loading
Arbejder ...

Nordic Youth Chess Championships 2020

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe A: For spillere født i 2000 eller yngere Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1FM Isak Storme
22842314
7
½
2
1
5
½
8
1
3
1
9
½
2022843,622332
2FM Eivind Olav Risting
23062289
8
0
1
0
12
1
10
1
4
½
11
1
3 - 7023064,412271
3FM Gunnar Lund
22892288
9
1
6
½
4
1
5
0
1
0
10
1
3 - 7022893,702284
4 Henri Lahdelma
22532253
10
1
5
0
3
0
7
1
2
½
8
1
3 - 7022533,452254
5Hilmir Freyr Heimisson
Jetsmark Skakklub
22782250
11
1
4
1
1
½
3
1
9
½
6
1
513,723043,402282
6Bjarke Hautop Kristensen
Skakklubben Evans
22182227
12
1
3
½
8
½
9
½
7
1
5
0
3 - 73,4522193,432228
7CM Leo Crevatin
22472219
1
½
8
½
10
1
4
0
6
0
12
1
38 - 9022473,682205
8Nicolai Kistrup
Caïssa Gladsaxe
21272194
2
1
7
½
6
½
1
0
11
1
4
0
38 - 92,5521362,972195
9CM Bardur Orn Birkisson
21862186
3
0
12
1
11
1
6
½
5
½
1
½
3 - 7021863,382188
10 Janus Skaale
17941799
4
0
11
1
7
0
2
0
12
1
3
0
210017941,741804
11 Jaakko Takala
17101686
5
0
10
0
9
0
12
1
8
0
2
0
111017101,301680
12 Rogvi Morkore
15321589
6
0
9
0
2
0
11
0
10
0
7
0
012015320,921552

Gruppe B: For spillere født i 2003 eller yngere Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1FM Vignir Vatnar Stefansson
23232323
7
½
11
1
6
1
3
½
4
1
5
½
1 - 2023234,382324
2CM Gustav Torngren
22772279
8
1
4
1
3
0
5
0
10
0
12
1
36 - 10022774,302227
3FM Noam Aviv Vitenberg
22552276
9
1
6
½
2
1
1
½
5
½
11
1
1 - 2022554,022286
4 Stephan Briem
21972197
10
1
2
0
11
½
7
1
1
0
9
1
4 - 5021973,832184
5 Sondre Melaa
21702180
11
0
7
1
9
1
2
1
3
½
1
½
43021703,302208
6Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
20712128
12
1
3
½
1
0
11
0
9
1
8
½
36 - 103,3520643,642102
7Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
20662105
1
½
5
0
8
1
4
0
12
1
10
1
4 - 52,820803,132120
8 Patrik Aalto
21122080
2
0
10
1
7
0
12
1
11
½
6
½
36 - 10021123,632055
9 Leif Reinert Fjallheim
19771996
3
0
12
1
5
0
10
0
6
0
4
0
111019772,411940
10 Victor Muntean
20081960
4
0
8
0
12
1
9
1
2
1
7
0
36 - 10020082,281989
11 Jimi Multanen
17051701
5
1
1
0
4
½
6
1
8
½
3
0
36 - 10017050,491801
12 Flovin M. Tummasarson
16261664
6
0
9
0
10
0
8
0
7
0
2
0
012016260,591640

Gruppe C: For spillere født i 2005 eller yngere Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1FM Elham Abdrlauf
23562381
7
1
6
1
4
0
9
1
5
1
3
1
51 - 2023564,902383
2 Arvin Rasti
21642237
8
½
3
0
    ½12021641,442199
3 Hugo Wernberg
20632179
9
½
2
1
6
0
8
1
4
½
1
0
36 - 7020633,432162
4 Elias Keso
22002177
10
1
5
1
1
1
7
1
3
½
6
½
51 - 2022003,432240
5 Mathias Unneland
21752175
11
1
4
0
9
1
6
1
1
0
8
1
43021753,922178
6Casper Yukun Liu
BMS Skak
21642123
12
1
1
0
3
1
5
0
7
½
4
½
36 - 73,421562,992123
7 Luitjen Akselsson Apol
20822039
1
0
12
1
10
1
4
0
6
½
13
+
4 - 5020822,552037
8 Toni Vainikka
19511923
2
½
9
0
11
1
3
0
12
1
5
0
8 - 10019512,741913
9 Benedikt Briem
18411841
3
½
8
1
5
0
1
0
11
1
10
0
8 - 10018411,991861
10 Jon I Horni Nielsen
17411765
4
0
11
½
7
0
12
1
13
+
9
1
4 - 5017411,881790
11Oscar Veiergang
Skak for sjov
12641707
5
0
10
½
8
0
13
+
9
0
12
1
8 - 100,213361,621702
12 Benedikt Thorisson
15981653
6
0
7
0
13
+
10
0
8
0
11
0
111015981,111609
13Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000  
12
-
11
-
10
-
7
-
013080001000

Gruppe D: For spillere født i 2007 eller yngere Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1 Edvin Trost
21112153
7
1
6
1
2
½
3
1
9
1
4
0
1 - 2021115,172126
2 Sergey Eliseev
19591947
8
1
3
½
1
½
4
1
5
1
7
½
1 - 2019593,841973
3Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
18881936
9
1
2
½
6
1
1
0
10
½
8
1
43 - 54,118854,161930
4 Ilkka Koota
17981798
10
½
5
½
8
1
2
0
6
1
1
1
43 - 5017983,151832
5 Gunnar Erik Gudmundsson
17701770
11
1
4
½
10
1
9
0
2
0
12
1
6 - 7017704,261740
6 Amelia Nordquelle
16681768
12
1
1
0
3
0
7
0
4
0
11
1
29 - 10016683,171721
7Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
17511765
1
0
10
0
12
1
6
1
11
1
2
½
6 - 73,7517443,541763
8 Aleksandr Hakkinen
15721572
2
0
11
1
4
0
10
0
12
1
3
0
29 - 10015722,881537
9 Ingvar Wu Skarphedinsson
14841484
3
0
12
1
11
1
5
1
1
0
10
0
38014842,621499
10 Marek Religa
14711471
4
½
7
1
5
0
8
1
3
½
9
1
43 - 5014711,351577
11 Elias Petersen
11641151
5
0
8
0
9
0
12
1
7
0
6
0
111011640,981152
12 Rokur Davidsen
11441124
6
0
9
0
7
0
11
0
8
0
5
0
012011440,881089

Gruppe E: For spillere født i 2009 eller yngere Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1 Isak Vinh Brattgjerd
17431780
7
½
6
1
4
1
2
0
3
½
10
1
42 - 3017434,441762
2Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
17211779
8
1
5
½
3
½
1
1
4
1
7
½
14,417244,401783
3 Louis Khoo-Thwe
16541753
9
1
4
0
2
½
11
1
1
½
5
½
4 - 7016544,221724
4 Niklas Jaakkola
16701678
10
1
3
1
1
0
7
1
2
0
9
1
42 - 3016703,861684
5 Matija Sakic
14081444
11
1
2
½
7
0
6
½
12
1
3
½
4 - 7014083,331451
6 Sixten Tran
13981377
12
1
1
0
9
1
5
½
7
½
11
½
4 - 7013983,531376
7 Jami Valpas
13061306
1
½
8
1
5
1
4
0
6
½
2
½
4 - 7013061,571383
8Tunav Chand Penki
BMS Skak
11911233
2
0
7
0
10
½
9
0
11
0
12
1
10 - 112,6511393,011173
9 Gudrun Fanney Briem
12091209
3
0
12
1
6
0
8
1
10
1
4
0
38012092,211241
10 Brestir Samuelsen
12111191
4
0
11
0
8
½
12
½
9
0
1
0
112012112,421134
11 Einar Dagur Brynjarsson
11211121
5
0
10
1
12
0
3
0
8
1
6
½
9011211,811149
12Petur Garsar Magnussen
10001000
6
0
9
0
11
1
10
½
5
0
8
0
10 - 11010001,201005
Indbydelse

Nordiske Mesterskaber for Ungdom 2020

Periode 2020-02-14 .. 2020-02-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.fredericia-skakforening.dk/nycc2020/
Turnerings komite
Hoveddommer Arild Rimestad
Dommere Alle grupper:  Claus Marcussen

Tilmeldings muligheder til Nordic Youth Chess Championships 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.fredericia-skakforening.dk/nycc2020/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A: For spillere født i 2000 eller yngere 12 2020-02-14 2020-01-13
Gruppe B: For spillere født i 2003 eller yngere 12 2020-02-14 2020-01-13
Gruppe C: For spillere født i 2005 eller yngere 13 2020-02-14 2020-01-13
Gruppe D: For spillere født i 2007 eller yngere 12 2020-02-14 2020-01-13
Gruppe E: For spillere født i 2009 eller yngere 12 2020-02-14 2020-01-13
Totalt antal tilmeldte 61
Deltagere i gruppen Gruppe A: For spillere født i 2000 eller yngere
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
0 1728113 1. FM Isak Storme 2284 2314 2020-01-18
0 1517333 2. FM Eivind Olav Risting 2306 2289 2020-01-18
0 1520814 3. FM Gunnar Lund 2289 2288 2020-01-18
0 510394 4. Henri Lahdelma 2253 2253 2020-01-18
101095209 2309998 5. Hilmir Freyr Heimisson Jetsmark Skakklub 2278 2250 2020-01-18
103110001 1437747 6. Bjarke Hautop Kristensen Skakklubben Evans 2218 2227 2020-01-18
0 1726307 7. CM Leo Crevatin 2247 2219 2020-01-18
100103773 1444816 8. Nicolai Kistrup Caïssa Gladsaxe 2127 2194 2020-01-18
0 2310597 9. CM Bardur Orn Birkisson 2186 2186 2020-01-18
0 7201575 10. Janus Skaale 1794 1799 2020-01-18
0 512842 11. Jaakko Takala 1710 1686 2020-01-18
0 7202563 12. Rogvi Morkore 1532 1589 2020-01-18
Deltagere i gruppen Gruppe B: For spillere født i 2003 eller yngere
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
0 2308649 1. FM Vignir Vatnar Stefansson 2323 2323 2020-01-18
0 1728970 2. CM Gustav Torngren 2277 2279 2020-01-18
0 1532138 3. FM Noam Aviv Vitenberg 2255 2276 2020-01-18
0 2312506 4. Stephan Briem 2197 2197 2020-01-18
0 1530470 5. Sondre Melaa 2170 2180 2020-01-18
100501746 1448552 6. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2071 2128 2020-01-18
100202292 1455796 7. Sander Stage-Steffensen BMS Skak 2066 2105 2020-01-18
0 510726 8. Patrik Aalto 2112 2080 2020-01-18
0 7201788 9. Leif Reinert Fjallheim 1977 1996 2020-01-18
0 1054414 10. Victor Muntean 2008 1960 2020-01-22
0 515515 11. Jimi Multanen 1705 1701 2020-01-18
0 7202431 12. Flovin M. Tummasarson 1626 1664 2020-01-18
Deltagere i gruppen Gruppe C: For spillere født i 2005 eller yngere
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
0 1533533 1. FM Elham Abdrlauf 2356 2381 2020-01-18
0 1741160 2. Arvin Rasti 2164 2237 2020-01-18
0 1737511 3. Hugo Wernberg 2063 2179 2020-01-18
0 514942 4. Elias Keso 2200 2177 2020-01-18
0 1525581 5. Mathias Unneland 2175 2175 2020-01-18
100104150 1454153 6. Casper Yukun Liu BMS Skak 2164 2123 2020-01-18
0 7202466 7. Luitjen Akselsson Apol 2082 2039 2020-01-18
0 514861 8. Toni Vainikka 1951 1923 2020-01-18
0 2315432 9. Benedikt Briem 1841 1841 2020-01-18
0 7202105 10. Jon I Horni Nielsen 1741 1765 2020-01-18
100104574 1470183 11. Oscar Veiergang Skak for sjov 1264 1707 2020-01-18
0 2314576 12. Benedikt Thorisson 1598 1653 2020-01-18
- 13. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2020-02-14
Deltagere i gruppen Gruppe D: For spillere født i 2007 eller yngere
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
0 1729519 1. Edvin Trost 2111 2153 2020-01-18
0 1534734 2. Sergey Eliseev 1959 1947 2020-01-18
101096089 1464981 3. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1888 1936 2020-01-18
0 515868 4. Ilkka Koota 1798 1798 2020-01-18
0 2314339 5. Gunnar Erik Gudmundsson 1770 1770 2020-01-18
0 1531646 6. Amelia Nordquelle 1668 1768 2020-01-18
100104399 1457349 7. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1751 1765 2020-01-18
0 515973 8. Aleksandr Hakkinen 1572 1572 2020-01-18
0 2316943 9. Ingvar Wu Skarphedinsson 1484 1484 2020-01-18
0 1750208 10. Marek Religa 1471 1471 2020-01-18
0 7202725 11. Elias Petersen 1164 1151 2020-01-18
0 7203098 12. Rokur Davidsen 1144 1124 2020-01-18
Deltagere i gruppen Gruppe E: For spillere født i 2009 eller yngere
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
0 1549880 1. Isak Vinh Brattgjerd 1743 1780 2020-01-18
101095855 1462547 2. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1721 1779 2020-01-18
0 1538756 3. Louis Khoo-Thwe 1654 1753 2020-01-18
0 514977 4. Niklas Jaakkola 1670 1678 2020-01-18
0 1744372 5. Matija Sakic 1408 1444 2020-01-18
0 1752162 6. Sixten Tran 1398 1377 2020-01-18
0 517046 7. Jami Valpas 1306 1306 2020-01-18
101096421 1467727 8. Tunav Chand Penki BMS Skak 1191 1233 2020-01-18
0 2317486 9. Gudrun Fanney Briem 1209 1209 2020-01-18
0 7203616 10. Brestir Samuelsen 1211 1191 2020-01-18
0 2315939 11. Einar Dagur Brynjarsson 1121 1121 2020-01-18
7203802 12. Petur Garsar Magnussen 1000 1000 2020-01-18