Arbejder ...

loading

Junior KM 2019  

Indbydelse

Københavns Skak Union og BMS Skak inviterer til Det åbne Juniorkøbenhavnsmesterskab 2019 lørdag d. 21. september. Turneringen er åben for alle juniorer født 1999 eller senere. Der spilles i de sædvanlige aldersgrupper - se nedenfor. I hver aldersgruppe kåres en københavnsmester.

Tidspunkt: lørdag d. 21. september 2019 kl. 10.00 - ca. 16.00

Spillested: Tapeten, Magleparken 5, 2750 Ballerup

Indtegning: Fra kl. 9.00 til kl. 9.50

Aldersgrupper: A (1999-2002) B (2003-04) C (2005-06) D (2007-08) E (2009-10) F (2011 - .. )

Betænkningstid/runder (med forbehold for ændringer): A-B: 25 min./6; C-D-E-F: 20 min./7-9.

Indskud: 40 kr. og helst i lige penge, som betales inden 1. runde.

Præmier: Vandrepokaler, medaljer og pengepræmier.

Tilmelding: Tilmelding sker i aldersgrupperne efter fødselsår her i Dansk Skak Union's Turneringssystem.
Husk at vælge den rette aldersgruppe! Og oplys navn, fødselsår, klub (hvis man er medlem af en skakklub) og e-mail. 

Eventuelle spørgsmål til Sigfred Haubro - e-mail formand@ksu.dk (mobiltlf. +45 40 41 94 68)

Vi glæder os til at se jer alle sammen - i topform! - lørdag d. 21. september hos BMS Skak!

Periode 2019-09-21 .. 2019-09-21
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Junior KM 2019 English enrolment form

Medlem af Dansk Skak Union

Hvis du er medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Medlem af FIDE

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, men medlem af Fide, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Ikke medlem af Dansk Skak Union

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

FIDE member (english)

If you are a member of FIDE and prefers an english enrolment form, then use this option to register: Choose this option
Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppen 1999-2002 0 2019-09-21 2019-09-21
B-gruppen 2003-04 0 2019-09-21 2019-09-21
C-gruppen 2005-06 3 2019-09-21 2019-09-21
D-gruppen 2007-08 11 2019-09-21 2019-09-21
E-gruppen 2009-10 11 2019-09-21 2019-09-21
F-gruppen 2011 og senere 7 2019-09-21 2019-09-21
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen A-gruppen 1999-2002
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen B-gruppen 2003-04
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen C-gruppen 2005-06
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Durlav Sharma 1072 2019-09-17
100104574 - Oscar Veiergang Skak for sjov 1025 2019-09-05
100104236 1458280 Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1220 2019-09-05
Deltagere i gruppen D-gruppen 2007-08
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104306 1463217 Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1420 1408 2019-09-04
101096549 - Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1205 2019-08-11
100104518 - Emil Nedergaard Møller Tåstrup Skakforening 890 2019-09-19
101096089 1464981 Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1753 1719 2019-09-15
100202278 1457942 Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1204 1380 2019-08-11
100104307 1463225 Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1282 1474 2019-09-04
100802943 1458272 Magni Cederholm Hillerød Skakklub 993 1266 2019-08-22
100104338 - Milo Nybro Fröjd Skakforeningen ØBRO 1000 2019-09-18
100104448 - Noah Fræmohs Skakforeningen ØBRO 1000 2019-09-17
100104399 1457349 Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1728 1749 2019-09-08
100104540 - Ole Zeuthen Skak for sjov 1077 2019-09-05
Deltagere i gruppen E-gruppen 2009-10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104343 1462636 Andreas Philip Cort Maleeva Hansen BMS Skak 1318 1509 2019-09-21
100104400 - Daniel Sandholm Aaes BMS Skak 935 2019-09-05
100104604 - Diya Shekar Skak for sjov 1038 2019-08-21
100104182 1460153 Gustav Biel Skakforeningen ØBRO 1000 1000 2019-09-15
101096517 - Jay Vadera Skak for sjov 972 2019-09-19
101096789 - Jonas Mølgaard Botting Amager Skakforening 831 2019-09-15
- Pavan Venkatraman 1000 2019-09-11
100803193 - Sif Vengel Andersen Hillerød Skakklub 1000 2019-08-14
100104569 - Thor Hoffmann Amager Skakforening 957 2019-09-15
101096421 1467727 Tunav Chand Penki BMS Skak 1015 1311 2019-09-20
100104543 1469312 Zofia Izabella Marzec Skak for sjov 1046 2019-08-11
Deltagere i gruppen F-gruppen 2011 og senere
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104605 - August Jalving Skak for sjov 1018 2019-09-17
100104573 - Bastian Rynkjøb Skak for sjov 953 2019-08-11
100104445 - Bianca Krug Wahlgreen BMS Skak 1000 2019-09-19
101096790 - Frida Bjerregaard Hagen Skak for sjov 717 2019-08-29
100104621 - Gurukrishnan Hari Skak for sjov 500 2019-08-20
- Leonard Samoilenko 1000 2019-09-08
- Patrick Noumedem Hansen 800 2019-09-17