Arbejder ...

loading

Årets Første Træk 2020 - Herning  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
2539
8
1
2
1
3
1
4
1
5
½
6
½
7
0
52 - 35,652533
2FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
2208
7
0
1
0
8
1
3
1
4
0
5
0
6
0
262,52198
3Jan Rode Pedersen
Skanderborg Skakklub
2178
6
0
7
0
1
0
2
0
8
½
4
0
5
0
½7 - 82,22144
4FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
2376
5
½
6
½
7
½
1
0
2
1
3
1
8
1
4 - 54,22382
5IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
2363
4
½
8
1
6
½
7
0
1
½
2
1
3
1
4 - 54,052372
6FM Finn Pedersen
Herning Skakklub
2362
3
1
4
½
5
½
8
1
7
½
1
½
2
1
52 - 34,052381
7FM Andreas Wiwe
Jetsmark Skakklub
2297
2
1
3
1
4
½
5
1
6
½
8
1
1
1
613,42371
8Mads Bilde Svendsen
Læseforeningens Skakklub
2154
1
0
5
0
2
0
6
0
3
½
7
0
4
0
½7 - 81,952125

Mester 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Claus Støvring
Skive Skakklub
2090
8
0
2
1
3
0
4
0
5
1
6
½
7
0
7 - 83,32074
2Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
2061
7
0
1
0
8
1
3
0
4
0
5
1
6
1
35 - 62,952062
3Jes Uffe Harholm
Viborg Skakklub
2132
6
½
7
½
1
1
2
1
8
0
4
1
5
0
43 - 43,752137
4Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
2118
5
½
6
1
7
½
1
1
2
1
3
0
8
½
1 - 23,62136
5Kjeld Ostersen
Vejlby-Risskov Skakklub
2114
4
½
8
1
6
1
7
½
1
0
2
0
3
1
43 - 43,552123
6Claus Rossen
Viborg Skakklub
2123
3
½
4
0
5
0
8
1
7
½
1
½
2
0
7 - 83,652100
7Stefan Hansen
Herning Skakklub
2092
2
1
3
½
4
½
5
½
6
½
8
½
1
1
1 - 23,32116
8Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
2139
1
1
5
0
2
0
6
0
3
1
7
½
4
½
35 - 63,852122

Mester 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
2027
8
0
2
0
3
0
4
1
5
½
6
0
7
½
283,81987
2Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
1941
7
0
1
1
8
1
3
1
4
0
5
1
6
0
432,851976
3Alexander Jessen
Herning Skakklub
2019
6
½
7
0
1
1
2
0
8
1
4
0
5
0
6 - 73,751991
4Michael Jakobsen
Springeren Kolding
2056
5
½
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
8
1
44,152043
5Birger Olsen
Sydøstfyn
1955
4
½
8
0
6
½
7
0
1
½
2
0
3
1
6 - 73,051939
6Lars Munk Jensen
Læseforeningens Skakklub
2046
3
½
4
1
5
½
8
1
7
½
1
1
2
1
142076
7Michael Poulsen
Nordre Skakklub
1949
2
1
3
1
4
1
5
1
6
½
8
0
1
½
522,952018
8Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
1994
1
1
5
1
2
0
6
0
3
0
7
1
4
0
353,451981

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1847
8
1
2
1
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
443,151873
2Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
1860
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
1
6
0
183,31791
3Søren Sørensen
Horsens Skakforening
1838
6
0
7
0
1
0
2
1
8
1
4
0
5
0
263,051807
4Keld Johnny Olsen
Holstebro Skakklub
1914
5
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
8
1
353,91887
5Henrik Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
1919
4
1
8
½
6
0
7
1
1
1
2
0
3
1
33,951936
6Peter Riis
Horsens Skakforening
1872
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
1
2
1
713,452027
7Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
1866
2
1
3
1
4
1
5
0
6
0
8
1
1
1
523,41917
8Jan Rosenberg
Springeren Kolding
1901
1
0
5
½
2
1
6
0
3
0
7
0
4
0
73,751834

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Amin Yahyaoui
Skakklubben Evans
1800
8
½
2
1
3
1
4
0
5
½
6
1
7
½
3 - 43,551829
2Ernst Lund Jensen
Enkeltmedlem - Indland
1771
7
0
1
0
8
½
3
0
4
1
5
0
6
1
63,21750
3Kai S. Munk
Skanderborg Skakklub
1823
6
1
7
½
1
0
2
1
8
1
4
1
5
½
51 - 23,81859
4Frank Alkærsig Rasmussen
Herning Skakklub
1810
5
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
0
8
0
183,651731
5Søren K. Mortensen
Randers Skakklub
1791
4
1
8
½
6
1
7
½
1
½
2
1
3
½
51 - 23,451839
6Johann Stanislaus
Aalborg Skakforening af 1889
1773
3
0
4
1
5
0
8
0
7
1
1
0
2
0
273,251736
7Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
1820
2
1
3
½
4
1
5
½
6
0
8
0
1
½
53,751813
8Phillip Nielsen
Skive Skakklub
1782
1
½
5
½
2
½
6
1
3
0
7
1
4
1
3 - 43,351817

Basis 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Michael René Christensen
THY Skakklub
1700
8
0
2
0
3
0
4
½
5
0
6
½
7
0
183,31631
2Peter Bøgh Larsen
Skakklubben Evans
1700
7
1
1
1
8
0
3
½
4
½
5
1
6
1
51 - 33,31757
3Jacob Jacobsen
Holstebro Skakklub
1694
6
½
7
1
1
1
2
½
8
0
4
1
5
0
443,251717
4Mikael Horslund
Randers Skakklub
1717
5
1
6
0
7
1
1
½
2
½
3
0
8
0
35 - 63,51702
5Frode Meldgaard
Skive Skakklub
1716
4
0
8
1
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
51 - 33,451764
6Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
1740
3
½
4
1
5
0
8
1
7
0
1
½
2
0
35 - 63,751718
7Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1720
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
8
0
1
1
273,51675
8John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1762
1
1
5
0
2
1
6
0
3
1
7
1
4
1
51 - 341792

Basis 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Lars Svendsen
1678
8
½
2
1
3
½
4
1
5
0
6
0
7
½
4 - 53,651674
2Alex K. Petersen
Holstebro Skakklub
1658
7
1
1
0
8
0
3
1
4
½
5
0
6
1
4 - 53,451660
3Ruben Jepsen
Læseforeningens Skakklub
1638
6
1
7
½
1
½
2
0
8
1
4
½
5
½
433,21662
4Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1686
5
0
6
0
7
0
1
0
2
½
3
½
8
½
83,751619
5Jesper Hegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
1670
4
1
8
½
6
1
7
0
1
1
2
1
3
½
51 - 23,551714
6Leif Hamborg
Herning Skakklub
1683
3
0
4
1
5
0
8
½
7
0
1
1
2
0
73,71647
7Dragos George Septilici
Vorgod Skakklub
1655
2
0
3
½
4
1
5
1
6
1
8
1
1
½
51 - 23,41706
8Andreas Kinch
Esbjerg Skakforening
1643
1
½
5
½
2
1
6
½
3
0
7
0
4
½
363,251636

Basis 5 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Torben Laursen
THY Skakklub
1588
8
½
2
1
3
½
4
1
5
0
6
1
7
1
51 - 23,351646
2Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
1634
7
½
1
0
8
½
3
½
4
½
5
0
6
½
5 - 83,91588
3Morten Sørensen
Skive Skakklub
1635
6
0
7
1
1
½
2
½
8
½
4
0
5
0
5 - 83,91590
4Christoffer Vinter
1606
5
1
6
1
7
0
1
0
2
½
3
1
8
½
43 - 43,61618
5Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1588
4
0
8
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
51 - 23,351646
6Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
1586
3
1
4
0
5
0
8
0
7
1
1
0
2
½
5 - 83,351548
7Niels Larsen
Vorgod Skakklub
1579
2
½
3
0
4
1
5
1
6
0
8
0
1
0
5 - 83,251545
8Hedayatullah Akbari
Skanderborg Skakklub
1578
1
½
5
0
2
½
6
1
3
½
7
1
4
½
43 - 43,251608

Basis 6 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Per Gram Pedersen
1488
8
½
2
1
3
½
4
0
5
0
6
1
7
1
423,31520
2Emil Zander
Kjellerup Skakklub
1524
7
1
1
0
8
½
3
0
4
1
5
1
6
1
13,71560
3Bjarne Berring Rasmussen
Skanderborg Skakklub
1477
6
0
7
0
1
½
2
1
8
1
4
0
5
1
3 - 63,21491
4Uffe Kallenbach
THY Skakklub
1488
5
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
1
8
1
373,31475
5Frits Nielsen
Skive Skakklub
1538
4
1
8
0
6
1
7
½
1
1
2
0
3
0
3 - 63,851522
6Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
1489
3
1
4
1
5
0
8
½
7
1
1
0
2
0
3 - 63,31498
7Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1488
2
0
3
1
4
1
5
½
6
0
8
0
1
0
83,31452
8Finn Munk Andersen
THY Skakklub
1543
1
½
5
1
2
½
6
½
3
0
7
1
4
0
3 - 63,951523

Basis 7 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Dennis Noe
Holstebro Skakklub
1425
8
1
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
7
½
33,651463
2Søren Rud Ottesen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1448
7
0
1
0
8
1
3
1
4
0
5
0
6
1
363,91408
3Carsten Wagner Sørensen
Fredericia Skakforening
1401
6
0
7
0
1
0
2
0
8
1
4
0
5
0
173,351295
4Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
1456
5
1
6
0
7
1
1
1
2
1
3
1
8
1
613,951573
5Lasse H. Nielsen
THY Skakklub
1468
4
0
8
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
524,11509
6Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
1367
3
1
4
1
5
0
8
1
7
1
1
0
2
0
44 - 531412
7Ricardt Riis
Horsens Skakforening
1375
2
1
3
1
4
0
5
1
6
0
8
½
1
½
44 - 53,051418
8Karsten Horslund
Viborg Skakklub
1371
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
½
4
0
½831259

Basis 8 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Thomas V. Stubkjær
Herning Skakklub
1338
8
0
2
0
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
263,71262
2Torben Hellmund
Holstebro Skakklub
1359
7
0
1
1
8
0
3
1
4
0
5
0
6
1
353,91319
3Kurt Stæcker Jensen
Holstebro Skakklub
1300
6
½
7
1
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
73,251221
4Signe Sofie Bøss Sørensen
Skive Skakklub
1351
5
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
8
½
23,851432
5Kurt Nielsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1281
4
0
8
0
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
443,051324
6Hans Jensen
Herning Skakklub
1272
3
½
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
½82,951162
7Poul Guldbæk Olesen
Vejlby-Risskov Skakklub
1324
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
8
0
1
1
533,51392
8Marius Bøss Sørensen
Skive Skakklub
1348
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
½
13,81524

Basis 9 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1224
8
-
2
1
3
0
4
1
5
0
6
0
7
0
25 - 62,91184
2Anders Dithlevsen
Vorgod Skakklub
1267
7
0
1
0
8
-
3
1
4
0
5
1
6
1
33 - 43,351251
3John Jessen
1214
6
0
7
0
1
1
2
0
8
-
4
0
5
0
172,81133
4Henrik Sejersen
Holstebro Skakklub
1255
5
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
8
-
25 - 63,21201
5Leo Starup
Randers Skakklub
1211
4
1
8
-
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
51 - 22,81342
6Kristen Bjørn Christensen
Ringkøbing Skakklub
1202
3
1
4
1
5
0
8
-
7
0
1
1
2
0
33 - 42,71216
7Kristian Graversgaard
Herning Skakklub
1258
2
1
3
1
4
1
5
0
6
1
8
-
1
1
51 - 23,251348
8Nikan Mahdavi Tabatabaei
Ringkøbing Skakklub
1259
1
-
5
-
2
-
6
-
3
-
7
-
4
-
0801259

Basis 10 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Mathias Vinter
Herning Skakklub
1151
8
0
2
1
3
½
4
1
5
1
6
1
7
0
33,91178
2Peder Henry Pedersen
Herning Skakklub
1178
7
0
1
0
8
0
3
1
4
1
5
0
6
1
354,21124
3Per Rømhild
Skakklubben Evans
1033
6
0
7
0
1
½
2
0
8
0
4
½
5
0
182,65945
4Ole Møller Pedersen
Holstebro Skakklub
1102
5
0
6
½
7
0
1
0
2
0
3
½
8
1
26 - 73,41039
5Niels Jørgen Ottosen
Herning Skakklub
1111
4
1
8
1
6
½
7
½
1
0
2
1
3
1
523,451183
6August Jalving
Skak for sjov
1029
3
1
4
½
5
½
8
0
7
0
1
0
2
0
26 - 72,551004
7Mikkel Kvist Jepsen
Læseforeningens Skakklub
1160
2
1
3
1
4
1
5
½
6
1
8
1
1
1
141318
8Kurt Kibsgaard
Herning Skakklub
1144
1
1
5
0
2
1
6
1
3
1
7
0
4
0
443,851151

Basis 11 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Flemming Sangild
Herning Skakklub
919
8
0
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
7
0
34 - 53,25904
2Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1015
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
714,31191
3Bjørn Bjorholm
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
6
½
7
1
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
84,15841
4Anders Hjorth
Herning Skakklub
910
5
0
6
1
7
1
1
0
2
0
3
1
8
½
33,2928
5Aksel Rasmussen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
4
1
8
0
6
1
7
0
1
0
2
0
3
1
34 - 54,15931
6Lisa Laumann
Holstebro Skakklub
825
3
½
4
0
5
0
8
0
7
1
1
1
2
0
6 - 72,25840
7Kristian Erik Munk
Ikast Skakklub
897
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
8
½
1
1
6 - 73,05864
8Frank Bendtsen
Vorgod Skakklub
952
1
1
5
1
2
0
6
1
3
1
7
½
4
½
523,651025

Skoleskakgruppe Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Ludvig Lynggaard Uth
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
2
0
5
1
9
½
12
0
8
0
3
+
7
0
92,7728
2Egil Johansen
Skanderborg Skakklub
1045
1
1
4
1
7
1
11
1
10
1
12
1
9
1
715,251135
3Hr. Oversidder
Ingen klub
800
4
-
12
-
8
-
5
-
6
-
1
-
10
-
0120800
4Silas Roed
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
3
+
2
0
11
0
9
0
5
1
6
0
12
0
2102,4716
5Laurits Pedersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
6
0
1
0
12
0
3
+
4
0
9
0
8
0
1113620
6Marius Sønnichsen
Prøvemedlemmer
870
5
1
7
0
10
0
8
½
3
+
4
1
11
½
45 - 73870
7Tobias Kaldal Simonsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
863
8
1
6
1
2
0
10
0
12
1
11
1
1
1
523,2989
8Max Sønnichsen
Prøvemedlemmer
845
7
0
9
0
3
+
6
½
1
1
10
1
5
1
3 - 43,25860
9Mikkel Tonsberg Koch
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
694
10
0
8
1
1
½
4
1
11
0
5
1
2
0
81,85802
10Emma Nielsen
Skive Skakklub
869
9
1
11
0
6
1
7
1
2
0
8
0
3
+
45 - 72,8881
11Karoline Gregersen
Læseforeningens Skakklub
1065
12
1
10
1
4
1
2
0
9
1
7
0
6
½
3 - 45,351027
12Gustav Holten Sejbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
11
0
3
+
5
1
1
1
7
0
2
0
4
1
45 - 72,3842
Indbydelse

Årets Første Træk 2020

Herning Skakklub indbyder igen til hurtigskak-turnering.

Der vil blive lavet en skoleskakturnering - kun for spillere under 1100 i rating, hvis der er tilslutning nok.

Tidspunkt: lørdag, den 4. januar 2020 kl. 10:00 - ca. kl. 18:00.

Sted: Vestervangskolen, Vestergade 82, 7400 Herning.

Turneringsform: 7 runder - der spilles i 8. mandsgrupper, sidste gruppe evt. i monrad.

Reglement: Der spilles efter FIDEs regler for hurtigskak.

Betænkningstid: Hver spiller har 20 minutter til hele partiet + 5 sekunder pr. træk.

Rating: Turneringen vil blive hurtigskakratet.

Indskud: Mesterklassen og basisklasserne: kr. 150; Skoleskakklassen: kr. 60

Præmier: 100% af indskuddet går til præmier.

Forplejning: Frokost og drikkevarer kan købes.

Tilmelding: Senest torsdag, den 2. januar 2020 via DSU's turneringssystem eller til Jens Lund Jensen; tlf. 30608918, e-mail: hamborg@post10.tele.dk

Vel mødt i Herning

 

Periode 2020-01-04 .. 2020-01-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.herningskakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Jens Lund Jensen
Dommere Alle grupper:  Henning Mikkonen , Ulf Egeberg

Tilmeldings muligheder til Årets Første Træk 2020 - Herning

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.herningskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 8 2020-01-04 2020-01-02
Mester 2 8 2020-01-04 2020-01-02
Mester 3 8 2020-01-04 2020-01-02
Basis 1 8 2020-01-04 2020-01-02
Basis 2 8 2020-01-04 2020-01-02
Basis 3 8 2020-01-04 2020-01-02
Basis 4 8 2020-01-04 2020-01-02
Basis 5 8 2020-01-04 2020-01-02
Basis 6 8 2020-01-04 2020-01-02
Basis 7 8 2020-01-04 2020-01-02
Basis 8 8 2020-01-04 2020-01-02
Basis 9 8 2020-01-04 2020-01-02
Basis 10 8 2020-01-04 2020-01-02
Basis 11 8 2020-01-04 2020-01-02
Skoleskakgruppe 12 2020-01-04 2020-01-02
- 3 2020-01-04 2020-01-02
Totalt antal tilmeldte 127
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700431 1406000 1. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2539 2561 2020-01-02
100600717 1401033 2. FM Poul Rewitz Skakklubben af 1968 2208 2174 2019-12-20
100900194 1405144 3. Jan Rode Pedersen Skanderborg Skakklub 2178 2154 2019-12-30
100600675 1401408 4. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2376 2271 2019-12-29
100700286 1400142 5. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2363 2376 2020-01-01
100600713 1400762 6. FM Finn Pedersen Herning Skakklub 2362 2311 2019-12-26
100901015 1407937 7. FM Andreas Wiwe Jetsmark Skakklub 2297 2307 2020-01-02
100300190 1406558 8. Mads Bilde Svendsen Læseforeningens Skakklub 2154 2176 2020-01-01
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900381 1406914 1. Claus Støvring Skive Skakklub 2090 1967 2019-12-06
100501746 1448552 2. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2061 2087 2020-01-02
100600619 1403753 3. Jes Uffe Harholm Viborg Skakklub 2132 2176 2020-01-01
100900102 1409573 4. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2118 2187 2020-01-02
100600087 1444360 5. Kjeld Ostersen Vejlby-Risskov Skakklub 2114 2076 2019-12-31
100300084 1403222 6. Claus Rossen Viborg Skakklub 2123 2130 2019-12-11
100900483 1413880 7. Stefan Hansen Herning Skakklub 2092 2110 2019-12-11
100300623 1403273 8. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2139 2161 2019-12-06
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900269 1403761 1. Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub 2027 2106 2019-12-31
100901830 1468545 2. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1941 1954 2019-10-27
100901612 1437917 3. Alexander Jessen Herning Skakklub 2019 2095 2020-01-02
100300072 1404237 4. Michael Jakobsen Springeren Kolding 2056 2031 2020-01-01
100301904 1450344 5. Birger Olsen Sydøstfyn 1955 1922 2019-12-23
100300215 1407953 6. Lars Munk Jensen Læseforeningens Skakklub 2046 2144 2020-01-02
100600357 0 7. Michael Poulsen Nordre Skakklub 1949 2020-01-01
100602212 1406523 8. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 1994 2002 2019-12-30
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602410 1444824 1. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1847 1927 2020-01-02
100600764 1422324 2. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1860 1715 2019-12-16
100501521 1451022 3. Søren Sørensen Horsens Skakforening 1838 1856 2019-12-28
100901160 1439677 4. Keld Johnny Olsen Holstebro Skakklub 1914 1875 2020-01-02
100500145 1407015 5. Henrik Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1919 2022 2019-12-28
101200013 1461885 6. Peter Riis Horsens Skakforening 1872 1990 2020-01-01
100900559 1413058 7. Lars Breinholt Agger Skive Skakklub 1866 1828 2019-12-30
100400358 1412531 8. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1901 1866 2020-01-01
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096901 5520380 1. Amin Yahyaoui Skakklubben Evans 1800 1849 2020-01-01
100900260 1428586 2. Ernst Lund Jensen Enkeltmedlem - Indland 1771 1730 2019-12-30
100600508 1406949 3. Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 1823 1945 2020-01-02
100901664 1439448 4. Frank Alkærsig Rasmussen Herning Skakklub 1810 1868 2019-11-27
100600277 1421859 5. Søren K. Mortensen Randers Skakklub 1791 1769 2019-12-31
100201494 1401971 6. Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1773 1824 2019-11-25
100900246 1447963 7. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1820 1913 2020-01-01
101095973 1466062 8. Phillip Nielsen Skive Skakklub 1782 1623 2019-12-04
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901011 1415972 1. Michael René Christensen THY Skakklub 1700 1686 2019-12-25
100501470 1421611 2. Peter Bøgh Larsen Skakklubben Evans 1700 1789 2020-01-02
100900175 1405160 3. Jacob Jacobsen Holstebro Skakklub 1694 1851 2020-01-02
100600866 1421042 4. Mikael Horslund Randers Skakklub 1717 1728 2019-12-23
100900750 1430840 5. Frode Meldgaard Skive Skakklub 1716 1846 2019-12-26
100901544 1427032 6. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1740 1788 2020-01-02
100501747 1448560 7. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1720 1721 2020-01-03
100602575 1453947 8. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1762 1853 2020-01-02
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600283 1422685 1. Lars Svendsen 1678 2020-01-01
100901749 1452495 2. Alex K. Petersen Holstebro Skakklub 1658 1596 2019-12-20
100301979 1464361 3. Ruben Jepsen Læseforeningens Skakklub 1638 1689 2019-12-23
100602607 1469169 4. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1686 1520 2019-12-20
103103878 1444751 5. Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1670 1767 2019-12-28
100900773 1402838 6. Leif Hamborg Herning Skakklub 1683 1819 2020-01-02
100901833 1468928 7. Dragos George Septilici Vorgod Skakklub 1655 1614 2019-12-08
100500090 1427830 8. Andreas Kinch Esbjerg Skakforening 1643 1817 2019-12-29
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901608 1430750 1. Torben Laursen THY Skakklub 1588 1750 2019-12-31
100900449 1419838 2. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1634 1723 2019-12-25
102100969 1456113 3. Morten Sørensen Skive Skakklub 1635 1630 2020-01-02
100501586 1449737 4. Christoffer Vinter 1606 1653 2019-12-29
100300351 1435132 5. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1588 1735 2019-12-26
100401436 1436627 6. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1586 1641 2019-12-27
101096309 1466615 7. Niels Larsen Vorgod Skakklub 1579 1585 2019-12-29
101096641 1467751 8. Hedayatullah Akbari Skanderborg Skakklub 1578 1269 2020-01-02
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900802 1419234 1. Per Gram Pedersen 1488 1677 2020-01-02
100901809 1467123 2. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1524 1433 2019-12-19
100600519 1422375 3. Bjarne Berring Rasmussen Skanderborg Skakklub 1477 1568 2020-01-02
100900653 1411292 4. Uffe Kallenbach THY Skakklub 1488 1630 2019-12-27
101095980 1464205 5. Frits Nielsen Skive Skakklub 1538 1648 2019-12-21
100600537 1421760 6. Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1489 1517 2020-01-03
100901687 1452738 7. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1488 1606 2020-01-02
100501222 1452584 8. Finn Munk Andersen THY Skakklub 1543 1695 2019-12-08
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096482 1466704 1. Dennis Noe Holstebro Skakklub 1425 1632 2020-01-02
100600405 1429183 2. Søren Rud Ottesen Silkeborg Skakklub Af 1930 1448 1619 2019-12-12
100501635 1446975 3. Carsten Wagner Sørensen Fredericia Skakforening 1401 1414 2019-12-11
100302007 1468260 4. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1456 1753 2019-12-31
100901811 1466690 5. Lasse H. Nielsen THY Skakklub 1468 1437 2019-11-28
100900771 1413201 6. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1367 1440 2019-10-25
101200026 1466836 7. Ricardt Riis Horsens Skakforening 1375 1566 2020-01-01
100601430 1421034 8. Karsten Horslund Viborg Skakklub 1371 1454 2020-01-02
Deltagere i gruppen Basis 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900155 1431382 1. Thomas V. Stubkjær Herning Skakklub 1338 1376 2019-12-17
101096662 1468898 2. Torben Hellmund Holstebro Skakklub 1359 2020-01-02
100901863 - 3. Kurt Stæcker Jensen Holstebro Skakklub 1300 2020-01-02
100901730 1456750 4. Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub 1351 1335 2020-01-02
100200879 1421964 5. Kurt Nielsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1281 2019-12-29
100900805 1430300 6. Hans Jensen Herning Skakklub 1272 1294 2019-12-17
100602156 1444956 7. Poul Guldbæk Olesen Vejlby-Risskov Skakklub 1324 1508 2020-01-01
100901738 1457209 8. Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub 1348 1496 2020-01-02
Deltagere i gruppen Basis 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095507 1463055 1. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1224 1262 2020-01-02
100901621 1439529 2. Anders Dithlevsen Vorgod Skakklub 1267 1419 2019-12-30
100901635 1439600 3. John Jessen 1214 1447 2020-01-02
100901697 1454005 4. Henrik Sejersen Holstebro Skakklub 1255 1389 2020-01-01
100600833 1422669 5. Leo Starup Randers Skakklub 1211 1529 2019-12-29
100301719 1437020 6. Kristen Bjørn Christensen Ringkøbing Skakklub 1202 1361 2019-11-28
100900080 1428535 7. Kristian Graversgaard Herning Skakklub 1258 1444 2019-12-17
100901857 - 8. Nikan Mahdavi Tabatabaei Ringkøbing Skakklub 1259 2019-12-04
Deltagere i gruppen Basis 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096701 1469606 1. Mathias Vinter Herning Skakklub 1151 1432 2019-11-27
103105985 1431153 2. Peder Henry Pedersen Herning Skakklub 1178 1436 2019-12-17
100500542 1427717 3. Per Rømhild Skakklubben Evans 1033 1111 2019-10-28
100901772 1453998 4. Ole Møller Pedersen Holstebro Skakklub 1102 1324 2019-10-28
100900112 1431064 5. Niels Jørgen Ottosen Herning Skakklub 1111 1413 2019-12-13
100104605 - 6. August Jalving Skak for sjov 1029 2019-12-25
100302028 1468790 7. Mikkel Kvist Jepsen Læseforeningens Skakklub 1160 1335 2019-12-31
100900090 1418890 8. Kurt Kibsgaard Herning Skakklub 1144 1460 2019-12-12
Deltagere i gruppen Basis 11
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103109569 1439715 1. Flemming Sangild Herning Skakklub 919 1303 2019-11-17
100602519 1454102 2. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1015 1197 2019-12-19
101097068 - 3. Bjørn Bjorholm Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2020-01-01
102100962 1453297 4. Anders Hjorth Herning Skakklub 910 1233 2019-12-18
101097067 - 5. Aksel Rasmussen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2020-01-01
100901739 1453963 6. Lisa Laumann Holstebro Skakklub 825 1311 2019-11-27
100901737 1457926 7. Kristian Erik Munk Ikast Skakklub 897 2019-12-30
100901609 1439456 8. Frank Bendtsen Vorgod Skakklub 952 2019-12-30
Deltagere i gruppen Skoleskakgruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101097066 - 1. Ludvig Lynggaard Uth Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-01-01
100602741 - 2. Egil Johansen Skanderborg Skakklub 1045 2020-01-02
- 3. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2020-01-04
101097064 - 4. Silas Roed Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-01-01
101097070 - 5. Laurits Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-01-02
101096024 - 6. Marius Sønnichsen Prøvemedlemmer 870 2020-01-01
101096453 - 7. Tobias Kaldal Simonsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 863 2019-12-30
101096021 - 8. Max Sønnichsen Prøvemedlemmer 845 2020-01-01
101096708 - 9. Mikkel Tonsberg Koch Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 694 2020-01-01
101096689 - 10. Emma Nielsen Skive Skakklub 869 2019-12-04
100302006 1469070 11. Karoline Gregersen Læseforeningens Skakklub 1065 2020-01-01
101097065 - 12. Gustav Holten Sejbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-01-01
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096020 1466461 Cheyenne Nielsen Prøvemedlemmer 827 2020-01-01
100602467 1463764 Ken Holm Nordre Skakklub 1270 1491 2020-01-03
100300210 1403699 Kim Henrik Skaanning-Pedersen Sydøstfyn 2224 2243 2019-12-17