Arbejder ...

loading

Tønder Byturnering 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterskabsklasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Kaj Elkjær Larsen
Tønder Skakklub
19141960 
2
½
3
0
4
½
5
1
6
1
7
0
343,9518864,001940
2Helge Andersen
Tønder Skakklub
19541999
7
½
1
½
 
3
½
4
0
5
1
6
1
34,319304,281983
3Eivind Palm
Tønder Skakklub
18461867
6
1
7
½
1
1
2
½
 
4
½
5
1
23,3518813,221893
4Peter Wang
Gråsten Skakklub
17241840
5
½
6
0
7
0
1
½
2
1
3
½
 52,317302,991830
5Claus Egelund
Tønder Skakklub
16721556
4
½
 
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
61,8516620,901580
6Scot Wolfgang Jensen
Tønder Skakklub
15781657
3
0
4
1
5
0
 
7
0
1
0
2
0
171,1515711,521647
7Christian Karstensen
Tønder Skakklub
19361973
2
½
3
½
4
1
5
1
6
1
 
1
1
514,119634,091991
8Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000       08080001000

Basisrække Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Ana Andziulyte
Tønder Skakklub
1034
8
-
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
7
0
16 - 71,25102301000
2Jakob Tefera Addisu Merdasa
Tønder Skakklub
12561312
7
0
1
1
8
-
3
0
4
0
5
1
6
½
4 - 52,8512400,911336
3Edlef Bucka-Lassen
Tønder Skakklub
14071503
6
0
7
1
1
1
2
1
8
 
4
1
5
1
51 - 2514073,031502
4Arturas Andziulis
Tønder Skakklub
955
5
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
0
8
 
16 - 71,592501000
5Jens Peter Jensen
Tønder Skakklub
12981449
4
1
8
-
6
0
7
½
1
1
2
0
3
0
4 - 53,1512691,741424
6Adis Heremic
Tønder Skakklub
15331605
3
1
4
1
5
1
8
 
7
½
1
1
2
½
51 - 25,915333,681578
7Nis H. Madsen
Tønder Skakklub
14141562
2
1
3
0
4
1
5
½
6
½
8
 
1
1
435,0513673,401534
8Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
5
-
2
-
6
 
3
 
7
 
4
 
0808000,241000
Indbydelse

Tønder Byturnering 2019

Spilledatoer bliver mandagene  2/9, 9/9 16/9, 30/9, 7/10, 21/10 og 4/11, -  alle dagene med start kl. 19.

Betænkningstid:  90 min + 30 sek/træk.

Der spilles i to ratingsbestemte grupper, så vidt muligt alle mod alle, ellers monrad.

Indskud: 50 kr for juniorer, 150kr for alle andre.

Tilmeldingsfrist: 31. august online her eller til Helge Andersen på tlf 30271876.

Turneringsleder bliver Helge Andersen, turneringskomite: Helge Andersen, Kaj Elkjær Larsen og Niels Falsig. Vagn Lauritzen er over-dommer.

Vi håber på mange deltgagere og en god turnering for alle.

mvh Tønder Skakklub.:

Periode 2019-09-02 .. 2019-11-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.toenderskakklub.dk
Turnerings komite

Helge Andersen, Kaj Elkjær Larsen og Niels Falsig.

Hoveddommer Vagn Lauritzen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Tønder Byturnering 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.toenderskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterskabsklasse 8 2019-09-02 2019-08-31
Basisrække 8 2019-09-02 2019-08-31
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen Mesterskabsklasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100400387 1416693 1. Kaj Elkjær Larsen Tønder Skakklub 1914 1960 2019-07-16
100400110 1410075 2. Helge Andersen Tønder Skakklub 1954 1999 2019-07-24
100801031 1410709 3. Eivind Palm Tønder Skakklub 1846 1867 2019-07-28
100700735 1428829 4. Peter Wang Gråsten Skakklub 1724 1840 2019-08-27
100601217 1468812 5. Claus Egelund Tønder Skakklub 1672 1556 2019-08-28
100401569 1448870 6. Scot Wolfgang Jensen Tønder Skakklub 1578 1657 2019-08-29
100701482 1416553 7. Christian Karstensen Tønder Skakklub 1936 1973 2019-08-30
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-09-01
Deltagere i gruppen Basisrække
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101200064 1465902 1. Ana Andziulyte Tønder Skakklub 1034 2019-08-30
101096041 1465872 2. Jakob Tefera Addisu Merdasa Tønder Skakklub 1256 1312 2019-08-06
100401502 1439928 3. Edlef Bucka-Lassen Tønder Skakklub 1407 1503 2019-08-28
101200065 1468820 4. Arturas Andziulis Tønder Skakklub 955 2019-08-30
100400222 1439952 5. Jens Peter Jensen Tønder Skakklub 1298 1449 2019-08-29
100401644 1451626 6. Adis Heremic Tønder Skakklub 1533 1605 2019-08-02
100401386 1449257 7. Nis H. Madsen Tønder Skakklub 1414 1562 2019-08-28
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-09-01