Arbejder ...

loading

Brønshøj Efterårsturnering 2019  

Vis Gruppe : Parringer
A Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20462057
6
 
3
 
4
 
5
 
052,5519932,752002
3Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
19401774
4
5
1
 
 
6
 
12 - 31,8519150,961776
4Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
19061920
3
6
5
 
1
 
 11,619061,891912
5Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19001920 
3
4
 
6
 
1
 
½41,5518691,891892
6Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20152018
1
4
 
5
 
3
 
12 - 32,3519822,511988

Nr. 2 Jakob Kjær har desværre trukket sig af turneringen efter 1. runde (som var et udsat parti mod Michael Tandrup).

Afbud:

 

B Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Michael Nielsen
Sjælsø Skakklub
17521771
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
062,516772,181727
2Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
18241867
5
0
1
 
6
 
3
 
4
 
04 - 53,117312,961808
3Christian Steen Henriksen
Brønshøj Skakforening
17591814
4
1
5
½
1
 
2
 
6
 
1 - 22,5517592,521794
4Jesper Halberg
Sjælsø Skakklub
16951753
3
0
6
1
5
 
1
 
2
 
132,0516642,011733
5Petruli Petrovski
Brøndby Skakklub
17711868
2
1
3
½
4
 
6
 
1
 
1 - 22,6517712,971839
6Henrik Rasmussen
BMS Skak
17041793
1
 
4
0
2
 
5
 
3
 
04 - 52,116412,361746

Afbud:

1. og 2. runde Michael Nielsen

C Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16411725
6
1
2
1
3
 
4
 
5
 
212,316412,431716
2Steen Nielsen
Skakklubben K41
16531698
5
½
1
0
6
 
3
 
4
 
½4 - 62,415942,201664
3Lars Erik Zwisler
Nørrebro Skakklub
16911771
4
1
5
0
1
 
2
 
6
 
132,716402,801735
4Emil Koldill
Brønshøj Skakforening
16641758
3
0
6
½
5
 
1
 
2
 
½4 - 62,516042,691714
5Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
16741720
2
½
3
1
4
 
6
 
1
 
22,5516432,381702
6Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16721734
1
0
4
½
2
 
5
 
3
 
½4 - 62,5516112,501694

D Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Gert Werner
Nørrebro Skakklub
16291756
6
0
2
½
3
 
4
 
5
 
½53,1515253,201702
2Jeppe Højland
Skakforeningen ØBRO
14751596
5
1
1
½
6
 
3
 
4
 
21,8514591,911588
3Tonny Czajkowski
Brønshøj Skakforening
15441627
4
0
5
0
1
 
2
 
6
 
062,4514342,151541
4Allan Ankjær
Skovbo Skakklub
15751700
3
1
6
1
5
 
1
 
2
 
212,715752,751685
5Thomas Haugaard
Amager Skakforening
15601674
2
0
3
1
4
 
6
 
1
 
13 - 42,5514902,551643
6Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
15301662
1
1
4
0
2
 
5
 
3
 
13 - 42,314722,441633

E Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ole Gjelstrup
Skakklubben K41
13461509
6
0
2
0
3
 
4
 
5
 
06212561,801473
2Peter Andersen
Amager Skakforening
13711546
5
½
1
1
6
 
3
 
4
 
22,213402,051535
3Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
13781459
4
0
5
1
1
 
2
 
6
 
13 - 42,2513221,461450
4Casper Louv Kamp
Brønshøj Skakforening
1471
3
1
6
1
5
 
1
 
2
 
213,05147101000
5Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14551566
2
½
3
0
4
 
6
 
1
 
½52,913472,201532
6Felix Rosenhagen Jensen
Damhus Skakklub
14101610
1
1
4
0
2
 
5
 
3
 
13 - 42,5513402,491580

Afbud:

 

F Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
1341
2
1
4
0
8
 
  14 - 61,8130501000
2Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
13441528
1
0
8
0
3
 
  07 - 81,6512700,771513
3Torben Kragh
Hvidovre Skakklub
12661319
4
0
6
0
2
 
  07 - 81,4512010,801303
4Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
11531469
3
1
1
1
5
 
  21111981,341462
5Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
12281364
6
1
7
½
4
 
  2 - 31,5512261,131371
6Jens Gade
Amager Skakforening
13161492
5
0
3
1
7
 
  14 - 61,912762,021472
7Klavs Vedel
Brønshøj Skakforening
11771404
8
½
5
½
6
 
  14 - 61,0511750,941386
8Bent Werther
Brønshøj Skakforening
1300
7
½
2
1
1
 
  2 - 31,55129801000

afbud:

 

Partier i turneringen Brønshøj Efterårsturnering 2019

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Brønshøj Efterårsturnering 2019

 

Hermed indbyder vi til vores Efterårsturnering 2019 med 5 runder max 46 deltagere i perioden 24/10 til 5/12, der bliver ELO-ratet.

 

Turneringsform: Der inddeles i 6-mandsgrupper efter rating, dog evt. med en Monrad-gruppe som sidste gruppe.

Spillested: Brønshøj Skak Forening, Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj.

Spilledage: Følgende 5 torsdage 24/10 - 7/11 - 14/11 - 28/11 - 5/12.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Spilletid: Start kl. 19.00 Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved 40 træk.

Mobiltelefoner og lign.:Partiet tabes, hvis ens mobiltelefon eller andet elektronisk kommunikationsudstyr er tændt under spillet.

Rygeforbud i spillelokalet.

Indskud: 200,00 kr, betales 24/10 inden 1. rundes start

Tilmelding: senest 18/10 via skak.dk, yderligere information: Carsten Petersen mobil 2965 3505, e-mail: b.s.f@post.tele.dk

Periode 2019-10-24 .. 2019-12-05
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Carsten Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Efterårsturnering 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A 5 2019-10-24 2019-10-18
B 6 2019-10-24 2019-10-18
C 6 2019-10-24 2019-10-18
D 6 2019-10-24 2019-10-18
E 6 2019-10-24 2019-10-18
F 8 2019-10-24 2019-10-18
Totalt antal tilmeldte 37
Deltagere i gruppen A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103890 1440969 1. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2046 2057 2019-10-01
101096089 1464981 3. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1940 1774 2019-09-09
100800205 1408372 4. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1906 1920 2019-09-09
100800660 1408356 5. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1900 1920 2019-09-15
100801054 1402307 6. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 2015 2018 2019-09-10
Deltagere i gruppen B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802708 1437372 1. Michael Nielsen Sjælsø Skakklub 1752 1771 2019-10-20
100100136 1409778 2. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1824 1867 2019-09-09
100103500 1413007 3. Christian Steen Henriksen Brønshøj Skakforening 1759 1814 2019-09-09
101095186 1451278 4. Jesper Halberg Sjælsø Skakklub 1695 1753 2019-10-17
100103593 1417673 5. Petruli Petrovski Brøndby Skakklub 1771 1868 2019-09-22
100103357 1437011 6. Henrik Rasmussen BMS Skak 1704 1793 2019-09-23
Deltagere i gruppen C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101538 1407457 1. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1641 1725 2019-09-09
103105778 1402498 2. Steen Nielsen Skakklubben K41 1653 1698 2019-09-11
100100951 1418351 3. Lars Erik Zwisler Nørrebro Skakklub 1691 1771 2019-09-15
100103431 1402463 4. Emil Koldill Brønshøj Skakforening 1664 1758 2019-09-09
100100857 1417215 5. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1674 1720 2019-09-16
100103836 1442589 6. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1672 1734 2019-09-27
Deltagere i gruppen D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100865 1408208 1. Gert Werner Nørrebro Skakklub 1629 1756 2019-10-01
100104326 1462172 2. Jeppe Højland Skakforeningen ØBRO 1475 1596 2019-10-15
101096436 1466267 3. Tonny Czajkowski Brønshøj Skakforening 1544 1627 2019-09-09
100100093 1461273 4. Allan Ankjær Skovbo Skakklub 1575 1700 2019-10-18
100102246 1414330 5. Thomas Haugaard Amager Skakforening 1560 1674 2019-10-02
100100667 1416073 6. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1530 1662 2019-09-22
Deltagere i gruppen E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500498 1413481 1. Ole Gjelstrup Skakklubben K41 1346 1509 2019-09-26
102101051 1445189 2. Peter Andersen Amager Skakforening 1371 1546 2019-09-16
100802375 1416669 3. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1378 1459 2019-09-28
101096855 - 4. Casper Louv Kamp Brønshøj Skakforening 1471 2019-09-09
100103072 1418092 5. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1455 1566 2019-09-09
100104368 1463047 6. Felix Rosenhagen Jensen Damhus Skakklub 1410 1610 2019-10-01
Deltagere i gruppen F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096549 - 1. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1341 2019-09-24
100103681 1432206 2. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1344 1528 2019-09-09
100104431 1465503 3. Torben Kragh Hvidovre Skakklub 1266 1319 2019-10-09
100103691 1436040 4. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1153 1469 2019-09-09
100102386 1412922 5. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1228 1364 2019-09-22
100100104 1416111 6. Jens Gade Amager Skakforening 1316 1492 2019-09-27
101096674 1468669 7. Klavs Vedel Brønshøj Skakforening 1177 1404 2019-09-09
100104637 - 8. Bent Werther Brønshøj Skakforening 1300 2019-09-09