Arbejder ...

loading

U-DM 2019 - U10  

Vis Gruppe : Parringer
U-DM 2019 - U10 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
BMS Skak
1461
4
1
6
1
3
1
2
½
12
1
7
1
9
1
1 - 25,81493
2Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
1650
17
1
20
1
7
1
1
½
5
1
3
1
6
1
1 - 26,51650
3Tunav Chand Penki
BMS Skak
1143
13
1
11
1
1
0
5
1
17
1
2
0
16
1
533,41220
4Gustav Biel
Skakforeningen ØBRO
1000
1
0
22
1
20
1
7
0
13
1
5
½
11
1
4 - 72,91077
5Emil Zander
Kjellerup Skakklub
1322
10
1
15
1
19
1
3
0
2
0
4
½
12
1
4 - 75,451279
6Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1000
22
1
1
0
15
1
11
1
7
½
17
1
2
0
4 - 72,91077
7Leia Andries
Frem Skakklub
1144
24
1
8
1
2
0
4
1
6
½
1
0
13
1
4 - 73,81176
8Mallie Stage-Steffensen
BMS Skak
845
23
1
7
0
17
0
20
1
9
0
18
1
19
1
48 - 102,2971
9Zofia Izabella Marzec
Skak for sjov
1046
21
1
 
24
1
13
0
8
1
10
1
1
0
48 - 103,151084
10Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1000
5
0
12
0
21
1
18
1
19
1
9
0
17
1
48 - 103,61018
11Sif Vengel Andersen
Hillerød Skakklub
803
26
1
3
0
25
1
6
0
22
½
15
1
4
0
11 - 162,15884
12Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
889
20
0
10
1
23
1
24
1
1
0
13
½
5
0
11 - 161,85997
13Pavan Venkatraman
Skak for sjov
1000
3
0
16
1
18
1
9
1
4
0
12
½
7
0
11 - 163,21014
14Elias Kongaard
Køge Skakklub
1000
25
½
18
0
16
0
21
1
15
0
24
1
23
1
11 - 163,95973
15Augustas Bloze
Læseforeningens Skakklub
908
18
1
5
0
6
0
16
½
14
1
11
0
22
1
11 - 162,7956
16Emilie Frølund Andersen
Læseforeningens Skakklub
1000
19
0
13
0
14
1
15
½
25
1
22
1
3
0
11 - 164,25955
17Enes Gürel
1000
2
0
21
1
8
1
19
1
3
0
6
0
10
0
3173,4976
18Adina Saravana Kumar
Skakforeningen ØBRO
1020
15
0
14
1
13
0
10
0
23
1
8
0
21
0
218 - 214,1901
19Emma Nielsen
Skive Skakklub
719
16
1
 
5
0
17
0
10
0
20
1
8
0
218 - 211779
20Anna Sofie Li
Køge Skakklub
1000
12
1
2
0
4
0
8
0
24
1
19
0
 218 - 213,2928
21Johannes Knudsen
Læseforeningens Skakklub
962
9
0
17
0
10
0
14
0
 
25
1
18
1
218 - 212,9908
22Jonathan Østlund
Hillerød Skakklub
888
6
0
4
0
 
23
1
11
½
16
0
15
0
222,5828
23Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
1000
8
0
25
1
12
0
22
0
18
0
 
14
0
123 - 243,8832
24Mark Zhao Germer
Køge Skakklub
1000
7
0
 
9
0
12
0
20
0
14
0
25
1
123 - 243,2868
25Sara Trier
Hillerød Skakklub
764
14
½
23
0
11
0
 
16
0
21
0
24
0
½251,5704
26Diya Shekar
Skak for sjov
1000
11
0
      0260,75955

Importeret turnering

Indbydelse
Periode 2019-10-04 .. 2019-10-06
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Arild Rimestad
Dommere

Tilmeldings muligheder til U-DM 2019 - U10

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
U-DM 2019 - U10 26 2019-10-04 2019-10-04
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen U-DM 2019 - U10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104343 1462636 1. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen BMS Skak 1461 1509 2019-10-16
101095855 1462547 2. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1650 1653 2019-10-16
101096421 1467727 3. Tunav Chand Penki BMS Skak 1143 1272 2019-10-16
100104182 1460153 4. Gustav Biel Skakforeningen ØBRO 1000 2019-10-16
100901809 1467123 5. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1322 1418 2019-10-16
100302043 - 6. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1000 2019-10-16
100302033 1469207 7. Leia Andries Frem Skakklub 1144 2019-10-16
100202408 1469649 8. Mallie Stage-Steffensen BMS Skak 845 2019-10-16
100104543 1469312 9. Zofia Izabella Marzec Skak for sjov 1046 2019-10-16
100302044 - 10. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1000 2019-10-16
100803193 1470205 11. Sif Vengel Andersen Hillerød Skakklub 803 2019-10-16
101095989 - 12. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 889 2019-10-16
100104652 - 13. Pavan Venkatraman Skak for sjov 1000 2019-10-16
100202544 - 14. Elias Kongaard Køge Skakklub 1000 2019-10-16
100302023 1470035 15. Augustas Bloze Læseforeningens Skakklub 908 2019-10-16
101096886 - 16. Emilie Frølund Andersen Læseforeningens Skakklub 1000 2019-10-16
101096925 - 17. Enes Gürel 1000 2019-10-16
101096621 1467956 18. Adina Saravana Kumar Skakforeningen ØBRO 1020 2019-10-16
101096689 - 19. Emma Nielsen Skive Skakklub 719 2019-10-16
100202550 - 20. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1000 2019-10-16
100302009 1470027 21. Johannes Knudsen Læseforeningens Skakklub 962 2019-10-16
100803159 - 22. Jonathan Østlund Hillerød Skakklub 888 2019-10-16
100302041 - 23. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 1000 2019-10-16
100202554 - 24. Mark Zhao Germer Køge Skakklub 1000 2019-10-16
100803094 - 25. Sara Trier Hillerød Skakklub 764 2019-10-16
100104604 - 26. Diya Shekar Skak for sjov 1000 2019-10-16