loading
Arbejder ...

Brønshøj Mesterskabet 2020 - AFLYST

Vis Gruppe : Parringer
1 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Morten Meyling
Brønshøj Skakforening
21042237
10
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
11 - 45,221046,552015
2Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20632079
9
1
 
10
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
11 - 44,6520634,532008
3Søren Mikkel Andersen
Brønshøj Skakforening
21312095
8
9
 
1
 
2
 
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
05 - 105,5520204,752000
4Jeppe Nicolaisen
Enkeltmedlem - Indland
20702100
7
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
07 - 84,7519634,822004
5Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21442196
6
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
11 - 45,7521446,072095
6Thomas Nielsen
Nordsjællands Skakklub
19481974
5
10
 
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
05 - 103,118553,161911
7John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19972016
4
5
 
6
 
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
07 - 83,7518853,691942
8Niels Skou
Skakforeningen ØBRO
20802047
3
4
 
5
 
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
11 - 44,8520804,101985
9Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
19771987
2
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
05 - 103,4518743,311921
10Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20132041
1
6
 
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
05 - 103,9519014,021961

Brønshøj Mesterskabet 2020 er desværre aflyst pga. Corona situationen i Danmark

Lukket i aften 12/3, samt 19/3 og 26/3, vi følger udviklingen.

Afbud:

1. runde Jeppe Nicolaisen

2. runde Niels Schou

2. runde Thomas Nielsen

2. runde Morten Meyling

3. runde Mogens Thuesen

5. runde Steen Brustrup Petersen

Telefonliste:

2536 1963 Morten Meyling

2282 6454 Steen B. Petersen

5251 9204 Søren Mikkel Andersen

3166 6496 Jeppe Nicolaisen

4054 9743 Mogens Thuesen

2180 0643 Thomas Nielsen

3585 4435 John Holm Nielsen

2177 7823 Niels Schou

2685 3570 Søren Holm Jensen

3010 5370 Esben Christensen

2 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Jakob Kjær
Skakklubben Seksløberen
18221905
10
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
11 - 34,1518224,731830
2Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18741917
9
1
 
10
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
05 - 84,917274,881819
3Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
19361980
8
9
 
1
 
2
 
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
11 - 35,719365,751790
4Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
18301881
7
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
05 - 84,317014,381793
5Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
17911808
6
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
04 - 103,7516793,391740
6Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
18191890
5
10
 
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
11 - 34,118194,531819
7Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18651893
4
5
 
6
 
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
05 - 84,7517234,561802
8Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
18191871
3
4
 
5
 
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
04 - 104,116964,261786
9Petruli Petrovski
Brøndby Skakklub
17821856
2
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
05 - 83,616744,061775
10Niels Erik Andersen
Brønshøj Skakforening
19261885
1
6
 
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
04 - 105,617584,461796

Brønshøj Mesterskabet 2020 er desværre aflyst pga. Corona situationen i Danmark

Lukket i aften 12/3, samt 19/3 og 26/3, vi følger udviklingen.

Afbud:

1. runde Michael Tandrup

1. og 2. runde Petruli Petrovski

1. runde Arne Vagn Møller

2. runde Svend Steenstrup

Telefonliste:

5152 0727 Jakob Kjær

2297 8165 Michael Tandrup

2126 8387 Jeppe Hald Falkesgaard

3059 6766 Jan Mouritsen

5381 8108 Christian C. Strachan

3144 1411 Svend Steenstrup

2629 8259 Arne Vagn Møller

2163 4043 Magnus Gustafsson

2965 6634 Petruli Petrovski

2224 3028 Niels Erik Andersen

3 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Casper Louv Kamp
Brønshøj Skakforening
15571729
10
1
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
11 - 43,115574,241599
2Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16321722
9
1
1
 
10
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
11 - 44,116324,141659
3Steen Nielsen
Skakklubben K41
16441718
8
0
9
 
1
 
2
 
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
07 - 104,2514764,071637
4Henri Tolba
Solrød Skakklub
16911736
7
½
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
½5 - 64,915394,341659
5Emil Koldill
Brønshøj Skakforening
16641758
6
0
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
07 - 104,514944,641665
6Lars Erik Zwisler
Nørrebro Skakklub
16421732
5
1
10
 
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
11 - 44,216424,261667
7Morten Rasmussen
Enkeltmedlem - Indland
17811829
4
½
5
 
6
 
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
½5 - 66,0516155,621727
8Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Nørrebro Skakklub
17441770
3
1
4
 
5
 
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
11 - 45,617444,821617
9Gert Werner
Nørrebro Skakklub
16581750
2
0
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
07 - 104,414894,531659
10Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16211737
1
0
6
 
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
07 - 103,914564,341650

Brønshøj Mesterskabet 2020 er desværre aflyst pga. Corona situationen i Danmark

Lukket i aften 12/3, samt 19/3 og 26/3, vi følger udviklingen.

Afbud:

2. runde Henri Tolba

2. runde Steen Nielsen

Telefonliste:

2275 6079 Casper Louv Kamp

3585 0931 Benny Howe

2949 4557 Steen Nielsen

4239 8800 Henri Tolba

2337 5331 Emil Koldill

2821 0099 Lars Erik Zwisler

2943 5292 Morten Rasmussen

2827 0313 Daniel Tuk Hartsø Jarlskov

5055 2147 Gert Werner

5224 3548 Angelo Nielsen

4 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
13711539
10
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
07 - 103,512144,071458
2Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
13401476
9
1
1
 
10
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
11 - 33,1513403,241431
3Bent Werther
Brønshøj Skakforening
13971523
8
0
9
 
1
 
2
 
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
06 - 93,912223,871368
4Michele Melega
16021602
7
1
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
11 - 3016024,951523
5Ali Araghi
Gribskov Skakklub
13961544
6
½
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
½4 - 53,8512454,161398
6Tonny Czajkowski
Brønshøj Skakforening
14791635
5
½
10
 
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
½4 - 54,9512795,391537
7Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
15171596
4
0
5
 
6
 
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
06 - 95,4512724,861499
8Orla Eilegaard Jørgensen
Amager Skakforening
14651612
3
1
4
 
5
 
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
11 - 34,814655,071531
9Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
13701586
2
0
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
06 - 93,512134,741491
10Kasper Baunkjær
Sjælsø Skakklub
15051581
1
 
6
 
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
07 - 105,3512644,651395

Brønshøj Mesterskabet 2020 er desværre aflyst pga. Corona situationen i Danmark

Lukket i aften 12/3, samt 19/3 og 26/3, vi følger udviklingen.

Afbud:

1. runde Kasper Baunkjær

2. runde Ali Araghi

3. og 4. runde Aksel Mortensgaard

Telefonliste:

3967 7490 Aksel Mortensgaard

6127 4252 Bo V. Pedersen

6095 1850 Bent Wether

4119 6615 Michele Melega

2840 0835 Ali Araghi

5161 6682 Tonny Czajkowski

6015 5843 Flemming Dyremose

2640 1574 Orla Eilegaard Jørgensen

2088 8530 Ken Nørtoft Sørensen

9155 4842 Kasper Baumkjær

5 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Klavs Vedel
Brønshøj Skakforening
12001405 
2
 
3
+
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
15 - 83,4510453,211277
2Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
12171391
9
½
1
 
 
3
+
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
3 - 43,610783,101339
3Kurt Jensen
Køge Skakklub
12571442
8
0
9
-
1
-
2
-
 
4
-
5
-
6
-
7
-
090,65122801442
4Frank Laursen
Herlev Skakklub
13181423
7
0
8
 
9
 
1
 
2
 
3
+
 
5
 
6
 
15 - 84,6511093,381355
5Peter Andersen
Amager Skakforening
13291508
6
1
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
+
4
 
 21 - 24,813294,131445
6John Schjølin
Enkeltmedlem - Indland
9851111
5
0
 
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
+
4
 
15 - 81,49010,851094
7Torben Kragh
Hvidovre Skakklub
11721373
4
1
5
 
6
 
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
+
21 - 23,1511722,931334
8Mark Nevers
Enkeltmedlem - Indland
1144
3
1
4
 
5
 
6
 
7
 
 
9
 
1
 
2
 
15 - 83,2104501000
9Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12591425
2
½
3
+
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
 
1
 
3 - 44,0510993,401367

Brønshøj Mesterskabet 2020 er desværre aflyst pga. Corona situationen i Danmark

Lukket i aften 12/3, samt 19/3 og 26/3, vi følger udviklingen.

Afbud:

2. runde Peter Andersen

Telefonliste:

2275 3442 Klavs Vedel

2843 8682 Morten Sigvart Dyremose

2042 8197 Kurt Jensen

4013 4684 Frank Laursen

2396 6156 Peter Andersen

4068 2390 John Schjølin

2541 6953 Torben Kragh

5072 0216 Mark Nevers

5073 1797 Alex C. O. Larsen

Partier i turneringen Brønshøj Mesterskabet 2020 - AFLYST

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Brønshøj Mesterskabet 2020- AFLYST

Hermed inviteres til det åbne Brønshøj Mesterskab 2020 fra 5/3 - 4/6.

En 9-runders koordineret turnering med mulighed for op til to afbud.

Deltagerne indplaceres i 10-mands grupper efter rating, den nederste gruppe kan blive Monrad. Max 50 deltagere.

Turneringen bliver ELO ratet.

Spilledage 5/3 - 12/3 - 19/3 - 26/3 - 16/4 - 23/4 - 30/4 - 14/5 - 4/6

Udsatte partier 2/4 - 7/5 - 28/5

Spilletid Alle grupper starter kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstiden er FIDEs med 90 min. + 30 sekunder pr. træk og 15 min. tillæg ved træk 40.

Bemærk Der er totalt rygeforbud i lokalerne. Mobil telefoner skal være slukkede.

Spillested Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Indskud 200,- kr., som betales 5/3 inden 1. rundes start.

Præmier

Gruppe 1: 1250,- kr. - 625,- kr.

Gruppe 2-5: 1050,- kr. - 525,- kr.

Ved ligestilling deles præmierne

Sidste tilmeldingsfrist 27. februar

 

Tilmelding:

Kun via SKAK.dk.

Spørgsmål kan rettes til

Carsten Petersen mobil 2965 3505, E-mail: b.s.f@post.tele.dk

Niels Erik Andersen tlf. 2224 3028

Periode 2020-03-05 .. 2020-06-18
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Carsten Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Mesterskabet 2020 - AFLYST

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1 10 2020-03-05 2020-02-27
2 10 2020-03-05 2020-02-27
3 10 2020-03-05 2020-02-27
4 10 2020-03-05 2020-02-27
5 9 2020-03-05 2020-02-27
Totalt antal tilmeldte 49
Deltagere i gruppen 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101426 1402773 1. Morten Meyling Brønshøj Skakforening 2104 2237 2019-10-02
100101578 1402706 2. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2063 2079 2019-10-02
100701396 1411918 3. Søren Mikkel Andersen Brønshøj Skakforening 2131 2095 2020-03-04
100800421 1404806 4. Jeppe Nicolaisen Enkeltmedlem - Indland 2070 2100 2019-10-04
102101025 1400878 5. Mogens Henrik Thuesen Brønshøj Skakforening 2144 2196 2019-10-02
100200107 1407147 6. Thomas Nielsen Nordsjællands Skakklub 1948 1974 2019-11-03
100100371 1406256 7. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1997 2016 2019-10-04
100500545 1413155 8. Niels Skou Skakforeningen ØBRO 2080 2047 2019-10-07
100800205 1408372 9. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1977 1987 2019-10-02
100801054 1402307 10. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 2013 2041 2019-10-02
Deltagere i gruppen 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800674 1414925 1. Jakob Kjær Skakklubben Seksløberen 1822 1905 2019-12-05
100800660 1408356 2. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1874 1917 2019-10-02
101096089 1464981 3. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1936 1980 2019-10-02
100100136 1409778 4. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1830 1881 2019-10-02
100100857 1417215 5. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1791 1808 2019-10-27
100800374 1409182 6. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1819 1890 2020-01-20
100100138 1406175 7. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1865 1893 2019-10-04
100104008 1444778 8. Magnus Gustafsson Brønshøj Skakforening 1819 1871 2019-10-02
100103593 1417673 9. Petruli Petrovski Brøndby Skakklub 1782 1856 2019-10-02
100101505 1406507 10. Niels Erik Andersen Brønshøj Skakforening 1926 1885 2019-11-26
Deltagere i gruppen 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096855 - 1. Casper Louv Kamp Brønshøj Skakforening 1557 1729 2019-10-02
100101538 1407457 2. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1632 1722 2019-10-02
103105778 1402498 3. Steen Nielsen Skakklubben K41 1644 1718 2019-10-10
100101719 1418246 4. Henri Tolba Solrød Skakklub 1691 1736 2019-10-28
100103431 1402463 5. Emil Koldill Brønshøj Skakforening 1664 1758 2019-10-02
100100951 1418351 6. Lars Erik Zwisler Nørrebro Skakklub 1642 1732 2019-10-18
100100387 1410865 7. Morten Rasmussen Enkeltmedlem - Indland 1781 1829 2019-11-04
100104290 1463896 8. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1744 1770 2020-01-29
100100865 1408208 9. Gert Werner Nørrebro Skakklub 1658 1750 2019-12-09
100103836 1442589 10. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1621 1737 2019-11-12
Deltagere i gruppen 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103681 1432206 1. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1371 1539 2019-10-02
100103691 1436040 2. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1340 1476 2019-10-02
100104637 - 3. Bent Werther Brønshøj Skakforening 1397 1523 2019-10-02
857742 4. Michele Melega 1602 1602 2020-02-14
100803196 1470868 5. Ali Araghi Gribskov Skakklub 1396 1544 2020-02-16
101096436 1466267 6. Tonny Czajkowski Brønshøj Skakforening 1479 1635 2019-10-02
100100667 1416073 7. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1517 1596 2019-10-02
100101086 1413368 8. Orla Eilegaard Jørgensen Amager Skakforening 1465 1612 2020-03-04
100103072 1418092 9. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1370 1586 2019-10-02
100803129 1468316 10. Kasper Baunkjær Sjælsø Skakklub 1505 1581 2020-02-06
Deltagere i gruppen 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096674 1468669 1. Klavs Vedel Brønshøj Skakforening 1200 1405 2019-10-02
100102386 1412922 2. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1217 1391 2019-10-02
100202509 1468227 3. Kurt Jensen Køge Skakklub 1257 1442 2019-11-25
103106794 1426966 4. Frank Laursen Herlev Skakklub 1318 1423 2020-02-10
102101051 1445189 5. Peter Andersen Amager Skakforening 1329 1508 2019-11-22
100802696 1439413 6. John Schjølin Enkeltmedlem - Indland 985 1111 2019-12-12
100104431 1465503 7. Torben Kragh Hvidovre Skakklub 1172 1373 2019-11-29
101096856 1469444 8. Mark Nevers Enkeltmedlem - Indland 1144 2019-12-06
100802375 1416669 9. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1259 1425 2019-10-14