Arbejder ...

loading

Kjellerup Hurtigskak 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
19131881
2
½
10
0
4
1
3
0
9
½
8
½
5
0
71,951930
2Claus Rossen
Viborg Skakklub
21012155
1
½
5
0
8
1
6
1
4
1
10
1
3
½
533,952122
3Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21952119
4
1
7
0
5
½
1
1
10
0
6
1
2
½
44 - 54,82179
4Knud Peder Jensen
Skive Skakklub
20151921
3
0
6
½
1
0
8
0
2
0
7
½
9
½
9 - 103,351967
5Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Sydøstfyn
22132222
6
½
2
1
3
½
10
½
7
1
9
1
1
1
1 - 24,92225
6Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
19901883
5
½
4
½
9
0
2
0
8
½
3
0
7
0
9 - 102,751953
7Erik Nilsson
Kjellerup Skakklub
20171997
8
1
3
1
10
0
9
½
5
0
4
½
6
1
44 - 532037
8Kai S. Munk
Skanderborg Skakklub
19091957
7
0
9
0
2
0
4
1
6
½
1
½
10
0
282,351899
9Claes Løfgren
Skive Skakklub
20692060
10
0
8
1
6
1
7
½
1
½
5
0
4
½
63,952060
10Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21152191
9
1
1
1
7
1
5
½
3
1
2
0
8
1
1 - 242145

1. klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
17401518
2
0
8
0
3
0
9
½
6
1
10
½
5
½
8 - 93,21719
2Peter Kock
Kjellerup Skakklub
18491852
1
1
4
1
10
1
8
1
5
1
7
1
3
0
614,31906
3Frode Meldgaard
Skive Skakklub
17141840
4
0
9
0
1
1
6
1
7
0
8
0
2
1
35 - 72,951716
4Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17421761
3
1
2
0
7
1
10
0
9
1
6
1
8
0
433,21766
5Asger Hvide Olesen
Tønder Skakklub
17761679
6
½
10
½
8
0
7
1
2
0
9
½
1
½
35 - 73,451763
6Leif Hamborg
Herning Skakklub
17281818
5
½
7
0
9
1
3
0
1
0
4
0
10
½
2103,21692
7Ernst Lund Jensen
Enkeltmedlem - Indland
17871730
8
½
6
1
4
0
5
0
3
1
2
0
9
0
8 - 93,71751
8Keld Johnny Olsen
Holstebro Skakklub
18031866
7
½
1
1
5
1
2
0
10
1
3
1
4
1
23,81860
9Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
17341782
10
0
3
1
6
0
1
½
4
0
5
½
7
1
35 - 73,31725
10Mikael Horslund
Randers Skakklub
18111728
9
1
5
½
2
0
4
1
8
0
1
½
6
½
43,951798

3. klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Emil Zander
Kjellerup Skakklub
14631418
8
0
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
7
0
43 - 441463
2Leo Starup
Randers Skakklub
12621524
7
½
1
0
8
½
3
0
4
0
5
1
6
0
281,91267
3Peter Larsen
Randers Skakklub
1455
6
1
7
0
1
0
2
1
8
1
4
0
5
0
363,91415
4Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14071473
5
0
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
8
½
53,41412
5Karsten Horslund
Viborg Skakklub
14401468
4
1
8
0
6
½
7
0
1
0
2
0
3
1
73,751384
6Lars Jensen
Viborg Skakklub
14771604
3
0
4
1
5
½
8
1
7
1
1
0
2
1
1 - 24,151493
7Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
14681645
2
½
3
1
4
1
5
1
6
0
8
0
1
1
1 - 24,051488
8Hans Chr. Baagøe
Vamdrup Skakklub
13591710
1
1
5
1
2
½
6
0
3
0
7
1
4
½
43 - 42,851411

4. klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Erik Munk
Kjellerup Skakklub
9811362
2
0
3
1
7
1
4
1
10
½
9
0
12
0
72,51031
2Erling Madsen
Kjellerup Skakklub
1200
1
1
4
0
5
1
9
0
6
1
10
0
11
1
43 - 64,651171
3Peter Sørensen
Kjellerup Skakklub
1100
4
0
1
0
9
0
6
0
12
0
7
0
5
1
1124,05951
4Kent Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
11081127
3
1
2
1
10
0
1
0
8
0
11
1
6
1
43 - 63,71122
5Peter Hedegaard
Kjellerup Skakklub
909
6
1
8
½
2
0
11
0
7
0
12
0
3
0
112,1873
6Alexander Ryge Larsen
Kjellerup Skakklub
1190
5
0
7
0
12
1
3
1
2
0
8
0
4
0
2104,91060
7Søren Schmidt
Kjellerup Skakklub
9171095
8
0
6
1
1
0
12
0
5
1
3
1
10
0
382,45950
8Magnus Nørgaard Jørgensen
Kjellerup Skakklub
796
7
1
5
½
11
½
10
0
4
1
6
1
9
0
43 - 61,351018
9Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
10261238
10
0
12
1
3
1
2
1
11
1
1
1
8
1
623,051224
10Niels Erik Skov Olesen
Kjellerup Skakklub
1139
9
1
11
1
4
1
8
1
1
½
2
1
7
1
14,51252
11Christian Brink Andersen
Kjellerup Skakklub
1140
12
1
10
0
8
½
5
1
9
0
4
0
2
0
94,31059
12Jan Tastesen
Kjellerup Skakklub
11351320
11
0
9
0
6
0
7
1
3
1
5
1
1
1
43 - 64,41117
Indbydelse

Kjellerup Skakklub indbyder til den årlige hurtigskakturnering søndag d. 3. november 2019 kl. 10.00 - 18.00.

Turneringen spilles i Alhuset, Skolegade 5, 8620 Kjellerup.

Grupper/Klasser: Hvis deltagerantallet muliggør dette, vil der spilles klasseinddelt i flg. klasser: Mester, 1., 2., 3., 4.

Alternativt spilles der i 8-mands grupper eller to grupper kan evt. slås sammen.

Turneringsform: 7 runders monrad.

Betænkningstid: 20 min. pr. spiller til hele partiet + 5 sek. pr. træk.

Indskud: 150 kr. Juniorer op til 16 år: 100 kr.

Præmier: Hele indskuddet går til præmier.

Tilmelding med navn, klub, ratingtal og tlf. nr. senest torsdag d. 31. oktober til Søren Ladegaard, mobil 2195 6875 E-mail: a.s.ladegaard@outlook.dk eller på www.turnering.skak.dk

Velassorteret kantine forefindes til fornuftige priser,

Periode 2019-11-03 .. 2019-11-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Søren Ladegaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Kjellerup Hurtigskak 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 10 2019-11-03 2019-10-31
1. klasse 10 2019-11-03 2019-10-31
3. klasse 8 2019-11-03 2019-10-31
4. klasse 12 2019-11-03 2019-10-31
Totalt antal tilmeldte 40
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901830 1468545 1. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1913 1881 2019-09-28
100300084 1403222 2. Claus Rossen Viborg Skakklub 2101 2155 2019-10-07
100602129 1404792 3. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2195 2119 2019-11-01
100901753 1460358 4. Knud Peder Jensen Skive Skakklub 2015 1921 2019-10-30
100300210 1403699 5. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Sydøstfyn 2213 2222 2019-10-31
100600236 1407333 6. Peter Risgaard Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1990 1883 2019-10-31
100900287 1409000 7. Erik Nilsson Kjellerup Skakklub 2017 1997 2019-10-27
100600508 1406949 8. Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 1909 1957 2019-10-20
100601045 1405675 9. Claes Løfgren Skive Skakklub 2069 2060 2019-10-30
100300623 1403273 10. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2115 2191 2019-10-27
Deltagere i gruppen 1. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602607 1469169 1. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1740 1518 2019-10-08
100900265 1430580 2. Peter Kock Kjellerup Skakklub 1849 1852 2019-10-27
100900750 1430840 3. Frode Meldgaard Skive Skakklub 1714 1840 2019-10-30
101095943 1467018 4. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1742 1761 2019-10-15
100400397 1445596 5. Asger Hvide Olesen Tønder Skakklub 1776 1679 2019-10-31
100900773 1402838 6. Leif Hamborg Herning Skakklub 1728 1818 2019-10-30
100900260 1428586 7. Ernst Lund Jensen Enkeltmedlem - Indland 1787 1730 2019-10-25
100901160 1439677 8. Keld Johnny Olsen Holstebro Skakklub 1803 1866 2019-10-30
100901544 1427032 9. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1734 1782 2019-09-26
100600866 1421042 10. Mikael Horslund Randers Skakklub 1811 1728 2019-10-21
Deltagere i gruppen 3. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901809 1467123 1. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1463 1418 2019-10-24
100600833 1422669 2. Leo Starup Randers Skakklub 1262 1524 2019-10-31
100600821 1440560 3. Peter Larsen Randers Skakklub 1455 2019-10-30
100900771 1413201 4. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1407 1473 2019-10-08
100601430 1421034 5. Karsten Horslund Viborg Skakklub 1440 1468 2019-10-31
100901773 1453378 6. Lars Jensen Viborg Skakklub 1477 1604 2019-10-31
100901687 1452738 7. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1468 1645 2019-09-24
100400258 1448374 8. Hans Chr. Baagøe Vamdrup Skakklub 1359 1710 2019-10-31
Deltagere i gruppen 4. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900277 1430904 1. Erik Munk Kjellerup Skakklub 981 1362 2019-10-03
100901843 - 2. Erling Madsen Kjellerup Skakklub 1200 2019-10-17
100901848 - 3. Peter Sørensen Kjellerup Skakklub 1100 2019-10-03
100602673 1467000 4. Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1108 1127 2019-10-15
100901387 1434560 5. Peter Hedegaard Kjellerup Skakklub 909 2019-10-17
100901711 1459384 6. Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub 1190 2019-10-02
100901741 1457985 7. Søren Schmidt Kjellerup Skakklub 917 1095 2019-09-25
100901778 - 8. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 796 2019-10-31
101095507 1463055 9. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1026 1238 2019-09-24
100901836 1469096 10. Niels Erik Skov Olesen Kjellerup Skakklub 1139 2019-10-10
100901486 0 11. Christian Brink Andersen Kjellerup Skakklub 1140 2019-11-01
100901514 1431404 12. Jan Tastesen Kjellerup Skakklub 1135 1320 2019-10-17