Arbejder ...

loading

Skakklubben K41s Junior Grand-Prix 2019  

Vis Gruppe : Parringer
C+D Gruppen Direkte link
#NavnRating1234567PoPl
Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
16
-
     016 - 18
1Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
879
+
2
0
16
0
17
1
14
1
5
1
4
1
51 - 5
2Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
1087
3
1
1
1
7
1
16
½
15
1
6
0
9
0
6 - 7
3Tanvi Krisha Gunda
1000
2
0
4
1
13
0
10
1
17
0
14
0
8
1
39 - 14
4Jonas Herborn
Ishøj Skakklub
1026
5
0
3
0
17
0
8
1
10
1
12
1
1
0
39 - 14
5Marcus Holmberg,
Amager Skakforening
1026
4
1
7
0
10
1
15
0
6
0
1
0
17
1
39 - 14
6Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
1176
7
0
8
1
12
1
13
½
5
1
2
1
15
½
51 - 5
7Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
1727
6
1
5
1
2
0
9
1
16
1
15
0
13
1
51 - 5
8Ilian Osignov
989
9
0
6
0
14
0
4
0
12
0
10
0
3
0
016 - 18
9Oscar Veiergang
Skak for sjov
1043
8
1
10
1
15
½
7
0
13
½
16
1
2
1
51 - 5
10Sofie Juhl Ludvigsen
800
11
1
9
0
5
0
3
0
4
0
8
1
12
1
39 - 14
11Asia Aoussar
800
10
0
12
0
     016 - 18
12Cvetanka Kasapinova
2007
13
0
11
1
6
0
14
0
8
1
4
0
10
0
215
13Ole Zeuthen
Skak for sjov
1036
12
1
15
0
3
1
6
½
9
½
17
1
7
0
48
14Arun Singh
1000
15
0
17
0
8
1
12
1
1
0
3
1
16
0
39 - 14
15Anton Bønsvig Wehding
500
14
1
13
1
9
½
5
1
2
0
7
1
6
½
51 - 5
16Laurits Bønsvig Wehding
500
17
1
+
1
1
2
½
7
0
9
0
14
1
6 - 7
17Durlav Sharma
500
16
0
14
1
4
1
1
0
3
1
13
0
5
0
39 - 14

E Gruppen Direkte link
#NavnRating1234567PoPl
1Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
889
2
0
3
0
9
½
5
0
12
1
7
0
8
0
11
2Diya Shekar
Skak for sjov
1000
1
1
4
0
11
0
10
1
3
0
12
1
7
0
38 - 9
3Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
850
4
0
1
1
7
1
8
0
2
1
10
1
6
1
51 - 4
4Thor Hoffmann
Amager Skakforening
910
3
1
2
1
8
1
11
1
6
0
5
0
9
½
5
5Theodor Waage
2009
6
0
7
0
12
1
1
1
10
1
4
1
11
1
51 - 4
6Zofia Izabella Marzec
Skak for sjov
1046
5
1
8
0
10
1
9
1
4
1
11
1
3
0
51 - 4
7Pavan Venkatraman
1200
8
0
5
1
3
0
12
1
9
0
1
1
2
1
46 - 7
8Jay Vadera
Skak for sjov
930
7
1
6
1
4
0
3
1
11
1
9
0
1
1
51 - 4
9Simon Nam Zettler
Amager Skakforening
944
10
0
12
1
1
½
6
0
7
1
8
1
4
½
46 - 7
10Nicholas Sikharulidze
Skak for sjov
1000
9
1
11
0
6
0
2
0
5
0
3
0
12
1
210
11Simon Tilsted Bundgaard
500
12
1
10
1
2
1
4
0
8
0
6
0
5
0
38 - 9
12Samuel Wessel
500
11
0
9
0
5
0
7
0
1
0
2
0
10
0
012

F Gruppen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
10002012
2
1
6
1
7
1
3
0
8
0
4
1
10
1
53 - 4
2Sixten Waage
20122012
1
0
3
0
8
0
10
1
5
1
9
0
7
0
27 - 8
3Elin Wu
Nørrebro Skakklub
11242011
4
½
2
1
6
1
1
1
7
1
8
0
5
1
1 - 2
4Leonard Samoilenko
10002012
3
½
5
1
9
1
7
0
10
1
1
0
6
1
5 - 6
5Venya Gunda
10002011
6
0
4
0
10
1
9
0
2
0
7
0
3
0
19
6Thea Herborn
Ishøj Skakklub
7732011
5
1
1
0
3
0
8
0
9
0
10
1
4
0
27 - 8
7Anker Müller
Skak for sjov
10412011
8
1
9
1
1
0
4
1
3
0
5
1
2
1
53 - 4
8August Jalving
Skak for sjov
1000
7
0
10
1
2
1
6
1
1
1
3
1
9
½
1 - 2
9Sebastian Christensen
Skakklubben K41
10412011
10
1
7
0
4
0
5
1
6
1
2
1
8
½
5 - 6
10Gurukrishnan Hari
5002012
9
0
8
0
5
0
2
0
4
0
6
0
1
0
010
Indbydelse

Skakklubben K41 Indbyder til KSU Junior Grand Prix-turnering

Lørdag den 28. september afholder Skakklubben K41 Junior Grand Prix-turnering

på Mellemtoftevej 11, 2500 Valby

Turneringen begynder kl. 10.00 og alle deltagere skal være på spillestedet senest kl. 9.45 til indskrivning og betaling af deltagergebyret på 40 kr.

Tilmelding her på siden dog senest den 26. september: Det er vigtigt at angive fødselsår i rubrikken ”Elo”, samt e-mail.

Yderligere oplysninger hos formand@skakklubbenk41.dk eller 30969995

Turneringen vil blive vist live på internettet.

 

Junior Grandprix er KSU's uformelle 1-dags turneringer for børn og unge primært fra KSU-området (Dansk Skak Unions 1. hovedkreds = Storkøbenhavn). Turneringerne spilles med kort betænkningstid (15-25 min.) efter aldersinddeling, og de er åbne for alle børn og unge uanset eventuelt medlemskab af en skakklub.  Der gives både point for at deltage og for placering. Efter sidste stævne i foråret 2020 udregnes point i de forskellige aldersgrupper, og der er præmier til alle og pokaler til vinderne i hver gruppe.

 

Periode 2019-09-28 .. 2019-09-28
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Sebastian Stuhr
Dommere

Tilmeldings muligheder til Skakklubben K41s Junior Grand-Prix 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
C+D Gruppen 18 2019-09-28 2019-09-26
E Gruppen 12 2019-09-28 2019-09-26
F Gruppen 10 2019-09-28 2019-09-26
Totalt antal tilmeldte 40
Deltagere i gruppen C+D Gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-09-28
101096373 - 1. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 879 2019-09-08
100104348 1467182 2. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1087 2008 2019-09-12
- 3. Tanvi Krisha Gunda 1000 2008 2019-09-22
101096792 - 4. Jonas Herborn Ishøj Skakklub 1026 2008 2019-09-22
100104365 1465619 5. Marcus Holmberg, Amager Skakforening 1026 2007 2019-09-23
101096549 - 6. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1176 2019-09-24
100104399 1457349 7. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1727 1749 2019-09-24
100104522 1469479 8. Ilian Osignov 989 2007 2019-09-25
100104574 - 9. Oscar Veiergang Skak for sjov 1043 2006 2019-09-25
- 10. Sofie Juhl Ludvigsen 800 2019-09-26
- 11. Asia Aoussar 800 2007 2019-09-26
- 12. Cvetanka Kasapinova 2007 2019-09-26
100104540 - 13. Ole Zeuthen Skak for sjov 1036 2008 2019-09-26
- 14. Arun Singh 1000 2008 2019-09-26
- 15. Anton Bønsvig Wehding 500 2007 2019-09-27
- 16. Laurits Bønsvig Wehding 500 2007 2019-09-27
- 17. Durlav Sharma 500 2005 2019-09-28
Deltagere i gruppen E Gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095989 - 1. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 889 2010 2019-09-07
100104604 - 2. Diya Shekar Skak for sjov 1000 2010 2019-09-08
100104481 1469290 3. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 850 2010 2019-09-08
100104569 - 4. Thor Hoffmann Amager Skakforening 910 2010 2019-09-10
- 5. Theodor Waage 2009 2019-09-12
100104543 1469312 6. Zofia Izabella Marzec Skak for sjov 1046 2019-09-12
- 7. Pavan Venkatraman 1200 2019-09-16
101096517 - 8. Jay Vadera Skak for sjov 930 2019-09-21
100104444 - 9. Simon Nam Zettler Amager Skakforening 944 2010 2019-09-23
100104622 - 10. Nicholas Sikharulidze Skak for sjov 1000 2019-09-24
- 11. Simon Tilsted Bundgaard 500 2009 2019-09-27
- 12. Samuel Wessel 500 2010 2019-09-28
Deltagere i gruppen F Gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104573 - 1. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1000 2012 2019-09-09
- 2. Sixten Waage 2012 2012 2019-09-12
100104423 1469185 3. Elin Wu Nørrebro Skakklub 1124 2011 2019-09-12
- 4. Leonard Samoilenko 1000 2012 2019-09-21
- 5. Venya Gunda 1000 2011 2019-09-22
101096791 - 6. Thea Herborn Ishøj Skakklub 773 2011 2019-09-22
100104572 - 7. Anker Müller Skak for sjov 1041 2011 2019-09-23
100104605 - 8. August Jalving Skak for sjov 1000 2019-09-23
100104521 1469460 9. Sebastian Christensen Skakklubben K41 1041 2011 2019-09-27
- 10. Gurukrishnan Hari 500 2012 2019-09-28