Arbejder ...

loading

Sæby Open Grand Prix 2019  

Vis Gruppe : Parringer
1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1813
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
081,71762
2Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
1940
7
½
1
1
8
½
3
½
4
0
5
½
6
1
44 - 52,81976
3FM Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
2101
6
1
7
1
1
1
2
½
8
0
4
0
5
1
2 - 34,352104
4IM Bent Sørensen
Nørresundby Skakklub
2155
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
8
1
714,92209
5Svend Pedersen
Nørresundby Skakklub
2201
4
0
8
½
6
1
7
1
1
1
2
½
3
0
44 - 55,32175
6Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1767
3
0
4
0
5
0
8
½
7
0
1
1
2
0
71,31773
7Aage Dalstrup Olsen
Randers Skakklub
2001
2
½
3
0
4
0
5
0
6
1
8
0
1
1
63,41975
8Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
2087
1
1
5
½
2
½
6
½
3
1
7
1
4
0
2 - 34,252092

2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
1365
8
0
2
½
3
½
4
0
5
0
6
1
7
0
271,41392
2Jens Hardy Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1435
7
½
1
½
8
0
3
0
4
½
5
0
6
0
81,951415
3Finn Simonsen
Nørresundby Skakklub
1465
6
0
7
0
1
½
2
1
8
0
4
0
5
1
62,21479
4Johann Stanislaus
Aalborg Skakforening af 1889
1765
5
1
6
1
7
1
1
1
2
½
3
1
8
0
15,11777
5Aage Kristian Andersen
Aars Skakklub
1669
4
0
8
½
6
0
7
½
1
1
2
1
3
0
354,21633
6Niels Jacobsen
Nørresundby Skakklub
1704
3
1
4
0
5
1
8
1
7
½
1
0
2
1
34,551703
7Henning Larsen
Aars Skakklub
1629
2
½
3
1
4
0
5
½
6
½
8
½
1
1
443,81635
8Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1737
1
1
5
½
2
1
6
0
3
1
7
½
4
1
524,851742

3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jens Chr. Hæsum
Sæby Skakklub
1043
2
0
10
½
9
1
8
0
7
1
5
½
6
1
43 - 52,41120
2Aage Langballe Sørensen
Aalborg Skakforening af 1889
1264
1
1
4
1
5
0
6
1
10
1
8
1
3
0
524,61282
3Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1083
4
0
6
0
7
1
9
0
8
1
10
1
2
1
43 - 52,851135
4Per Rømhild
Skakklubben Evans
1083
3
1
2
0
10
0
7
½
6
½
9
1
5
0
36 - 72,951085
5Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1193
6
1
8
1
2
1
10
0
9
1
1
½
4
1
13,71288
6Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1288
5
0
3
1
8
1
2
0
4
½
7
0
1
0
84,951178
7Thorkild Hjørnet
Frederikshavn Skakklub
910
8
0
9
0
3
0
4
½
1
0
6
1
10
½
29 - 101,5940
8Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1244
7
1
5
0
6
0
1
1
3
0
2
0
9
1
36 - 74,41181
9Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1201
10
0
7
1
1
0
3
1
5
0
4
0
8
0
29 - 104,51089
10Julius Hjørnet
Frederikshavn Skakklub
1074
9
1
1
½
4
1
5
1
2
0
3
0
7
½
43 - 53,151112
Indbydelse

Sæby Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP  på Sæbygårdskolen, Sæbygårdvej 34, 9300 Sæby

lørdag den 9. november 2019 fra kl. 10,00 til ca. 16,30

Der spilles 7 runder Monrad eller alle mod alle i grupper inddelt i ratingorden.

Betænkningstiden er 15 minutter +5 sekunder pr. træk fra træk 1.

Indskud 100 kr. pr. spiller.

Præmier: 70% af indskudet går til præmier i turneringen, og 20% går til den samlede GP-præmiepulje.

Tilmelding her på siden senest den 7. november 2019.

Kontakt eventuelt Jens Riis, Bakkevej 6, 9300 Sæby tlf. 3013 0749 - jariis@outlook.dk.

Reglement for Nordjysk GP

Periode 2019-11-09 .. 2019-11-09
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jens Riis
Dommere Alle grupper:  Jens Chr. Hæsum

Tilmeldings muligheder til Sæby Open Grand Prix 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1 8 2019-11-09 2019-11-07
2 8 2019-11-09 2019-11-07
3 10 2019-11-09 2019-11-07
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700677 1406159 1. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1813 1811 2019-11-05
100700393 1403257 2. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 1940 1996 2019-10-30
100700375 1402820 3. FM Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2101 2187 2019-10-31
100700110 1400410 4. IM Bent Sørensen Nørresundby Skakklub 2155 2043 2019-09-08
100700396 1401092 5. Svend Pedersen Nørresundby Skakklub 2201 2147 2019-10-30
100700678 1418580 6. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1767 1810 2019-10-26
100600983 1405802 7. Aage Dalstrup Olsen Randers Skakklub 2001 1997 2019-10-13
100700367 1401670 8. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2087 2055 2019-10-19
Deltagere i gruppen 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700690 1413856 1. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1365 1515 2019-11-06
100100491 1440810 2. Jens Hardy Pedersen Frederikshavn Skakklub 1435 1649 2019-10-19
100700724 1451480 3. Finn Simonsen Nørresundby Skakklub 1465 1558 2019-11-07
100201494 1401971 4. Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1765 1815 2019-11-05
100700340 1440799 5. Aage Kristian Andersen Aars Skakklub 1669 1686 2019-11-06
100701708 1461176 6. Niels Jacobsen Nørresundby Skakklub 1704 1879 2019-10-30
100700759 1404172 7. Henning Larsen Aars Skakklub 1629 1884 2019-11-07
101095048 1454200 8. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1737 1822 2019-11-03
Deltagere i gruppen 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700487 1453793 1. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1043 1544 2019-08-25
100700850 1444921 2. Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 1264 1537 2019-11-07
100201715 1409700 3. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1083 1301 2019-10-13
100500542 1427717 4. Per Rømhild Skakklubben Evans 1083 1132 2019-09-08
100701631 1450549 5. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1193 1344 2019-09-07
100701497 1444913 6. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1288 1335 2019-11-07
100701844 - 7. Thorkild Hjørnet Frederikshavn Skakklub 910 2019-11-04
100700601 1453521 8. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1244 1443 2019-09-07
100701176 1435167 9. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1201 1213 2019-10-04
100701845 1470795 10. Julius Hjørnet Frederikshavn Skakklub 1074 2019-11-04