0
4
1
2
1
5
1
3
1
422,913221,531432
Indbydelse

Skive Bymesterskab

Weekendturnering

 

Skive Skakklub  inviterer til 5 runders EMT  i weekenden   8-10 november.
 

 

Spillested:   Skivehus Skole, Rosenbakken 8,  7800  Skive   

Turneringsform:  Der spilles i 6 mands puljer,  nederste gruppe evt. monrad.

Betænkningstid:  90 min + 30 sekunder pr. Træk ,  30 min. Tillæg ved træk 40

Indskud og betaling:   Indskud kr. 150,-

                                          

 

Spilletidspunkter:           Fredag d.  8.11 kl.  19.00

                                          Lørdag  d. 9.11 kl.  10.00  og kl. 15.30

                                          Søndag  d. 10.11 kl.   10.00  og  kl.  15.30
              
Præmier                           1. Præmie  600,00     2. Præmie  300,-
                                          Pengepræmier deles ved ligestilling.
                                          Ærespræmie  ved korrektion.

 

 

Der vil være mulighed for  at købe  smørrebrød, øl/vand,  te/kaffe.

 

Tilmelding:   senest 5.11.

Periode 2019-11-08 .. 2019-11-10
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Frode Meldgaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Skive Bymesterskab - weekendturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2019-11-08 2019-11-05
Basis 1 6 2019-11-08 2019-11-05
Basis 2 6 2019-11-08 2019-11-05
Basis 3 6 2019-11-08 2019-11-05
Basis 4 6 2019-11-08 2019-11-05
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600339 1400720 1. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2196 2187 2019-07-20
100900404 1415964 2. Jørn Christensen Hvid Skive Skakklub 1989 1986 2019-10-02
100300084 1403222 3. Claus Rossen Viborg Skakklub 2145 2155 2019-10-31
100900381 1406914 4. Claus Støvring Skive Skakklub 1972 1982 2019-07-31
100100533 1408895 5. Ole Østergaard Herning Skakklub 1977 2013 2019-10-29
100900269 1403761 6. Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub 2105 2118 2019-10-13
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900416 1413554 1. Mirsad Subasic Skive Skakklub 1832 1936 2019-10-29
100901544 1427032 2. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1726 1782 2019-10-13
100900583 1406957 3. Per Nielsen Skive Skakklub 1944 1919 2019-08-11
100901830 1468545 4. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1874 1881 2019-07-03
100400397 1445596 5. Asger Hvide Olesen Tønder Skakklub 1702 1679 2019-11-05
100900588 816124 6. Lars Schøning Skive Skakklub 1962 1960 2019-06-23
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901687 1452738 1. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1530 1645 2019-11-05
101095973 1466062 2. Philip Nielsen Skive Skakklub 1581 1676 2019-08-24
100900449 1419838 3. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1622 1717 2019-10-13
100601430 1421034 4. Karsten Horslund Viborg Skakklub 1485 1468 2019-11-06
100401436 1436627 5. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1615 1662 2019-09-16
100901011 1415972 6. Michael René Christensen THY Skakklub 1633 1682 2019-10-13
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602607 1469169 1. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1424 1518 2019-10-20
100602157 1422448 2. Ramadan Mustafov Saliev Horsens Skakforening 1326 1419 2019-10-14
100901738 1457209 3. Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub 1289 1416 2019-11-05
100602130 1420801 4. Jon Jacob Halling Viborg Skakklub 1471 2019-09-29
100901410 1426885 5. Jens Knattrup Skive Skakklub 1484 1447 2019-10-15
100900771 1413201 6. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1286 1473 2019-07-13
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600811 1421140 1. Finn Jensen Grenå Skakklub 1233 1457 2019-10-26
100900747 1430700 2. Kay L. Larsen Skive Skakklub 1231 1324 2019-10-22
100602622 1463080 3. Niels Christian Vrou Offersen Randers Skakklub 1240 1433 2019-10-29
101095543 1462580 4. Jeppe Libach Makholm Skive Skakklub 1203 2019-10-22
103103640 1445774 5. Daniel Christensen THY Skakklub 1123 2019-10-13
100602596 1467549 6. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1268 1413 2019-11-03