Arbejder ...

loading

Stouby Jubilæums EMT 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Riis
Horsens Skakforening
19351948
6
1
2
0
3
0
4
1
5
0
253,119023,041906
2Max Erik Hansen
Skakklubben Evans
17741788
5
0
1
1
6
0
3
0
4
0
161,8517491,801772
3Henrik Svane
Skakklubben Evans
20292057
4
½
5
½
1
1
2
1
6
½
13,7520293,842050
4Jan Lund Meinhardt
Stouby Skakklub
17751882
3
½
6
½
5
1
1
0
2
1
32 - 31,8518142,541891
5Søren Grymer-Hansen
Horsens Skakforening
16781728
2
1
3
½
4
0
6
0
1
1
41,217261,361751
6Jens Kæmsgaard Pagh Schmidt
Stouby Skakklub
19591868
1
0
4
½
2
1
5
1
3
½
32 - 33,2519522,421891

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jens Otto Grabau
Stouby Skakklub
16421767
6
1
2
1
3
1
4
½
5
1
1317023,351790
2Finn Eigil Kristensen
Stouby Skakklub
15931704
5
1
1
0
6
1
3
1
4
0
332,616072,861707
3Poul Skytt
Stouby Skakklub
15131590
4
½
5
½
1
0
2
0
6
½
51,9514931,931581
4Karsten Kierkegaard Olsen
Skakklubben Evans
16451691
3
½
6
½
5
½
1
½
2
1
32316452,751696
5Benny Terndrup
Nr. Snede Skakklub
14481578
2
0
3
½
4
½
6
0
1
0
161,514261,831561
6Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
16331634
1
0
4
½
2
0
5
1
3
½
242,9516052,281628

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Knud Højer
Stouby Skakklub
12021386
6
0
2
1
3
1
4
½
5
0
51,8512311,281390
2Erik Sandmann
Stouby Skakklub
14441589
5
½
1
0
6
½
3
1
4
1
333,6514152,631564
3Thorbjørn Sejr Groth
Prøvemedlemmer
1100
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
061,1105101000
4Kai Randbæk Greve
Stouby Skakklub
13421496
3
1
6
½
5
½
1
½
2
0
42,913242,011486
5William Thykjær Lave
Stouby Skakklub
12661460
2
½
3
1
4
½
6
½
1
1
1 - 22,313291,771489
6Palle Møller Rasmussen
Stouby Skakklub
13811541
1
1
4
½
2
½
5
½
3
1
1 - 23,213952,311545
Indbydelse

Invitation:  Stouby jubilæums EMT 2019

Stouby Skakklub indbyder for 30. gang i træk til Stouby EMT afviklet som 5 runders koordineret, ELO-ratet EMT.

Der spilles alle-mod-alle i 6-mandsgrupper, inddelt efter dansk rating. Eventuelt dansk schweizer alt efter antal tilmeldinger.

Betænkningstid: Hver spiller har 90 minutter til hele partiet med et tillæg af 30 sekunder pr. træk.

Spilletidspunkter: Mandag kl. 19.00 på følgende datoer: 21/10, 4/11, 11/11, 25/11 & 9/12.
Udsatte partier 18/11 & 2/12

Spillested: Stouby Multihus, Idrætsvej 12, 7140 Stouby. Klubben byder på gode spilleforhold i røgfrie lokaler og der er et velassorteret cafeteria med kaffe, te, øl, vand, mad og søde sager. Rygning foregår udendørs.

Indskud og tilmelding: 150 kr., som betales 1. spilleaften.
Tilmeldingsfrist: 18/10, på skak.dk eller til janlundmeinhardt@gmail.com , T: 24 29 49 17

Præmier: 100 % af indskuddet minus ratingafgifter går til præmier.
Ved flere end 18 deltagere forøges præmiepuljen med yderligere kr. 1.000,-.
Der er præmier i alle grupper og præmie til den i hver gruppe der opnår størst rating fremgang.  

Yderligere oplysninger: Jan Lund Meinhardt, T: 24 29 49 17 E: janlundmeinhardt@gmail.com

 

 

 

Periode 2019-10-21 .. 2019-12-09
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jan Lund Meinhardt
Dommere

Tilmeldings muligheder til Stouby Jubilæums EMT 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2019-10-21 2019-10-18
Gruppe 2 6 2019-10-21 2019-10-18
Gruppe 3 6 2019-10-21 2019-10-18
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101200013 1461885 1. Peter Riis Horsens Skakforening 1935 1948 2019-10-18
100500500 1413830 2. Max Erik Hansen Skakklubben Evans 1774 1788 2019-10-17
100500652 1403192 3. Henrik Svane Skakklubben Evans 2029 2057 2019-10-19
100500822 1449265 4. Jan Lund Meinhardt Stouby Skakklub 1775 1882 2019-09-17
100500752 1428543 5. Søren Grymer-Hansen Horsens Skakforening 1678 1728 2019-10-17
100300388 1468960 6. Jens Kæmsgaard Pagh Schmidt Stouby Skakklub 1959 1868 2019-09-17
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500820 1440977 1. Jens Otto Grabau Stouby Skakklub 1642 1767 2019-09-17
100500824 1449125 2. Finn Eigil Kristensen Stouby Skakklub 1593 1704 2019-09-17
100500830 1449621 3. Poul Skytt Stouby Skakklub 1513 1590 2019-09-17
100500872 1416944 4. Karsten Kierkegaard Olsen Skakklubben Evans 1645 1691 2019-10-17
100500744 1444743 5. Benny Terndrup Nr. Snede Skakklub 1448 1578 2019-10-17
100500538 1403478 6. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1633 1634 2019-09-26
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100501408 1456938 1. Knud Højer Stouby Skakklub 1202 1386 2019-09-17
101200072 1468618 2. Erik Sandmann Stouby Skakklub 1444 1589 2019-09-17
101097016 - 3. Thorbjørn Sejr Groth Prøvemedlemmer 1100 2019-10-08
100500821 1448676 4. Kai Randbæk Greve Stouby Skakklub 1342 1496 2019-09-17
101200074 1468634 5. William Thykjær Lave Stouby Skakklub 1266 1460 2019-09-17
100500828 1403559 6. Palle Møller Rasmussen Stouby Skakklub 1381 1541 2019-09-17