Arbejder ...

loading

Hillerød Brohus 5. dag-EMT 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Aksel Gasbjerg
Hillerød Skakklub
16991695
6
½
2
½
3
1
4
1
5
 
31
2John K. Sørensen
Gribskov Skakklub
16641759
5
½
1
½
6
0
3
1
4
 
24
3Finn Eldor
Gribskov Skakklub
13541400
4
0
5
1
1
0
2
0
6
 
15
4Viggo Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
16491689
3
1
6
0
5
0
1
0
2
 
16
5Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
16511667
2
½
3
0
4
1
6
1
1
 
2 - 3
6Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
19201928
1
½
4
1
2
1
5
0
3
 
2 - 3

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Jacob Hein
Espergærde Skakklub
12561410
6
0
2
1
3
1
4
0
5
 
24
2Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
11271172
5
0
1
0
6
0
3
½
4
 
½5 - 6
3Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
10821230
4
0
5
0
1
0
2
½
6
 
½5 - 6
4Leif Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
12941303
3
1
6
1
5
0
1
1
2
 
32
5Bjarne Rasmussen
Hillerød Skakklub
12671465
2
1
3
1
4
1
6
1
1
 
41
6Jan Pedersen
Hillerød Skakklub
11721416
1
1
4
0
2
1
5
0
3
 
23
Indbydelse

 

Hillerød Skakklub indbyder hermed til den 5. dagturning i Brohuset over 5 runder.

Spillested: Brohuset, Østervang 103, 3400 Hillerød.  

Spilledage og tider: 5 onsdage: 18/9, 25/9, 2/10, 9/10 og 23/10 fra kl. 12.30.

Betænkningstid: 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.

Turneringsform: To ratinggrupper (hvis der er deltagere nok) - en under 1500 i rating og en over 1500.  

Præmier: En flaske rødvin/hvidvin fra Vinhuset Stoltz til gruppevinderen.

Turneringen bliver ikke ratet

Indskud: Ingen indskud

Tilmelding: Senest 17. september  2019

Periode 2019-09-18 .. 2019-10-23
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.hillerodskakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Hans Endrup Jacobsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Hillerød Brohus 5. dag-EMT 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hillerodskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2019-09-18 2019-09-17
Gruppe 2 6 2019-09-18 2019-09-17
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800452 1425170 1. Aksel Gasbjerg Hillerød Skakklub 1699 1695 2019-08-03
100800615 1419412 2. John K. Sørensen Gribskov Skakklub 1664 1759 2019-08-07
100802947 1453700 3. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1354 1400 2019-08-16
100802718 1437410 4. Viggo Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1649 1689 2019-09-12
100803123 1515942 5. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1651 1667 2019-08-14
100800462 1406841 6. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1920 1928 2019-09-11
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801513 1402870 1. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1256 1410 2019-08-13
100800683 1439421 2. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 1127 1172 2019-08-14
100802816 1445111 3. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 1082 1230 2019-08-17
100803040 1463578 4. Leif Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1294 1303 2019-08-24
101096514 1467441 5. Bjarne Rasmussen Hillerød Skakklub 1267 1465 2019-09-16
100802720 1437380 6. Jan Pedersen Hillerød Skakklub 1172 1416 2019-07-15