Arbejder ...

loading

Klubturneringen Aars 2019-20  

Vis Gruppe : Parringer
M-klassen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Carsten Richard Espensen
Aars Skakklub
1729
8
1
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
11 - 22,251729
2Mogens Nielsen
Aars Skakklub
1937
7
1
1
 
8
 
3
 
4
 
5
 
6
 
11 - 24,451937
3Søren Thomsen
Aars Skakklub
1806
6
 
7
 
1
 
2
 
8
 
4
 
5
 
06 - 73,051715
4Søren Grønhøj
Aars Skakklub
1968
5
½
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
8
 
½3 - 44,71842
5Niels Pedersen
Aars Skakklub
1859
4
½
8
 
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
½3 - 43,61766
6Henning Larsen
Aars Skakklub
1833
3
 
4
 
5
 
8
 
7
 
1
 
2
 
06 - 73,351733
7Benny Grønhøj
Aars Skakklub
1967
2
0
3
 
4
 
5
 
6
 
8
 
1
 
05 - 84,71826
8Kjeld Johansen
Aars Skakklub
1683
1
0
5
 
2
 
6
 
3
 
7
 
4
 
05 - 81,851628

Basiskl. 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Rune Nielsen
Aars Skakklub
1523
8
1
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
11 - 35,151523
2Bjarne Straszek
Aars Skakklub
1256
7
 
1
 
8
 
3
 
4
 
5
 
6
 
05 - 72,651137
3Jari Sørensen
Aars Skakklub
1201
6
0
7
 
1
 
2
 
8
 
4
 
5
 
04 - 82,151104
4Jørgen Madsen
Aars Skakklub
1390
5
0
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
8
 
04 - 83,951212
5Poul Erik Niebuhr
Aars Skakklub
1594
4
1
8
 
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
11 - 35,71594
6Birger K. Laursen
Aars Skakklub
1444
3
1
4
 
5
 
8
 
7
 
1
 
2
 
11 - 34,451444
7Jan Nielsen
Aars Skakklub
1194
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
8
 
1
 
05 - 72,11100
8Willy Møller
Aars Skakklub
1165
1
0
5
 
2
 
6
 
3
 
7
 
4
 
04 - 81,851082

Basiskl. 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Willads Rønnow Juul
Aars Skakklub
974
8
 
2
 
3
 
4
1
5
 
6
 
7
 
11 - 23,15974
2Rune Hansen
Aars Skakklub
843
7
0
1
 
8
 
3
 
4
 
5
 
6
 
06 - 71,9729
3Precious Grønhøj
Aars Skakklub
1130
6
½
7
 
1
 
2
 
8
 
4
 
5
 
½3 - 44,75919
4Eigil Balle
Aars Skakklub
1000
5
 
6
 
7
 
1
0
2
 
3
 
8
 
06 - 73,45793
5Anne-Mette Gravlund Nielsen
Aars Skakklub
817
4
 
8
 
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
05 - 81,65718
6Patrick Grønhøj
Aars Skakklub
1122
3
½
4
 
5
 
8
 
7
 
1
 
2
 
½3 - 44,7911
7Børge Bertelsen
Aars Skakklub
1158
2
1
3
 
4
 
5
 
6
 
8
 
1
 
11 - 251158
8Simon Bertram Pedersen
Aars Skakklub
1000
1
 
5
 
2
 
6
 
3
 
7
 
4
 
05 - 83,45793
Indbydelse

Klubturneringen Aars 2019-20 

Hermed indbydelse til klubturneringen i Aars Skakklub.

Spillested: Erhvervsskolerne, Ø. Boulevard 10, Aars.

Klasser: Alle-mod-alle grupper. 8-mandsgrupper tilstræbes.

Spilledatoer: Mandage. 1.runde 16/9, sidste runde 18/11.

Betænkningstid: 1h 45 min til 40 træk, 15 min + evt. opsparet tid til resten af partiet. Ingen bonussekunder.

Indskud: Medlemmer: Kr. 75,-. Ikke-medlemmer: Kr. 100,-.

Præmier: Afhænger af deltagerantal. Fastsættes endeligt efter 1.runde.

Tilmelding: Senest fredag 13/9 her på siden eller til Henning Larsen, tlf. 9862 3672.

 

Periode 2019-09-16 .. 2019-11-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Henning Larsen
Dommere
M-klassen:  Henning Larsen
Basiskl. 1:  Henning Larsen
Basiskl. 2:  Henning Larsen

Tilmeldings muligheder til Klubturneringen Aars 2019-20

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
M-klassen 8 2019-09-16 2019-09-13
Basiskl. 1 8 2019-09-16 2019-09-13
Basiskl. 2 8 2019-09-16 2019-09-13
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen M-klassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701532 1438670 1. Carsten Richard Espensen Aars Skakklub 1729 1832 2019-09-06
100700348 1433598 2. Mogens Nielsen Aars Skakklub 1937 1929 2019-09-06
100700353 1417274 3. Søren Thomsen Aars Skakklub 1806 1882 2019-09-06
100700768 1446088 4. Søren Grønhøj Aars Skakklub 1968 1950 2019-09-06
100700349 1410997 5. Niels Pedersen Aars Skakklub 1859 1903 2019-09-06
100700759 1404172 6. Henning Larsen Aars Skakklub 1833 1906 2019-09-06
100700172 1404245 7. Benny Grønhøj Aars Skakklub 1967 2002 2019-09-06
100701628 1447114 8. Kjeld Johansen Aars Skakklub 1683 1736 2019-09-06
Deltagere i gruppen Basiskl. 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701456 1404989 1. Rune Nielsen Aars Skakklub 1523 1645 2019-09-06
100700790 1456539 2. Bjarne Straszek Aars Skakklub 1256 1452 2019-09-06
100701705 1460595 3. Jari Sørensen Aars Skakklub 1201 1275 2019-09-06
100701533 1453033 4. Jørgen Madsen Aars Skakklub 1390 1458 2019-09-06
100700784 1450484 5. Poul Erik Niebuhr Aars Skakklub 1594 1725 2019-09-06
100700780 1456105 6. Birger K. Laursen Aars Skakklub 1444 1614 2019-09-06
100701771 1464779 7. Jan Nielsen Aars Skakklub 1194 1331 2019-09-06
100701558 1456660 8. Willy Møller Aars Skakklub 1165 1229 2019-09-06
Deltagere i gruppen Basiskl. 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701702 1454927 1. Willads Rønnow Juul Aars Skakklub 974 1016 2019-09-06
100701769 1469860 2. Rune Hansen Aars Skakklub 843 2019-09-12
100701678 1460633 3. Precious Grønhøj Aars Skakklub 1130 1160 2019-09-06
100701861 - 4. Eigil Balle Aars Skakklub 1000 2019-09-10
100701784 1464787 5. Anne-Mette Gravlund Nielsen Aars Skakklub 817 2019-09-06
100701677 1460625 6. Patrick Grønhøj Aars Skakklub 1122 1229 2019-09-06
100701091 1453009 7. Børge Bertelsen Aars Skakklub 1158 1370 2019-09-06
100701830 - 8. Simon Bertram Pedersen Aars Skakklub 1000 2019-09-14