Arbejder ...

loading

KSU Junior Grand Prix i Nørrebro (12. oktober 2019)  

Vis Gruppe : Parringer
C+D gruppen Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPl
1Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
11372008
2
 
3
 
    01 - 18
2Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
BMS Skak
13091509
1
 
4
 
    01 - 18
3Oscar Veiergang
Skak for sjov
10252006
4
 
1
 
    01 - 18
4Jonas Herborn
Ishøj Skakklub
9082008
3
 
2
 
    01 - 18
5Robert Gramkow Sveistrup
Nørrebro Skakklub
12202006
6
 
7
 
    01 - 18
6Marcus Holmberg,
Amager Skakforening
9512007
5
 
8
 
    01 - 18
7Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
14202007
8
 
5
 
    01 - 18
8Sofie Juhl Ludvigsen
Tåstrup Skakforening
10002007
7
 
6
 
    01 - 18
9Emma Ory-hvid
Ishøj Skakklub
10002008
10
 
11
 
    01 - 18
10Durlav Sharma
10722005
9
 
12
 
    01 - 18
11Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
12822007
12
 
9
 
    01 - 18
12Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
11702008
11
 
10
 
    01 - 18
13Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
BMS Skak
10061232
14
 
15
 
    01 - 18
14Vasanth Kathiravan
Skakforeningen ØBRO
5002005
13
 
17
 
    01 - 18
15Maja Vibeke Ory-Hviid
Ishøj Skakklub
10002006
16
 
13
 
    01 - 18
16Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
12052008
15
 
18
 
    01 - 18
17Hjalte Carl Hemsø Knudsen
Ishøj Skakklub
10002006
18
 
14
 
    01 - 18
18"Vladimir" "Kramnik"
5002005
17
 
16
 
    01 - 18

E gruppen Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPl
1Thor Hoffmann
Amager Skakforening
9572010
2
 
     01 - 8
2"Viswanathan" "Anand"
5002010
1
 
     01 - 8
3Jay Vadera
Skak for sjov
9722010
4
 
     01 - 8
4Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
11532010
3
 
     01 - 8
5Pavan Venkatraman
12002010
6
 
     01 - 8
6Diya Shekar
Skak for sjov
10382010
5
 
     01 - 8
7Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
9182010
8
 
     01 - 8
8Jonas Mølgaard Botting
Amager Skakforening
8312010
7
 
     01 - 8

F gruppen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1Leonard Samoilenko
10002012       01 - 10
2Anker Müller
Skak for sjov
10342011       01 - 10
3Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
9532012       01 - 10
4Thea Herborn
Ishøj Skakklub
7732011       01 - 10
5Elin Wu
Nørrebro Skakklub
10392011       01 - 10
6Vedanth Kathiravan
10002012       01 - 10
7August Jalving
Skak for sjov
10182012       01 - 10
8"Magnus" "Carlsen"
Skak for sjov
5002012       01 - 10
9Gurukrishnan Hari
Skak for sjov
10002012       01 - 10
10Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
9172011       01 - 10
Indbydelse
KSU Junior Grand Prix i Nørrebro (12. oktober 2019)
 
Indbydelse til juniorgrandprixturnering.
Lørdag den 12 oktober kl. 10 – ca. 15.

 

Turneringen afholdes i Nørrebro Skakklubs lokaler på Frejasgade 14, kld. – 2200 København N.
Alle skoleskakspillere og juniorklubspillere er velkomne til årets andet KSU Junior Grand Prix turnering som afholdes i samarbejde med Københavns Skak Union.

 

Ved grandprix turneringerne får man også point for at deltage, så jo flere turneringer, du er med i, jo bedre bliver det samlede resultat.
Efter sidste turnering i foråret 2020 udregnes point i de forskellige aldersgrupper, og der er præmier til vinderne i hver gruppe. Du kan følge med i din placering på KSU under juniorskak.

 

Tilmelding senest 9. oktober på DSU. Husk at opgive navn, fødselsdag og klub/skole. Sæt fødselsåret i rubrikken ELO. Husk mailadresse.

 

Indskud kr. 40 betales KONTANT ved ankomst (senest kl. 9.45).
 
NB. Der er plads til 32 deltagere i vores lokaler, så tilmeldinger sker efter "Først til Mølle Princippet".
I tilfælde af afbud, bedes I kontakte Thore Jensen thorenjensen@gmail.com (senest dagen før), så der er mulighed for at finde et par ekstra pladser til en evt. venteliste.

 

Venlig hilsen
Nørrebro Skakklub
Formand, Kim Secher Andersen
kimsecher@gmail.com, mobil 5357 6019
Periode 2019-10-12 .. 2019-10-12
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere
C+D gruppen:  Thore Nyboe Jensen
E gruppen:  Thore Nyboe Jensen
F gruppen:  Thore Nyboe Jensen

Tilmeldings muligheder til KSU Junior Grand Prix i Nørrebro (12. oktober 2019)

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
C+D gruppen 18 2019-10-12 2019-10-09
E gruppen 8 2019-10-12 2019-10-09
F gruppen 10 2019-10-12 2019-10-09
Totalt antal tilmeldte 36
Deltagere i gruppen C+D gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096373 - 1. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 1137 2008 2019-09-20
100104343 1462636 2. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen BMS Skak 1309 1509 2019-10-07
100104574 1470183 3. Oscar Veiergang Skak for sjov 1025 2006 2019-10-08
101096792 - 4. Jonas Herborn Ishøj Skakklub 908 2008 2019-09-22
100104236 1458280 5. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1220 2006 2019-09-21
100104365 1465619 6. Marcus Holmberg, Amager Skakforening 951 2007 2019-10-05
100104306 1463217 7. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1420 2007 2019-09-18
100104669 - 8. Sofie Juhl Ludvigsen Tåstrup Skakforening 1000 2007 2019-10-03
100104628 - 9. Emma Ory-hvid Ishøj Skakklub 1000 2008 2019-10-06
- 10. Durlav Sharma 1072 2005 2019-09-28
100104307 1463225 11. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1282 2007 2019-09-18
100104348 1467182 12. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1170 2008 2019-10-06
100104342 1462644 13. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen BMS Skak 1006 1232 2019-10-07
- 14. Vasanth Kathiravan Skakforeningen ØBRO 500 2005 2019-10-08
100104626 - 15. Maja Vibeke Ory-Hviid Ishøj Skakklub 1000 2006 2019-10-06
101096549 - 16. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1205 2008 2019-10-11
100104625 - 17. Hjalte Carl Hemsø Knudsen Ishøj Skakklub 1000 2006 2019-10-10
- 18. "Vladimir" "Kramnik" 500 2005 2019-10-11
Deltagere i gruppen E gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104569 - 1. Thor Hoffmann Amager Skakforening 957 2010 2019-10-03
- 2. "Viswanathan" "Anand" 500 2010 2019-10-08
101096517 - 3. Jay Vadera Skak for sjov 972 2010 2019-10-06
100104481 1469290 4. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1153 2010 2019-09-20
- 5. Pavan Venkatraman 1200 2010 2019-10-07
100104604 - 6. Diya Shekar Skak for sjov 1038 2010 2019-09-26
101095989 - 7. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 918 2010 2019-09-18
101096789 - 8. Jonas Mølgaard Botting Amager Skakforening 831 2010 2019-10-03
Deltagere i gruppen F gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Leonard Samoilenko 1000 2012 2019-09-21
100104572 - 2. Anker Müller Skak for sjov 1034 2011 2019-10-05
100104573 - 3. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 953 2012 2019-09-18
101096791 - 4. Thea Herborn Ishøj Skakklub 773 2011 2019-09-22
100104423 1469185 5. Elin Wu Nørrebro Skakklub 1039 2011 2019-10-06
101096927 - 6. Vedanth Kathiravan 1000 2012 2019-10-06
100104605 - 7. August Jalving Skak for sjov 1018 2012 2019-09-30
- 8. "Magnus" "Carlsen" Skak for sjov 500 2012 2019-09-28
100104621 - 9. Gurukrishnan Hari Skak for sjov 1000 2012 2019-09-27
100104570 - 10. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 917 2011 2019-10-06