Arbejder ...

loading

Haderslev, efterår 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Mester/basis Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Per Hansen
Haderslev Skakklub
2027
10
 
2
½
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
½5 - 75,91879
2Allan Hye
Haderslev Skakklub
2042
9
1
1
½
10
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
26,051927
3Børge Schrøder
Haderslev Skakklub
1837
8
1
9
1
1
 
2
 
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
213,551837
4Jan Garbrecht
Haderslev Skakklub
2142
7
1
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
13 - 47,152019
5Kai Christian Bjørnskov
Haderslev Skakklub
2005
6
 
7
½
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
½5 - 75,651853
6Gert C. Jøhnk
Haderslev Skakklub
1859
5
 
10
0
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
08 - 103,851744
7John T. Sørensen
Haderslev Skakklub
1684
4
0
5
½
6
 
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
½5 - 71,91642
8Lars Jørgensen
Haderslev Skakklub
1686
3
0
4
 
5
 
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
08 - 101,91629
9Christian Nors Andersen
Haderslev Skakklub
1899
2
0
3
0
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
08 - 104,351769
10Claus G. Mogensen
Haderslev Skakklub
1933
1
 
6
1
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
13 - 44,751821

Gruppe A Direkte link
#NavnRating12345678910PoPlWeRn
1Arne Juul Jørgensen
Haderslev Skakklub
1209
6
 
 
3
 
4
 
5
 
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
04 - 65,65940
2Karl Ørskov Jensen
Haderslev Skakklub
1216
5
½
 
6
 
3
 
4
 
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
½2 - 35,75973
3Curt Bruhn
Haderslev Skakklub
1081
4
1
 
1
 
2
 
6
 
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
113,551081
4Rasmus Hattens
Haderslev Skakklub
1000
3
0
 
5
 
1
 
2
 
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
052,85829
5Benjamin Bonde Pedersen
Haderslev Skakklub
998
2
½
 
4
 
6
 
1
 
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
½2 - 32,6872
6Poul Vyff
Haderslev Skakklub
1300
1
 
 
2
 
5
 
3
 
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
04 - 601300
Indbydelse

Gruppe 1: 9 runder, alle-mod-alle

Gruppe 2: 8 eller 10 runder, alle-mod-alle, evt. dobbeltrunde

Spilledage, gruppe1: Spilledage: 26. august, 2. september, 16. september, 30. september, 7. oktober, 21. oktober, 4. november, 25. november og 9. december.

Periode 2019-08-26 .. 2019-12-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Claus Mogensen

Kai Bjørnskov

Gert Jöhnk

Hoveddommer Jacob Buris Andersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Haderslev, efterår 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester/basis 10 2019-08-26 2019-12-23
Gruppe A 6 2019-08-26 2019-12-23
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen Mester/basis
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600333 1407520 1. Per Hansen Haderslev Skakklub 2027 2084 2019-08-26
100400286 1410067 2. Allan Hye Haderslev Skakklub 2042 2104 2019-08-26
100400304 1419358 3. Børge Schrøder Haderslev Skakklub 1837 1875 2019-08-26
100400281 1408879 4. Jan Garbrecht Haderslev Skakklub 2142 2142 2019-08-26
100400275 1408810 5. Kai Christian Bjørnskov Haderslev Skakklub 2005 2022 2019-08-26
100400289 1416499 6. Gert C. Jøhnk Haderslev Skakklub 1859 1896 2019-08-26
100400106 1413740 7. John T. Sørensen Haderslev Skakklub 1684 1774 2019-08-26
100401554 1439782 8. Lars Jørgensen Haderslev Skakklub 1686 1657 2019-08-26
100400842 1415727 9. Christian Nors Andersen Haderslev Skakklub 1899 1949 2019-08-26
100400297 1419056 10. Claus G. Mogensen Haderslev Skakklub 1933 1934 2019-08-26
Deltagere i gruppen Gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103111193 1448951 1. Arne Juul Jørgensen Haderslev Skakklub 1209 1260 2019-08-26
100400287 1441833 2. Karl Ørskov Jensen Haderslev Skakklub 1216 1415 2019-08-26
100400276 1448447 3. Curt Bruhn Haderslev Skakklub 1081 1321 2019-08-26
101200095 - 4. Rasmus Hattens Haderslev Skakklub 1000 2019-08-26
101200096 1469274 5. Benjamin Bonde Pedersen Haderslev Skakklub 998 2019-08-26
- 6. Poul Vyff Haderslev Skakklub 1300 2019-08-26