Arbejder ...

loading

Vestjysk Bank Grand Prix 2. runde 2019-20  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklasse Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21452191
6
1
2
0
3
1
4
1
5
1
41 - 23,92147
2Stefan Hansen
Herning Skakklub
20812117
5
½
1
1
6
1
3
½
4
1
41 - 23,52091
3Bent Olesen
Lemvig Skakklub
20312005
4
1
5
1
1
0
2
½
6
1
33,152038
4Keld Johnny Olsen
Holstebro Skakklub
18601866
3
0
6
1
5
1
1
0
2
0
241,91863
5Sigurd Rindom
Holstebro Skakklub
18081834
2
½
3
0
4
0
6
1
1
0
51,551807
6Jacob Jacobsen
Holstebro Skakklub
17251857
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
061,051694

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Martin Winding Ditlevsen
Ringkøbing Skakklub
17171773
6
1
2
0
3
1
4
1
5
0
33 - 43,151713
2Jacob Nygaard
Holstebro Skakklub
16831888
5
1
1
1
6
1
3
½
4
1
12,91749
3Alex K. Petersen
Holstebro Skakklub
16191606
4
1
5
1
1
0
2
½
6
1
22,351658
4Knud Erik Pedersen
Ringkøbing Skakklub
16181728
3
0
6
1
5
0
1
0
2
0
152,351567
5Gert Søgaard Kristensen
Ringkøbing Skakklub
15941705
2
0
3
0
4
1
6
1
1
1
33 - 42,151621
6Steen Grønborg
Holstebro Skakklub
15891479
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
062,11495

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Helge Lydersen
Ringkøbing Skakklub
15331481
6
1
2
1
3
0
4
0
5
1
32 - 33,31520
2Knud Erik Søgård Jensen
Ringkøbing Skakklub
15211659
5
1
1
0
6
1
3
1
4
1
413,21557
3Henrik Agerlund Jensen
Holstebro Skakklub
14461554
4
0
5
½
1
1
2
0
6
1
42,651439
4Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14121473
3
1
6
1
5
0
1
1
2
0
32 - 32,351441
5Torben Hellmund
Holstebro Skakklub
1390
2
0
3
½
4
1
6
0
1
0
52,21359
6Henrik Sejersen
Holstebro Skakklub
12661366
1
0
4
0
2
0
5
1
3
0
161,251255

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Søren Hedegaard
Lemvig Skakklub
12381549
2
0
6
1
3
0
12
+
10
1
34 - 52,551213
2Niels Kjærgaard
Lemvig Skakklub
1235
1
1
4
1
9
0
8
1
6
1
41 - 33,151273
3Nikan Mahdavi Tabatabaei
Ringkøbing Skakklub
1196
4
0
7
1
1
1
5
1
9
1
41 - 32,81259
4Christian Kræmmer
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1193
3
1
2
0
5
1
9
0
8
0
28 - 102,851155
5Peter Bojsen
Holstebro Skakklub
11321162
6
½
11
1
4
0
3
0
12
+
6 - 72,21101
6Ole Møller Pedersen
Enkeltmedlem - Indland
11041325
5
½
1
0
10
1
11
1
2
0
6 - 72,551102
7Sigismund Schulin-Zeuthen
Lemvig Skakklub
11021359
8
0
3
0
12
+
10
0
11
1
28 - 102,351041
8Peter Heilmann Lynge
Holstebro Skakklub
1081
7
1
9
0
11
1
2
0
4
1
34 - 52,41108
9Kristen Bjørn Christensen
Ringkøbing Skakklub
10761361
10
1
8
1
2
1
4
1
3
0
41 - 32,11202
10Karl Balleby
Lemvig Skakklub
988
9
0
12
+
6
0
7
1
1
0
28 - 101,25973
11Lisa Laumann
Holstebro Skakklub
8761331
12
+
5
0
8
0
6
0
7
0
1110,85825
12Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
11
-
10
-
7
-
1
-
5
-
0120800
Indbydelse
Periode 2019-11-26 .. 2019-11-26
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Preben Albertsen
Dommere
Mesterklasse:  Preben Albertsen
Basis 1:  Preben Albertsen
Basis 2:  Preben Albertsen
Basis 3:  Preben Albertsen

Tilmeldings muligheder til Vestjysk Bank Grand Prix 2. runde 2019-20

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklasse 6 2019-11-26 2019-11-24
Basis 1 6 2019-11-26 2019-11-24
Basis 2 6 2019-11-26 2019-11-24
Basis 3 12 2019-11-26 2019-11-24
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen Mesterklasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300623 1403273 1. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2145 2191 2019-11-14
100900483 1413880 2. Stefan Hansen Herning Skakklub 2081 2117 2019-11-14
100900337 1406019 3. Bent Olesen Lemvig Skakklub 2031 2005 2019-11-24
100901160 1439677 4. Keld Johnny Olsen Holstebro Skakklub 1860 1866 2019-11-25
100900196 1412426 5. Sigurd Rindom Holstebro Skakklub 1808 1834 2019-11-25
100900175 1405160 6. Jacob Jacobsen Holstebro Skakklub 1725 1857 2019-11-25
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100501580 1434535 1. Martin Winding Ditlevsen Ringkøbing Skakklub 1717 1773 2019-11-25
100901596 1426907 2. Jacob Nygaard Holstebro Skakklub 1683 1888 2019-11-25
100901749 1452495 3. Alex K. Petersen Holstebro Skakklub 1619 1606 2019-11-25
100900507 1431137 4. Knud Erik Pedersen Ringkøbing Skakklub 1618 1728 2019-11-26
100901828 1468502 5. Gert Søgaard Kristensen Ringkøbing Skakklub 1594 1705 2019-11-21
100900165 1402811 6. Steen Grønborg Holstebro Skakklub 1589 1479 2019-11-25
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900495 1430777 1. Helge Lydersen Ringkøbing Skakklub 1533 1481 2019-11-19
100900489 1416430 2. Knud Erik Søgård Jensen Ringkøbing Skakklub 1521 1659 2019-11-25
101096319 1466119 3. Henrik Agerlund Jensen Holstebro Skakklub 1446 1554 2019-11-25
100900771 1413201 4. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1412 1473 2019-11-14
101096662 1468898 5. Torben Hellmund Holstebro Skakklub 1390 2019-11-25
100901697 1454005 6. Henrik Sejersen Holstebro Skakklub 1266 1366 2019-11-25
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901627 1434578 1. Søren Hedegaard Lemvig Skakklub 1238 1549 2019-11-24
100901554 1430564 2. Niels Kjærgaard Lemvig Skakklub 1235 2019-11-24
100901857 - 3. Nikan Mahdavi Tabatabaei Ringkøbing Skakklub 1196 2019-11-22
101097023 - 4. Christian Kræmmer Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1193 2019-11-24
100901834 1468901 5. Peter Bojsen Holstebro Skakklub 1132 1162 2019-11-25
100901772 1453998 6. Ole Møller Pedersen Enkeltmedlem - Indland 1104 1325 2019-11-25
100901705 1445766 7. Sigismund Schulin-Zeuthen Lemvig Skakklub 1102 1359 2019-11-24
101096910 - 8. Peter Heilmann Lynge Holstebro Skakklub 1081 2019-11-25
100301719 1437020 9. Kristen Bjørn Christensen Ringkøbing Skakklub 1076 1361 2019-11-15
100901847 - 10. Karl Balleby Lemvig Skakklub 988 2019-11-24
100901739 1453963 11. Lisa Laumann Holstebro Skakklub 876 1331 2019-11-25
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-11-26