Arbejder ...

loading

Pokalfinale 2019 - Junior  

Vis Gruppe : Parringer
Junior Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRn
1Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
18701921
5
½
48
1
25
1
17
0
9
1
13
1
7 - 83,91888
2Knud Jacobsen
Faxe Skakklub
16231707
6
½
49
1
26
0
18
½
10
1
14
0
322 - 293,351613
3Villiam Vestergaard
Præstø Skakklub
15141545
7
1
50
0
27
½
19
1
11
1
15
0
14 - 213,751503
4Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
11561347
8
0
51
1
28
1
20
0
12
1
16
0
322 - 292,51179
5Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
18311891
1
½
21
1
38
1
13
0
17
0
43
1
14 - 213,61828
6Casper Folkmann Bunch
Skakklubben af 1968
15101808
2
½
22
1
39
1
14
½
18
0
44
1
49 - 133,251544
7Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
16441685
3
0
23
0
41
1
15
0
19
0
46
0
143 - 454,651503
8Alfred Wegger
Skakklubben af 1968
16001665
4
1
24
1
42
1
16
1
20
0
47
1
54 - 65,11596
9Jeppe Kau Gransøe
Skakklubben af 1968
10001262
13
0
34
1
48
½
43
1
1
0
17
0
30 - 331,251056
10Oscar Staun Larsen
Skakklubben af 1968
1000
14
0
35
1
49
0
44
1
2
0
18
0
234 - 4111045
11Mathias Wallin Nielsen
Randers Skakklub
10811485
15
0
36
1
50
1
46
0
3
0
19
0
234 - 411,651097
12Wadie al-Chemali
Skakklubben af 1968
9481299
16
0
37
1
51
0
47
1
4
0
20
0
234 - 411,6966
13Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21062149
9
1
38
1
17
0
5
1
48
1
1
0
49 - 135,22082
14Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
17591937
10
1
39
1
18
1
6
½
49
1
2
1
34,251797
15Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
16641899
11
1
40
1
19
1
7
1
50
1
3
1
61 - 24,71703
16Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
16281776
12
1
42
1
20
1
8
0
51
1
4
1
54 - 65,251621
17Paulius Meskenas
Køge Skakklub
19162034
21
1
25
1
13
1
1
1
5
1
9
1
61 - 24,41967
18Rugile Meskenaite
Køge Skakklub
20621759
22
1
26
0
14
0
2
½
6
1
10
1
14 - 215,752017
19Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
16081653
23
0
27
1
15
0
3
0
7
1
11
1
322 - 294,41549
20Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
13971604
24
1
28
1
16
0
4
1
8
1
12
1
54 - 64,051440
21Christian Ringsmose
Frem Skakklub
14141621
17
0
5
0
29
½
33
1
25
1
38
1
14 - 212,351466
22Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
12871462
18
0
6
0
30
1
34
1
26
1
39
1
49 - 133,11328
23Linus Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
10551267
19
1
7
1
31
0
35
1
27
0
40
0
322 - 292,351084
24FREM 2 4
Ingen klub
10001000
20
0
8
0
32
1
37
1
28
½
42
1
14 - 2101000
25Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
11181566
29
1
17
0
1
0
48
0
21
0
33
1
234 - 410,91168
26Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
12031472
30
½
18
1
2
1
49
0
22
0
35
1
14 - 211,61307
27Patrick Bech
Assens Skakklub
10001237
31
1
19
0
3
½
50
1
23
1
36
1
7 - 81,71185
28Peter Holst
Læseforeningens Skakklub
1000
32
1
20
0
4
0
51
0
24
½
37
1
30 - 332,351007
29Alf Andries
Frem Skakklub
15571612
25
0
43
1
21
½
38
0
33
1
48
0
30 - 334,151483
30Clara Heiberg
Frem Skakklub
13111483
26
½
45
1
22
0
39
1
34
1
49
0
14 - 213,951291
31FREM 3 3
Ingen klub
10001000
27
0
46
1
23
1
40
0
36
1
50
0
322 - 2901000
32Leia Andries
Frem Skakklub
1000
28
0
47
0
24
0
41
1
37
1
51
0
234 - 413955
33Augustas Bloze
Læseforeningens Skakklub
1000
38
0
 
44
0
21
0
29
0
25
0
046 - 510,95957
34Mathias Waldemar Benneth Skow
Læseforeningens Skakklub
861
39
0
9
0
45
0
22
0
30
0
 046 - 511,05814
35Lukas Bach Nielsen
Læseforeningens Skakklub
1000 
10
0
46
0
23
0
 
26
0
046 - 511,65926
36Gustav Seier Kristensen
Læseforeningens Skakklub
1000
40
0
11
0
47
0
 
31
0
27
0
046 - 512,4892
37Søren Peter Fløjstrup Nielsen
Læseforeningens Skakklub
1000
41
0
12
0
 
24
0
32
0
28
0
046 - 512,55885
38Markus Maagaard
Frem Skakklub
17161785
33
1
13
0
5
0
29
1
44
½
21
0
30 - 333,951673
39Johan Holst
Frem Skakklub
10001256
34
1
14
0
6
0
30
0
 
22
0
143 - 451,05998
40Julius Mygind Møllegaard
Frem Skakklub
1000
36
1
15
0
 
31
1
45
0
23
1
322 - 291,951050
41FREM 4 4
Ingen klub
10001000
37
1
 
7
0
32
0
46
1
 234 - 4101000
42Nicholas Voldsgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
930 
16
0
8
0
 
47
1
24
0
143 - 450,8939
43Karoline Gregersen
Læseforeningens Skakklub
980
48
0
29
0
 
9
0
 
5
0
046 - 510,5958
44Boca 2 2
Ingen klub
10001000
49
0
 
33
1
10
0
38
½
6
0
4201000
45Boca 2 3
Ingen klub
10001000
50
0
30
0
34
1
 
40
1
 234 - 4101000
46Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1000
51
1
31
0
35
1
11
1
41
0
7
1
49 - 132,41077
47Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1000 
32
1
36
1
12
0
42
0
8
0
234 - 412,2991
48Martin Møller
Aalborg Skakforening af 1889
17241752
43
1
1
0
9
½
25
1
13
0
29
1
14 - 214,11706
49Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
16901717
44
1
2
0
10
1
26
1
14
0
30
1
49 - 134,851665
50Thomas Lynderup Tristram
Aalborg Skakforening af 1889
12261547
45
1
3
1
11
0
27
0
15
0
31
1
322 - 293,31213
51Esben Elstrøm
Aalborg Skakforening af 1889
1000
46
0
4
0
12
1
28
1
16
0
32
1
322 - 292,351029
Indbydelse
Periode 2019-06-09 .. 2019-06-09
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Poul Jacobsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Pokalfinale 2019 - Junior

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Junior 51 2019-06-09 2019-06-09
Totalt antal tilmeldte 51
Deltagere i gruppen Junior
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202092 1447955 1. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1870 1921 2019-06-30
100202386 1462253 2. Knud Jacobsen Faxe Skakklub 1623 1707 2019-06-30
100202204 1452975 3. Villiam Vestergaard Præstø Skakklub 1514 1545 2019-06-30
100202278 1457942 4. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1156 1347 2019-06-30
101095138 1457292 5. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1831 1891 2019-06-30
100602633 1463853 6. Casper Folkmann Bunch Skakklubben af 1968 1510 1808 2019-06-30
103110503 1444859 7. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1644 1685 2019-06-30
103111573 1446070 8. Alfred Wegger Skakklubben af 1968 1600 1665 2019-06-30
100602684 1467670 9. Jeppe Kau Gransøe Skakklubben af 1968 1000 1262 2019-06-30
100602675 1467662 10. Oscar Staun Larsen Skakklubben af 1968 1000 2019-06-30
100602627 1467743 11. Mathias Wallin Nielsen Randers Skakklub 1081 1485 2019-06-30
100602676 1467654 12. Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 948 1299 2019-06-30
100301751 1437089 13. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2106 2149 2019-06-30
100301806 1439073 14. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1759 1937 2019-06-30
100301886 1447947 15. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1664 1899 2019-06-30
100301938 1461044 16. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1628 1776 2019-06-30
100202444 12809969 17. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1916 2034 2019-06-30
100202522 12806587 18. Rugile Meskenaite Køge Skakklub 2062 1759 2019-06-30
100202329 1457535 19. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1608 1653 2019-06-30
100202338 1458361 20. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1397 1604 2019-06-30
100301927 1451669 21. Christian Ringsmose Frem Skakklub 1414 1621 2019-06-30
100301965 1462440 22. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1287 1462 2019-06-30
100302011 1467220 23. Linus Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1055 1267 2019-06-30
- 24. FREM 2 4 Ingen klub 1000 1000 2019-07-01
100302007 1468260 25. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1118 1566 2019-06-30
100302026 1468480 26. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1203 1472 2019-06-30
100301998 1466720 27. Patrick Bech Assens Skakklub 1000 1237 2019-06-30
100302037 1469398 28. Peter Holst Læseforeningens Skakklub 1000 2019-06-30
100301969 1463373 29. Alf Andries Frem Skakklub 1557 1612 2019-06-30
100302032 1469193 30. Clara Heiberg Frem Skakklub 1311 1483 2019-06-30
- 31. FREM 3 3 Ingen klub 1000 1000 2019-07-01
100302033 1469207 32. Leia Andries Frem Skakklub 1000 2019-06-30
100302023 1470035 33. Augustas Bloze Læseforeningens Skakklub 1000 2019-06-30
100302008 1469088 34. Mathias Waldemar Benneth Skow Læseforeningens Skakklub 861 2019-06-30
100302012 1470043 35. Lukas Bach Nielsen Læseforeningens Skakklub 1000 2019-06-30
100302024 - 36. Gustav Seier Kristensen Læseforeningens Skakklub 1000 2019-06-30
100302039 - 37. Søren Peter Fløjstrup Nielsen Læseforeningens Skakklub 1000 2019-06-30
100301919 1451294 38. Markus Maagaard Frem Skakklub 1716 1785 2019-06-30
100302002 1467212 39. Johan Holst Frem Skakklub 1000 1256 2019-06-30
100302038 - 40. Julius Mygind Møllegaard Frem Skakklub 1000 2019-06-30
- 41. FREM 4 4 Ingen klub 1000 1000 2019-07-01
101096811 - 42. Nicholas Voldsgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 930 2019-07-01
100302006 1469070 43. Karoline Gregersen Læseforeningens Skakklub 980 2019-07-01
- 44. Boca 2 2 Ingen klub 1000 1000 2019-07-01
- 45. Boca 2 3 Ingen klub 1000 1000 2019-07-01
100302043 - 46. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1000 2019-07-01
100302044 - 47. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1000 2019-07-01
100401642 1457020 48. Martin Møller Aalborg Skakforening af 1889 1724 1752 2019-07-01
101095048 1454200 49. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1690 1717 2019-07-01
101095646 1466917 50. Thomas Lynderup Tristram Aalborg Skakforening af 1889 1226 1547 2019-07-01
100701853 - 51. Esben Elstrøm Aalborg Skakforening af 1889 1000 2019-07-01