Arbejder ...

loading

Bo.C.A. Juniors' Junior Juleturnering!  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Oskar Fiellau Åkerman
Prøvemedlemmer
1100
8
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
7
0
262,8106401000
2Mikkel Kvist Jepsen
Læseforeningens Skakklub
12181335
7
0
1
0
8
0
3
0
4
½
5
0
6
1
74110601335
3Patrick Bech
Assens Skakklub
11851237
6
1
7
½
1
1
2
1
8
0
4
0
5
1
43,7122101237
4Emil Skov
Læseforeningens Skakklub
1100
5
0
6
1
7
½
1
1
2
½
3
1
8
1
522,8123101000
5Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
14561747
4
1
8
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
0
536,05140901747
6Oliver Kaehne Snedker
Frem Skakklub
1100
3
0
4
0
5
0
8
0
7
½
1
0
2
0
½82,899601000
7Huong Mai
Prøvemedlemmer
1100
2
1
3
½
4
½
5
0
6
½
8
0
1
1
52,8113201000
8Noah Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
1125
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
613,05132301000

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Mathias Waldemar Benneth Skow
Læseforeningens Skakklub
9821243
8
1
2
½
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
43,15100201243
2Katrine Steensboe Conradsen
Prøvemedlemmer
1000
7
0
1
½
8
1
3
1
4
0
5
0
6
0
63,3594901000
3Mathias Wazar Therkelsen
Prøvemedlemmer
1000
6
0
7
0
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
083,3579901000
4Karoline Gregersen
Læseforeningens Skakklub
1090
5
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
8
1
354,35102901000
5August Jalving
Skak for sjov
1018
4
1
8
1
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
533,55108301000
6Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
979
3
1
4
1
5
1
8
1
7
½
1
1
2
1
1 - 23,15121801000
7Anker Müller
Skak for sjov
1034
2
1
3
1
4
1
5
1
6
½
8
1
1
1
1 - 23,75121401000
8Benjamin Allen Finco
Prøvemedlemmer
1000
1
0
5
0
2
0
6
0
3
1
7
0
4
0
173,3585901000

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Mads-Emil Boe Bønnelykke
Prøvemedlemmer
900
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
082,9572301000
2Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
953
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
713,5121201000
3Emilie Frølund Andersen
Læseforeningens Skakklub
1000
6
½
7
0
1
1
2
0
8
1
4
0
5
0
64,0590701000
4Volmer Munkegaard
Prøvemedlemmer
900
5
0
6
0
7
1
1
1
2
0
3
1
8
0
352,9590301000
5Sofus Skov
Læseforeningens Skakklub
1000
4
1
8
0
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
524,05104301000
6Elli-Sofie Munkegaard
Læseforeningens Skakklub
949
3
½
4
1
5
0
8
1
7
1
1
1
2
0
33,5100701000
7Ludvig Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
1000
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
8
½
1
1
74,0590701000
8Kajsa Kallestup
Prøvemedlemmer
900
1
1
5
1
2
0
6
0
3
0
7
½
4
1
42,9593301000

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Viggo Kamp Rennebod
Prøvemedlemmer
900
8
½
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
0
53,3590901000
2Cecilie Gerd Altenburger Johansen
Prøvemedlemmer
900
7
0
1
0
8
0
3
1
4
½
5
1
6
0
63,3584901000
3Jasmin Jensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
6
0
7
0
1
1
2
0
8
1
4
1
5
1
443,3593901000
4Isabell Allen Finco
Prøvemedlemmer
900
5
1
6
0
7
0
1
0
2
½
3
0
8
0
73,3578901000
5Oliver Lykke Allen
Prøvemedlemmer
800
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
082,366201000
6Villads Mejvang Larsen
Prøvemedlemmer
900
3
1
4
1
5
1
8
1
7
0
1
1
2
1
623,35109601000
7Klara Lund Nim
Læseforeningens Skakklub
1000
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
0
1
1
614,45107201000
8Regina Svala Svavarsdottir
Læseforeningens Skakklub
1000
1
½
5
1
2
1
6
0
3
0
7
1
4
1
34,45100201000

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Vilma Kallestrup
Prøvemedlemmer
800
10
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
0
8
0
9
1
554,881201000
2Nikolaj Kiel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
795
9
1
1
0
10
1
3
1
4
½
5
1
6
1
7
1
8
½
734,795101000
3Lærke Olander Pedersen
Prøvemedlemmer
800
8
0
9
½
1
1
2
0
10
1
4
1
5
1
6
0
7
1
44,884201000
4Svava Gudrun Svavarsdottir
Prøvemedlemmer
800
7
0
8
0
9
0
1
0
2
½
3
0
10
1
5
0
6
0
94,860201000
5Gustav Kamp Rennebod
Prøvemedlemmer
700
6
0
7
½
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
4
1
10
1
83,464601000
6Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
791
5
1
10
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
0
3
1
4
1
814,65105501000
7Matthis Mejvang Larsen
Prøvemedlemmer
700
4
1
5
½
6
0
10
1
8
0
9
1
1
1
2
0
3
0
63,476601000
8Alexander Mejvang Larsen
Prøvemedlemmer
800
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
10
1
9
1
1
1
2
½
24,8100301000
9Hekla Lind Ivarsdóttir
Prøvemedlemmer
800
2
0
3
½
4
1
5
1
6
0
7
0
8
0
10
1
1
0
74,872201000
10Jacob Munkegaard
Prøvemedlemmer
800
1
0
6
0
2
0
7
0
3
0
8
0
4
0
9
0
5
0
0104,851201000
Indbydelse

Bo.C.A. Juniors inviterer hermed til årets Juniorjuleturnering!

Hvem: Alle juniorspillere i DK er velkomne. Med eller uden ratingtal.
Hvornår: lørdag d. 14. december fra 9.00-13.30
Hvor: Odense Kultur og Idrætshus, Stadionvej 50, 5210 Odense
Turneringsform: 8-personersgrupper med 15 min. + 3 sek. tillæg
Præmier: Der vil være præmier til alle samt hovedpræmier til gruppevinderne. 
Alle gruppevindere modtager pokal med indskrift.
Indskud: kr. 20 pr. deltager
Tilmelding her eller via jk@sdu.dk senest d. 12. december.

 

 

Periode 2019-12-14 .. 2019-12-14
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://lfskak.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Ken L. Rasmussen
Dommere Alle grupper:  Lars Munk Jensen
Gruppe 1:  Lars Munk Jensen

Tilmeldings muligheder til Bo.C.A. Juniors' Junior Juleturnering!

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://lfskak.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2019-12-14 2019-12-12
Gruppe 2 8 2019-12-14 2019-12-12
Gruppe 3 8 2019-12-14 2019-12-12
Gruppe 4 8 2019-12-14 2019-12-12
Gruppe 5 10 2019-12-14 2019-12-12
Totalt antal tilmeldte 42
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101097088 - 1. Oskar Fiellau Åkerman Prøvemedlemmer 1100 2019-12-12
100302028 1468790 2. Mikkel Kvist Jepsen Læseforeningens Skakklub 1218 1335 2019-11-27
100301998 1466720 3. Patrick Bech Assens Skakklub 1185 1237 2019-12-04
100302078 - 4. Emil Skov Læseforeningens Skakklub 1100 2019-11-28
100302007 1468260 5. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1456 1747 2019-11-27
100302076 - 6. Oliver Kaehne Snedker Frem Skakklub 1100 2019-12-11
101097085 - 7. Huong Mai Prøvemedlemmer 1100 2019-12-07
100302047 1470604 8. Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1125 2019-12-01
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100302008 1469088 1. Mathias Waldemar Benneth Skow Læseforeningens Skakklub 982 1243 2019-11-26
101097091 - 2. Katrine Steensboe Conradsen Prøvemedlemmer 1000 2019-12-06
101097090 - 3. Mathias Wazar Therkelsen Prøvemedlemmer 1000 2019-12-06
100302006 1469070 4. Karoline Gregersen Læseforeningens Skakklub 1090 2019-11-26
100104605 - 5. August Jalving Skak for sjov 1018 2019-12-10
100302044 - 6. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 979 2019-11-26
100104572 - 7. Anker Müller Skak for sjov 1034 2019-12-11
101097089 - 8. Benjamin Allen Finco Prøvemedlemmer 1000 2019-12-04
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101097094 - 1. Mads-Emil Boe Bønnelykke Prøvemedlemmer 900 2019-12-07
100302043 - 2. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 953 2019-11-26
101096886 - 3. Emilie Frølund Andersen Læseforeningens Skakklub 1000 2019-12-02
101097074 - 4. Volmer Munkegaard Prøvemedlemmer 900 2019-12-08
100302077 - 5. Sofus Skov Læseforeningens Skakklub 1000 2019-11-28
100302042 1469339 6. Elli-Sofie Munkegaard Læseforeningens Skakklub 949 2019-12-02
100302056 - 7. Ludvig Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1000 2019-12-01
101097092 - 8. Kajsa Kallestup Prøvemedlemmer 900 2019-11-28
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101097077 - 1. Viggo Kamp Rennebod Prøvemedlemmer 900 2019-12-12
101097075 - 2. Cecilie Gerd Altenburger Johansen Prøvemedlemmer 900 2019-12-11
101097031 - 3. Jasmin Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2019-12-10
101097093 - 4. Isabell Allen Finco Prøvemedlemmer 900 2019-12-04
101097081 - 5. Oliver Lykke Allen Prøvemedlemmer 800 2019-12-04
101097076 - 6. Villads Mejvang Larsen Prøvemedlemmer 900 2019-12-12
100302063 - 7. Klara Lund Nim Læseforeningens Skakklub 1000 2019-11-28
100302059 - 8. Regina Svala Svavarsdottir Læseforeningens Skakklub 1000 2019-11-28
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101097079 - 1. Vilma Kallestrup Prøvemedlemmer 800 2019-11-28
101095205 - 2. Nikolaj Kiel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 795 2019-12-04
101097080 - 3. Lærke Olander Pedersen Prøvemedlemmer 800 2019-12-03
101097078 - 4. Svava Gudrun Svavarsdottir Prøvemedlemmer 800 2019-11-28
101097087 - 5. Gustav Kamp Rennebod Prøvemedlemmer 700 2019-12-12
100302041 - 6. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 791 2019-12-04
101097086 - 7. Matthis Mejvang Larsen Prøvemedlemmer 700 2019-12-12
101097083 - 8. Alexander Mejvang Larsen Prøvemedlemmer 800 2019-12-12
101097082 - 9. Hekla Lind Ivarsdóttir Prøvemedlemmer 800 2019-12-08
101097084 - 10. Jacob Munkegaard Prøvemedlemmer 800 2019-12-14