Arbejder ...

loading

Fynsmesterskabet i lynskak 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Fynsmesterskaberne i Lynskak 2019 Direkte link
#NavnRating123456789101112PoPl
1Thor Wind Andersen
Fredericia Skakforening
1728
2
0
29
0
8
1
15
1
27
½
5
0
24
-
20
-
21
-
19
-
10
-
3
-
27 - 29
2Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
1664
1
1
4
0
6
0
3
1
5
½
27
½
30
0
7
0
19
1
20
1
26
0
8
1
615 - 21
3Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
1356
4
0
5
½
20
1
2
0
9
½
19
0
15
1
24
1
10
1
7
0
23
0
1
+
615 - 21
4FM Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
2223
3
1
2
1
7
1
16
1
18
0
6
1
14
1
28
½
12
1
30
0
29
½
11
1
91 - 2
5Jacob Kloch
Middelfart Skakklub
1607
6
0
3
½
21
1
9
½
2
½
1
1
10
0
11
0
26
1
23
0
20
1
22
½
615 - 21
6Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
2048
5
1
7
0
2
1
13
1
22
1
4
0
16
½
12
½
28
0
25
½
9
1
14
0
9 - 14
7Gert Aagaard
Springeren Kolding
2018
8
1
6
1
4
0
12
½
29
0
13
0
17
1
2
1
14
½
3
1
28
1
16
1
85
8Anosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1049
7
0
10
0
1
0
21
0
24
0
26
0
20
1
15
1
27
0
17
0
19
0
2
0
230
9Ove Matras
Faaborg Skakklub
1681
10
1
12
0
13
0
5
½
3
½
15
1
27
1
23
1
11
½
16
0
6
0
26
1
9 - 14
10Peter Bøgh Larsen
Skakklubben Evans
1792
9
0
8
1
25
1
23
1
14
0
22
0
5
1
30
0
3
0
26
0
1
+
20
1
615 - 21
11Jess Nykjær
Sydøstfyn
1934
12
0
14
0
15
0
24
1
20
1
21
1
19
1
5
1
9
½
18
0
22
1
4
0
9 - 14
12Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
2056
11
1
9
1
16
0
7
½
13
½
29
1
18
1
6
½
4
0
28
1
25
1
30
0
6 - 7
13Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
1917
14
1
16
0
9
1
6
0
12
½
7
1
23
1
18
0
22
0
29
0
24
1
17
1
9 - 14
14Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
2078
13
0
11
1
17
1
30
1
10
1
28
½
4
0
16
0
7
½
22
1
18
0
6
1
78
15Ole Hansen
Middelfart Skakklub
1005
16
0
17
0
11
1
1
0
26
1
9
0
3
0
8
0
20
0
24
0
21
1
19
0
326
16Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
2182
15
1
13
1
12
1
4
0
28
1
18
1
6
½
14
1
25
1
9
1
30
0
7
0
3 - 4
17Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1739
18
0
15
1
14
0
26
1
25
0
30
0
7
0
21
1
24
1
8
1
27
½
13
0
22 - 24
18Christian Furrer
Brønshøj Skakforening
2141
17
1
19
1
22
1
28
½
4
1
16
0
12
0
13
1
30
½
11
1
14
1
29
1
91 - 2
19Brian Kirkeskov Magnussen
Nr.Åby Juniorskakklub
1269
20
1
18
0
23
0
25
0
21
1
3
1
11
0
26
0
2
0
1
+
8
1
15
1
615 - 21
20Dennis Vejlstrup
Faaborg Skakklub
1296
19
0
21
½
3
0
27
0
11
0
24
0
8
0
1
+
15
1
2
0
5
0
10
0
27 - 29
21Ronn Rasmussen
Ejby Skakklub
1325
22
0
20
½
5
0
8
1
19
0
11
0
26
0
17
0
1
+
27
0
15
0
24
0
27 - 29
22Abdul Hannan Nassan
Middelfart Skakklub
1509
21
1
23
1
18
0
29
1
6
0
10
1
28
0
25
0
13
1
14
0
11
0
5
½
22 - 24
23Amin Yahyaoui
1800
24
1
22
0
19
1
10
0
30
1
25
1
13
0
9
0
29
0
5
1
3
1
28
0
615 - 21
24Janosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1388
23
0
26
0
27
0
11
0
8
1
20
1
1
+
3
0
17
0
15
1
13
0
21
1
525
25Ernst Bindzus
Skakklubben Evans
1855
26
1
28
0
10
0
19
1
17
1
23
0
29
1
22
1
16
0
6
½
12
0
27
1
9 - 14
26Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
1487
25
0
24
1
30
0
17
0
15
0
8
1
21
1
19
1
5
0
10
1
2
1
9
0
615 - 21
27Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
1427
28
0
30
0
24
1
20
1
1
½
2
½
9
0
29
0
8
1
21
1
17
½
25
0
22 - 24
28Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
1918
27
1
25
1
29
1
18
½
16
0
14
½
22
1
4
½
6
1
12
0
7
0
23
1
6 - 7
29Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
1849
30
1
1
1
28
0
22
0
7
1
12
0
25
0
27
1
23
1
13
1
4
½
18
0
9 - 14
30Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Sydøstfyn
2214
29
0
27
1
26
1
14
0
23
0
17
1
2
1
10
1
18
½
4
1
16
1
12
1
3 - 4
Indbydelse
Fynsmesterskabet i lynskak 2019
 
Tidspunkt:
Lørdag den 31. august 2019 Kl. 11.00
 
Spillested:
T.J. Maskinfabrik
Industrivej 4
5592 Ejby
( Tillader vejret det, holdes det udendørs, ellers rykker vi indendørs.)
 
Hoveddommer:
Brian Lorenzen
 
Format:
Vi spiller i en stor gruppe, 10-12 runder, afhængig af antal
 
Betænkningstid:
3 minutter + 2 sek. pr. træk
 
Ratet:
Ja,  men ikke Elo ratet
 
Præmier:
Vinderen erhverver titlen som Fynsmester, ved ligestilling spilles omkamp.
Størrelsen på præmier kommer på selve dagen
Der vil være ratingpræmier afhængig af deltagerantal.
 
Tilmeldingsfrist:
Fredag den 30. august kl. 12.00
 
Indskud:
30 kr.
Periode 2019-08-31 .. 2019-08-31
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Brian Lorenzen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Fynsmesterskabet i lynskak 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Fynsmesterskaberne i Lynskak 2019 30 2019-08-31 2019-08-28
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen Fynsmesterskaberne i Lynskak 2019
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
101096192 1464744 1. Thor Wind Andersen Fredericia Skakforening 1728 1778 2019-08-30
103102089 1444026 2. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1664 1654 2019-07-07
100302007 1468260 3. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1356 1586 2019-08-25
103104861 1410938 4. FM Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2223 2306 2019-08-27
100700376 1440772 5. Jacob Kloch Middelfart Skakklub 1607 1736 2019-08-04
100300623 1403273 6. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2048 2167 2019-07-09
100300075 1427024 7. Gert Aagaard Springeren Kolding 2018 2029 2019-08-27
101095617 1465457 8. Anosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1049 1173 2019-08-28
100300258 1416790 9. Ove Matras Faaborg Skakklub 1681 1872 2019-08-15
100501470 1421611 10. Peter Bøgh Larsen Skakklubben Evans 1792 1771 2019-08-27
100300686 1427288 11. Jess Nykjær Sydøstfyn 1934 1963 2019-07-19
100102955 1410750 12. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2056 2073 2019-08-28
100301972 1463969 13. Sebastian Sterup Faaborg Skakklub 1917 2029 2019-08-17
100501746 1448552 14. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2078 2109 2019-08-28
100302029 1468855 15. Ole Hansen Middelfart Skakklub 1005 2019-08-26
100300086 1400770 16. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2182 2178 2019-08-28
100501747 1448560 17. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1739 1747 2019-08-28
103108558 1428004 18. Christian Furrer Brønshøj Skakforening 2141 2240 2019-08-27
100300033 1464507 19. Brian Kirkeskov Magnussen Nr.Åby Juniorskakklub 1269 1576 2019-08-27
100400363 1444174 20. Dennis Vejlstrup Faaborg Skakklub 1296 1477 2019-08-15
100301664 1434411 21. Ronn Rasmussen Ejby Skakklub 1325 1551 2019-07-25
100301915 1450336 22. Abdul Hannan Nassan Middelfart Skakklub 1509 1601 2019-08-20
101096901 - 23. Amin Yahyaoui 1800 2019-08-28
101095616 1463640 24. Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1388 1265 2019-08-28
100500488 1411950 25. Ernst Bindzus Skakklubben Evans 1855 1930 2019-08-29
100301927 1451669 26. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1487 1610 2019-08-26
100302026 1468480 27. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1427 1544 2019-08-17
103108884 1444140 28. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1918 1842 2019-08-28
100102004 1406817 29. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1849 1902 2019-08-30
100300210 1403699 30. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Sydøstfyn 2214 2207 2019-08-28