Arbejder ...

loading

Sydøstfyns Første nytår  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17141810
2
1
3
½
6
½
8
 
 23 - 4217141,951811
2Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
13931600
1
0
10
½
8
0
9
 
 ½8 - 100,7513821,181586
3Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
20572100
4
1
1
½
10
1
6
 
 1 - 23,720573,472081
4Jan Nielsen
Sydøstfyn
14031561
3
0
5
½
7
1
10
 
 5 - 71,2514141,431562
5Ulla Hansen
Sydøstfyn
13631494
6
0
4
½
9
0
7
 
 ½8 - 100,9513431,041483
6Ole Eik Jørgensen
Tårnet Svendborg
17691867
5
1
8
1
1
½
3
 
 1 - 22,3517742,371870
7Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
15061598
8
0
9
½
4
0
5
 
 ½8 - 101,914431,771573
8Erling Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
16391736
7
1
6
0
2
1
1
 
 23 - 42,216332,091734
9Ole Sørensen
Læseforeningens Skakklub
17001772
10
0
7
½
5
1
2
 
 5 - 73,216492,891744
10Martin Hansen
Tårnet Svendborg
15491699
9
1
2
½
3
0
4
 
 5 - 71,7515381,811693

Bedst under 1550 (5 spillere)

Jan Nielsen                                        21787468                                1.    400 kr.

Martin Hansen                                   22812740                                2.    300 kr. 

Allan Hansen                                     30401958                               Rating præmie bedst under 1550.

Erling Rasmussen                            64861819 Kun formiddag         1. 300 kr

Per Andersen                                    22949613                                 2. 200 kr.

Kasper Larsen                                  26112660

Ulla Hansen                                      40815805

Per Sørensen                                   30842450

Ole Jørgensen                                  21372544

Ole Sørensen                                   23460065

Indbydelse

Sydøstfyns første Nytår.

  •  5 runder
  •  kordineret med 90 min. til 40 træk derefter 30 minutter, plus 30 sekunder pr. træk i tillæg.
  •  Datoer 7/1 - 21/1 - 28/1 - 3/3 og 10/3
  •  Indskud 130 kr.
  •  6 mands grupper, nederste evt. som monrad.
  •  Sted 5892 Gudbjerg skole kl. 19
  •  Det er tilladt at komme op til 60 minutter for sent.
  •  Sidste tilmelding Tirsdag 7-1-2020 kl 12 00
Periode 2020-01-07 .. 2020-03-10
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Kristoffer Dyrgaaed

Lars Munk Jensen

Chresten Anker Nielsen

Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Sydøstfyns Første nytår

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 10 2020-01-07 2020-01-07
- 1 2020-01-07 2020-01-07
Totalt antal tilmeldte 11
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301100 1438026 1. Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub 1714 1810 2019-11-21
100300920 1445081 2. Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1393 1600 2019-11-22
100500168 1408232 3. Per Smidt Sørensen Sydøstfyn 2057 2100 2019-11-21
100300618 1428047 4. Jan Nielsen Sydøstfyn 1403 1561 2019-11-22
100300616 1443119 5. Ulla Hansen Sydøstfyn 1363 1494 2019-12-06
100300828 1443240 6. Ole Eik Jørgensen Tårnet Svendborg 1769 1867 2020-01-01
100300632 1440888 7. Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn 1506 1598 2020-01-02
100300356 1408780 8. Erling Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1639 1736 2019-12-22
101095063 1447971 9. Ole Sørensen Læseforeningens Skakklub 1700 1772 2019-12-12
100300511 1440942 10. Martin Hansen Tårnet Svendborg 1549 1699 2020-01-05
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300609 1428020 Jørgen Kiel Sydøstfyn 1751 1835 2019-12-06