Arbejder ...

loading

Chess House 11. mindeturnering for Søren Bennedsen 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo123PoPlWeRn
1Poul Erik Nielsen
Nordre Skakklub
22282190
4
1
2
1
3
1
3122248
2Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
20032028
3
0
1
0
4
0
040,91978
3Aage Dalstrup Olsen
Randers Skakklub
19981997
2
1
4
1
1
0
220,852025
4FM Tom Petri Petersen
Nordre Skakklub
22842313
1
0
3
0
2
1
132,252259

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo123PoPlWeRn
1Per Oehlerich
Nordre Skakklub
19311918
4
0
2
1
3
0
141,71910
2Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
18571927
3
½
1
0
4
1
2 - 31,31863
3Morten Fredsgaard Rasmussen
Skanderborg Skakklub
18371901
2
½
4
0
1
1
2 - 31,21846
4Michael Harpøth Poulsen
Nordre Skakklub
1941
1
1
3
1
2
0
211,751949

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo123PoPlWeRn
1Anton David
Skakklubben af 1968
17221802
4
1
2
1
3
½
11,41758
2Morten Lyck Hansen
Skakklubben af 1968
18191998
3
½
1
0
4
0
½41,91777
3Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
16631610
2
½
4
0
1
½
131,051662
4Joen Lesner
Skakklubben af 1968
17691750
1
0
3
1
2
1
221,651780

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo123PoPlWeRn
1Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
15011327
4
0
2
½
3
0
½41,551454
2Jonas Nielsen
Nordre Skakklub
14991739
3
0
1
½
4
1
21,551497
3Lars Christensen
Nordre Skakklub
16231650
2
1
4
1
1
1
312,21647
4Thomas Jose Brandt Hansen
Skanderborg Skakklub
13291497
1
1
3
0
2
0
130,71343
Indbydelse

11. mindeturnering for
Søren Bennedsen

 

Onsdag 18. december kl. 19:00

 

Nu får du chancen for at sige glædelig jul til Chess House vennerne til Søren Bennedsens mindeturnering (samt mindes Søren der skænkede sin arv til Chess House), da vi i år slutter af med en hurtigturnering onsdag d. 18. december. Den spilles over 3 runder, fortrinsvis i 4-mands grupper.
Morten Fredsgaard Rasmussen vil sørge for varme æbleskiver og glögg.
Søren Bennedsen, ÅM 2008

 

Betænkningstid: 25 min. pr. spiller pr. parti
Indskud: 50 kr.
80 kr. incl. dagskort for ikke-medlemmer.
Præmier: 1. præmie: kr. 100.
2. præmie: kr.  50.
De sidste 50 kr. går i Sørens ånd til Chess House.
Tilmelding: Senest mandag d. 16/12 online via. Dansk Skak Unions Turneringssystem.
Betaling: Ved fremmøde eller MobilePay til: box94561   (.. navn: Chess House)
Spillested: Chess House, Katrinebjergvej 111A, 8200 Aarhus N.

 

Periode 2019-12-18 .. 2019-12-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Morten Fredsgaard Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Chess House 11. mindeturnering for Søren Bennedsen 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 4 2019-12-18 2019-12-16
Gruppe 2 4 2019-12-18 2019-12-16
Gruppe 3 4 2019-12-18 2019-12-16
Gruppe 4 4 2019-12-18 2019-12-16
- 1 2019-12-18 2019-12-16
Totalt antal tilmeldte 17
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600350 1400800 1. Poul Erik Nielsen Nordre Skakklub 2228 2190 2019-12-16
100600930 1409506 2. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 2003 2028 2019-12-18
100600983 1405802 3. Aage Dalstrup Olsen Randers Skakklub 1998 1997 2019-10-13
100601053 1403486 4. FM Tom Petri Petersen Nordre Skakklub 2284 2313 2019-10-22
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600351 1408410 1. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1931 1918 2019-11-13
101095138 1457292 2. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1857 1927 2019-12-04
100600528 1410636 3. Morten Fredsgaard Rasmussen Skanderborg Skakklub 1837 1901 2019-09-23
100600357 0 4. Michael Harpøth Poulsen Nordre Skakklub 1941 2019-12-14
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103106408 1402072 1. Anton David Skakklubben af 1968 1722 1802 2019-12-15
100200196 1408437 2. Morten Lyck Hansen Skakklubben af 1968 1819 1998 2019-12-01
100600649 1401998 3. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1663 1610 2019-11-22
100901136 1444379 4. Joen Lesner Skakklubben af 1968 1769 1750 2019-12-08
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100201715 1409700 1. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1501 1327 2019-10-13
100901460 1430971 2. Jonas Nielsen Nordre Skakklub 1499 1739 2019-12-06
100800291 1424840 3. Lars Christensen Nordre Skakklub 1623 1650 2019-12-12
100602666 1465511 4. Thomas Jose Brandt Hansen Skanderborg Skakklub 1329 1497 2019-12-03
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100201494 1401971 Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1710 1817 2019-12-06