Arbejder ...

loading

Aars Vinter 2019-20  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Benny Grønhøj
Aars Skakklub
1917
10
½
2
1
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
25,251917
2Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1767
9
½
1
0
10
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
½8 - 93,21686
3Niels Pedersen
Aars Skakklub
1859
8
 
9
½
1
 
2
 
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
½8 - 94,451741
4Mogens Nielsen
Aars Skakklub
1937
7
½
8
1
9
 
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
35,51937
5Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1872
6
0
7
1
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
15 - 64,61764
6Henning Larsen
Aars Skakklub
1817
5
1
10
0
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
143,851732
7Johann Stanislaus
Aalborg Skakforening af 1889
1817
4
½
5
0
6
 
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
½73,851717
8Søren Thomsen
Aars Skakklub
1806
3
 
4
0
5
 
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
0103,71695
9Hans Peter Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
1877
2
½
3
½
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
15 - 64,71766
10Søren Grønhøj
Aars Skakklub
1968
1
½
6
1
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
15,91968

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Kjeld Johansen
Aars Skakklub
1683
8
1
2
 
3
 
4
 
5
1
6
 
7
 
2151683
2Aage Kristian Andersen
Aars Skakklub
1582
7
1
1
 
8
 
3
 
4
1
5
 
6
 
224,051582
3Poul Erik Niebuhr
Aars Skakklub
1594
6
½
7
 
1
 
2
 
8
 
4
 
5
 
½54,151430
4Bjarne Straszek
Aars Skakklub
1256
5
½
6
0
7
 
1
 
2
0
3
 
8
 
½6 - 71,151227
5Rune Nielsen
Aars Skakklub
1523
4
½
8
 
6
 
7
 
1
0
2
 
3
 
½6 - 73,451390
6Carsten Richard Espensen
Aars Skakklub
1729
3
½
4
1
5
 
8
 
7
 
1
 
2
 
35,351614
7Birger K. Laursen
Aars Skakklub
1444
2
0
3
 
4
 
5
 
6
 
8
0
1
 
082,71323
8Jørgen Madsen
Aars Skakklub
1390
1
0
5
 
2
 
6
 
3
 
7
1
4
 
142,21336

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Willads Rønnow Juul
Aars Skakklub
974
10
 
2
0
3
0
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
1
182,65875
2Jan Nielsen
Aars Skakklub
1194
9
1
1
1
10
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
23 - 45,21194
3Willy Møller
Aars Skakklub
1165
8
0
9
1
1
1
2
 
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
23 - 44,851165
4Børge Bertelsen
Aars Skakklub
1158
7
0
8
1
9
 
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
16 - 74,8983
5Patrick Grønhøj
Aars Skakklub
1122
6
1
7
1
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
214,41122
6Jari Sørensen
Aars Skakklub
1201
5
0
10
 
7
1
8
1
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
225,31201
7Simon Bertram Pedersen
Aars Skakklub
1000
4
1
5
0
6
0
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
16 - 72,95883
8Precious Grønhøj
Aars Skakklub
1130
3
1
4
0
5
 
6
0
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
154,45967
9Rune Hansen
Aars Skakklub
843
2
0
3
0
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
0
091,4759
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
 
6
 
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
0100800
Indbydelse

Aars Vinter 2019-20

Hermed indbydelse til Aars Vinter 2019-20.

Spillested: Erhvervsskolerne, Ø. Boulevard 10, 9600 Aars.

Klasser: Alle-mod-alle grupper, 8-mandsgrupper tilstræbes.

Spilledatoer: Mandage. 1.runde 18/11, sidste runde 2/3.

Betænkningstid: 1h 45 min til 40 træk, 15 min + evt. opsparet tid til resten af partiet. Ingen bonussekunder.

Indskud: Medlemmer: Kr. 75,-. Ikke-medlemmer: Kr. 100,-.

Præmier: Afhænger af deltagerantal. Fastsættes endeligt efter 1.runde.

Tilmelding: Senest tirsdag 12/11 her på siden eller til Henning Larsen, tlf. 9862 3672.

Periode 2019-11-18 .. 2020-03-02
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Henning Larsen
Dommere Alle grupper:  Willy Møller

Tilmeldings muligheder til Aars Vinter 2019-20

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 10 2019-11-18 2019-11-12
Gruppe 2 8 2019-11-18 2019-11-12
Gruppe 3 10 2019-11-18 2019-11-12
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100700172 1404245 1. Benny Grønhøj Aars Skakklub 1917 2002 2019-11-06
100700677 1406159 2. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1767 1811 2019-11-12
100700349 1410997 3. Niels Pedersen Aars Skakklub 1859 1908 2019-11-06
100700348 1433598 4. Mogens Nielsen Aars Skakklub 1937 1934 2019-11-06
100700678 1418580 5. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1872 1810 2019-11-12
100700759 1404172 6. Henning Larsen Aars Skakklub 1817 1884 2019-11-06
100201494 1401971 7. Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1817 1815 2019-11-13
100700353 1417274 8. Søren Thomsen Aars Skakklub 1806 1882 2019-11-06
100700722 1408992 9. Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1877 1908 2019-11-12
100700768 1446088 10. Søren Grønhøj Aars Skakklub 1968 1948 2019-11-06
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701628 1447114 1. Kjeld Johansen Aars Skakklub 1683 1731 2019-11-06
100700340 1440799 2. Aage Kristian Andersen Aars Skakklub 1582 1686 2019-11-13
100700784 1450484 3. Poul Erik Niebuhr Aars Skakklub 1594 1720 2019-11-06
100700790 1456539 4. Bjarne Straszek Aars Skakklub 1256 1452 2019-11-06
100701456 1404989 5. Rune Nielsen Aars Skakklub 1523 1658 2019-11-06
100701532 1438670 6. Carsten Richard Espensen Aars Skakklub 1729 1828 2019-11-06
100700780 1456105 7. Birger K. Laursen Aars Skakklub 1444 1614 2019-11-11
100701533 1453033 8. Jørgen Madsen Aars Skakklub 1390 1458 2019-11-06
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701702 1454927 1. Willads Rønnow Juul Aars Skakklub 974 1016 2019-11-06
100701771 1464779 2. Jan Nielsen Aars Skakklub 1194 1331 2019-11-06
100701558 1456660 3. Willy Møller Aars Skakklub 1165 1229 2019-11-06
100701091 1453009 4. Børge Bertelsen Aars Skakklub 1158 1370 2019-11-06
100701677 1460625 5. Patrick Grønhøj Aars Skakklub 1122 1229 2019-11-06
100701705 1460595 6. Jari Sørensen Aars Skakklub 1201 1275 2019-11-06
100701830 - 7. Simon Bertram Pedersen Aars Skakklub 1000 2019-11-06
100701678 1460633 8. Precious Grønhøj Aars Skakklub 1130 1160 2019-11-06
100701769 1469860 9. Rune Hansen Aars Skakklub 843 2019-11-06
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-11-13