loading
Arbejder ...

Kjellerup EMT 2020

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Schøning
Skive Skakklub
19341928
6
1
2
1
3
0
4
1
5
0
321,6519851,511958
2Niels Kristian Almtoft
Kjellerup Skakklub
20332050
5
0
1
0
6
½
3
½
4
0
162,420052,462021
3Claus Rossen
Viborg Skakklub
21222130
4
½
5
0
1
1
2
½
6
½
3 - 53,121103,092118
4Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
18971954
3
½
6
0
5
1
1
0
2
1
3 - 51,419331,711986
5Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21732161
2
1
3
1
4
0
6
½
1
1
13,521733,332164
6Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
21082106
1
0
4
1
2
½
5
½
3
½
3 - 5320982,902098

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
18201828
6
0
2
0
3
1
4
1
5
1
33318202,741833
2Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
17381788
5
0
1
1
6
0
3
1
4
0
242,317292,421780
3Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
17181748
4
0
5
1
1
0
2
0
6
½
52,1516992,081736
4Frode Meldgaard
Skive Skakklub
17581846
3
1
6
½
5
1
1
0
2
1
22,517882,901858
5Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17391761
2
1
3
0
4
0
6
0
1
0
162,317002,191713
6Leif Hamborg
Herning Skakklub
17971819
1
1
4
½
2
1
5
1
3
½
412,818392,671846

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ernst Lund Jensen
Enkeltmedlem - Indland
16791730
6
1
2
½
3
1
4
0
5
0
2 - 43,2516573,291714
2Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
15261606
5
0
1
½
6
1
3
½
4
½
2 - 42,0515462,291614
3Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
14911520
4
½
5
1
1
0
2
½
6
½
2 - 41,7515251,601556
4Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
16631688
3
½
6
½
5
1
1
1
2
½
13,1516742,941710
5Lars Jensen
Viborg Skakklub
16061627
2
1
3
0
4
0
6
0
1
1
25 - 62,715782,471618
6Phillip Nielsen
Skive Skakklub
15361623
1
0
4
½
2
0
5
1
3
½
25 - 62,115322,411607

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Erling Madsen
Kjellerup Skakklub
1200
6
0
2
0
3
0
4
1
5
0
151,7116901000
2Marius Bøss Sørensen
Skive Skakklub
13971496
5
0
1
1
6
0
3
1
4
1
33 - 43,2513861,751466
3Alexander Ryge Larsen
Kjellerup Skakklub
1273
4
1
5
1
1
1
2
0
6
1
41 - 22,25138601000
4Paul Richard Cook
Silkeborg Skakklub Af 1930
13341435
3
0
6
0
5
0
1
0
2
0
062,7512101,411407
5Emil Zander
Kjellerup Skakklub
12791433
2
1
3
0
4
1
6
0
1
1
33 - 42,313111,401457
6Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
13271440
1
1
4
1
2
1
5
1
3
0
41 - 22,713991,441471

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Erik Munk
Kjellerup Skakklub
11761353
6
0
2
1
3
0
4
1
5
½
32,811631,861336
2Frede Hvam
Kjellerup Skakklub
11541226
5
1
1
0
6
0
3
1
4
0
24 - 52,611271,181219
3Kay L. Larsen
Skive Skakklub
11121301
4
1
5
1
1
1
2
0
6
0
322,2511461,581289
4Christian Brink Andersen
Kjellerup Skakklub
1140
3
0
6
1
5
0
1
0
2
1
24 - 52,5111801000
5Peter Sørensen
Kjellerup Skakklub
1100
2
0
3
0
4
1
6
0
1
½
62,15107101000
6Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
11671262
1
1
4
0
2
1
5
1
3
1
412,712391,381327

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Hans Jensen
Herning Skakklub
10591294
2
0
3
1
8
1
5
½
4
0
62,6510521,961285
2Andreas B. Nielsen
Kjellerup Skakklub
9831312
1
1
4
1
5
1
7
1
3
0
411,9511272,581329
3Søren Schmidt
Kjellerup Skakklub
10301086
4
0
1
0
6
1
8
1
2
1
33 - 52,710440,441108
4Peter Hedegaard
Kjellerup Skakklub
1092
3
1
2
0
7
0
6
1
1
1
33 - 53,15108501000
5Kent Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
10841127
6
1
7
1
2
0
1
½
8
1
23,111020,821154
6Emma Nielsen
Skive Skakklub
869
5
0
8
0
3
0
4
0
7
0
081,3578801000
7Jan Tastesen
Kjellerup Skakklub
10441296
8
1
5
0
4
1
2
0
6
1
33 - 52,7510551,201248
8Magnus Nørgaard Jørgensen
Kjellerup Skakklub
1000
7
0
6
1
1
0
3
0
5
0
172,491601000
Indbydelse

Kjellerup Skakklub indbyder til 5 runders koordineret EMT, som spilles på følgende 5 fredage: 24/1, 31/1, 7/2, 21/2 og 28/2 med start kl. 19.00. (Mulighed for opsamling d. 14/2). Der accepteres maks. 60 minutters for sent fremmøde. Turneringen bliver både dansk ratet og Elo ratet.

Spillested: Alhuset, Skolegade 5, 8620 Kjellerup. Den 24/1 spilles der dog på skolen, lige skråt over P-pladsen.

Gode adgangsforhold, også for kørestolsbrugere.

Grupper: Der spilles (fortrinsvis) i 6-mandsgrupper. Nederste gruppe evt. monrad.

Betænkningstid: 90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk startende fra træk 1..

Indskud: 150 kr. (Juniorer født år 2004 eller senere: 100 kr.).

Præmier: 1. præmie: 500 kr. 2. præmie: 300 kr.

Tilmelding: senest mandag d. 20. januar til Søren Ladegaard, mobil 2195 6875 / E-mail: a.s.ladegaard@outlook.dk eller online-tilmelding.

 

Periode 2020-01-24 .. 2020-02-28
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Søren Ladegaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Kjellerup EMT 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 6 2020-01-24 2020-01-21
Basis 1 6 2020-01-24 2020-01-21
Basis 2 6 2020-01-24 2020-01-21
Basis 3 6 2020-01-24 2020-01-21
Basis 4 6 2020-01-24 2020-01-21
Basis 5 8 2020-01-24 2020-01-21
Totalt antal tilmeldte 38
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900588 816124 1. Lars Schøning Skive Skakklub 1934 1928 2019-11-16
100900283 1416871 2. Niels Kristian Almtoft Kjellerup Skakklub 2033 2050 2019-11-14
100300084 1403222 3. Claus Rossen Viborg Skakklub 2122 2130 2019-11-17
100901830 1468545 4. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1897 1954 2019-12-29
100300623 1403273 5. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2173 2161 2019-12-06
100900269 1403761 6. Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub 2108 2106 2019-11-13
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900559 1413058 1. Lars Breinholt Agger Skive Skakklub 1820 1828 2019-11-28
100901544 1427032 2. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1738 1788 2019-12-28
100900167 1412213 3. Aksel Hansen Holstebro Skakklub 1718 1748 2019-12-19
100900750 1430840 4. Frode Meldgaard Skive Skakklub 1758 1846 2020-01-14
101095943 1467018 5. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1739 1761 2020-01-19
100900773 1402838 6. Leif Hamborg Herning Skakklub 1797 1819 2020-01-14
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900260 1428586 1. Ernst Lund Jensen Enkeltmedlem - Indland 1679 1730 2020-01-17
100901687 1452738 2. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1526 1606 2019-11-13
100602607 1469169 3. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1491 1520 2020-01-12
100901686 1457195 4. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1663 1688 2020-01-09
100901773 1453378 5. Lars Jensen Viborg Skakklub 1606 1627 2020-01-02
101095973 1466062 6. Phillip Nielsen Skive Skakklub 1536 1623 2019-12-18
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901843 1471309 1. Erling Madsen Kjellerup Skakklub 1200 2019-12-19
100901738 1457209 2. Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub 1397 1496 2020-01-20
100901711 1459384 3. Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub 1273 2019-11-13
100500191 1465350 4. Paul Richard Cook Silkeborg Skakklub Af 1930 1334 1435 2019-12-01
100901809 1467123 5. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1279 1433 2019-12-19
100900771 1413201 6. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1327 1440 2020-01-13
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900277 1430904 1. Erik Munk Kjellerup Skakklub 1176 1353 2019-11-14
100900940 1430238 2. Frede Hvam Kjellerup Skakklub 1154 1226 2019-12-19
100900747 1430700 3. Kay L. Larsen Skive Skakklub 1112 1301 2020-01-14
100901486 0 4. Christian Brink Andersen Kjellerup Skakklub 1140 2020-01-19
100901848 1470914 5. Peter Sørensen Kjellerup Skakklub 1100 2019-11-28
101095507 1463055 6. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1167 1262 2019-11-13
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900805 1430300 1. Hans Jensen Herning Skakklub 1059 1294 2020-01-17
100901770 1459430 2. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 983 1312 2020-01-21
100901741 1457985 3. Søren Schmidt Kjellerup Skakklub 1030 1086 2019-12-19
100901387 1434560 4. Peter Hedegaard Kjellerup Skakklub 1092 2019-12-19
100602673 1467000 5. Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1084 1127 2020-01-19
101096689 - 6. Emma Nielsen Skive Skakklub 869 2020-01-20
100901514 1431404 7. Jan Tastesen Kjellerup Skakklub 1044 1296 2019-11-28
100901778 - 8. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 1000 2020-01-02