Arbejder ...

loading

Vestjysk Bank Grand Prix 2019-20 - 1. Runde  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating12345PoPlRn
1Alex K. Petersen
Holstebro Skakklub
1610
6
0
2
0
3
0
4
1
5
1
241619
2Bent Olesen
Lemvig Skakklub
2044
5
½
1
1
6
½
3
1
4
½
2 - 32031
3Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
2115
4
1
5
1
1
1
2
0
6
1
412115
4Knud Erik Søgård Jensen
Ringkøbing Skakklub
1501
3
0
6
0
5
1
1
0
2
½
51521
5Knud Erik Pedersen
Ringkøbing Skakklub
1663
2
½
3
0
4
0
6
0
1
0
½61618
6Jacob Nygaard
Holstebro Skakklub
1599
1
1
4
1
2
½
5
1
3
0
2 - 31683

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating12345PoPlRn
1Steen Grønborg
Holstebro Skakklub
1436
6
1
2
1
3
1
4
1
5
1
511589
2Hans Jensen
Herning Skakklub
1377
5
0
1
0
6
0
3
½
4
0
½61294
3Frede Vognstoft Andreassen
Lemvig Skakklub
1348
4
½
5
0
1
0
2
½
6
½
4 - 51321
4Torben Hellmund
Holstebro Skakklub
1385
3
½
6
1
5
0
1
0
2
1
31390
5Vasanth Rajaratnam
Holstebro Skakklub
1350
2
1
3
1
4
1
6
1
1
0
421476
6Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
1483
1
0
4
0
2
1
5
0
3
½
4 - 51407

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating12345PoPlRn
1Peter Bojsen
Holstebro Skakklub
1242
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
061132
2Søren Hedegaard
Lemvig Skakklub
1265
5
0
1
1
6
0
3
1
4
0
24 - 51238
3Nikan Mahdavi Tabatabaei
Ringkøbing Skakklub
1200
4
1
5
0
1
1
2
0
6
0
24 - 51196
4Preben Albertsen
Ringkøbing Skakklub
1236
3
0
6
1
5
0
1
1
2
1
32 - 31263
5Henrik Agerlund Jensen
Holstebro Skakklub
1315
2
1
3
1
4
1
6
1
1
1
511446
6Henrik Sejersen
Holstebro Skakklub
1241
1
1
4
0
2
1
5
0
3
1
32 - 31266

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWe
1Lisa Laumann
Holstebro Skakklub
828
2
0
4
1
7
0
5
+
3
½
4 - 60,7
2Kristen Bjørn Christensen
Ringkøbing Skakklub
1125
1
1
3
0
8
1
6
0
4
0
273,1
3Christian Kræmmer
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1200
4
1
2
1
6
½
7
½
1
½
23,65
4Ole Møller Pedersen
Enkeltmedlem - Indland
1122
3
0
1
0
5
+
8
1
2
1
332,4
5Jonas Bové
Holstebro Skakklub
1000
6
-
7
-
4
-
1
-
8
-
080
6Peter Heilmann Lynge
Holstebro Skakklub
1000
5
+
8
½
3
½
2
1
7
1
411,6
7Ryan Andreassen
Lemvig Skakklub
969
8
0
5
+
1
1
3
½
6
0
4 - 61,8
8Karl Balleby
Lemvig Skakklub
1000
7
1
6
½
2
0
4
0
5
+
4 - 61,7
Indbydelse

Holstebro Skakklub indbyder hermed til 1. runde af hurtigturneringen.

Den spilles som en grand prix turnering over 3 aftener.

Der spilles i grupper opdelt efter rating, så vidt muligt i 6-mands grupper, som 5 runder Alle-mod-alle eller Monrad, hver aften med 20 min. betænkningstid til hver til hele partiet.

Spilletider kl. 19.00, 19.45, 20.30, 21.15 og 22.00.

Deltagergebyr = Kr. 40,00 pr. aften.

Gode præmier.  

Der indtjenes grand prix point efter hver aften.

Der er præmier i hver gruppe hver aften og til sidst præmier optjent som grand prix point.

Periode 2019-10-22 .. 2019-10-22
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Dennis Noe
Dommere

Tilmeldings muligheder til Vestjysk Bank Grand Prix 2019-20 - 1. Runde

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2019-10-22 2019-10-21
Gruppe 2 6 2019-10-22 2019-10-21
Gruppe 3 6 2019-10-22 2019-10-21
Gruppe 4 8 2019-10-22 2019-10-21
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901749 1452495 1. Alex K. Petersen Holstebro Skakklub 1610 1610 2019-10-21
100900337 1406019 2. Bent Olesen Lemvig Skakklub 2044 2005 2019-10-21
100300623 1403273 3. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2115 2146 2019-10-21
100900489 1416430 4. Knud Erik Søgård Jensen Ringkøbing Skakklub 1501 1679 2019-10-21
100900507 1431137 5. Knud Erik Pedersen Ringkøbing Skakklub 1663 1754 2019-10-21
100901596 1426907 6. Jacob Nygaard Holstebro Skakklub 1599 1906 2019-10-21
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900165 1402811 1. Steen Grønborg Holstebro Skakklub 1436 1479 2019-10-21
100900805 1430300 2. Hans Jensen Herning Skakklub 1377 1309 2019-10-21
100901792 1462792 3. Frede Vognstoft Andreassen Lemvig Skakklub 1348 1380 2019-10-21
101096662 1468898 4. Torben Hellmund Holstebro Skakklub 1385 2019-10-21
101095940 1464876 5. Vasanth Rajaratnam Holstebro Skakklub 1350 1353 2019-10-21
100900771 1413201 6. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1483 1490 2019-10-21
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901834 1468901 1. Peter Bojsen Holstebro Skakklub 1242 1165 2019-10-21
100901627 1434578 2. Søren Hedegaard Lemvig Skakklub 1265 1549 2019-10-21
100901857 - 3. Nikan Mahdavi Tabatabaei Ringkøbing Skakklub 1200 2019-10-21
100900469 1429701 4. Preben Albertsen Ringkøbing Skakklub 1236 1403 2019-10-21
101096319 1466119 5. Henrik Agerlund Jensen Holstebro Skakklub 1315 1545 2019-10-21
100901697 1454005 6. Henrik Sejersen Holstebro Skakklub 1241 1339 2019-10-21
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901739 1453963 1. Lisa Laumann Holstebro Skakklub 828 1324 2019-10-21
100301719 1437020 2. Kristen Bjørn Christensen Ringkøbing Skakklub 1125 1378 2019-10-22
101097023 - 3. Christian Kræmmer Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1200 2019-10-21
100901772 1453998 4. Ole Møller Pedersen Enkeltmedlem - Indland 1122 1313 2019-10-21
101096908 - 5. Jonas Bové Holstebro Skakklub 1000 2019-10-21
101096910 - 6. Peter Heilmann Lynge Holstebro Skakklub 1000 2019-10-21
101095677 - 7. Ryan Andreassen Lemvig Skakklub 969 2019-10-21
100901847 - 8. Karl Balleby Lemvig Skakklub 1000 2019-10-21