Arbejder ...

loading

Viborg Skakklub - Efterårsturnering  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPl
1Peter Graves
Viborg Skakklub
20442074
4
1
2
½
3
½
4
 
2
 
3
 
21
2Thomas Højbjerg Suarez
Viborg Skakklub
20092043
3
 
1
½
4
1
3
 
1
 
4
 
2 - 3
3Claus Rossen
Viborg Skakklub
21462144
2
 
4
1
1
½
2
 
4
 
1
 
2 - 3
4Bjarne Reiner Rye Nielsen
Viborg Skakklub
17971805
1
0
3
0
2
0
1
 
3
 
2
 
04

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Lars Jensen
Viborg Skakklub
16061620
6
0
2
½
3
 
4
 
5
 
½3 - 6
2Niels H. Jensen
Viborg Skakklub
16221654
5
0
1
½
6
 
3
 
4
 
½3 - 6
3Erik Hjorth
Viborg Skakklub
15331565
4
½
5
0
1
 
2
 
6
 
½3 - 6
4Mette Dalsgaard Larsen
Viborg Skakklub
15311626
3
½
6
0
5
 
1
 
2
 
½3 - 6
5Mikael Bach
Viborg Skakklub
16931753
2
1
3
1
4
 
6
 
1
 
21 - 2
6Peder Bækgaard
Viborg Skakklub
1692
1
1
4
1
2
 
5
 
3
 
21 - 2

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Michael Bo Hansen
Viborg Skakklub
1429
6
0
2
 
3
 
4
 
5
 
05 - 6
2Bent Frederiksen
Viborg Skakklub
14551413
5
½
1
 
6
 
3
 
4
 
½3 - 4
3Jens Martin Villumsen
Viborg Skakklub
15261531
4
1
5
 
1
 
2
 
6
 
11 - 2
4Karsten Horslund
Viborg Skakklub
14851360
3
0
6
 
5
 
1
 
2
 
05 - 6
5Børge Fisker
Viborg Skakklub
15021647
2
½
3
 
4
 
6
 
1
 
½3 - 4
6Jon Jacob Halling
Viborg Skakklub
1471
1
1
4
 
2
 
5
 
3
 
11 - 2

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Johannes Sørensen
Viborg Skakklub
13131362
6
 
2
 
3
 
4
1
5
 
12 - 3
2Bjarne Rostgaard
Viborg Skakklub
1400
5
1
1
 
6
 
3
1
4
 
21
3Hans Kurt Jacobsen
Viborg Skakklub
11231206
4
0
5
 
1
 
2
0
6
 
04 - 5
4Aksel Ruppert
Viborg Skakklub
10831255
3
1
6
 
5
 
1
0
2
 
12 - 3
5Bent Bro Miltersen
Viborg Skakklub
13791483
2
0
3
 
4
 
6
 
1
 
04 - 5
6Jens Jørgen Ploumann
Hadsten Skakklub
13651509
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
06

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Sohail Saghar
Viborg Skakklub
1000
6
0
2
0
3
 
4
 
5
 
05 - 6
2Kaj Hansen
Viborg Skakklub
10861206
5
0
1
1
6
 
3
 
4
 
12 - 4
3Sydney S. Jensen
Viborg Skakklub
741
4
1
5
 
1
 
2
 
6
 
12 - 4
4Tanwir Saghar
Viborg Skakklub
1000
3
0
6
0
5
 
1
 
2
 
05 - 6
5Erik Laursen
1100
2
1
3
 
4
 
6
 
1
 
12 - 4
6Maciej Janiszkiewicz
Viborg Skakklub
1000
1
1
4
1
2
 
5
 
3
 
21
Indbydelse

Spilledage/ tidspunkter:

 

 

 

 

Torsdag 24. oktober kl. 19:00

Torsdag 31. oktober kl. 19:00 (runde 2 i gruppe 1)

Torsdag 7. november kl. 19:00

Torsdag 14. november kl. 19:00

Torsdag 28. november kl. 19:00

Torsdag 12. december kl. 19:00 

Turneringsform:

5 runder alle mod alle dog evt. Monrad i en af grupperne.
Turneringen rates ikke.

Betænkningstid:

 

 

 

 

90 minutter til hele partiet med tillæg af 30 sek. pr. træk fra træk 1.

Der er noteringspligt under hele partiet.

Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Indskud:

50 kr. der betales første spilleaften.

Præmier:

 

 

Al indskud går til præmier

Ved ligestilling deles præmier.

Tilmelding:

Senest søndag d. 20. oktober 2019 online via Dansk Skak Unions Turneringssystem eller i klubben til Peter.

Spillested:

LOF Midtjylland, Vævervej 10C, 8800 Viborg

Periode 2019-10-24 .. 2019-12-12
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Graves
Dommere

Tilmeldings muligheder til Viborg Skakklub - Efterårsturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 4 2019-10-24 2019-10-20
Gruppe 2 6 2019-10-24 2019-10-20
Gruppe 3 6 2019-10-24 2019-10-20
Gruppe 4 6 2019-10-24 2019-10-20
Gruppe 5 6 2019-10-24 2019-10-20
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900841 1410490 1. Peter Graves Viborg Skakklub 2044 2074 2019-10-11
100900714 1419242 2. Thomas Højbjerg Suarez Viborg Skakklub 2009 2043 2019-10-03
100300084 1403222 3. Claus Rossen Viborg Skakklub 2146 2144 2019-09-19
100900581 1430947 4. Bjarne Reiner Rye Nielsen Viborg Skakklub 1797 1805 2019-10-03
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901773 1453378 1. Lars Jensen Viborg Skakklub 1606 1620 2019-10-03
100901756 1451219 2. Niels H. Jensen Viborg Skakklub 1622 1654 2019-09-17
100601289 1445537 3. Erik Hjorth Viborg Skakklub 1533 1565 2019-09-09
100700378 1430718 4. Mette Dalsgaard Larsen Viborg Skakklub 1531 1626 2019-10-17
100901520 1429787 5. Mikael Bach Viborg Skakklub 1693 1753 2019-10-19
100901468 1429795 6. Peder Bækgaard Viborg Skakklub 1692 2019-10-04
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103277 1414186 1. Michael Bo Hansen Viborg Skakklub 1429 2019-10-11
100900708 1430084 2. Bent Frederiksen Viborg Skakklub 1455 1413 2019-10-14
100900740 1431544 3. Jens Martin Villumsen Viborg Skakklub 1526 1531 2019-10-05
100601430 1421034 4. Karsten Horslund Viborg Skakklub 1485 1360 2019-10-03
100901470 1430068 5. Børge Fisker Viborg Skakklub 1502 1647 2019-10-10
100602130 1420801 6. Jon Jacob Halling Viborg Skakklub 1471 2019-10-17
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701093 1431366 1. Johannes Sørensen Viborg Skakklub 1313 1362 2019-10-17
100901841 - 2. Bjarne Rostgaard Viborg Skakklub 1400 2019-10-14
100901616 1430254 3. Hans Kurt Jacobsen Viborg Skakklub 1123 1206 2019-10-04
100901522 1431277 4. Aksel Ruppert Viborg Skakklub 1083 1255 2019-10-04
100602497 1467190 5. Bent Bro Miltersen Viborg Skakklub 1379 1483 2019-10-10
100601920 1422260 6. Jens Jørgen Ploumann Hadsten Skakklub 1365 1509 2019-10-17
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901852 - 1. Sohail Saghar Viborg Skakklub 1000 2019-10-17
100900711 1430149 2. Kaj Hansen Viborg Skakklub 1086 1206 2019-10-14
100901757 1453939 3. Sydney S. Jensen Viborg Skakklub 741 2019-09-10
100901853 - 4. Tanwir Saghar Viborg Skakklub 1000 2019-10-20
- 5. Erik Laursen 1100 2019-10-16
100901855 - 6. Maciej Janiszkiewicz Viborg Skakklub 1000 2019-10-17