loading
Arbejder ...

Silkeborg Julehurtigturnering 2019

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
2538
18
1
10
1
6
1
7
1
5
½
4
1
2
0
35,42539
2IM Jan Sørensen
Århus Skakklub/Skolerne
2432
19
1
11
½
3
1
15
1
23
1
5
½
1
1
614,952443
3IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
2378
20
1
12
½
2
0
18
1
7
1
6
0
13
½
484,752363
4FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
2368
21
1
13
1
7
0
11
1
20
1
1
0
8
1
544,62376
5IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
2349
22
1
14
1
34
1
9
1
1
½
2
½
20
1
624,62377
6FM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
2345
23
1
15
1
1
0
25
½
9
½
3
1
10
1
554,42357
7FM Bjarne Hansen
Nørresundby Skakklub
2304
24
1
16
1
4
1
1
0
3
0
10
0
26
1
41042304
8FM Allan Holst
Viborg Skakklub
2300
25
1
34
0
9
0
17
1
11
1
23
1
4
0
4134,852283
9FM Tom Petri Petersen
Nordre Skakklub
2284
26
1
18
½
8
1
5
0
6
½
16
½
15
0
164,352267
10FM Johnni Veng
Nordre Skakklub
2282
27
1
1
0
21
1
23
0
19
1
7
1
6
0
4124,32276
11FM Per Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
2240
28
1
2
½
12
1
4
0
8
0
18
1
16
½
4113,752245
12FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
2230
29
1
3
½
11
0
24
1
25
1
20
0
17
0
194,62208
13Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2156
30
1
4
0
20
0
21
½
28
1
34
1
3
½
4144,052155
14Lars Hansen
Skakklubben af 1968
2154
31
1
5
0
23
0
29
½
33
1
17
0
25
1
204,62132
15Torben Mølgaard Steffensen
Skakklubben af 1968
2117
32
1
6
0
22
1
2
0
34
½
25
1
9
1
63,652134
16Claus Rossen
Viborg Skakklub
2117
33
1
7
0
25
0
30
1
24
1
9
½
11
½
4153,72123
17IM Bent Sørensen
Nørresundby Skakklub
2098
34
0
26
1
24
½
8
0
21
1
14
1
12
1
73,52118
18Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
2096
1
0
9
½
19
1
3
0
29
1
11
0
27
0
272,752091
19Stefan Hansen
Herning Skakklub
2091
2
0
27
1
18
0
22
1
10
0
30
1
23
½
183,452092
20Kjeld Ostersen
Vejlby-Risskov Skakklub
2087
3
0
29
1
13
1
34
1
4
0
12
1
5
0
492,652114
21René Toftgaard Jensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
2083
4
0
28
1
10
0
13
½
17
0
26
0
31
1
283,352066
22Leif Møller
Nordre Skakklub
2052
5
0
31
1
15
0
19
0
30
0
28
1
24
1
3233,62040
23Niels Danstrup
Skakklubben af 1968
2030
6
0
30
1
14
1
10
1
2
0
8
0
19
½
1722060
24Søren Mejrup
Silkeborg Skakklub Af 1930
2006
7
0
33
1
17
½
12
0
16
0
27
0
22
0
322,751972
25Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
2003
8
0
32
1
16
1
6
½
12
0
15
0
14
0
262,452004
26Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
2002
9
0
17
0
30
0
32
1
31
1
21
1
7
0
3243,31994
27Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
1930
10
0
19
0
31
½
33
0
32
1
24
1
18
1
223,151941
28Lars Schøning
Skive Skakklub
1928
11
0
21
0
33
½
31
1
13
0
22
0
32
1
303,051912
29Lars Foldager Pedersen
Skive Skakklub
1919
12
0
20
0
32
1
14
½
18
0
33
1
34
1
212,951936
30Søren Thomsen
Aars Skakklub
1917
13
0
23
0
26
1
16
0
22
1
19
0
33
½
292,31923
31Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
1906
14
0
22
0
27
½
28
0
26
0
32
1
21
0
333,051860
32Hr. Oversidder
Ingen klub
800
15
0
25
0
29
0
26
0
27
0
31
0
28
0
0340800
33Colin Watson
Skanderborg Skakklub
1902
16
0
24
0
28
½
27
1
14
0
29
0
30
½
2312,651883
34Per Sønderskov
Silkeborg Skakklub Af 1930
1901
17
1
8
1
5
0
20
0
15
½
13
0
29
0
251,551930

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Kai S. Munk
Skanderborg Skakklub
1899
14
0
21
1
24
0
10
1
25
1
17
½
18
1
64,751892
2Steen Farup Christensen
Nordre Skakklub
1894
15
1
11
1
4
0
19
1
24
1
5
0
12
0
474,251887
3Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
1875
16
1
12
½
8
0
20
0
22
1
18
½
14
1
4114,31866
4Frode Benedikt Nielsen
Allerød Skakklub
1873
17
1
13
1
2
1
8
1
5
1
11
1
6
1
713,752015
5Keld Johnny Olsen
Holstebro Skakklub
1863
18
1
14
½
20
1
13
1
4
0
2
1
8
1
23,91914
6Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
1857
19
0
9
1
17
0
26
1
7
1
14
1
4
0
493,951859
7Heine Svane
Holstebro Skakklub
1850
20
½
10
1
14
½
24
0
6
0
15
1
19
½
144,051834
8Lars Garne Rasmussen
Åbyhøj Skakklub
1848
21
1
19
½
3
1
4
0
20
1
24
1
5
0
541863
9Steen Nielsen
Nr. Snede Skakklub
1847
22
½
6
0
21
1
25
½
17
0
19
0
15
1
3194,251810
10Jannik Østoft Hansen
Randers Skakklub
1838
23
1
7
0
25
½
1
0
26
½
23
-
21
-
2252,951810
11Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1836
24
1
2
0
16
1
14
1
12
1
4
0
17
0
483,651847
12Peter Riis
Horsens Skakforening
1836
25
1
3
½
19
½
17
1
11
0
20
1
2
1
533,81872
13Morten Lyck Hansen
Skakklubben af 1968
1819
26
1
4
0
22
1
5
0
18
0
25
1
24
0
31641789
14Peter Matzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1811
1
1
5
½
7
½
11
0
19
1
6
0
3
0
3173,151807
15Tom Petersen
1801
2
0
24
0
26
0
21
1
16
1
7
0
9
0
2233,61753
16Mikael Horslund
Randers Skakklub
1798
3
0
23
1
11
0
18
0
15
0
21
0
26
0
1263,71717
17Søren Sørensen
Horsens Skakforening
1797
4
0
26
1
6
1
12
0
9
1
1
½
11
1
43,151838
18Joen Lesner
Skakklubben af 1968
1769
5
0
25
0
23
½
16
1
13
1
3
½
1
0
3183,11766
19Søren K. Mortensen
Randers Skakklub
1767
6
1
8
½
12
½
2
0
14
0
9
1
7
½
132,71791
20Ernst Lund Jensen
Enkeltmedlem - Indland
1751
7
½
22
1
5
0
3
1
8
0
12
0
23
1
122,851771
21John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
1741
8
0
1
0
9
0
15
0
23
0
16
1
10
+
2242,351701
22Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
1725
9
½
20
0
13
0
23
1
3
0
26
1
25
1
1531740
23Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1719
10
0
16
0
18
½
22
0
21
1
10
+
20
0
212,61686
24Johann Stanislaus
Aalborg Skakforening af 1889
1710
11
0
15
1
1
1
7
1
2
0
8
0
13
1
4102,21773
25Finn Andersson
Randers Skakklub
1708
12
0
18
1
10
½
9
½
1
0
13
0
22
0
2222,451695
26Rajee Skovgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1700
13
0
17
0
15
1
6
0
10
½
22
0
16
1
202,51700

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Leif Hamborg
Herning Skakklub
1692
12
0
14
1
8
1
17
1
7
0
13
0
10
1
494,31683
2Christian Munk
Åbyhøj Skakklub
1691
13
1
15
1
18
0
19
1
3
1
7
0
6
0
464,21685
3Jesper Hegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
1689
14
1
17
0
16
½
5
1
2
0
10
0
9
1
124,151670
4Steen Konradsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1677
15
0
9
1
11
0
21
1
13
0
12
0
14
0
2214,351607
5Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
1663
16
½
12
½
15
½
3
0
21
½
17
½
8
1
134,11645
6Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1656
17
0
13
1
20
1
11
1
18
0
19
½
2
1
34,051670
7Kristen Hedelykke
Skakklubben af 1968
1649
18
0
22
1
9
1
15
1
1
1
2
1
20
½
24,251687
8Niels Jørgen Jakobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1627
19
0
21
1
1
0
20
0
14
0
22
1
5
0
2204,251540
9Peter Sehested
Silkeborg Skakklub Af 1930
1623
20
½
4
0
7
0
13
0
22
1
21
1
3
0
184,051566
10Per Madsen
Syddjurs Skakklub
1618
21
1
19
½
12
1
18
0
20
0
3
1
1
0
113,71612
11Claus Nis Andersen
Randers Skakklub
1613
22
1
18
0
4
1
6
0
17
1
20
0
16
0
3144,051573
12Jesper Gyldendahl Colombani
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1613
1
1
5
½
10
0
16
0
15
½
4
1
17
1
4103,31634
13Alfred Wegger
Skakklubben af 1968
1596
2
0
6
0
22
1
9
1
4
1
1
1
18
0
483,551611
14Vagn Skov Andersen
Horsens Skakforening
1591
3
0
1
0
21
0
22
1
8
1
15
0
4
1
3163,651562
15Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
1588
4
1
2
0
5
½
7
0
12
½
14
1
19
0
3153,051586
16Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
1588
5
½
20
½
3
½
12
1
19
½
18
0
11
1
473,31613
17Aage Kristian Andersen
Aars Skakklub
1582
6
1
3
1
19
0
1
0
11
0
5
½
12
0
172,951562
18Phillip Nielsen
Skive Skakklub
1576
7
1
11
1
2
1
10
1
6
1
16
1
13
1
712,951782
19Søren Westergaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
1560
8
1
10
½
17
1
2
0
16
½
6
½
15
1
52,91625
20Bjarne Berring Rasmussen
Skanderborg Skakklub
1555
9
½
16
½
6
0
8
1
10
1
11
1
7
½
42,81627
21Poul Nørgaard
Skanderborg Skakklub
1511
10
0
8
0
14
1
4
0
5
½
9
0
22
1
1931489
22Hr. Oversidder
Ingen klub
800
11
0
7
0
13
0
14
0
9
0
8
0
21
0
0220800

Basis 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jørgen Gyldendahl Christensen
Hørning Skakklub
1499
17
½
21
1
25
1
6
1
4
0
8
1
2
1
34,951524
2Søren Rud Ottesen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1493
18
1
13
1
7
0
9
1
10
0
30
1
1
0
4951448
3Emil Zander
Kjellerup Skakklub
1463
19
1
10
0
20
1
15
1
8
1
4
1
6
1
624,651524
4Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
1460
20
1
15
1
8
1
7
1
1
1
3
0
10
0
544,351489
5Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
1441
21
½
17
0
27
1
25
1
9
1
6
0
7
0
165,151367
6Torben Pold Jensen
Nr. Snede Skakklub
1419
22
1
28
1
10
1
1
0
13
1
5
1
3
0
554,31451
7Claus Gamborg
Randers Skakklub
1396
23
1
16
1
2
1
4
0
17
0
18
½
5
1
74,11414
8Karsten Horslund
Viborg Skakklub
1384
24
1
30
1
4
0
16
1
3
0
1
0
19
1
4104,31371
9Poul Guldbæk Olesen
Vejlby-Risskov Skakklub
1369
25
½
27
1
17
1
2
0
5
0
24
½
30
1
41351324
10Mikael Frausing
Enkeltmedlem - Indland
1344
26
1
3
1
6
0
31
1
2
1
17
1
4
1
613,81475
11Tim Halvorsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1330
27
½
25
0
21
1
17
0
19
½
31
1
29
1
4145,451265
12Thomas Jose Brandt Hansen
Skanderborg Skakklub
1329
28
0
24
½
26
1
13
0
23
1
25
0
14
½
3225,31226
13Niels Christian Munch
Silkeborg Skakklub Af 1930
1311
29
1
2
0
19
1
12
1
6
0
16
1
18
½
83,651349
14Leo Starup
Randers Skakklub
1310
30
0
26
½
24
1
18
0
25
0
21
1
12
½
3215,21211
15Tommy Falkesgaard
Hørning Skakklub
1304
31
1
4
0
28
1
3
0
18
0
29
0
32
0
2294,651185
16Hans Jensen
Herning Skakklub
1294
32
1
7
0
30
1
8
0
22
1
13
0
24
1
4114,51272
17Hedayatullah Akbari
Skanderborg Skakklub
1249
1
½
5
1
9
0
11
1
7
1
10
0
25
1
62,651348
18Kurt Nielsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1247
2
0
23
1
31
0
14
1
15
1
7
½
13
½
4123,251281
19Carsten Leed
Vejlby-Risskov Skakklub
1240
3
0
32
1
13
0
23
½
11
½
22
1
8
0
3173,41222
20Aage Valdemar Madsen
Nr. Snede Skakklub
1193
4
0
29
1
3
0
30
0
26
0
32
0
21
0
1313,951060
21Finn Jensen
Grenå Skakklub
1180
5
½
1
0
11
0
26
1
24
0
14
0
20
1
252,91162
22Peter Schleisner
Vejlby-Risskov Skakklub
1165
6
0
31
0
29
1
28
1
16
0
19
0
27
½
263,851104
23Tage J. C. Toma
Grenå Skakklub
1133
7
0
18
0
32
1
19
½
12
0
26
0
28
+
27 - 282,551086
24Troels Rasmussen
Horsens Skakforening
1007
8
0
12
½
14
0
27
1
21
1
9
½
16
0
3201,41084
25Shanne Hedegaard Jakobsen
Jetsmark Skakklub
1003
9
½
11
1
1
0
5
0
14
1
12
1
17
0
150,81179
26Brian Bjerrisgaard
Prøvemedlemmer
1000
10
0
14
½
12
0
21
0
20
1
23
1
31
0
27 - 281,751034
27Sofus Frausing
Enkeltmedlem - Indland
1000
11
½
9
0
5
0
24
0
32
0
28
+
22
½
2301,65961
28Mille Østoft Gaardland
Randers Skakklub
1000
12
1
6
0
15
0
22
0
29
0
27
-
23
-
1321,1995
29Egil Johansen
Skanderborg Skakklub
1000
13
0
20
0
22
0
32
1
28
1
15
1
11
0
32321045
30Wadie al-Chemali
Skakklubben af 1968
966
14
1
8
0
16
0
20
1
31
1
2
0
9
0
3191,151074
31Lars Hinge Jensen
Nr. Snede Skakklub
959
15
0
22
1
18
1
10
0
30
0
11
0
26
1
3181,651030
32Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
939
16
0
19
0
23
0
29
0
27
1
20
1
15
1
3241,651015
Indbydelse

Silkeborg Skakklub indbyder til julehurtigturnering d. 28.12.2019 kl. 10.00 i ”Lunden”, Vestergade 74, 8600 Silkeborg.

Buffet
Der er mulighed for at købe morgenbuffet for 50 kr. - prisen inkluderer kaffe og te hele dagen. 
Buffet'en serveres fra kl. 9:00.
Der serveres frokostbuffet i middagspausen - pris 30 kr.

Turneringsform
7 runder Schweitzer.
Der opdeles i rating grupper:
Mester (1900-), Basis 1 (1700-1899), Basis 2 (1500-1699) og Basis 3 (800-1499).

Betænkningstid
20 minutter  pr.spiller til hele partiet + 5 sekunder pr.træk fra træk 1.
Turneringen forventes færdigspillet ca. 17:45. 

Indskud
150 kr.

Præmier
    MINDST 100 % af indskuddet går til præmier.
    Ved ligestilling på point afgøres placeringen ved almindelig korrektion.

            1. præmie:
            Mester: 1500 kr. ved minimum 10 deltagere.
            Øvrige klasser alt efter deltagerantal.

Specialpræmier:
Bedst placerede mesterspillere under henholdsvis 2200 / 2050 i rating. Bedst placerede 3. klasses spiller under 1300 i rating.

Tilmelding
Senest d. 26.12. 2019 med angivelse af navn, klub og telefonnummer til Johnny Rasmussen, tlf. 51 56 10 61, via e-mail til formand@silkeborgskakklub.dk eller helst via turneringsmodulet på www.skak.dk.

Rygning: Der er rygeforbud i Lunden

Periode 2019-12-28 .. 2019-12-28
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Johnny Koust Rasmussen
Dommere
Mester:  Johnny Koust Rasmussen

Tilmeldings muligheder til Silkeborg Julehurtigturnering 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 34 2019-12-28 2019-12-26
Basis 1 26 2019-12-28 2019-12-26
Basis 2 22 2019-12-28 2019-12-26
Basis 3 32 2019-12-28 2019-12-26
Totalt antal tilmeldte 114
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700431 1406000 1. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2538 2556 2019-12-22
100600719 1400150 2. IM Jan Sørensen Århus Skakklub/Skolerne 2432 2391 2019-12-20
100700286 1400142 3. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2378 2376 2019-12-02
100600675 1401408 4. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2368 2267 2019-12-20
100600709 1400568 5. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2349 2359 2019-12-26
100602308 1440640 6. FM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2345 2341 2019-12-24
100600615 1403176 7. FM Bjarne Hansen Nørresundby Skakklub 2304 2302 2019-12-22
100600693 1400347 8. FM Allan Holst Viborg Skakklub 2300 2293 2019-12-21
100601053 1403486 9. FM Tom Petri Petersen Nordre Skakklub 2284 2313 2019-12-15
103103398 1408623 10. FM Johnni Veng Nordre Skakklub 2282 2243 2019-12-15
100600391 1400509 11. FM Per Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 2240 2247 2019-12-13
100600717 1401033 12. FM Poul Rewitz Skakklubben af 1968 2230 2172 2019-12-20
100700185 1439847 13. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2156 2064 2019-12-26
100600616 1402528 14. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2154 2225 2019-12-22
100600665 1403516 15. Torben Mølgaard Steffensen Skakklubben af 1968 2117 2180 2019-12-22
100300084 1403222 16. Claus Rossen Viborg Skakklub 2117 2135 2019-12-02
100700110 1400410 17. IM Bent Sørensen Nørresundby Skakklub 2098 2016 2019-12-22
100602311 1440489 18. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 2096 2081 2019-12-20
100900483 1413880 19. Stefan Hansen Herning Skakklub 2091 2110 2019-12-26
100600087 1444360 20. Kjeld Ostersen Vejlby-Risskov Skakklub 2087 2076 2019-12-26
100600723 0 21. René Toftgaard Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 2083 2019-12-11
100601378 1409905 22. Leif Møller Nordre Skakklub 2052 2099 2019-11-26
100600328 1403494 23. Niels Danstrup Skakklubben af 1968 2030 2091 2019-12-26
100600395 1409018 24. Søren Mejrup Silkeborg Skakklub Af 1930 2006 2061 2019-12-19
100600930 1409506 25. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 2003 2028 2019-12-26
100602212 1406523 26. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2002 2002 2019-12-22
100901830 1468545 27. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1930 1930 2019-11-24
100900588 816124 28. Lars Schøning Skive Skakklub 1928 1936 2019-12-26
100101194 1417649 29. Lars Foldager Pedersen Skive Skakklub 1919 1959 2019-12-12
100700353 1417274 30. Søren Thomsen Aars Skakklub 1917 1899 2019-12-25
100600764 1422324 31. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1906 1715 2019-12-06
- 32. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-12-29
100700049 1422910 33. Colin Watson Skanderborg Skakklub 1902 1854 2019-12-23
100602554 1451790 34. Per Sønderskov Silkeborg Skakklub Af 1930 1901 1822 2019-12-13
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600508 1406949 1. Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 1899 1940 2019-12-25
100201202 1402064 2. Steen Farup Christensen Nordre Skakklub 1894 1914 2019-12-26
100900559 1413058 3. Lars Breinholt Agger Skive Skakklub 1875 1828 2019-12-23
100101187 1405721 4. Frode Benedikt Nielsen Allerød Skakklub 1873 1917 2019-12-13
100901160 1439677 5. Keld Johnny Olsen Holstebro Skakklub 1863 1881 2019-12-24
101095138 1457292 6. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1857 1927 2019-12-22
100901835 1468880 7. Heine Svane Holstebro Skakklub 1850 1946 2019-12-22
100600463 1406434 8. Lars Garne Rasmussen Åbyhøj Skakklub 1848 1985 2019-12-20
100600402 1419153 9. Steen Nielsen Nr. Snede Skakklub 1847 1742 2019-12-16
100601255 1468863 10. Jannik Østoft Hansen Randers Skakklub 1838 1823 2019-12-14
100602410 1444824 11. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1836 1946 2019-12-05
101200013 1461885 12. Peter Riis Horsens Skakforening 1836 2006 2019-12-26
100200196 1408437 13. Morten Lyck Hansen Skakklubben af 1968 1819 1998 2019-12-22
100400090 1419013 14. Peter Matzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1811 2019-12-21
100600408 1419277 15. Tom Petersen 1801 1878 2019-12-22
100600866 1421042 16. Mikael Horslund Randers Skakklub 1798 1728 2019-12-21
100501521 1451022 17. Søren Sørensen Horsens Skakforening 1797 1868 2019-12-20
100901136 1444379 18. Joen Lesner Skakklubben af 1968 1769 1750 2019-12-20
100600277 1421859 19. Søren K. Mortensen Randers Skakklub 1767 1769 2019-12-19
100900260 1428586 20. Ernst Lund Jensen Enkeltmedlem - Indland 1751 1730 2019-12-20
100500727 1410512 21. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1741 1863 2019-12-03
100901544 1427032 22. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1725 1787 2019-12-24
100602607 1469169 23. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1719 1520 2019-12-20
100201494 1401971 24. Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1710 1817 2019-11-25
100600853 1420232 25. Finn Andersson Randers Skakklub 1708 1765 2019-12-22
101096277 - 26. Rajee Skovgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1700 2019-12-26
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900773 1402838 1. Leif Hamborg Herning Skakklub 1692 1821 2019-12-20
100600461 1421875 2. Christian Munk Åbyhøj Skakklub 1691 1774 2019-12-25
103103878 1444751 3. Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1689 1768 2019-11-25
100602137 1421417 4. Steen Konradsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1677 1497 2019-12-18
100600649 1401998 5. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1663 1610 2019-12-26
100602402 1459945 6. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1656 1568 2019-12-17
100601205 1420950 7. Kristen Hedelykke Skakklubben af 1968 1649 1747 2019-12-26
100800702 1450450 8. Niels Jørgen Jakobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1627 1717 2019-12-01
100600546 1462237 9. Peter Sehested Silkeborg Skakklub Af 1930 1623 1585 2019-12-23
100102489 1419617 10. Per Madsen Syddjurs Skakklub 1618 1724 2019-12-17
100601032 1415735 11. Claus Nis Andersen Randers Skakklub 1613 1691 2019-12-23
101097045 - 12. Jesper Gyldendahl Colombani Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1613 2019-12-26
103111573 1446070 13. Alfred Wegger Skakklubben af 1968 1596 1665 2019-12-26
100500606 1413180 14. Vagn Skov Andersen Horsens Skakforening 1591 1675 2019-12-21
100401436 1436627 15. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1588 1641 2019-12-14
100602456 1449834 16. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1588 1677 2019-12-26
100700340 1440799 17. Aage Kristian Andersen Aars Skakklub 1582 1693 2019-12-25
101095973 1466062 18. Phillip Nielsen Skive Skakklub 1576 1626 2019-12-04
100601461 1422960 19. Søren Westergaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1560 1739 2019-12-21
100600519 1422375 20. Bjarne Berring Rasmussen Skanderborg Skakklub 1555 1568 2019-12-20
100600234 1449885 21. Poul Nørgaard Skanderborg Skakklub 1511 1699 2019-12-21
- 22. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-12-29
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600102 1420461 1. Jørgen Gyldendahl Christensen Hørning Skakklub 1499 1665 2019-12-26
100600405 1429183 2. Søren Rud Ottesen Silkeborg Skakklub Af 1930 1493 1627 2019-12-12
100901809 1467123 3. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1463 1427 2019-12-19
100600537 1421760 4. Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1460 1519 2019-12-11
100900771 1413201 5. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1441 1437 2019-12-15
101095113 1461656 6. Torben Pold Jensen Nr. Snede Skakklub 1419 1536 2019-12-25
100602469 1445855 7. Claus Gamborg Randers Skakklub 1396 1352 2019-12-21
100601430 1421034 8. Karsten Horslund Viborg Skakklub 1384 1463 2019-12-21
100602156 1444956 9. Poul Guldbæk Olesen Vejlby-Risskov Skakklub 1369 1506 2019-12-23
100600914 0 10. Mikael Frausing Enkeltmedlem - Indland 1344 2019-12-11
100600245 1420810 11. Tim Halvorsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1330 2019-12-26
100602666 1465511 12. Thomas Jose Brandt Hansen Skanderborg Skakklub 1329 1497 2019-12-25
100602697 1470744 13. Niels Christian Munch Silkeborg Skakklub Af 1930 1311 2019-12-22
100600833 1422669 14. Leo Starup Randers Skakklub 1310 1529 2019-12-22
100301352 1420666 15. Tommy Falkesgaard Hørning Skakklub 1304 1517 2019-12-17
100900805 1430300 16. Hans Jensen Herning Skakklub 1294 1294 2019-12-17
101096641 1467751 17. Hedayatullah Akbari Skanderborg Skakklub 1249 1259 2019-12-27
100200879 1421964 18. Kurt Nielsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1247 2019-12-20
100602651 1465910 19. Carsten Leed Vejlby-Risskov Skakklub 1240 1305 2019-12-19
100501568 1449249 20. Aage Valdemar Madsen Nr. Snede Skakklub 1193 1238 2019-12-03
100600811 1421140 21. Finn Jensen Grenå Skakklub 1180 1475 2019-12-20
100602646 1464310 22. Peter Schleisner Vejlby-Risskov Skakklub 1165 1333 2019-12-19
100600303 1422820 23. Tage J. C. Toma Grenå Skakklub 1133 1279 2019-12-20
101200080 1469363 24. Troels Rasmussen Horsens Skakforening 1007 1624 2019-12-10
101095478 1462296 25. Shanne Hedegaard Jakobsen Jetsmark Skakklub 1003 1273 2019-12-25
101097071 - 26. Brian Bjerrisgaard Prøvemedlemmer 1000 2019-12-27
101097047 - 27. Sofus Frausing Enkeltmedlem - Indland 1000 2019-12-11
100602706 1469282 28. Mille Østoft Gaardland Randers Skakklub 1000 2019-12-14
100602741 - 29. Egil Johansen Skanderborg Skakklub 1000 2019-12-22
100602676 1467654 30. Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 966 1227 2019-12-22
101200088 1468952 31. Lars Hinge Jensen Nr. Snede Skakklub 959 1187 2019-12-03
100602519 1454102 32. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 939 1197 2019-12-06