loading
Arbejder ...

Hillerød Skakklub Klubmesterskab 2020

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Esben Lauge Sørensen
Hillerød Skakklub
18991938
8
2
3
0
4
5
1
6
½
7
½
442,1519252,211954
2Kim Wammen Sørensen
Hillerød Skakklub
19721988
7
1
8
3
4
½
5
½
6
½
432,7519802,721999
3Ib Hother Andersen
Hillerød Skakklub
21172136
6
7
1
1
2
8
1
4
½
5
½
13,8521303,902148
4Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
18981942
5
6
7
1
2
½
3
½
8
½
522,619522,731967
5Carsten Pedersen
Hillerød Skakklub
18571909
4
8
6
7
0
1
0
2
½
3
½
272,318182,521879
6Morten Kühn
Hillerød Skakklub
18851886
3
4
5
8
7
0
1
½
2
½
182,2518182,101844
7Frands Winther Lavrsen
Hillerød Skakklub
18211832
2
3
4
5
1
6
1
8
½
1
½
361,718301,591840
8Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
19311928
1
5
2
6
3
0
7
½
4
½
52,419342,231933

Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
16991683
8
½
2
½
3
4
5
½
6
½
7
½
371,216931,051682
2Laurids Paulsen
Hillerød Skakklub
17271825
7
1
½
8
3
½
4
5
½
6
½
81,6516931,871798
3Daniel Johnston
Hillerød Skakklub
17941803
6
7
1
2
½
8
½
4
½
5
½
351,9517662,091759
4Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
18151871
5
6
7
1
2
3
½
8
½
613,318873,571900
5Søren Nygaard
Allerød Skakklub
17231719
4
8
6
7
1
½
2
½
3
½
32,717172,661716
6Bruno Gehrig
Hillerød Skakklub
16971605
3
4
5
8
½
7
1
1
½
2
½
361,7516901,161619
7Freddy Nielskov
Hillerød Skakklub
16451681
2
3
4
5
6
0
8
½
1
½
421,816871,941723
8Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
16151645
1
½
5
2
6
½
3
½
7
½
4
½
340,716090,661642

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Peter Langer
Hillerød Skakklub
13991516
8
½
2
3
4
5
0
6
½
7
½
61,4514241,501526
2Rune Eliasen
Hillerød Skakklub
15911687
7
1
8
½
3
4
½
5
½
6
½
422,6515842,711683
3Henrik Damm
Hillerød Skakklub
14451556
6
7
1
2
8
4
½
5
½
5214682,201562
4Poul Erik Nielsen
Allerød Skakklub
14601576
5
6
7
1
2
½
3
½
8
½
82,0514352,331559
5Michael Szymanski
Hillerød Skakklub
15351611
4
8
6
½
7
1
1
1
2
½
3
½
12,315672,231642
6Mats Lundh Gulbrandsen
Hillerød Skakklub
15371614
3
4
5
½
8
7
½
1
½
2
½
42,2515262,191610
7Lars Rahbek
Hillerød Skakklub
15711577
2
3
4
5
0
6
½
8
½
1
½
372,915312,281566
8Ole Rasmussen
Hillerød Skakklub
14881609
1
½
5
2
½
6
3
7
½
4
½
31,414931,561608

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Arne Feldung
Hillerød Skakklub
11931349
8
2
3
½
4
5
0
6
½
7
½
441,4512431,141376
2Finn Eldor
Gribskov Skakklub
13021386
7
1
8
3
4
½
5
½
6
½
372,312661,991376
3Afan Jahic
Hillerød Skakklub
12441352
6
7
1
½
2
8
½
4
½
5
½
421,7512781,611388
4Erik Holm
Hillerød Skakklub
12961422
5
6
7
1
2
½
3
½
8
½
412,313051,651419
5Oliver Lehmann
Hillerød Skakklub
1248
4
8
6
7
1
1
2
½
3
½
430124801000
6Sebastian Mariegaard
Hillerød Skakklub
13001458
3
4
5
8
7
0
1
½
2
½
62,7512892,271467
7Micki Aron Christoffersen
Hillerød Skakklub
12291353
2
3
4
5
6
1
8
½
1
½
52,1512451,711345
8Bjarne Rasmussen
Hillerød Skakklub
13081503
1
5
2
6
3
½
7
½
4
½
282,8512252,631470

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Erik Togeby
Hillerød Skakklub
1161
11
0
4
1
9
5
3
1
7
½
8
½
523,45118601000
3Frederick Agerbo
Hillerød Skakklub
1000
4
5
7
10
1
0
11
½
12
½
442,4102701000
4Hans Henrik Hviid
Hillerød Skakklub
8321110
3
1
0
10
9
8
1
12
½
7
½
281,058290,601098
5Lene Andersen
Hillerød Skakklub
9031099
6
3
11
1
12
1
10
½
9
½
370,959060,321126
6Thue Rabjerg
Hillerød Skakklub
10961345
5
11
0
8
    1111,410780,811329
7Magni Cederholm
Hillerød Skakklub
11011288
8
9
3
11
10
0
1
½
4
½
432,6511171,401272
8Peter Plambech
Hillerød Skakklub
1000
7
10
6
12
1
4
0
9
½
1
½
291,8588901000
9Cort Skov
Frederikssund Skakklub
11141293
10
7
1
4
11
0
8
½
5
½
362,7510802,171290
10Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
10781230
9
8
4
3
7
1
5
½
11
½
452,9510801,491240
11Jan Pedersen
Hillerød Skakklub
11921416
1
1
6
1
5
7
9
1
3
½
10
½
612,612732,211432
12Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000   
8
0
5
0
4
½
3
½
110080001000

Partier i turneringen Hillerød Skakklub Klubmesterskab 2020

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Hillerød Skakklub indbyder til det årlige klubmesterskab for sæsonen 2019/20.

Turneringen spilles over 7 tirsdage: 10.12.2019,  7.1.2020, 21.1.2020, 18.2.2020, 3.3.2020, 17.3.2020 og 31.3.2020. Hver runde starter kl. 19:30.
Turneringsformen er 8-mandsgrupper der spiller alle mod alle. Laveste gruppe kan dog organiseres som Monrad.
Vinderen af øverste gruppe bliver klubmester 2020.  Vinderne af de øvrige grupper er garanteret oprykning til en højere gruppe i 2020/21.
Betænkningstiden er 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. udført træk gældende fra træk 1.

Turneringen er forbeholdt medlemmer af Hillerød Skakklub  - både primære og sekundære medlemmer kan deltage.

Der er ingen indskud, men alligevel pæne præmier:  1. præmie 600 kr. 2. præmie 400 kr. i alle grupper.

Tilmelding via tilmeldingsfunktion på denne side eller skriv til formand@hillerodskakklub.dk

Tilmeldingsfrist er 8. december 2019 kl. 12.00

Periode 2019-12-10 .. 2020-03-31
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.hillerodskakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Willer Svendsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Hillerød Skakklub Klubmesterskab 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hillerodskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 8 2019-12-10 2019-12-08
Gruppe 1 8 2019-12-10 2019-12-08
Gruppe 2 8 2019-12-10 2019-12-08
Gruppe 3 8 2019-12-10 2019-12-08
Gruppe 4 11 2019-12-10 2019-12-08
Totalt antal tilmeldte 43
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801333 1406833 1. Esben Lauge Sørensen Hillerød Skakklub 1899 1938 2019-12-05
100801448 1439901 2. Kim Wammen Sørensen Hillerød Skakklub 1972 1988 2019-11-06
100100050 1407210 3. Ib Hother Andersen Hillerød Skakklub 2117 2136 2019-10-19
100802760 1439391 4. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1898 1942 2019-10-16
100800472 1433644 5. Carsten Pedersen Hillerød Skakklub 1857 1909 2019-10-20
100802810 1442015 6. Morten Kühn Hillerød Skakklub 1885 1886 2019-10-23
100800467 1411152 7. Frands Winther Lavrsen Hillerød Skakklub 1821 1832 2019-12-03
100800462 1406841 8. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1931 1928 2019-10-17
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100803123 1515942 1. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1699 1683 2019-11-07
100802273 1426206 2. Laurids Paulsen Hillerød Skakklub 1727 1825 2019-10-20
100803157 34116220 3. Daniel Johnston Hillerød Skakklub 1794 1803 2019-12-04
100800374 1409182 4. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1815 1871 2019-12-08
100802244 1426141 5. Søren Nygaard Allerød Skakklub 1723 1719 2019-11-28
101096917 1470337 6. Bruno Gehrig Hillerød Skakklub 1697 1605 2019-12-02
101096515 1467425 7. Freddy Nielskov Hillerød Skakklub 1645 1681 2019-12-02
100802811 1442074 8. Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub 1615 1645 2019-10-17
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800465 1425781 1. Peter Langer Hillerød Skakklub 1399 1516 2019-11-18
100802970 1461117 2. Rune Eliasen Hillerød Skakklub 1591 1687 2019-10-19
100100593 1425013 3. Henrik Damm Hillerød Skakklub 1445 1556 2019-10-17
100100624 1426125 4. Poul Erik Nielsen Allerød Skakklub 1460 1576 2019-12-02
100803104 1467433 5. Michael Szymanski Hillerød Skakklub 1535 1611 2019-10-20
100104188 1451332 6. Mats Lundh Gulbrandsen Hillerød Skakklub 1537 1614 2019-11-21
100803185 1469746 7. Lars Rahbek Hillerød Skakklub 1571 1577 2019-12-07
100800478 1417118 8. Ole Rasmussen Hillerød Skakklub 1488 1609 2019-10-18
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802844 1445642 1. Arne Feldung Hillerød Skakklub 1193 1349 2019-11-20
100802947 1453700 2. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1302 1386 2019-12-02
100802878 1450964 3. Afan Jahic Hillerød Skakklub 1244 1352 2019-10-17
100802809 1445103 4. Erik Holm Hillerød Skakklub 1296 1422 2019-12-06
100803171 16280504 5. Oliver Lehmann Hillerød Skakklub 1248 2019-12-06
100803154 1469584 6. Sebastian Mariegaard Hillerød Skakklub 1300 1458 2019-10-22
100802931 1454021 7. Micki Aron Christoffersen Hillerød Skakklub 1229 1353 2019-12-02
101096514 1467441 8. Bjarne Rasmussen Hillerød Skakklub 1308 1503 2019-12-02
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100398 1442651 1. Erik Togeby Hillerød Skakklub 1161 2019-12-08
100803219 1471465 3. Frederick Agerbo Hillerød Skakklub 1000 2019-11-26
100800460 1425374 4. Hans Henrik Hviid Hillerød Skakklub 832 1110 2019-11-19
100803158 1469576 5. Lene Andersen Hillerød Skakklub 903 1099 2019-11-19
100802827 1445120 6. Thue Rabjerg Hillerød Skakklub 1096 1345 2019-11-11
100802943 1458272 7. Magni Cederholm Hillerød Skakklub 1101 1288 2019-12-04
100803209 1471473 8. Peter Plambech Hillerød Skakklub 1000 2019-11-19
100802850 1445715 9. Cort Skov Frederikssund Skakklub 1114 1293 2019-12-05
100802816 1445111 10. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 1078 1230 2019-10-20
100802720 1437380 11. Jan Pedersen Hillerød Skakklub 1192 1416 2019-10-29
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2020-02-14