loading
Arbejder ...

Ejby Skakklubs VIII DR-EMT

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1Carsten Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
19291986
4
½
2
1
3
½
4
0
2
1
3
0
324,5518833,201972
2Andrew Velarde
Ejby Skakklub
17021697
3
1
1
0
4
½
3
½
1
0
4
0
23 - 42,2516951,081705
3Uffe Høi Lauridsen
Nr.Åby Juniorskakklub
16611786
2
0
4
0
1
½
2
½
4
0
1
1
23 - 41,816671,721792
4Jacob Buur
Prøvemedlemmer
1815
1
½
3
1
2
½
1
1
3
1
2
1
513,4186601000

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1Hardy Jespersen
Ejby Skakklub
14341896
4
0
2
½
3
½
4
0
2
0
3
0
142,2513784,481826
2Ronn Rasmussen
Ejby Skakklub
13141551
3
0
1
½
4
0
3
0
1
1
4
1
31,1513751,121606
3Dennis Jespersen
Ejby Skakklub
16331756
2
1
4
1
1
½
2
1
4
0
1
1
14,216423,081784
4Arne Bech Madsen
Nr.Åby Juniorskakklub
16571781
1
1
3
0
2
1
1
1
3
1
2
0
424,416453,321795

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1Jørgen Jørgensen
Ejby Skakklub
12071501
4
0
2
0
3
0
4
½
2
0
3
1
43,1511332,681414
2Mads Hansen
Nr.Åby Juniorskakklub
12571426
3
1
1
1
4
0
3
0
1
1
4
0
323,6512282,101422
3Poul E. Pedersen
Ejby Skakklub
1151
2
0
4
0
1
1
2
1
4
0
1
0
232,5112901000
4Carsten Wagner Sørensen
Fredericia Skakforening
11661315
1
1
3
1
2
1
1
½
3
1
2
1
12,713511,221361

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1Per Stege
Ejby Skakklub
1138
4
1
2
1
3
1
4
0
2
0
3
½
23,55113601000
2Børge Hansen
Ejby Skakklub
10621420
3
1
1
0
4
1
3
1
1
1
4
1
512,712021,301448
3Philip Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
10621310
2
0
4
1
1
0
2
0
4
0
1
½
42,710080,701282
4Ernst Kristiansen
Ejby Skakklub
1089
1
0
3
0
2
0
1
1
3
1
2
0
233104401000
Indbydelse

Spillested:
Egebo Plejecenter, Anlægsvej 9, 5592 Ejby
Turneringen spilles i røgfri lokaler

Turneringsform:
Der spilles DOBBELTRUNDIGT i 4-mands alle-mod-alle grupper, evt. en monradgruppe nederst

Spilletid: 
kl. 19.00 - 23.00

Betænkningstid:
90 min. til hele partiet - med tillæg af 30 sek. pr. træk fra første træk
Max. forsinkelse på 60 min. fra officiel spilletids begyndelse tillades

Indskud:
150,- DKK

Præmier i hver gruppe:
1. Præmie 300 - 2.Præmie 150
Ved ligestilling deles præmierne

Øvrigt:
Elektronisk kommunikationsudstyr må ikke bæres på spillestedet i spilletiden.
En overtrædelse heraf medfører som minimum en advarsel til den pågældende spiller.
Dommeren kan dispensere fra disse regler i særlige tilfælde (vagtordninger, afhentning, sygdom etc.) Der tilbydes opbevaring efter aftale.

Kantine:
Der kan købes kaffe, the, øl, vand og brød

Tilmelding:
Senest søndag d. 26-09-2019
Online her på siden
Pr. mail: t-jacobsen@mail.tele.dk
Tlf.: 28 93 09 32

Periode 2019-10-01 .. 2019-12-10
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Kristoffer Dyrgaard
Dommere
Gruppe 1:  Andrew Velarde
Gruppe 2:  Andrew Velarde

Tilmeldings muligheder til Ejby Skakklubs VIII DR-EMT

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 4 2019-10-01 2019-09-26
Gruppe 2 4 2019-10-01 2019-09-26
Gruppe 3 4 2019-10-01 2019-09-26
Gruppe 4 4 2019-10-01 2019-09-26
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300140 1419404 1. Carsten Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1929 1986 2019-09-26
100300351 1435132 2. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1702 1697 2019-09-17
100300145 1438034 3. Uffe Høi Lauridsen Nr.Åby Juniorskakklub 1661 1786 2019-09-26
101097053 - 4. Jacob Buur Prøvemedlemmer 1815 2019-09-28
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100700774 1406124 1. Hardy Jespersen Ejby Skakklub 1434 1896 2019-09-25
100301664 1434411 2. Ronn Rasmussen Ejby Skakklub 1314 1551 2019-07-25
100300357 1437500 3. Dennis Jespersen Ejby Skakklub 1633 1756 2019-09-13
100300354 1416766 4. Arne Bech Madsen Nr.Åby Juniorskakklub 1657 1781 2019-09-26
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300355 1443232 1. Jørgen Jørgensen Ejby Skakklub 1207 1501 2019-09-13
100301842 1443089 2. Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub 1257 1426 2019-09-29
100301254 1443771 3. Poul E. Pedersen Ejby Skakklub 1151 2019-09-13
100501635 1446975 4. Carsten Wagner Sørensen Fredericia Skakforening 1166 1315 2019-09-16
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300328 1453777 1. Per Stege Ejby Skakklub 1138 2019-09-13
100301372 1443020 2. Børge Hansen Ejby Skakklub 1062 1420 2019-09-13
100301722 1465775 3. Philip Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1062 1310 2019-09-26
100301911 1443372 4. Ernst Kristiansen Ejby Skakklub 1089 2019-09-13