Arbejder ...

loading

CCF Børne Cup 2019  

Vis Gruppe : Parringer
U08 Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Sixten Storm Waage
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
½
7
0
½8
2Johan Rabus
7
0
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
62
3Bastian Rynkjøb
6
0
7
0
1
1
2
0
8
0
4
1
5
0
26 - 7
4Frida Bjerregaard Hagen
5
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
0
8
1
26 - 7
5Lennik Rempe
4
1
8
1
6
1
7
0
1
1
2
0
3
1
53
6Martin Andersson
3
1
4
1
5
0
8
0
7
0
1
½
2
0
5
7Anker Müller
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
71
8Leonard Samollenko
1
1
5
0
2
0
6
1
3
1
7
0
4
0
34

U10, U12, U14 Direkte link
#Navn123456PoPl
1Sif Vengel Andersen
Hillerød Skakklub
2
0
3
0
7
1
9
1
6
1
4
0
38 - 10
2Mikael Digernes
1
1
4
1
8
1
11
½
13
1
15
1
1
3Victor Dalsberg
4
0
1
1
5
1
14
0
12
0
7
1
38 - 10
4Sixten Wallin
3
1
2
0
6
1
15
0
10
½
1
1
5 - 7
5Mathea Nærheim
6
0
7
1
3
0
12
0
16
+
9
0
211 - 15
6Storm Sundgaard
5
1
8
0
4
0
10
0
1
0
16
+
211 - 15
7Maren Nærheim
8
0
5
0
1
0
16
+
9
1
3
0
211 - 15
8Theodon Storm Waage
7
1
6
1
2
0
13
0
14
0
10
0
211 - 15
9Adina Saravana Kumar
Skakforeningen ØBRO
10
0
12
0
16
+
1
0
7
0
5
1
211 - 15
10Valdemar Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
9
1
11
0
15
0
6
1
4
½
8
1
5 - 7
11William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
12
1
10
1
13
1
2
½
15
0
14
0
5 - 7
12Tunav Chand Penki
BMS Skak
11
0
9
1
14
0
5
1
3
1
13
0
38 - 10
13Jonas Rempe
14
1
15
1
11
0
8
1
2
0
12
1
43 - 4
14Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
13
0
16
+
12
1
3
1
8
1
11
1
52
15Zeeshan Kustagi
BMS Skak
16
+
13
0
10
1
4
1
11
1
2
0
43 - 4
16Hr. Oversidder
Ingen klub
15
-
14
-
9
-
7
-
5
-
6
-
016

U10 (6 spillere)U12 (7 spillere)U14 (2 spillere)

Indbydelse
Periode 2019-07-27 .. 2019-07-27
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://xtraconchessopen.dk/index.php?mid=574
Turnerings komite
Hoveddommer Jacob Carstensen
Dommere
U08:  Jacob Carstensen
U10, U12, U14:  Jacob Carstensen

Tilmeldings muligheder til CCF Børne Cup 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://xtraconchessopen.dk/index.php?mid=574

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
U08 8 2019-07-27 2019-07-27
U10, U12, U14 16 2019-07-27 2019-07-27
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen U08
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Sixten Storm Waage 500 2019-07-28
- 2. Johan Rabus 908 2019-07-28
- 3. Bastian Rynkjøb 1000 2019-07-28
- 4. Frida Bjerregaard Hagen 800 2019-07-28
- 5. Lennik Rempe 900 2019-07-28
- 6. Martin Andersson 500 2019-07-28
- 7. Anker Müller 500 2019-07-28
- 8. Leonard Samollenko 500 2019-07-28
Deltagere i gruppen U10, U12, U14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100803193 - 1. Sif Vengel Andersen Hillerød Skakklub 1000 2019-07-28
- 2. Mikael Digernes 1560 2019-07-28
- 3. Victor Dalsberg 500 2019-07-28
- 4. Sixten Wallin 500 2019-07-28
- 5. Mathea Nærheim 500 2019-07-28
- 6. Storm Sundgaard 500 2019-07-28
- 7. Maren Nærheim 500 2019-07-28
- 8. Theodon Storm Waage 500 2019-07-28
101096621 1467956 9. Adina Saravana Kumar Skakforeningen ØBRO 500 2019-07-28
100104298 1463250 10. Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 978 1159 2019-07-28
100104248 1458442 11. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1653 1620 2019-07-28
101096421 1467727 12. Tunav Chand Penki BMS Skak 1015 1311 2019-07-28
- 13. Jonas Rempe 1750 2019-07-28
100104399 1457349 14. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1482 1743 2019-07-28
101095984 1468839 15. Zeeshan Kustagi BMS Skak 1333 1690 2019-07-28
- 16. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-07-28