Arbejder ...

loading

Frederikshavn GP 2019  

Vis Gruppe : Parringer
1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Mads Andreas Overmark
Enkeltmedlem - Indland
1845
8
0
2
0
3
0
4
1
5
0
6
½
7
0
71,851835
2Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
1908
7
0
1
1
8
½
3
½
4
1
5
0
6
½
5 - 62,451940
3Aage Dalstrup Olsen
Randers Skakklub
1995
6
0
7
0
1
1
2
½
8
1
4
0
5
1
5 - 63,32001
4Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1837
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
1
8
0
181,81813
5Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2164
4
1
8
½
6
½
7
0
1
1
2
1
3
0
444,952145
6Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
2080
3
1
4
1
5
½
8
0
7
1
1
½
2
½
2 - 34,152087
7FM Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
2072
2
1
3
1
4
1
5
1
6
0
8
½
1
1
14,052101
8Svend Pedersen
Nørresundby Skakklub
2220
1
1
5
½
2
½
6
1
3
0
7
½
4
1
2 - 35,452201

2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Aage Kristian Andersen
Aars Skakklub
1631
8
½
2
1
3
0
4
0
5
1
6
1
7
1
1 - 23,251669
2Johann Stanislaus
Holbæk Skakklub
1765
7
½
1
0
8
1
3
1
4
½
5
1
6
½
1 - 24,651765
3Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1795
6
1
7
0
1
1
2
0
8
0
4
1
5
1
43 - 54,951767
4Jens Riis
Sæby Skakklub
1512
5
1
6
0
7
½
1
1
2
½
3
0
8
1
43 - 52,051613
5Bjarne Søndergaard
Jetsmark Skakklub
1591
4
0
8
0
6
0
7
1
1
0
2
0
3
0
182,851508
6Claus Christensen
Enkeltmedlem - Indland
1553
3
0
4
1
5
1
8
1
7
½
1
0
2
½
43 - 52,451617
7Henning Larsen
Aars Skakklub
1662
2
½
3
1
4
½
5
0
6
½
8
0
1
0
73,61629
8Niels Jacobsen
Nørresundby Skakklub
1726
1
½
5
1
2
0
6
0
3
1
7
1
4
0
64,251704

3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1036
2
1
4
1
5
0
11
1
6
1
8
1
9
1
622,451288
2Frank Svenning Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1089
1
0
3
0
9
0
12
1
4
0
7
0
10
0
1113,05936
3Thorkild Hjørnet
Frederikshavn Skakklub
916
4
0
2
1
6
0
7
0
12
1
10
0
11
0
29 - 101,1910
4Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1085
3
1
1
0
11
½
5
0
2
1
12
1
6
0
72,551083
5Jens Hardy Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1327
6
1
7
1
1
1
4
1
11
1
9
1
8
1
715,051435
6Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1148
5
0
8
1
3
1
10
1
1
0
11
½
4
1
43,51193
7Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1244
8
1
5
0
10
0
3
1
9
1
2
1
12
1
5341244
8Julius Hjørnet
Frederikshavn Skakklub
1099
7
0
6
0
12
1
9
1
10
1
1
0
5
0
382,551074
9Kim Nielsen
1000
10
0
12
1
2
1
8
0
7
0
5
0
1
0
29 - 1001000
10Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1212
9
1
11
0
7
1
6
0
8
0
3
1
2
1
45 - 64,251201
11Oskar Breinholt Hoffmann
Jetsmark Skakklub
1381
12
1
10
1
4
½
1
0
5
0
6
½
3
1
45 - 64,81300
12Jonas Bendtsen
Aalborg Skakforening af 1889
1012
11
0
9
0
8
0
2
0
3
0
4
0
7
0
01201012
Indbydelse

Frederikshavn Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP

Spillested  Wilma`s Cafeteria Nordvej 4   9900 Frederikshavn

Tidspunkt  lørdag 19. oktober 2019 fra kl. 10:00  til  ca. 16:30

Turneringsform  7 runder Monrad eller alle mod alle i grupper inddelt efter hurtigskakrating

Betænkningstid  15 min. + 5 sek. pr træk

Indskud  100 kr.  betales på spilledagen

Præmier  70 % af indskuddet  20% til den samlede GP - præmiepulje

Tilmelding  Her på siden senest torsdag den 17. oktober 2019

Kontaktperson  Jens Hansen  tlf 29 26 23 58  - jhansen@hansen.mail.dk

Periode 2019-10-19 .. 2019-10-19
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jens Riis
Dommere

Tilmeldings muligheder til Frederikshavn GP 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1 8 2019-10-19 2019-10-17
2 8 2019-10-19 2019-10-17
3 12 2019-10-19 2019-10-17
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700871 1410172 1. Mads Andreas Overmark Enkeltmedlem - Indland 1845 2019-10-16
100700393 1403257 2. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 1908 1993 2019-10-08
100600983 1405802 3. Aage Dalstrup Olsen Randers Skakklub 1995 1992 2019-09-30
100700677 1406159 4. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1837 1825 2019-10-14
100700185 1439847 5. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2164 2062 2019-10-15
100700367 1401670 6. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2080 2060 2019-10-02
100700375 1402820 7. FM Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2072 2192 2019-10-09
100700396 1401092 8. Svend Pedersen Nørresundby Skakklub 2220 2150 2019-10-08
Deltagere i gruppen 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700340 1440799 1. Aage Kristian Andersen Aars Skakklub 1631 1691 2019-10-16
100201494 1401971 2. Johann Stanislaus Holbæk Skakklub 1765 1802 2019-10-17
100700678 1418580 3. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1795 1823 2019-10-09
100700477 1444425 4. Jens Riis Sæby Skakklub 1512 1633 2019-09-12
100700283 1445600 5. Bjarne Søndergaard Jetsmark Skakklub 1591 1795 2019-10-16
100700434 1445847 6. Claus Christensen Enkeltmedlem - Indland 1553 2019-09-25
100700759 1404172 7. Henning Larsen Aars Skakklub 1662 1894 2019-10-17
100701708 1461176 8. Niels Jacobsen Nørresundby Skakklub 1726 1886 2019-10-08
Deltagere i gruppen 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701497 1444913 1. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1036 1335 2019-10-17
100600650 1450506 2. Frank Svenning Pedersen Frederikshavn Skakklub 1089 0 2019-09-21
100701844 - 3. Thorkild Hjørnet Frederikshavn Skakklub 916 2019-10-09
100201715 1409700 4. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1085 1321 2019-09-28
100100491 1440810 5. Jens Hardy Pedersen Frederikshavn Skakklub 1327 1640 2019-10-02
100701631 1450549 6. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1148 1343 2019-09-22
100700601 1453521 7. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1244 1434 2019-09-22
100701845 - 8. Julius Hjørnet Frederikshavn Skakklub 1099 2019-10-09
- 9. Kim Nielsen 1000 2019-09-24
100701176 1435167 10. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1212 1215 2019-09-30
100701748 1462288 11. Oskar Breinholt Hoffmann Jetsmark Skakklub 1381 1356 2019-10-17
100701739 1462393 12. Jonas Bendtsen Aalborg Skakforening af 1889 1012 1299 2019-10-16