Arbejder ...

loading

Onsdags EMT, Chess House, sep.-okt. 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1WFM Maria Vasova
Skakklubben af 1968
20872099
6
1
2
1
3
½
4
1
5
1
14,320913,862112
2Morten Fredsgaard Rasmussen
Skanderborg Skakklub
18551881
5
½
1
0
6
½
3
1
4
1
32 - 32,9518572,561890
3Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
14241597
4
½
5
0
1
½
2
0
6
½
50,614650,941608
4Søren Graugaard Christensen
Viby Skakklub
15011594
3
½
6
0
5
0
1
0
2
0
½60,9514810,941585
5Per Oehlerich
Nordre Skakklub
18751928
2
½
3
1
4
1
6
½
1
0
32 - 33,118722,891930
6Casper Tvede Busk
Skakklubben af 1968
18872089
1
0
4
1
2
½
5
½
3
½
43,1518683,812063

Basis Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Steen Haubro Larsen
Viby Skakklub
9861116
6
1
2
1
3
+
4
½
5
½
421,410891,141153
2Liv Frølund
Randers Skakklub
9711106
5
0
1
0
6
1
3
+
4
½
41,39831,091122
3Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
10661208
4
0
5
0
1
-
2
-
6
-
05 - 60,410480,451199
4Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
12681413
3
1
6
1
5
0
1
½
2
½
333,7512343,671400
5Thor Kejser
Vejlby-Risskov Skakklub
13401442
2
1
3
1
4
1
6
+
1
½
13,213543,081459
6Torben Storgaard
Skakklubben af 1968
9131227
1
0
4
0
2
0
5
-
3
-
05 - 60,958561,571164
Indbydelse

September-Oktober 2019 Onsdags-EMT

5 onsdage i efteråret

25. september, 2., 9., 23. og 30. oktober

Alle dage kl. 18:30

 

Der spilles 5 runder, fortrinsvis i 6-mandsgrupper, og turneringen ELO-rates.

Det er ikke tilladt at komme mere end én time for sent.
 

Betænkningstid: 1 time 30 minutter til 40 træk og 20 minutter plus opsparet tid til resten af partiet.
Tillæg af 30 sek. pr. træk fra træk 1.
Indskud: 150 kr.
200 kr. incl. dagskort for ikke-medlemmer.
Præmier:

Det samlede indskud (150 kr.) pånær EMT-afgift går til præmier.
Præmier på kr. 250 og derunder udbetales som gavekort.
Ved ligestilling deles præmierne.

Tilmelding:

Senest mandag d. 23/9 til Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36, eller (helst) online vha. Dansk Skak Unions turneringssystem.

Betaling: Ved fremmøde til 1. runde, eller MobilePay til: box94561   (.. navn: Chess House)
Spillested:

Chess House, Katrinebjergvej 111A, 8200 Aarhus N.

Periode 2019-09-25 .. 2019-10-30
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Matthiesen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Onsdags EMT, Chess House, sep.-okt. 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2019-09-25 2019-09-23
Basis 6 2019-09-25 2019-09-23
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701758 2900955 1. WFM Maria Vasova Skakklubben af 1968 2087 2099 2019-09-16
100600528 1410636 2. Morten Fredsgaard Rasmussen Skanderborg Skakklub 1855 1881 2019-09-22
100600649 1401998 3. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1424 1597 2019-09-14
100601235 1413449 4. Søren Graugaard Christensen Viby Skakklub 1501 1594 2019-09-23
100600351 1408410 5. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1875 1928 2019-09-09
100600732 1408348 6. Casper Tvede Busk Skakklubben af 1968 1887 2089 2019-09-08
Deltagere i gruppen Basis
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602078 1421620 1. Steen Haubro Larsen Viby Skakklub 986 1116 2019-09-18
100104319 1467735 2. Liv Frølund Randers Skakklub 971 1106 2019-09-11
100602519 1454102 3. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1066 1208 2019-09-05
100601094 1421271 4. Jens A. L. Jørgensen Viby Skakklub 1268 1413 2019-09-24
101096611 1467980 5. Thor Kejser Vejlby-Risskov Skakklub 1340 1442 2019-09-23
100602656 1466810 6. Torben Storgaard Skakklubben af 1968 913 1227 2019-09-25