Arbejder ...

loading

Brøndby Mesterskabet  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterskab Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Carsten Nielsen
Brøndby Skakklub
19532073
10
1
7
1
5
1
3
½
8
½
2
 
   414,11953
2Helge Hjort
Brøndby Skakklub
18891911
11
1
15
1
4
½
7
½
3
1
1
 
   433,91892
3Michael Skelbæk
Brøndby Skakklub
18721892
12
1
11
1
8
½
1
½
2
0
10
 
   3641842
4Henning Skov
Brøndby Skakklub
1839
13
1
8
0
2
½
9
1
5
1
7
 
   53,71833
5Leif Marcussen
Brøndby Skakklub
18331894
14
1
9
1
1
0
8
 
4
0
11
½
   123,851793
6Palle Bent Andersen
Brøndby Skakklub
18301886
15
½
12
0
9
½
13
1
7
0
    2172,651811
7Anders Kronvig Kjær
Brøndby Skakklub
18281866
16
1
1
0
10
1
2
½
6
1
4
 
   431813
8Petruli Petrovski
Brøndby Skakklub
18191868
17
1
4
1
3
½
5
 
1
½
12
1
   423,61831
9H. J. Nielsen
Brøndby Skakklub
16471711
18
1
5
0
6
½
4
0
12
½
15
½
   113,351622
10Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
16191662
1
0
16
1
7
0
15
1
13
1
3
 
   393,151615
11Jan-Ole Johannesen
Brøndby Skakklub
15941728
2
0
3
0
15
½
16
1
18
1
5
½
   373,21585
12Henning Holst
Brøndby Skakklub
14421555
3
0
6
1
17
½
18
1
9
½
8
0
   3821442
13Annie Zeemann
Brøndby Skakklub
13511544
4
0
17
1
18
1
6
0
10
0
14
0
   2162,251340
14Arne Rasmussen
Hvidovre Skakklub
13031492
5
0
18
½
16
½
17
½
15
0
13
1
   132,81290
15Bruno Clematide
Brøndby Skakklub
12951509
6
½
2
0
11
½
10
0
14
1
9
½
   100,951367
16Jens Grum-Schwensen
Brøndby Skakklub
12651457
7
0
10
0
14
½
11
0
17
1
18
½
   2141,91270
17Henry Kilian
Brøndby Skakklub
12251473
8
0
13
0
12
½
14
½
16
0
19
1
   2151,41207
18Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
11781364
9
0
14
½
13
0
12
0
11
0
16
½
   1181,31165
19Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000     
17
0
   0190800
Indbydelse
Periode 2019-09-09 .. 2020-04-22
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Michael Skelbæk
Dommere Alle grupper:  H. J. Nielsen

Tilmeldings muligheder til Brøndby Mesterskabet

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterskab 19 2019-09-09 2019-09-09
Totalt antal tilmeldte 19
Deltagere i gruppen Mesterskab
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100033 1402978 1. Carsten Nielsen Brøndby Skakklub 1953 2073 2019-09-08
102100964 1436678 2. Helge Hjort Brøndby Skakklub 1889 1911 2019-09-08
100100677 1417150 3. Michael Skelbæk Brøndby Skakklub 1872 1892 2019-09-08
100100684 1412671 4. Henning Skov Brøndby Skakklub 1839 2019-09-08
100101969 1415387 5. Leif Marcussen Brøndby Skakklub 1833 1894 2019-09-08
100100688 1431714 6. Palle Bent Andersen Brøndby Skakklub 1830 1886 2019-09-08
100102760 338200526 7. Anders Kronvig Kjær Brøndby Skakklub 1828 1866 2019-09-08
100103593 1417673 8. Petruli Petrovski Brøndby Skakklub 1819 1868 2019-09-08
100100714 1415646 9. H. J. Nielsen Brøndby Skakklub 1647 1711 2019-09-08
100100667 1416073 10. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1619 1662 2019-09-08
100100670 1414771 11. Jan-Ole Johannesen Brøndby Skakklub 1594 1728 2019-09-08
100100701 1414488 12. Henning Holst Brøndby Skakklub 1442 1555 2019-09-08
100101975 1444247 13. Annie Zeemann Brøndby Skakklub 1351 1544 2019-09-08
100102750 1417770 14. Arne Rasmussen Hvidovre Skakklub 1303 1492 2019-09-08
100100696 1411721 15. Bruno Clematide Brøndby Skakklub 1295 1509 2019-09-08
100103535 1414054 16. Jens Grum-Schwensen Brøndby Skakklub 1265 1457 2019-09-08
100100018 1414895 17. Henry Kilian Brøndby Skakklub 1225 1473 2019-09-08
100102386 1412922 18. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1178 1364 2019-09-08
- 19. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-11-02