Arbejder ...

loading

Randers Skakklub: Åben Hurtigskak 2  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Kurt Sørensen
Randers Skakklub
16131734
8
½
2
0
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
½61,91557
2Aage Dalstrup Olsen
Randers Skakklub
19951992
7
1
1
1
8
 
3
 
4
 
5
 
6
 
215,251995
3Arne Christiansen
Randers Skakklub
21081989
6
½
7
1
1
 
2
 
8
 
4
 
5
 
2 - 462018
4Kaj Nielsen
Randers Skakklub
15241619
5
0
6
0
7
 
1
 
2
 
3
 
8
 
07 - 81,251468
5Finn Andersson
Randers Skakklub
17171765
4
1
8
0
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
152,81663
6Svend Aage Madsen
Randers Skakklub
19172009
3
½
4
1
5
 
8
 
7
 
1
 
2
 
2 - 44,61824
7Claus Nis Andersen
Randers Skakklub
16491701
2
0
3
0
4
 
5
 
6
 
8
 
1
 
07 - 82,21575
8Jannik Østoft Hansen
Randers Skakklub
18571804
1
½
5
1
2
 
6
 
3
 
7
 
4
 
2 - 44,051781

Basisklassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Leo Starup
Randers Skakklub
12621514
8
0
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
05 - 83,051125
2Christian Murmann
Randers Skakklub
14151639
7
 
1
 
8
 
3
 
4
 
5
 
6
 
064,61208
3Arne Hansen
Randers Skakklub
13291518
6
0
7
0
1
 
2
 
8
 
4
 
5
 
05 - 83,751160
4Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
10851321
5
1
6
1
7
 
1
 
2
 
3
 
8
 
221,41112
5Ruben Emanuel Dinnesen Jensen
Randers Skakklub
11621241
4
0
8
0
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
05 - 82,11068
6Sebastian Wendt Jørgensen
Randers Skakklub
1430
3
1
4
0
5
 
8
 
7
 
1
 
2
 
144,751261
7Villy Abildgaard Andersen
Randers Skakklub
13501573
2
 
3
1
4
 
5
 
6
 
8
½
1
 
33,951240
8Claus Gamborg
Randers Skakklub
13911345
1
1
5
1
2
 
6
 
3
 
7
½
4
 
14,41391
Indbydelse

Randers Skakklub indbyder til åben ratet Hurtigskakturnering over 7 runder i 8-mandsgrupper med betænkningstid 25 minutter + 10 sekunder.

Der er 4 spilledage således: Mandag den 21/10, 4/11 og 25/11 spilles der hver 2 partier mod forskellige modstandere i gruppen. Mandag den 2/12 spilles der et parti.

Indskud for medlemmer er 50 kr. For ikke-medlemmer er indskud 150 kr.
Alt indskud går til præmier.

Præmier:

Minimum er der 300,- kr. til 1. plads og 150,- kr. til 2. plads i hver gruppe.

Præmier deles ved pointdeling.

Turneringsleder: TBA.

Tilmeldingsfrist: 18/10/2019.

Periode 2019-10-21 .. 2019-12-02
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Kaj Nielsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Randers Skakklub: Åben Hurtigskak 2

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 8 2019-10-21 2019-10-18
Basisklassen 8 2019-10-21 2019-10-18
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600836 1436520 1. Kurt Sørensen Randers Skakklub 1613 1734 2019-10-18
100600983 1405802 2. Aage Dalstrup Olsen Randers Skakklub 1995 1992 2019-10-13
100600856 1402013 3. Arne Christiansen Randers Skakklub 2108 1989 2019-10-15
100600874 1421956 4. Kaj Nielsen Randers Skakklub 1524 1619 2019-10-19
100600853 1420232 5. Finn Andersson Randers Skakklub 1717 1765 2019-10-11
100600871 1406205 6. Svend Aage Madsen Randers Skakklub 1917 2009 2019-10-09
100601032 1415735 7. Claus Nis Andersen Randers Skakklub 1649 1701 2019-10-09
100601255 1468863 8. Jannik Østoft Hansen Randers Skakklub 1857 1804 2019-10-08
Deltagere i gruppen Basisklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600833 1422669 1. Leo Starup Randers Skakklub 1262 1514 2019-10-09
100600677 1421883 2. Christian Murmann Randers Skakklub 1415 1639 2019-10-11
100600863 1420828 3. Arne Hansen Randers Skakklub 1329 1518 2019-10-11
100201715 1409700 4. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1085 1321 2019-10-13
100602235 1436309 5. Ruben Emanuel Dinnesen Jensen Randers Skakklub 1162 1241 2019-10-19
100602708 1496916 6. Sebastian Wendt Jørgensen Randers Skakklub 1430 2019-10-14
100601456 1420224 7. Villy Abildgaard Andersen Randers Skakklub 1350 1573 2019-10-02
100602469 1445855 8. Claus Gamborg Randers Skakklub 1391 1345 2019-10-09