CCF Børne Cup 2019
# | Navn | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sixten Storm Waage | 8 0 | 2 0 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 6 ½ | 7 0 | ½ | 8 | |
2 | Johan Rabus | 7 0 | 1 1 | 8 1 | 3 1 | 4 1 | 5 1 | 6 1 | 6 | 2 | |
3 | Bastian Rynkjøb | 6 0 | 7 0 | 1 1 | 2 0 | 8 0 | 4 1 | 5 0 | 2 | 6 - 7 | |
4 | Frida Bjerregaard Hagen | 5 0 | 6 0 | 7 0 | 1 1 | 2 0 | 3 0 | 8 1 | 2 | 6 - 7 | |
5 | Lennik Rempe | 4 1 | 8 1 | 6 1 | 7 0 | 1 1 | 2 0 | 3 1 | 5 | 3 | |
6 | Martin Andersson | 3 1 | 4 1 | 5 0 | 8 0 | 7 0 | 1 ½ | 2 0 | 2½ | 5 | |
7 | Anker Müller | 2 1 | 3 1 | 4 1 | 5 1 | 6 1 | 8 1 | 1 1 | 7 | 1 | |
8 | Leonard Samollenko | 1 1 | 5 0 | 2 0 | 6 1 | 3 1 | 7 0 | 4 0 | 3 | 4 |
# | Navn | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Po | Pl | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sif Vengel Andersen Hillerød Skakklub | 2 0 | 3 0 | 7 1 | 9 1 | 6 1 | 4 0 | 3 | 8 - 10 | |
2 | Mikael Digernes | 1 1 | 4 1 | 8 1 | 11 ½ | 13 1 | 15 1 | 5½ | 1 | |
3 | Victor Dalsberg | 4 0 | 1 1 | 5 1 | 14 0 | 12 0 | 7 1 | 3 | 8 - 10 | |
4 | Sixten Wallin | 3 1 | 2 0 | 6 1 | 15 0 | 10 ½ | 1 1 | 3½ | 5 - 7 | |
5 | Mathea Nærheim | 6 0 | 7 1 | 3 0 | 12 0 | 16 + | 9 0 | 2 | 11 - 15 | |
6 | Storm Sundgaard | 5 1 | 8 0 | 4 0 | 10 0 | 1 0 | 16 + | 2 | 11 - 15 | |
7 | Maren Nærheim | 8 0 | 5 0 | 1 0 | 16 + | 9 1 | 3 0 | 2 | 11 - 15 | |
8 | Theodon Storm Waage | 7 1 | 6 1 | 2 0 | 13 0 | 14 0 | 10 0 | 2 | 11 - 15 | |
9 | Adina Saravana Kumar Skakforeningen ØBRO | 10 0 | 12 0 | 16 + | 1 0 | 7 0 | 5 1 | 2 | 11 - 15 | |
10 | Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub | 9 1 | 11 0 | 15 0 | 6 1 | 4 ½ | 8 1 | 3½ | 5 - 7 | |
11 | William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub | 12 1 | 10 1 | 13 1 | 2 ½ | 15 0 | 14 0 | 3½ | 5 - 7 | |
12 | Tunav Chand Penki BMS Skak | 11 0 | 9 1 | 14 0 | 5 1 | 3 1 | 13 0 | 3 | 8 - 10 | |
13 | Jonas Rempe | 14 1 | 15 1 | 11 0 | 8 1 | 2 0 | 12 1 | 4 | 3 - 4 | |
14 | Noah Krug Wahlgreen BMS Skak | 13 0 | 16 + | 12 1 | 3 1 | 8 1 | 11 1 | 5 | 2 | |
15 | Zeeshan Kustagi BMS Skak | 16 + | 13 0 | 10 1 | 4 1 | 11 1 | 2 0 | 4 | 3 - 4 | |
16 | Bye | 15 - | 14 - | 9 - | 7 - | 5 - | 6 - | 0 | 16 |
CCF Børne Cup 2019 | |||
---|---|---|---|
Periode | 2019-07-27 .. 2019-07-27 | Kørestols adgang | Der er kørestols adgang |
Dansk ratet | Nej | Fide ratet | Nej |
Turneringens egen hjemmeside | http://xtraconchessopen.dk/index.php?mid=574 | ||
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | Jacob Carstensen | ||
Dommere |
U08: Jacob Carstensen U10, U12, U14: Jacob Carstensen |
Tilmeldings muligheder til CCF Børne Cup 2019
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
U08 | 8 | 2019-07-27 | 2019-07-27 |
U10, U12, U14 | 16 | 2019-07-27 | 2019-07-27 |
Totalt antal tilmeldte | 24 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | 1. Sixten Storm Waage | 500 | 2019-07-28 | ||||||
- | 2. Johan Rabus | 908 | 2019-07-28 | ||||||
- | 3. Bastian Rynkjøb | 1000 | 2019-07-28 | ||||||
- | 4. Frida Bjerregaard Hagen | 800 | 2019-07-28 | ||||||
- | 5. Lennik Rempe | 900 | 2019-07-28 | ||||||
- | 6. Martin Andersson | 500 | 2019-07-28 | ||||||
- | 7. Anker Müller | 500 | 2019-07-28 | ||||||
- | 8. Leonard Samollenko | 500 | 2019-07-28 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100803193 | - | 1. Sif Vengel Andersen | Hillerød Skakklub | 1000 | 2019-07-28 | ||||
- | 2. Mikael Digernes | 1560 | 2019-07-28 | ||||||
- | 3. Victor Dalsberg | 500 | 2019-07-28 | ||||||
- | 4. Sixten Wallin | 500 | 2019-07-28 | ||||||
- | 5. Mathea Nærheim | 500 | 2019-07-28 | ||||||
- | 6. Storm Sundgaard | 500 | 2019-07-28 | ||||||
- | 7. Maren Nærheim | 500 | 2019-07-28 | ||||||
- | 8. Theodon Storm Waage | 500 | 2019-07-28 | ||||||
101096621 | 1467956 | 9. Adina Saravana Kumar | Skakforeningen ØBRO | 500 | 2019-07-28 | ||||
100104298 | 1463250 | 10. Valdemar Østergaard-Nielsen | Nørrebro Skakklub | 978 | 1159 | 2019-07-28 | |||
100104248 | 1458442 | 11. William Østergaard-Nielsen | Nørrebro Skakklub | 1653 | 1620 | 2019-07-28 | |||
101096421 | 1467727 | 12. Tunav Chand Penki | BMS Skak | 1015 | 1311 | 2019-07-28 | |||
- | 13. Jonas Rempe | 1750 | 2019-07-28 | ||||||
100104399 | 1457349 | 14. Noah Krug Wahlgreen | BMS Skak | 1482 | 1743 | 2019-07-28 | |||
101095984 | 1468839 | 15. Zeeshan Kustagi | BMS Skak | 1333 | 1690 | 2019-07-28 | |||
- | - | 16. Bye | - | 2019-07-28 |