Arbejder ...

loading

Vorgod Skakklub Klubturnering efteråret 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Karl Martin Jensen
Vorgod Skakklub
8
0
2
½
3
0
4
0
5
0
6
½
7
0
18
2Frede B. Vistisen
Vorgod Skakklub
7
0
1
½
8
0
3
0
4
0
5
½
6
1
26 - 7
3Anders Dithlevsen
Vorgod Skakklub
6
½
7
1
1
1
2
1
8
0
4
0
5
0
5
4Jørgen Nørgård
Vorgod Skakklub
5
½
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
8
1
3
5Niels Larsen
Vorgod Skakklub
4
½
8
0
6
1
7
0
1
1
2
½
3
1
44
6Knud Spangsberg Mathiasen
Vorgod Skakklub
3
½
4
1
5
0
8
0
7
0
1
½
2
0
26 - 7
7Claus Ove Hansen
Vorgod Skakklub
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
8
0
1
1
52
8Peder Brøgger
Vorgod Skakklub
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
61

Gruppe 2 Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Frank Bendtsen
Vorgod Skakklub
8
1
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
26
2Ejgil Laugesen
Vorgod Skakklub
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
1
6
0
17 - 8
3Allan Bang
Vorgod Skakklub
6
0
7
½
1
1
2
1
8
½
4
0
5
1
45
4Askov K. Hove
Vorgod Skakklub
5
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
8
½
1 - 2
5Preben Bang
Vorgod Skakklub
4
0
8
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
0
17 - 8
6Johannes Skov Olesen
Vorgod Skakklub
3
1
4
0
5
1
8
0
7
½
1
1
2
1
3 - 4
7Niels Anton Vestersager
Vorgod Skakklub
2
1
3
½
4
1
5
1
6
½
8
½
1
1
1 - 2
8Børge Holmgård
Vorgod Skakklub
1
0
5
1
2
1
6
1
3
½
7
½
4
½
3 - 4
Indbydelse
Periode 2019-09-24 .. 2019-12-10
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Vorgod Skakklub Klubturnering efteråret 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2019-09-24 2019-09-24
Gruppe 2 8 2019-09-24 2019-09-24
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901315 1430394 1. Karl Martin Jensen Vorgod Skakklub 1092 2019-09-22
100901270 1431552 2. Frede B. Vistisen Vorgod Skakklub 1221 1350 2019-09-22
100901621 1439529 3. Anders Dithlevsen Vorgod Skakklub 1258 1356 2019-09-22
100900787 1431021 4. Jørgen Nørgård Vorgod Skakklub 1401 1473 2019-09-22
101096309 1466615 5. Niels Larsen Vorgod Skakklub 1457 1550 2019-09-22
100900610 1430831 6. Knud Spangsberg Mathiasen Vorgod Skakklub 1491 1626 2019-09-22
100900774 1430130 7. Claus Ove Hansen Vorgod Skakklub 1620 1679 2019-09-22
100900766 1429892 8. Peder Brøgger Vorgod Skakklub 1804 1878 2019-09-22
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- 1. Frank Bendtsen Vorgod Skakklub 1000 2019-09-22
100901704 1457780 2. Ejgil Laugesen Vorgod Skakklub 912 2019-09-22
100900762 1429809 3. Allan Bang Vorgod Skakklub 1281 1362 2019-09-22
100901269 1430220 4. Askov K. Hove Vorgod Skakklub 1342 1433 2019-09-22
- 5. Preben Bang Vorgod Skakklub 1000 2019-09-22
100901763 1457098 6. Johannes Skov Olesen Vorgod Skakklub 1175 1295 2019-09-22
100901762 1456989 7. Niels Anton Vestersager Vorgod Skakklub 1190 1297 2019-09-22
100901183 1430211 8. Børge Holmgård Vorgod Skakklub 1323 1571 2019-09-22