Arbejder ...

loading

KSU's Junior Grandprix på Frederiksberg  

Indbydelse

Københavns Skak Unions grandprix-turnering foregår søndag den 23. februar kl. 10.30-16 (indskrivning senest kl. 10.20) i Kultur- og Bevægelseshuset Ku.BE, Dirch Passers Allé 4, 2000 Frederiksberg. Skak for sjov er arrangør. Gebyr er 40 kr., som betales ved indskrivningen.

Ved tilmelding oplyses:

  • For- og efternavn
  • Fødselsår (også gerne dato) - skrives i rubrikken "elo"
  • Tlf.nr og/eller e-mailadresse

Aldersgrupper i sæsonen 2019-20:

  • Gruppe A: Født 1999-2002
  • Gruppe B: Født 2003-2004
  • Gruppe C: Født 2005-2006
  • Gruppe D: Født 2007-2008
  • Gruppe E: Født 2009-2010
  • Gruppe F: Født 2011 eller senere

Spørgsmål besvares af Henrik Andersen, mail skakforsjov@gmail.com, tlf. 23 26 64 25.

Junior Grandprix er KSU's uformelle 1-dags turneringer for børn og unge. Turneringerne spilles med kort betænkningstid (15-25 min.) efter aldersinddeling, og de er åbne for alle børn og unge uanset eventuelt medlemskab af en skakklub.  Der gives både point for at deltage og for placering. Efter sidste stævne i foråret 2020 udregnes point i de forskellige aldersgrupper, og der er præmier til alle og pokaler til vinderne i hver gruppe.

Periode 2020-02-23 .. 2020-02-23
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til KSU's Junior Grandprix på Frederiksberg

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A - fødselsår 1999-2002 0 2020-02-23 2020-02-20
Gruppe B - fødselsår 2003-2004 3 2020-02-23 2020-02-20
Gruppe C - fødselsår 2005-2006 4 2020-02-23 2020-02-20
Gruppe D - fødselsår 2007-2008 12 2020-02-23 2020-02-20
Gruppe E - fødselsår 2009-2010 15 2020-02-23 2020-02-20
Gruppe F - fødselsår 2011 eller senere 16 2020-02-23 2020-02-20
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen Gruppe A - fødselsår 1999-2002
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe B - fødselsår 2003-2004
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104511 1468138 Jens-Corneliu Nikolaj Cazacu Hansen Nørrebro Skakklub 1252 1643 2020-02-20
100104623 1470353 Konrad Skovmand Olsen Skakforeningen Odysseus 1324 2003 2019-12-17
100803224 - Yusuf Noori Roskilde Skakklub 1000 2003 2020-02-03
Deltagere i gruppen Gruppe C - fødselsår 2005-2006
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104547 1471651 Durlav Sharma Skak for sjov 1126 2020-02-15
100104535 1469800 Mads Bjørnslev Tåstrup Skakforening 874 2020-01-27
100104574 1470183 Oscar Veiergang Skak for sjov 1264 2006 2020-02-05
100104236 1458280 Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1220 2019-12-01
Deltagere i gruppen Gruppe D - fødselsår 2007-2008
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096516 - Alex U Hanuscheck Roskilde Skakklub 1056 2020-01-25
100104306 1463217 Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1391 1390 2020-02-22
101096422 - Arun Singh Kaushal Ishøj Skakklub 797 2020-02-23
101096549 - Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1205 2008 2019-11-02
101096373 - Christian Derlich Nørrebro Skakklub 1137 2019-11-03
- Dakshayini Potluri 500 2020-02-05
- Kristian Arildsen 500 2020-02-10
100104307 1463225 Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1454 1554 2020-02-22
100104365 1465619 Marcus Holmberg, Amager Skakforening 951 2007 2020-02-16
100202374 1464957 Nikolaj Li Køge Skakklub 1142 2007 2020-02-08
100104448 - Noah Fræmohs Skakforeningen ØBRO 1000 1005 2020-02-11
- Vitus Jalving 500 2020-02-19
Deltagere i gruppen Gruppe E - fødselsår 2009-2010
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202550 - Anna Sofie Li Køge Skakklub 1072 2010 2020-02-08
- Armand de Molade 500 2020-02-11
- Axel Marslev 500 2020-02-10
- Carl Hemmet 800 2010 2020-02-08
100104604 - Diya Shekar Skak for sjov 1038 2010 2019-11-22
100803046 - Hugo Løvenstjerne Helsingør Skakklub 885 2020-02-04
- Jay Vadera 500 2020-02-22
101096789 - Jonas Mølgaard Botting Amager Skakforening 831 2010 2020-01-25
100104652 - Pavan Venkatraman Skak for sjov 1000 2019-11-11
101095989 - Peter Vedel Brønshøj Skakforening 918 2010 2019-12-07
100104481 1469290 Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1153 2019-11-03
100803193 1470205 Sif Vengel Andersen Hillerød Skakklub 925 2010 2020-02-14
100104569 - Thor Hoffmann Amager Skakforening 957 2020-01-23
100803223 - Villads Stentoft Jacobsen Roskilde Skakklub 1000 2020-02-08
100104657 - William Theil Riedel Skakforeningen Odysseus 971 2020-02-18
Deltagere i gruppen Gruppe F - fødselsår 2011 eller senere
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Abdul Rakha 500 2020-02-21
- Adrian Prohnitchi 500 2020-02-11
100104572 - Anker Müller Skak for sjov 1212 2020-01-12
100104605 - August Jalving Skak for sjov 1004 2012 2020-01-08
- Eddie Krogh Skibsted 500 2020-02-16
- Elliot Hedegaard Mahaffy 500 2020-02-10
- Frans Jensen 500 2020-02-12
- Frederik Gothard Mikkelsen-Kjær 500 2020-02-20
100104570 - Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 965 2011 2020-02-15
100104539 - Leonard Samoilenko Skak for sjov 1006 2012 2020-01-01
- Lærke Marie Mosgaard 500 2020-02-22
- Samuel Roldsgård Christensen 500 2020-02-12
- Sebastian Raftapol 500 2020-02-21
100104681 - Shang Tan Skak for sjov 1000 2020-02-20
- Saarth Dipak Amrutkar 500 2020-02-15
- Thea Thorsteinsson 500 2020-01-30