Arbejder ...

loading

2. Esbjerg Efterår 2019 Hurtigskakdelen  

Vis Gruppe : Parringer
Hurtigskak Direkte link
#NavnRatingElo123PoPlWeRn
1Jonathan Carlstedt
24422442
19
½
16
1
4
1
3 - 52,52442
2GM Jens Kristiansen
Bornholms Skakklub
24102401
20
1
11
1
7
½
3 - 52,652409
3IM Nicolai Vesterbæk Pedersen
Skanderborg Skakklub
24092397
21
1
14
1
6
1
31 - 22,52414
4IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23992360
22
1
13
½
1
0
18 - 202,32383
5FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23812286
23
1
18
1
17
1
31 - 22,852384
6IM Klaus Berg
Skanderborg Skakklub
23162288
24
1
15
1
3
0
26 - 172,252311
7Lars Hansen
Skakklubben af 1968
21812207
25
1
27
1
2
½
3 - 52,052190
8Claus Rossen
Viborg Skakklub
21202144
26
1
17
0
28
½
18 - 202,452101
9Jacob Abildlund Brorsen
BMS Skak
21382154
27
0
29
1
21
1
26 - 172,72124
10Torsten Lindestrøm
Esbjerg Skakforening
21602168
28
0
34
1
20
1
26 - 172,82144
11Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
20532042
29
1
2
0
23
1
26 - 171,952054
12Lars Wilton Pedersen
Esbjerg Skakforening
20222055
30
½
28
½
22
1
26 - 172,452013
13Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
20092086
31
1
4
½
19
½
26 - 171,752014
14Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
20432042
32
1
3
0
24
0
121 - 311,82027
15Henrik Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
19082023
33
1
6
0
25
1
26 - 171,651919
16Dennis Munksgaard
Jerne Skakklub
20022004
34
½
1
0
30
1
18 - 201,851993
17Allan Oksenbøl Larsen
Valby Skakklub
20191961
35
1
8
1
5
0
26 - 171,452030
18Christian Kjærgaard Jakobsen
Jerne Skakklub
18572016
36
1
5
0
27
1
26 - 171,61869
19Michael Tranberg Rozenfeldt
Esbjerg Skakforening
18111782
1
½
30
1
13
½
26 - 170,951844
20Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
18301937
2
0
31
1
10
0
121 - 310,91833
21Lars Husum
Esbjerg Skakforening
18431809
3
0
26
1
9
0
121 - 310,81849
22Bjarne Meldgaard Rasmussen
Varde Skakklub
18551913
4
0
33
1
12
0
121 - 311,11852
23Guido Heinemann
Gråsten Skakklub
17041858
5
0
32
1
11
0
121 - 310,651715
24Damir Desevac
Jerne Skakklub
18061902
6
0
35
1
14
1
26 - 171,11833
25Tobias Simon Lindgaard
Ribe Skakklub
17531789
7
0
36
1
15
0
121 - 311,251746
26Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17461723
8
0
21
0
33
1
121 - 311,151742
27Johnny Larsen
Nyborg Skakklub
17641761
9
1
7
0
18
0
121 - 310,551778
28Mikael Horslund
Randers Skakklub
17391738
10
1
12
½
8
½
26 - 170,31811
29Carsten Klint Sørensen
Jerne Skakklub
16121755
11
0
9
0
34
1
121 - 310,61624
30Freddy Rode
Nyborg Skakklub
16781666
12
½
19
0
16
0
½32 - 330,551677
31Ib Klitaa
Jerne Skakklub
16461684
13
0
20
0
36
1
121 - 311,151642
32Thomas Overgaard Kristensen
Nordre Skakklub
16901653
14
0
23
0
35
0
034 - 361,351650
33Benny Christensen
Jerne Skakklub
16211596
15
0
22
0
26
0
034 - 360,71600
34Jørgen Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
16111612
16
½
10
0
29
0
½32 - 330,61608
35Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
14691547
17
0
24
0
32
1
121 - 310,351498
36Claus Rasmussen
Esbjerg Skakforening
14001451
18
0
25
0
31
0
034 - 360,351384
Indbydelse
Periode 2019-10-18 .. 2019-10-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Lahn Rasmussen
Dommere Alle grupper:  Bent Rømer Radoor
Hurtigskak:  Bent Rømer Radoor

Tilmeldings muligheder til 2. Esbjerg Efterår 2019 Hurtigskakdelen

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Hurtigskak 36 2019-10-18 2019-10-18
Totalt antal tilmeldte 36
Deltagere i gruppen Hurtigskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901676 2414386 1. Jonathan Carlstedt 2442 2442 2019-10-20
100200545 1400061 2. GM Jens Kristiansen Bornholms Skakklub 2410 2401 2019-10-20
100701367 1402340 3. IM Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub 2409 2397 2019-10-20
100700286 1400142 4. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2399 2360 2019-10-20
100600675 1401408 5. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2381 2286 2019-10-20
100300602 1400053 6. IM Klaus Berg Skanderborg Skakklub 2316 2288 2019-10-20
100600616 1402528 7. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2181 2207 2019-10-20
100300084 1403222 8. Claus Rossen Viborg Skakklub 2120 2144 2019-10-20
100103257 1411233 9. Jacob Abildlund Brorsen BMS Skak 2138 2154 2019-10-20
100600891 1403150 10. Torsten Lindestrøm Esbjerg Skakforening 2160 2168 2019-10-20
100501746 1448552 11. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2053 2042 2019-10-20
100300625 1404962 12. Lars Wilton Pedersen Esbjerg Skakforening 2022 2055 2019-10-20
100500168 1408232 13. Per Smidt Sørensen Sydøstfyn 2009 2086 2019-10-20
100500063 1407287 14. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 2043 2042 2019-10-20
100500145 1407015 15. Henrik Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1908 2023 2019-10-20
100501146 1411055 16. Dennis Munksgaard Jerne Skakklub 2002 2004 2019-10-20
100800816 1406469 17. Allan Oksenbøl Larsen Valby Skakklub 2019 1961 2019-10-20
100300064 1405667 18. Christian Kjærgaard Jakobsen Jerne Skakklub 1857 2016 2019-10-20
101095843 1463608 19. Michael Tranberg Rozenfeldt Esbjerg Skakforening 1811 1782 2019-10-20
101095138 1457292 20. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1830 1937 2019-10-20
100500143 1416324 21. Lars Husum Esbjerg Skakforening 1843 1809 2019-10-20
100500118 1439880 22. Bjarne Meldgaard Rasmussen Varde Skakklub 1855 1913 2019-10-20
100401598 24658359 23. Guido Heinemann Gråsten Skakklub 1704 1858 2019-10-20
100501188 1411977 24. Damir Desevac Jerne Skakklub 1806 1902 2019-10-20
102100849 1419820 25. Tobias Simon Lindgaard Ribe Skakklub 1753 1789 2019-10-20
101095943 1467018 26. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1746 1723 2019-10-20
100600639 1421581 27. Johnny Larsen Nyborg Skakklub 1764 1761 2019-10-20
100600866 1421042 28. Mikael Horslund Randers Skakklub 1739 1738 2019-10-20
100500283 1468936 29. Carsten Klint Sørensen Jerne Skakklub 1612 1755 2019-10-20
100100194 1446371 30. Freddy Rode Nyborg Skakklub 1678 1666 2019-10-20
100500260 1416600 31. Ib Klitaa Jerne Skakklub 1646 1684 2019-10-20
100601855 1419803 32. Thomas Overgaard Kristensen Nordre Skakklub 1690 1653 2019-10-20
100500847 1441558 33. Benny Christensen Jerne Skakklub 1621 1596 2019-10-20
100500146 1431650 34. Jørgen Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1611 1612 2019-10-20
100300226 1433814 35. Morten Emil Jannik Odense Skakklub 1469 1547 2019-10-20
101095844 1463616 36. Claus Rasmussen Esbjerg Skakforening 1400 1451 2019-10-20