loading
Arbejder ...

Pokalfinale 2019 - Elite

Vis Gruppe : ParringerPGN
Elite Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456PoPlWeRn
1Mikkel Strange
Næstved Skakklub
23202360
6
1
26
½
18
0
36
1
61
1
 19 - 262,852333
2Nils Linde Olsen
Næstved Skakklub
21942187  
19
0
37
0
62
½
 ½59 - 631,52174
3Thomas Christensen
Næstved Skakklub
21062104
7
½
27
½
20
0
38
0
63
0
 148 - 582,22082
4Anders Arnkilde
Næstved Skakklub
20132023
8
½
28
0
 
39
1
  44 - 471,22019
5Henrik Lund
Næstved Skakklub
17871898
9
0
29
1
21
0
 
64
0
 148 - 580,451804
6Olav Dalsgaard Larsen
Viborg Skakklub
21912307
1
0
30
0
10
0
48
0
26
½
57
½
148 - 582,052170
7Jes Uffe Harholm
Viborg Skakklub
20942173
3
½
31
1
11
1
49
1
27
½
58
0
49 - 182,32132
8Esmat Susanne Guindy
Viborg Skakklub
20822156
4
½
32
0
12
1
50
0
28
1
59
½
327 - 322,652089
9Claus Rossen
Viborg Skakklub
20722186
5
1
34
½
13
1
51
1
29
½
60
½
4 - 83,852085
10Finn Pedersen
Herning Skakklub
22842305
14
1
40
1
6
1
 
48
1
35
1
51 - 32,552362
11Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
21342198
15
0
41
0
7
0
 
49
½
36
1
44 - 472,32118
12Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
20742095
16
0
42
0
8
0
 
50
1
37
0
148 - 582,352047
13John Noe
Herning Skakklub
20472120
17
0
43
0
9
0
 
51
1
38
0
148 - 582,552016
14 Aref Vasli
Brønshøj Skakforening
24792341
10
0
61
1
44
0
22
½
57
½
18
½
33 - 383,82466
15Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
23522320
11
1
62
1
45
½
23
½
58
1
19
0
49 - 183,62360
16Roland Reinhard Greger
Brønshøj Skakforening
22742270
12
1
63
1
46
½
24
½
59
½
20
0
19 - 263,72270
17Christian Furrer
Brønshøj Skakforening
22132240
13
1
64
1
47
½
25
0
60
1
21
½
49 - 183,352226
18Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
24072483
22
0
44
0
1
1
26
1
52
1
14
½
19 - 263,12411
19Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
23772503
23
1
45
0
2
1
27
1
53
1
15
1
51 - 33,62403
20Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
22912391
24
1
46
0
3
1
28
1
54
1
16
1
51 - 33,52321
21Mads Boe
Skanderborg Skakklub
24102286
25
1
47
½
5
1
29
1
55
½
17
½
4 - 84,72408
22Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
23122303
18
1
48
1
57
½
14
½
44
0
52
1
49 - 182,252352
23Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
22662239
19
0
49
1
58
1
15
½
45
1
53
0
19 - 262,72282
24Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
20932257
20
0
50
1
59
0
16
½
46
0
54
1
33 - 381,82107
25Lars Hansen
Skakklubben af 1968
21622196
21
0
51
1
60
1
17
1
47
0
56
1
49 - 183,052181
26Steffen Pedersen
Sydøstfyn
23982324
30
0
1
½
35
½
18
0
6
½
40
½
239 - 434,052357
27Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Sydøstfyn
22312207
31
1
3
½
37
1
19
0
7
½
41
½
19 - 263,32235
28Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21382167
32
0
4
1
38
1
20
0
8
0
42
1
327 - 323,052137
29Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
21282109
33
1
5
0
39
1
21
0
9
½
43
0
33 - 383,352111
30Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
21632255
26
1
6
1
52
½
61
½
 
44
0
327 - 321,652197
31Casper Dahl Rasmussen
Skakforeningen ØBRO
23072304
27
0
7
0
 
62
½
40
0
45
0
½59 - 6332257
32Søren Bech Hansen
Skakforeningen ØBRO
23302209
28
1
8
1
54
½
63
1
41
½
 49 - 183,72336
33Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21172132
29
0
 
55
0
 
42
1
46
0
148 - 581,652104
34Christian Sylvester Christense
Skakforeningen ØBRO
20372111 
9
½
56
1
64
1
43
½
47
½
19 - 261,852083
35Søren Bogø
Furesø Skakklub
22362250
40
½
57
0
26
½
  
10
0
148 - 581,452227
36Kasper Wilken Damm
Furesø Skakklub
21842205
41
1
58
0
 
1
0
 
11
0
148 - 581,82168
37Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21622142
42
1
59
1
27
0
2
1
 
12
1
49 - 182,72194
38Bo Garner Christensen
Furesø Skakklub
21292090
43
0
 
28
0
3
1
 
13
1
239 - 432,22125
39Steen Mølgaard
Furesø Skakklub
20242069 
60
0
29
0
4
0
  0641,41994
40Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
22502306
35
½
10
0
61
½
52
0
31
1
26
½
33 - 382,852243
41Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
21382178
36
0
11
1
62
1
53
0
32
½
27
½
327 - 322,552147
42Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
19522108
37
0
12
1
63
1
55
0
33
0
28
0
239 - 431,651963
43Tom Frantsen
Frem Skakklub
20612147
38
1
13
1
64
0
56
½
34
½
29
1
49 - 182,72087
44Eduardas Rozentalis
Køge Skakklub
26172540
48
0
18
1
14
1
57
½
22
1
30
1
4 - 84,92613
45Henrik Danielsen
Køge Skakklub
25242497
49
1
19
1
15
½
58
½
23
0
31
1
49 - 184,82516
46Björn Ahlander
Køge Skakklub
24282421
50
1
20
1
16
½
59
0
24
1
33
1
4 - 84,852425
47Martin Percivaldi
Køge Skakklub
23112379
51
1
21
½
17
½
60
1
25
1
34
½
4 - 84,352314
48Tihomir Borovnica
Skakklubben Evans
22542231
44
1
22
0
 
6
1
10
0
61
1
327 - 322,22270
49Henrik Svane
Skakklubben Evans
20502019
45
0
23
0
 
7
0
11
½
62
½
148 - 581,62038
50Mathias Kejlstrup Simonsen
Skakklubben Evans
20092026
46
0
24
0
 
8
1
12
0
63
1
239 - 431,752014
51Arunn Ananthan
Skakklubben Evans
16261874
47
0
25
0
 
9
0
13
0
64
½
½59 - 630,251634
52Jacob Sylvan
Skakklubben Nordkalotten
22442312  
30
½
40
1
18
0
22
0
44 - 471,82238
53Kåre Hove Kristensen
Skakklubben Nordkalotten
22362311
57
0
  
41
1
19
0
23
1
239 - 431,652243
54Esben Kjems Hove
Skakklubben Nordkalotten
23222323
58
0
 
32
½
 
20
0
24
0
½59 - 632,352285
55Kristen Schmidt
Skakklubben Nordkalotten
22652225
59
1
 
33
1
42
1
21
½
 19 - 262,452287
56Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
21812250
60
0
 
34
0
43
½
 
25
0
½59 - 632,62139
57Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
24502416
53
1
35
1
22
½
44
½
14
½
6
½
49 - 183,82452
58Hilmir Freyr Heimisson
Køge Skakklub
22862279
54
1
36
1
23
0
45
½
15
0
7
1
19 - 2632296
59Henrik Dahl Pedersen
Køge Skakklub
21982244
55
0
37
0
24
1
46
1
16
½
8
½
327 - 322,852201
60Kasper Henriksen
Køge Skakklub
20172174
56
1
39
1
25
0
47
0
17
0
9
½
33 - 381,92029
61Edgar Andres Parra Becerra
Aalborg Skakforening af 1889
21452145 
14
0
40
½
30
½
1
0
48
0
148 - 581,552134
62Jacob Würtz
Aalborg Skakforening af 1889
20442117 
15
0
41
0
31
½
2
½
49
½
44 - 471,52044
63Bjarne Sønderstrup
Aalborg Skakforening af 1889
20232069 
16
0
42
0
32
0
3
1
50
0
148 - 581,852006
64Sune Kovshøj
Aalborg Skakforening af 1889
20732116 
17
0
43
1
34
0
5
1
51
½
33 - 383,152060
Pokalfinale 2019 - Elite
Periode 2019-06-09 .. 2019-06-09 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Poul Jacobsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Pokalfinale 2019 - Elite

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Elite 64 2019-06-09 2019-06-09
Totalt antal tilmeldte 64
Deltagere i gruppen Elite
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100800222 1402765 1. Mikkel Strange Næstved Skakklub 2320 2360 2019-06-29
100200551 1401564 2. Nils Linde Olsen Næstved Skakklub 2194 2187 2019-06-29
100200271 1407635 3. Thomas Christensen Næstved Skakklub 2106 2104 2019-06-29
100200519 1405594 4. Anders Arnkilde Næstved Skakklub 2013 2023 2019-06-29
100501522 1416740 5. Henrik Lund Næstved Skakklub 1787 1898 2019-06-29
100700377 1401955 6. Olav Dalsgaard Larsen Viborg Skakklub 2191 2307 2019-06-29
100600619 1403753 7. Jes Uffe Harholm Viborg Skakklub 2094 2173 2019-06-29
100600613 1401637 8. Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub 2082 2156 2019-06-29
100300084 1403222 9. Claus Rossen Viborg Skakklub 2072 2186 2019-06-29
100600713 1400762 10. Finn Pedersen Herning Skakklub 2284 2305 2019-06-29
100900102 1409573 11. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2134 2198 2019-06-29
100900070 1410253 12. Steen Vitus Bering Herning Skakklub 2074 2095 2019-06-29
100900190 1408984 13. John Noe Herning Skakklub 2047 2120 2019-06-29
101095662 417521 14. Aref Vasli Brønshøj Skakforening 2479 2341 2019-06-29
100101540 1400100 15. Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2352 2320 2019-06-29
100101998 1401530 16. Roland Reinhard Greger Brønshøj Skakforening 2274 2270 2019-06-29
103108558 1428004 17. Christian Furrer Brønshøj Skakforening 2213 2240 2019-06-29
103107144 1416928 18. Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2407 2483 2019-06-29
103110502 1444948 19. Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2377 2503 2019-06-29
100602308 1440640 20. Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2291 2391 2019-06-29
100600675 1401408 21. Mads Boe Skanderborg Skakklub 2410 2286 2019-06-29
100600595 1402889 22. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2312 2303 2019-06-29
100400392 1404067 23. Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2266 2239 2019-06-29
100602240 1429221 24. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2093 2257 2019-06-29
100600616 1402528 25. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2162 2196 2019-06-29
100300606 1401491 26. Steffen Pedersen Sydøstfyn 2398 2324 2019-06-29
100300210 1403699 27. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Sydøstfyn 2231 2207 2019-06-29
100300623 1403273 28. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2138 2167 2019-06-29
100300604 1407961 29. Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 2128 2109 2019-06-29
100103864 1444492 30. Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2163 2255 2019-06-29
100600716 1402005 31. Casper Dahl Rasmussen Skakforeningen ØBRO 2307 2304 2019-06-29
100100440 1400681 32. Søren Bech Hansen Skakforeningen ØBRO 2330 2209 2019-06-29
100300692 1408402 33. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2117 2132 2019-06-29
100100417 1407490 34. Christian Sylvester Christense Skakforeningen ØBRO 2037 2111 2019-06-29
100800183 1401459 35. Søren Bogø Furesø Skakklub 2236 2250 2019-06-29
100800244 1405047 36. Kasper Wilken Damm Furesø Skakklub 2184 2205 2019-06-29
100800259 1406671 37. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2162 2142 2019-06-29
100100693 1402412 38. Bo Garner Christensen Furesø Skakklub 2129 2090 2019-06-29
100100366 1448056 39. Steen Mølgaard Furesø Skakklub 2024 2069 2019-06-29
103104861 1410938 40. Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2250 2306 2019-06-29
100300086 1400770 41. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2138 2178 2019-06-29
100301800 1437127 42. Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub 1952 2108 2019-06-29
100300217 1406825 43. Tom Frantsen Frem Skakklub 2061 2147 2019-06-29
100202257 12800023 44. Eduardas Rozentalis Køge Skakklub 2617 2540 2019-06-29
100200900 1400185 45. Henrik Danielsen Køge Skakklub 2524 2497 2019-06-29
100802525 1700251 46. Björn Ahlander Køge Skakklub 2428 2421 2019-06-29
100802556 1508148 47. Martin Percivaldi Køge Skakklub 2311 2379 2019-06-29
100900426 1434888 48. Tihomir Borovnica Skakklubben Evans 2254 2231 2019-06-29
100500652 1403192 49. Henrik Svane Skakklubben Evans 2050 2019 2019-06-29
103109777 1441264 50. Mathias Kejlstrup Simonsen Skakklubben Evans 2009 2026 2019-06-29
103110294 1438786 51. Arunn Ananthan Skakklubben Evans 1626 1874 2019-06-29
100101113 1402137 52. Jacob Sylvan Skakklubben Nordkalotten 2244 2312 2019-06-29
100100465 1400940 53. Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten 2236 2311 2019-06-29
100102213 1401505 54. Esben Kjems Hove Skakklubben Nordkalotten 2322 2323 2019-06-29
100102042 1400436 55. Kristen Schmidt Skakklubben Nordkalotten 2265 2225 2019-06-29
100101265 1401440 56. Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2181 2250 2019-06-29
100801531 1401378 57. Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub 2450 2416 2019-06-29
101095209 2309998 58. Hilmir Freyr Heimisson Køge Skakklub 2286 2279 2019-06-29
100200634 1404199 59. Henrik Dahl Pedersen Køge Skakklub 2198 2244 2019-06-29
100200918 1447475 60. Kasper Henriksen Køge Skakklub 2017 2174 2019-06-29
100701854 5112362 61. Edgar Andres Parra Becerra Aalborg Skakforening af 1889 2145 2145 2019-06-29
100701065 1412957 62. Jacob Würtz Aalborg Skakforening af 1889 2044 2117 2019-06-29
100700725 1407678 63. Bjarne Sønderstrup Aalborg Skakforening af 1889 2023 2069 2019-06-29
103106490 1409514 64. Sune Kovshøj Aalborg Skakforening af 1889 2073 2116 2019-06-29