Arbejder ...

loading

ØBRO Nytår  

Vis Gruppe : Parringer
Øbro Nytår Direkte link LIVE
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1GM Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
24752475
36
22
18
24
8
10
4
4024755,722473
2 Aref Vasli
Brønshøj Skakforening
24132413
37
23
11
5
9
13
25
55 - 10024135,422409
3GM Jens Kristiansen
Bornholms Skakklub
24172408
38
24
30
18
10
4
13
61 - 35,6524215,472413
4IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
23242358
39
25
17
9
5
3
1
11 - 174,223304,392359
5IM Martin Haubro
BMS Skak
23822349
40
26
8
2
4
6
12
61 - 34,824034,382381
6FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22962348
41
47
1
31
1
23
11
5
21
55 - 105,0522955,412340
7FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22952302
42
30
38
1
34
29
19
18
55 - 105,7522805,652289
8FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
22852291
43
27
5
25
1
31
20
½
418 - 314,6522724,622279
9FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
22162249
44
32
19
4
2
29
26
1
11 - 174,1522234,442250
10FM Nicolai Kvist Brondt
Skanderborg Skakklub
22462244
45
31
21
15
3
1
23
55 - 104,122644,052263
11Thomas Johansson
22472241
46
1
34
2
30
6
28
50
1
418 - 31022474,742226
12Peter Erik Olsen
Skakklubben Seksløberen
22112241
47
½
63
1
25
27
½
49
20
5
11 - 175,0522005,122229
13Michael E. Vesterli
BMS Skak
22262217
48
½
52
1
56
33
18
2
3
61 - 34,8522494,562246
14Tommy B. Schmidt
Caïssa Gladsaxe
21752207
49
1
33
0
39
1
29
0
37
1
25
0
31
½
32 - 375,421375,432168
15Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21502204
50
1
64
1
33
10
22
30
1
24
11 - 174,821444,982194
16 Can Kabadayi
21942196
51
1
69
-
68
-
    166 - 69021940,912198
17Sune Kovshøj
Aalborg Skakforening af 1889
21672195
52
½
48
1
4
36
1
26
33
1
27
1
11 - 17521574,992185
18FM Sandi Stojanovski
Jetsmark Skakklub
21722193
53
1
41
1
1
3
13
26
7
11 - 173,3521953,642210
19Henrik Porte
21762164
54
1
55
1
9
20
½
27
1
7
28
418 - 31021764,272159
20Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21542161
55
0
50
1
40
1
19
½
33
1
12
8
½
418 - 314,6521414,552150
21FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
21582142
56
½
70
1
10
32
½
40
1
34
1
6
418 - 314,9521393,722128
22Martin Rosenkilde Pedersen
Caïssa Gladsaxe
21322133
57
1
1
41
½
45
1
15
38
1
29
418 - 314,621204,452124
23Rune Andersen
Bornholms Skakklub
21122121
58
1
2
42
1
6
44
1
32
1
10
418 - 313,9521133,912123
24Richard Lilja
Skørping Skakklub
20942119
59
1
3
43
1
1
39
1
49
1
15
11 - 174,121024,012129
25Sigfred Haubro
BMS Skak
20582098
60
1
4
12
8
46
1
14
1
2
418 - 312,7520832,962119
26Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
21262080
61
1
5
45
½
41
1
17
18
9
0
32 - 374,0521153,612078
27Niels Skou
Skakforeningen ØBRO
20872079
62
1
8
44
1
12
½
19
0
37
1
17
0
32 - 373,8520803,642076
28Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20552071
63
0
51
1
49
0
35
1
47
1
11
19
55 - 104,7520604,642078
29Niels Kristian Ø. Kragh
Skakklubben K41
20202063
64
0
54
1
46
1
14
1
7
9
22
55 - 103,5520493,702089
30Andreas Lund Ertbjerg
Skakforeningen ØBRO
20252037
65
1
7
3
11
57
1
15
0
47
1
418 - 313,5520343,362050
31WCM Ellen Kakulidis
Skakforeningen ØBRO
20432029
66
1
10
6
0
56
½
55
1
8
14
½
418 - 313,7520483,422041
32Henrik Mortensen
Horsens Skakforening
20351998
67
1
9
37
½
21
½
56
1
23
0
49
1
418 - 314,420273,912000
33Aage Dalstrup Olsen
Randers Skakklub
19461997
68
1
14
1
15
13
20
0
17
0
40
½
338 - 542,719552,752002
34Nils Petersen Skakforeningen Øbro
Skakforeningen ØBRO
19551986
69
1
11
64
1
7
70
1
21
0
56
½
32 - 374,3519302,361969
35Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
19411964
70
½
56
0
52
½
28
0
53
1
40
½
43
1
32 - 375,0518953,851947
36Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18991948
1
53
½
63
1
17
0
65
1
39
0
51
½
338 - 54418694,061927
37Kristian Bjørneboe
Helsingør Skakklub
18931935
2
58
1
32
½
53
1
14
0
27
0
54
½
338 - 542,8518983,191931
38Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
18821934
3
57
1
7
0
59
1
69
1
22
0
46
0
338 - 543,418702,661908
39Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18901910
4
60
1
14
0
58
1
24
0
36
1
52
1
418 - 313,1519163,211926
40Carsten Juul Nielsen
Furesø Skakklub
18601902
5
59
1
20
0
63
1
21
0
35
½
33
½
338 - 542,8518652,941903
41Cornelius Maigaard Rubin
Skakklubben K41
19451882
6
18
0
22
½
26
0
45
½
56
0
61
1
338 - 543,419332,771887
42Marianne Izaura Nielsen
Allerød Skakklub
18291876
7
61
1
23
0
    166 - 691,1518251,131873
43Mikkel Hyldkrog
Lyngby-Virum Skakklub
17141855
8
62
1
24
0
70
0
51
½
65
1
35
0
55 - 563,416872,921847
44Alexander Torp Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
18421853
9
65
1
27
0
64
1
23
0
57
0
 257 - 643,1518083,011833
45Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
18151852
10
66
1
26
½
22
0
41
½
60
1
57
0
338 - 543,0518143,351838
46Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18991851
11
0
67
1
29
0
68
1
25
0
59
1
38
1
418 - 314,1518953,481861
47Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
17641837
12
½
6
0
70
½
60
1
28
0
58
1
30
0
338 - 542,5517782,111845
48Oliver Jakobcic
14171833
13
½
17
0
53
0
65
0
67
-
66
-
 ½700,9513971,671810
49 Max Nimander
18241824
14
0
68
1
28
1
55
1
12
24
0
32
0
338 - 54018242,281838
50FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
17571816
15
0
20
0
61
1
69
0
63
1
70
1
11
0
338 - 543,717361,921818
51Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
17271810
16
0
28
0
60
0
54
1
43
½
69
1
36
½
338 - 542,8517322,321797
52Henrik Friis
Syddjurs Skakklub
17531799
17
½
13
0
35
½
57
0
64
1
55
1
39
0
338 - 542,717622,861802
53Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
17851792
18
0
36
½
48
1
37
0
35
0
54
0
65
1
55 - 563,517552,821786
54Palle Nielsen
Helsingør Skakklub
17481780
19
0
29
0
65
½
51
0
66
1
53
1
37
½
338 - 543,517333,301774
55Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
17691770
20
1
19
0
69
1
49
0
31
0
52
0
62
1
338 - 54317691,981771
56Mads Bæk Lynderup
Skakforeningen ØBRO
15851710
21
½
35
1
13
31
½
32
0
41
1
34
½
32 - 370,4517281,081807
57Bo Beier Thorup
Lyngby-Virum Skakklub
16281698
22
0
38
0
62
1
52
1
30
0
44
1
45
1
418 - 311,817152,001738
58Ted Sandbech
16791678
23
0
37
0
67
1
39
0
68
1
47
0
63
1
338 - 54016793,251673
59Hans Haagen Larsen
Amager Skakforening
15751665
24
0
40
0
66
1
38
0
62
1
46
0
69
0
257 - 642,715442,181661
60Bruno Gehrig
Hillerød Skakklub
16971605
25
0
39
0
51
1
47
0
61
1
45
0
70
1
338 - 543,316881,391629
61Jens Emborg
Skakforeningen ØBRO
13971580
26
0
42
0
50
0
66
1
60
0
64
1
41
0
257 - 641,6514132,491570
62Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
15151577
27
0
43
0
57
0
67
1
59
0
68
1
55
0
257 - 643,0514682,851560
63Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
15041531
28
1
12
0
36
0
40
0
50
0
67
1
58
0
257 - 641,615221,561549
64Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
14371454
29
1
15
0
34
0
44
0
52
0
61
0
66
0
166 - 691,714061,371447
65Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
11131408
30
0
44
0
54
½
48
1
36
0
43
0
53
0
650,211720,591444
66Jens Evald Larsen
Enkeltmedlem - Indland
11251373
31
0
45
0
59
0
61
0
54
0
48
+
64
1
257 - 640,411521,011373
67Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
11241327
32
0
46
0
58
0
62
0
48
+
63
0
68
0
166 - 690,7510901,211303
68Ulrik Andersen
Skakforeningen ØBRO
11071319
33
0
49
0
16
+
46
0
58
0
62
0
67
1
257 - 640,611251,011319
69Patricia Nielsen
1400
34
0
16
+
55
0
50
1
38
0
51
0
59
1
338 - 540,7145901000
70Philip Ahle Erichsen
Skakforeningen ØBRO
1378
35
½
21
0
47
½
43
1
34
0
50
0
60
0
257 - 640,45145001000

Præmiegruppe 1 (7 spillere)Præmiegruppe 2 (10 spillere)Præmiegruppe 3 (7 spillere)Præmiegruppe 4 (9 spillere)Præmiegruppe 5 (10 spillere)Præmiegruppe 6 (9 spillere)Præmiegruppe 7 (10 spillere)

Partier i turneringen ØBRO Nytår

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Skakforeningen ØBRO indbyder til ØBRO’s årlige traditionsrige nytårsturnering 27.-30. december 2019. 

Bliver turneringen fuldtegnet, kan du skrive til Søren Bech Hansen på liftupeverystone@gmail.com, hvis du vil på venteliste. Søren Bech vil holde alle på ventelisten løbende informeret.

Turneringen afholdes som en ægte FIDE-Schweizer med én stor gruppe (max. 70 deltagere), som Elo-rates. 

Præmier: Garanteret 1. præmie på 7.000 kr.! Deling ved ligestilling. Øvrige præmier afhænger af deltagerantal. Udover hovedpræmierne vil der være ratingpræmier. Der vil blive oprettet et passende antal præmiegrupper med (ca.) lige mange spillere i hver.

Spillested: ØBRO’s lokaler, Rosenvængets Allé 31, 2100 København Ø.

Program: Hver af dagene 28., 29. og 30. dec. spilles to runder kl. 13-18 og kl. 19-24. Den 27. dec. spilles en runde kl. 19-24.
Fremmøde: Senest 30 minutter efter starttidspunkt ved hver runde.
Betænkningstid: 40 træk på 2 timer og derefter ½ time plus opsparet tid til resten af partiet.
Indskud:

GM/IM

WGM/WIM

Øvrige (*)

Gratis

200 kr.

400 kr.

(*): De fem først tilmeldte kvindelige deltagere (ikke WGM/WIM) får 100 kr. i rabat på indskuddet.

Indtegning og kontant betaling af indskud 27/12 inden kl. 18.30, alternativt via Mobilepay til 8775YP (ØBRO Nytår) med oplysning om spillernavn.

Livedækning: Turneringen live-dækkes med et antal brætter.
Tilmelding: Online-tilmelding på www.dsu.dk med navn, fødselsdag, rating og klub.  Spørgsmål besvares ved at sende en mail til Søren Bech Hansen: liftupeverystone@gmail.com.

Særlige bemærkninger om regler pr. 1. juli 2014:

Vedr. mobiltelefoner og andet elektronisk kommunikationsudstyr: Skakhåndbogens Afsnit 3.4.6 §11.3.b med tilføjelsen fra 1. september 2014 finder anvendelse - dvs. mobiltelefoner mm., der medbringes på spillestedet skal opbevares slukket i en taske/pose under partiet, jf. http://www.skak.dk/index.php?option=com_content&view=article&id=649:tilfojelse-til-mobilreglen&catid=9&Itemid=147

Vedr. færdigspil som hurtigskak: Henvisning til Skakhåndbogens Afsnit 3.5.7-G  - det præciseres, at enhver anmodning om forlænget spilletid efter stk. G.4 ikke imødekommes - dette sker for at sikre minimum 1 times planlagt pause mellem runderne.

Kvalifikation til Københavnsmesterskabet: Bedste KSU-spiller kvalificerer sig til finalen om KM 2020. Se mere her:

ØBRO’s hjemmeside: www.oebroskak.dk

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ØBRO Nytår 2019

The Skakforeningen ØBRO chess club will be hosting our traditional New Years Tournament from the 27th to the 30th of December, 2019.

Write to Søren Bech Hansen at liftupeverystone@gmail.com if you want to enroll in the tournament or be put on a waiting list. The tournament is full as of December 16th, but experience has shown that people on the waiting still get to participate. Søren Bech will keep everybody on the waiting list informed on ongoing basis.

The tournament will be played with the FIDE-Swiss system, with all players (max. 70) in one large group. The tournament will be ELO-rated.

Prizes: The 1st prize will be 7000 DKK. Prizes will be shared among players with identical scores (no tie-breaks). In addition to the top prizes, there will be a number of rating prizes. A suitable number of prize groups will be created with approximately similar numbers of players in each.

Venue: The Skakforeningen ØBRO chess club, Rosenvængets Allé 31, Copenhagen, Denmark.

Timetable: On the 28th, 29th and 30th of December, there will be two games per day, from 13.00 to 18.00 and 19.00 to 24.00. On the 27th of December, only one game will be played, from 19.00 to 24.00.

Late arrivals: Players must be at the board no later than 30 minutes after the designated start of each round.

Time control: 2 hours for 40 moves, upon which an additional 30 minutes will be added (note: the 30 minutes will not be added until the initial 2 hours have been spent.)

Registration fees: GM/IM: Free. WGM/WIM: 200 DKK. Others: 400 DKK*
* The first five female players without the WGM or WIM title will receive a discount of 100 DKK.
Players must have signed up and paid the entry fee (in cash) no later than December 27th at 18.30.

Live coverage: A number of live boards will be used to broadcast games from the tournament.

Registration: Online sign-up is available at http://turnering.skak.dk/TournamentActive/Details?tourId=24564, and should contain a player’s name, date of birth, rating, and chess club. Any questions in this regard may be e-mailed to Mr. Søren Bech Hansen at liftupeverystone@gmail.com

The deadline for signing up is the 17th of December, 2018

Cell phones and other electronic communication devices must be switched off and kept in a bag or similar during play.

Any request for added time increment during the final time control will not be granted. This is to ensure at least one hour of break time between each round.

The Skakforeningen ØBRO website: www.oebroskak.dk

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ØBRO Neujahrsturnier 2019

Bitte schreiben Sie nach Søren Bech Hansen an liftupeverystone@gmail.com, um zu registrieren oder auf der Warteliste zu kommen. Das Turnier ist am 16. Dezember voll, aber normalerweisse kommen allen Wartenden immer noch in dem Turnier mit. Søren Bech informiert alle auf der Warteliste wenn etwas neues passiert.

Auch dieses Jahr trägt der Skakforeningen ØBRO wieder sein traditionelles Neujahrsturnier vom 27. bis zum 30. Dezember aus.

Das Turnier wird nach den FIDE-Regeln gespielt. Alle Spieler (max. 70) spielen in einer Gruppe. Das Turnier wird ELO ausgewertet.

Preise: Das Preisgeld für den ersten Platz beträgt 7000DKK (~925€). Das Preisgeld wird gleich aufgeteilt unter den Spielern mit der gleichen Punktzahl

Spiellokal: Schachclub Skakforeningen ØBRO, Rosenvængets Allé 31, Kopenhagen, Dänemark.

Zeitplan: Am 28., 29. und 30 Dezember werden jeweils zwei Runden gespielt. Die erste Runde startet um 13 Uhr bis 18 Uhr. Die zweite Runde startet um 19 Uhr und geht bis 24 Uhr. Am 27. Dezember wird nur eine Runde von 19 Uhr bis 24 Uhr gespielt.

Wartezeit: Spieler müssen spätestens 30 Minuten nach dem geplanten Start der Runde am Brett erscheinen.

Spielmodus: 2 Stunden für die ersten 40 Züge, 30 Minuten für den Rest der Partie.

Startgeld: 400DKK*, GM/IM frei, WGM/WIM 200DKK.

Das Startgeld muss bis zum 27. Dezember um 18:30 Uhr in bar gezahlt worden sein.

* Die ersten fünf weiblichen Spieler ohne WGM oder WIM Titel erhalten einen Rabatt von 100DKK.

Anmeldung: Online Anmeldung hier: http://turnering.skak.dk/TournamentActive/Details?tourId=24564. Zur Anmeldung werden Angaben zu Name, Geburtsdatum, Rating und Schachclub benötigt. Bei Fragen können Sie sich gerne per Email an Søren Bech Hansen unter liftupeverystone@gmail.com wenden.

Anmeldeschluss ist der 17. Dezember.

Handys und andere elektronische Kommunikationsmittel müssen während der Partie ausgeschaltet sein und in einer Tasche aufbewahrt werden.

Anfragen für zusätzliche Zeit werden nicht stattgegeben, um eine einstündige Pause zwischen den Runden sicherzustellen.

Webseite des Schachclubs Skakforeningen ØBRO: http://www.oebroskak.dk

Periode 2019-12-27 .. 2019-12-30
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Søren Bech Hansen
Dommere

Tilmeldings muligheder til ØBRO Nytår

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Øbro Nytår 70 2019-12-27 2019-12-17
Totalt antal tilmeldte 70
Deltagere i gruppen Øbro Nytår
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800594 1700090 1. GM Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten 2475 2475 2019-11-06
101095662 417521 2. Aref Vasli Brønshøj Skakforening 2413 2413 2019-12-25
100200545 1400061 3. GM Jens Kristiansen Bornholms Skakklub 2417 2408 2019-12-13
100801081 1404180 4. IM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2324 2358 2019-12-17
100103015 1414291 5. IM Martin Haubro BMS Skak 2382 2349 2019-11-27
100103912 1444514 6. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2296 2348 2019-10-28
100602240 1429221 7. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2295 2302 2019-10-24
100103864 1444492 8. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2285 2291 2019-12-02
100400392 1404067 9. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2216 2249 2019-11-28
100103177 1413848 10. FM Nicolai Kvist Brondt Skanderborg Skakklub 2246 2244 2019-12-05
1702998 11. Thomas Johansson 2247 2241 2019-10-11
100103379 1401386 12. Peter Erik Olsen Skakklubben Seksløberen 2211 2241 2019-12-04
100103327 1417339 13. Michael E. Vesterli BMS Skak 2226 2217 2019-11-27
100801406 1405730 14. Tommy B. Schmidt Caïssa Gladsaxe 2175 2207 2019-12-02
102101025 1400878 15. Mogens Henrik Thuesen Brønshøj Skakforening 2150 2204 2019-11-16
6306810 16. Can Kabadayi 2194 2196 2019-10-27
103106490 1409514 17. Sune Kovshøj Aalborg Skakforening af 1889 2167 2195 2019-11-11
100102137 1403249 18. FM Sandi Stojanovski Jetsmark Skakklub 2172 2193 2019-11-03
100103713 1016326 19. Henrik Porte 2176 2164 2019-10-12
100800259 1406671 20. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2154 2161 2019-12-02
100800106 1400550 21. FM Mogens Moe Sjælsø Skakklub 2158 2142 2019-11-10
100800473 1410261 22. Martin Rosenkilde Pedersen Caïssa Gladsaxe 2132 2133 2019-11-29
100801207 1405683 23. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2112 2121 2019-11-11
100800709 1403109 24. Richard Lilja Skørping Skakklub 2094 2119 2019-11-22
100101331 1405420 25. Sigfred Haubro BMS Skak 2058 2098 2019-11-27
100201725 1423401 26. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 2126 2080 2019-11-05
100500545 1413155 27. Niels Skou Skakforeningen ØBRO 2087 2079 2019-10-23
100103890 1440969 28. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2055 2071 2019-10-11
100101167 1406884 29. Niels Kristian Ø. Kragh Skakklubben K41 2020 2063 2019-12-08
100701012 1412914 30. Andreas Lund Ertbjerg Skakforeningen ØBRO 2025 2037 2019-12-04
100701623 1444972 31. WCM Ellen Kakulidis Skakforeningen ØBRO 2043 2029 2019-11-29
100800419 1401424 32. Henrik Mortensen Horsens Skakforening 2035 1998 2019-10-11
100600983 1405802 33. Aage Dalstrup Olsen Randers Skakklub 1946 1997 2019-10-17
100100497 1403346 34. Nils Petersen Skakforeningen Øbro Skakforeningen ØBRO 1955 1986 2019-10-16
100900529 1408771 35. Søren Møller Hansen Skakforeningen ØBRO 1941 1964 2019-10-17
100800660 1408356 36. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1899 1948 2019-10-22
100800729 1424718 37. Kristian Bjørneboe Helsingør Skakklub 1893 1935 2019-11-10
101096089 1464981 38. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1882 1934 2019-11-25
100400597 1408194 39. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1890 1910 2019-11-14
100800210 1402242 40. Carsten Juul Nielsen Furesø Skakklub 1860 1902 2019-12-09
101095364 1461028 41. Cornelius Maigaard Rubin Skakklubben K41 1945 1882 2019-12-12
100800163 1413040 42. Marianne Izaura Nielsen Allerød Skakklub 1829 1876 2019-12-02
100102521 1504975 43. Mikkel Hyldkrog Lyngby-Virum Skakklub 1714 1855 2019-12-19
100201817 1434187 44. Alexander Torp Jørgensen Skakforeningen ØBRO 1842 1853 2019-12-18
100104462 45059730 45. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1815 1852 2019-10-13
100100138 1406175 46. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1899 1851 2019-10-18
101095747 1462482 47. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1764 1837 2019-10-13
100301266 1441680 48. Oliver Jakobcic 1417 1833 2019-11-09
1746677 49. Max Nimander 1824 1824 2019-10-27
100802146 1402714 50. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1757 1816 2019-10-13
100104090 1454188 51. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1727 1810 2019-10-18
101095362 1461664 52. Henrik Friis Syddjurs Skakklub 1753 1799 2019-11-23
100600977 1407473 53. Bo Munksgaard Præstø Skakklub 1785 1792 2019-12-19
100800739 1408526 54. Palle Nielsen Helsingør Skakklub 1748 1780 2019-12-02
100104399 1457349 55. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1769 1770 2019-12-05
100301870 1446312 56. Mads Bæk Lynderup Skakforeningen ØBRO 1585 1710 2019-12-15
100104422 1465570 57. Bo Beier Thorup Lyngby-Virum Skakklub 1628 1698 2019-12-15
1409751 58. Ted Sandbech 1679 1678 2019-10-26
100800414 1409557 59. Hans Haagen Larsen Amager Skakforening 1575 1665 2019-12-04
101096917 1470337 60. Bruno Gehrig Hillerød Skakklub 1697 1605 2019-12-26
100103798 1437534 61. Jens Emborg Skakforeningen ØBRO 1397 1580 2019-10-13
100100322 1411225 62. Bjarne Eiholt Skakklubben K41 1515 1577 2019-10-13
100104139 1452797 63. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1504 1531 2019-12-27
101095461 1461958 64. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1437 1454 2019-10-13
101096383 1467085 65. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1113 1408 2019-11-13
100100471 1409603 66. Jens Evald Larsen Enkeltmedlem - Indland 1125 1373 2019-12-05
100201715 1409700 67. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1124 1327 2019-10-17
100104580 1469592 68. Ulrik Andersen Skakforeningen ØBRO 1107 1319 2019-11-10
101096874 - 69. Patricia Nielsen 1400 2019-12-08
100104513 1468111 70. Philip Ahle Erichsen Skakforeningen ØBRO 1378 2019-12-16