loading
Arbejder ...

Taastrup Junior Grand Prix 2020

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe B-C-D Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Robert Gramkow Sveistrup
Nørrebro Skakklub
1220
2
0
13
1
11
0
3
½
8
1
4
½
14
+
45 - 64,11171
2Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1533
1
1
4
0
10
1
11
1
6
0
7
1
12
½
3 - 46,251454
3Nikolaj Li
Køge Skakklub
1142
4
0
5
0
8
1
1
½
14
+
11
1
6
0
73,51097
4Durlav Sharma
Skak for sjov
1000
3
1
2
1
6
0
5
½
12
0
1
½
8
1
45 - 61,851126
5Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
1137
6
0
3
1
13
1
4
½
11
1
12
0
10
1
3 - 43,851166
6Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
1205
5
1
7
1
4
1
12
1
2
1
10
1
3
1
713,751430
7Yusuf Noori
Roskilde Skakklub
1000
8
1
6
0
12
0
10
½
9
1
2
0
 10 - 111,951025
8Mads Bjørnslev
Tåstrup Skakforening
874
7
0
9
½
3
0
14
+
1
0
13
1
4
0
10 - 111,75859
9Noah Fræmohs
Skakforeningen ØBRO
1000
10
0
8
½
14
+
13
0
7
0
  132,25895
10Alex U Hanuscheck
Roskilde Skakklub
1056
9
1
12
½
2
0
7
½
13
1
6
0
5
0
38 - 92,71070
11Mathias Pangels
Roskilde Skakklub
1000
12
0
14
+
1
1
2
0
5
0
3
0
13
0
2121,6964
12Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1420
11
1
10
½
7
1
6
0
4
1
5
1
2
½
525,651391
13Emil Nedergaard Møller
Tåstrup Skakforening
890
14
+
1
0
5
0
9
1
10
0
8
0
11
1
38 - 91,8902
14Hr. Oversidder
Ingen klub
800
13
-
11
-
9
-
8
-
3
-
 
1
-
0140800

Gruppe E Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Thor Hoffmann
Amager Skakforening
957
2
0
5
0
4
1
7
1
10
1
9
1
12
0
44 - 83,5987
2Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
1110
1
1
3
1
8
1
12
0
11
0
5
0
9
1
44 - 84,951067
3Carl Hemmet
Prøvemedlemmer
800
4
1
2
0
6
0
5
0
9
1
7
0
10
0
2102,15791
4Mohammad Umair Akhtar
Tåstrup Skakforening
800
3
0
6
0
1
0
9
1
7
0
10
0
8
0
111 - 132,15731
5Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
918
6
½
1
1
12
0
3
1
8
0
2
1
11
½
44 - 82,7996
6Zofia Izabella Marzec
Skakklubben K41
1037
5
½
4
1
3
1
8
1
12
0
11
0
7
1
34,31046
7Sif Vengel Andersen
Hillerød Skakklub
1000
8
0
9
1
11
0
1
0
4
1
3
1
6
0
394,25925
8Diya Shekar
Skak for sjov
1038
7
1
10
1
2
0
6
0
5
1
12
0
4
1
44 - 83,91043
9Villads Stentoft Jacobsen
Roskilde Skakklub
800
10
0
7
0
14
+
4
0
3
0
1
0
2
0
111 - 131,9686
10William Theil Riedel
Skakforeningen Odysseus
1000
9
1
8
0
13
1
11
0
1
0
4
1
3
1
44 - 84,5971
11Pavan Venkatraman
Skak for sjov
1000
12
0
14
+
7
1
10
1
2
1
6
1
5
½
22,81086
12Anna Sofie Li
Køge Skakklub
1072
11
1
13
1
5
1
2
1
6
1
8
1
1
1
714,31248
13Freyja Hougaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
849
14
+
12
0
10
0
    111 - 130,5819
14Hr. Oversidder
Ingen klub
800
13
-
11
-
9
-
    0140800

Gruppe F Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
917
2
1
3
0
9
1
4
0
8
1
6
0
10
+
452,2965
2Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
953
1
0
9
0
8
1
10
+
5
1
3
0
6
0
36 - 72,7911
3August Jalving
Skak for sjov
1004
4
1
1
1
6
0
7
1
9
1
2
1
5
1
61 - 23,751139
4Frida Bjerregaard Hagen
Enkeltmedlem - Indland
943
3
0
5
1
7
1
1
1
6
0
10
+
8
1
53 - 42,651018
5Thea Thorsteinsson
Prøvemedlemmer
800
6
0
4
0
10
+
8
0
2
0
7
0
3
0
191,4716
6Anker Müller
Skak for sjov
1212
5
1
7
1
3
1
9
0
4
1
1
1
2
1
61 - 25,751223
7Sebastian Christensen
Skakklubben K41
1000
8
1
6
0
4
0
3
0
10
+
5
1
9
0
36 - 73,05937
8Maya Marzec
Skakklubben K41
1000
7
0
10
+
2
0
5
1
1
0
9
0
4
0
283,5851
9Leonard Samoilenko
Skak for sjov
1006
10
+
2
1
1
0
6
1
3
0
8
1
7
1
53 - 42,951053
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
9
-
8
-
5
-
2
-
7
-
4
-
1
-
0100800
Indbydelse

Taastrup Skakforening indbyder til Junior Grand Prix (en del af KSU Grand Prix serien)

Lørdag den 8. februar kl. 10:00 - ca 15:00 (uden en lang frokostpause) og kom i god tid (senest 9:45)

Indskud 40 kr (helst i lige penge) 

Børnene bliver inddelt i aldersgrupper

Adressen er Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71 (ige ved stationen)

NB: ANGIV fødselsåret under ELO, samt tel.nr. eller e-mail

Ved spørgsmål vedrørende turneringen kontakt Linda Lepse på 52 74 43 21 eller lindalepse@gmail.com

 

Junior Grandprix er KSU's uformelle 1-dags turneringer for børn og unge. Turneringerne spilles med kort betænkningstid (15-25 min.) efter aldersinddeling, og de er åbne for alle børn og unge uanset eventuelt medlemskab af en skakklub.  Der gives både point for at deltage og for placering. Efter sidste stævne i foråret 2020 udregnes point i de forskellige aldersgrupper, og der er præmier til alle og pokaler til vinderne i hver gruppe.

Periode 2020-02-08 .. 2020-02-08
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jan Mose Nielsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Taastrup Junior Grand Prix 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe B-C-D 14 2020-02-08 2020-02-06
Gruppe E 14 2020-02-08 2020-02-06
Gruppe F 10 2020-02-08 2020-02-06
- 3 2020-02-08 2020-02-06
Totalt antal tilmeldte 41
Deltagere i gruppen Gruppe B-C-D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104236 1458280 1. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1220 2006 2019-12-01
100104307 1463225 2. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1533 2007 2020-02-06
100202374 1464957 3. Nikolaj Li Køge Skakklub 1142 2007 2020-01-18
100104547 1471651 4. Durlav Sharma Skak for sjov 1000 2020-02-08
101096373 - 5. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 1137 2008 2019-11-12
101096549 - 6. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1205 2008 2019-12-08
100803224 - 7. Yusuf Noori Roskilde Skakklub 1000 2003 2020-02-03
100104535 1469800 8. Mads Bjørnslev Tåstrup Skakforening 874 2006 2020-01-10
100104448 - 9. Noah Fræmohs Skakforeningen ØBRO 1000 2008 2020-02-06
101096516 - 10. Alex U Hanuscheck Roskilde Skakklub 1056 2008 2020-01-25
100803225 - 11. Mathias Pangels Roskilde Skakklub 1000 2008 2020-01-29
100104306 1463217 12. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1420 2007 2020-02-06
100104518 - 13. Emil Nedergaard Møller Tåstrup Skakforening 890 2007 2020-01-28
- 14. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2020-02-08
Deltagere i gruppen Gruppe E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104569 - 1. Thor Hoffmann Amager Skakforening 957 2010 2020-01-23
100104481 1469290 2. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1110 2010 2019-11-12
101097123 - 3. Carl Hemmet Prøvemedlemmer 800 2010 2020-01-26
100104699 - 4. Mohammad Umair Akhtar Tåstrup Skakforening 800 2010 2020-01-30
101095989 - 5. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 918 2010 2019-12-07
100104543 1469312 6. Zofia Izabella Marzec Skakklubben K41 1037 2009 2020-02-05
100803193 1470205 7. Sif Vengel Andersen Hillerød Skakklub 1000 2010 2020-01-30
100104604 - 8. Diya Shekar Skak for sjov 1038 2010 2019-11-22
100803223 - 9. Villads Stentoft Jacobsen Roskilde Skakklub 800 2010 2020-01-26
100104657 - 10. William Theil Riedel Skakforeningen Odysseus 1000 2010 2020-02-03
100104652 - 11. Pavan Venkatraman Skak for sjov 1000 2010 2019-11-11
100202550 - 12. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1072 2010 2020-01-18
101097042 - 13. Freyja Hougaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 849 2020-01-23
- 14. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2020-02-08
Deltagere i gruppen Gruppe F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104570 - 1. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 917 2011 2020-02-01
100104573 - 2. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 953 2012 2019-11-18
100104605 - 3. August Jalving Skak for sjov 1004 2012 2020-01-08
101096723 - 4. Frida Bjerregaard Hagen Enkeltmedlem - Indland 943 2014 2020-01-05
101097124 - 5. Thea Thorsteinsson Prøvemedlemmer 800 1000 2020-01-30
100104572 - 6. Anker Müller Skak for sjov 1212 2011 2020-01-12
100104521 1469460 7. Sebastian Christensen Skakklubben K41 1000 2010 2020-02-01
100104708 - 8. Maya Marzec Skakklubben K41 1000 2013 2020-02-05
100104539 - 9. Leonard Samoilenko Skak for sjov 1006 2012 2020-01-01
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2020-02-07
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Jay Vadera 1000 2020-02-03
100104695 - Marius Sørensen Gaard Amager Skakforening 1000 2011 2020-01-15
100104669 - Sofie Juhl Ludvigsen Tåstrup Skakforening 800 2007 2020-01-23