loading
Arbejder ...

Fries Nielsen´s hurtigskakturnering og Fredericia Mesterskabet i Skoleskak

Vis Gruppe : Parringer
Fries Nielsen´s hurtigskakturnering grp. 1 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Søren Rix
Springeren Kolding
2020
10
0
2
0
3
0
4
0
5
½
6
1
7
1
8
1
9
0
632030
2IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
2371
9
1
1
1
10
0
3
0
4
½
5
1
6
1
7
1
8
0
46,652348
3GM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
2476
8
1
9
1
1
1
2
1
10
0
4
½
5
1
6
1
7
1
26,552476
4IM Nicolai Vesterbæk Pedersen
Skanderborg Skakklub
2409
7
1
8
1
9
1
1
1
2
½
3
½
10
0
5
1
6
½
372404
5Thomas Hauge Vestergaard
Skakklubben af 1968
2009
6
½
7
1
8
½
9
½
1
½
2
0
3
0
4
0
10
0
372,92011
6Alexander Jessen
Herning Skakklub
1991
5
½
10
0
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
4
½
1102,71940
7Torill Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
1972
4
0
5
0
6
1
10
0
8
1
9
½
1
0
2
0
3
0
8 - 92,451974
8Hans Ulrich Falk Christensen
Fredericia Skakforening
1952
3
0
4
0
5
½
6
1
7
0
10
0
9
0
1
0
2
1
8 - 92,31958
9Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
2062
2
0
3
0
4
0
5
½
6
1
7
½
8
1
10
0
1
1
453,452073
10GM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
2414
1
1
6
1
2
1
7
1
3
1
8
1
4
1
9
1
5
1
917,052434

Fries Nielsen´s hurtigskakturnering grp. 2 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Henning Brøgger Jensen
Fredericia Skakforening
1765
10
0
2
0
3
½
4
0
5
0
6
0
7
1
8
0
9
1
8 - 93,651701
2Tim E. Halvorsen
Fredericia Skakforening
1683
9
1
1
1
10
0
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
8
1
55 - 63,11740
3Jan Rosenberg
Springeren Kolding
1866
8
1
9
1
1
½
2
0
10
1
4
½
5
0
6
1
7
0
55 - 64,851841
4Thor Wind Andersen
Fredericia Skakforening
1776
7
0
8
1
9
1
1
1
2
1
3
½
10
1
5
0
6
0
43,81797
5Morten Lyck Hansen
Skakklubben af 1968
1881
6
1
7
0
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
4
1
10
1
815,051940
6Gert C. Jøhnk
Haderslev Skakklub
1785
5
0
10
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
0
3
0
4
1
633,91818
7Mikael Rask
Faaborg Skakklub
1802
4
1
5
1
6
0
10
1
8
1
9
1
1
0
2
1
3
1
724,11859
8Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
1687
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
½
9
1
1
1
2
0
8 - 92,751650
9Dragos George Septilici
Vorgod Skakklub
1745
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
10
0
1
0
0100,61727
10Henrik Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
1902
1
1
6
0
2
1
7
0
3
0
8
½
4
0
9
1
5
0
75,31818

Fries Nielsen´s hurtigskakturnering grp. 3 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Abdul Hannan Nassan
Middelfart Skakklub
1372
2
1
4
1
7
0
9
1
11
1
10
0
6
½
12
1
3
1
341507
2Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
1526
1
0
12
1
6
½
10
½
3
1
11
1
7
1
4
1
5
1
726,051569
3Joel Nødskov Christensen
Esbjerg Skakforening
1389
4
0
6
0
8
1
5
1
2
0
9
0
12
½
10
½
1
0
39 - 104,951301
4Leif Kristoffersen
Middelfart Skakklub
1281
3
1
1
0
11
0
6
0
8
1
12
0
5
1
2
0
9
1
473,71295
5Anders Dithlevsen
Vorgod Skakklub
1251
6
1
7
0
9
0
3
0
12
0
8
½
4
0
11
0
2
0
123,251172
6Noah Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
1364
5
0
3
1
2
½
4
1
9
1
7
0
1
½
8
1
10
0
554,41391
7Alf Andries
Frem Skakklub
1418
8
1
5
1
1
1
11
1
10
1
6
1
2
0
9
½
12
1
14,951558
8Klaus Bo Jensen
Faaborg Skakklub
1151
7
0
10
0
3
0
12
1
4
0
5
½
9
0
6
0
11
1
112,051171
9Clara Heiberg
Frem Skakklub
1325
10
1
11
0
5
1
1
0
6
0
3
1
8
1
7
½
4
0
63,951350
10Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
1632
9
0
8
1
12
1
2
½
7
0
1
1
11
1
3
½
6
1
647,251593
11Mads Munk Jensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1494
12
½
9
1
4
1
7
0
1
0
2
0
10
0
5
1
8
0
861382
12Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
1296
11
½
2
0
10
0
8
0
5
1
4
1
3
½
1
0
7
0
39 - 103,451276

Fredericia Skoleskakmesterskab 2020 - Øvede Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1212
10
0
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
7
0
8
½
9
1
45,951192
2Julius Bøgebjerg Gregersen
Læseforeningens Skakklub
1081
9
1
1
0
10
0
3
0
4
½
5
0
6
1
7
½
8
0
37 - 94,31023
3Leia Andries
Frem Skakklub
1176
8
0
9
0
1
0
2
1
10
0
4
0
5
1
6
1
7
0
37 - 95,51064
4Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1218
7
0
8
0
9
0
1
1
2
½
3
1
10
0
5
½
6
1
466,051126
5Janosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1050
6
1
7
½
8
0
9
1
1
0
2
1
3
0
4
½
10
1
553,91100
6Karoline Gregersen
Læseforeningens Skakklub
943
5
0
10
0
7
1
8
0
9
1
1
0
2
0
3
0
4
0
2102,6907
7Peter Holst
Læseforeningens Skakklub
1001
4
1
5
½
6
0
10
½
8
1
9
1
1
1
2
½
3
1
1 - 33,31199
8Patrick Bech
Assens Skakklub
1221
3
1
4
1
5
1
6
1
7
0
10
0
9
1
1
½
2
1
1 - 36,051241
9Olexandr Pershuta
Vojens Skakklub
1166
2
0
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
8
0
10
1
1
0
37 - 95,41058
10Oliver Kaehne Snedker
Frem Skakklub
877
1
1
6
1
2
1
7
½
3
1
8
1
4
1
9
0
5
0
1 - 31,91232

Fredericia Skoleskakmesterskab 2020 - Lidt øvede Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Klara Lund Nim
Læseforeningens Skakklub
1072
10
0
4
0
17
1
9
0
6
0
15
1
7
1
13
0
16
½
13 - 167,05883
2Ludvig Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
1025
13
1
5
0
3
1
4
1
10
0
11
0
6
0
15
1
8
0
410 - 125,95916
3Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1007
11
0
6
1
2
0
18
1
13
1
4
0
14
1
8
0
10
1
55 - 76,25935
4Regina Svala Svavarsdottir
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1002
5
0
1
1
7
1
2
0
16
1
3
1
8
0
18
1
11
0
55 - 75,7961
5Mads Anker Jakobsen
1000
4
1
2
1
11
1
8
0
9
1
10
0
12
0
14
1
6
1
63 - 401000
6Viggo Kamp Rennebod
Læseforeningens Skakklub
949
14
0
3
0
18
0
15
1
1
1
9
1
2
1
11
0
5
0
410 - 125,2877
7Johannes Knudsen
Læseforeningens Skakklub
870
15
1
9
½
4
0
16
1
12
0
18
0
1
0
17
½
13
1
410 - 125,1804
8Malachi X
900
17
1
10
1
16
1
5
1
11
0
12
1
4
1
3
1
2
1
81 - 20900
9Villads Thrane Christensen
Faaborg Skakklub
874
18
1
7
½
12
0
1
1
5
0
6
0
17
1
16
½
15
½
8 - 94,95847
10Anosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
813
1
1
8
0
13
1
14
1
2
1
5
1
11
0
12
1
3
0
63 - 43,41004
11Dzemil Adrovic
800
3
1
14
1
5
0
12
1
8
1
2
1
10
1
6
1
4
1
81 - 20800
12Liam Nielsen
800
16
½
17
1
9
1
11
0
7
1
8
0
5
1
10
0
18
0
8 - 90800
13Robert Skytte
800
2
0
15
1
10
0
17
1
3
0
14
½
18
0
1
1
7
0
13 - 160800
14Storm Lægdsmand Sørensen
800
6
1
11
0
15
1
10
0
18
0
13
½
3
0
5
0
17
1
13 - 160800
15Valter Larsen
800
7
0
13
0
14
0
6
0
17
0
1
0
16
0
2
0
9
½
½180800
16Oskar Frej Kirkegaard
Esbjerg Skakforening
763
12
½
18
1
8
0
7
0
4
0
17
0
15
1
9
½
1
½
13 - 163,65754
17Augustas Bloze
Læseforeningens Skakklub
702
8
0
12
0
1
0
13
0
15
1
16
1
9
0
7
½
14
0
172,8684
18Lukasz Gintrowicz
500
9
0
16
0
6
1
3
0
14
1
7
1
13
1
4
0
12
1
55 - 70500

Fredericia Skoleskakmesterskab 2020 - Begynder Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Charlotte Ingemann
800
16
1
14
1
6
0
26
1
9
0
30
1
4
1
3
0
18
1
64 - 80800
2Akshayah Sothinathan
700
17
1
3
0
33
1
8
1
10
0
12
0
22
1
29
1
30
0
511 - 160700
3Bruno Grzych
700
18
1
2
1
8
1
6
½
4
1
13
0
26
1
1
1
9
0
30700
4Caleb Tind
700
19
1
5
1
13
0
21
1
3
0
29
1
1
0
30
0
7
1
511 - 160700
5Hector Andersen
700
20
1
4
0
24
1
18
0
32
1
26
0
33
0
27
1
29
1
511 - 160700
6Jasper Karlsen
700
21
1
7
1
1
1
3
½
13
0
18
1
10
0
26
0
33
0
17 - 190700
7Kacper Grzych
700
22
1
6
0
14
½
32
0
8
0
16
1
27
0
17
1
4
0
260700
8Lucas Lund
700
23
1
9
1
3
0
2
0
7
1
11
1
14
1
10
1
13
0
64 - 80700
9Mathias Tychsen
700
24
1
8
0
32
1
30
1
1
1
10
1
13
0
33
1
3
1
720700
10Michael Roest
700
25
1
31
1
12
1
13
0
2
1
9
0
6
1
8
0
32
1
64 - 80700
11Morten Perez
700
26
0
23
1
34
1
12
1
18
0
8
0
30
0
32
0
27
1
420 - 250700
12Rasmus Jakobsen
700
27
1
15
1
10
0
11
0
33
1
2
1
18
0
21
1
26
1
64 - 80700
13Anton Sørensen
700
28
1
26
1
4
1
10
1
6
1
3
1
9
1
18
½
8
1
10700
14Anders Haugaard
500
29
1
1
0
7
½
33
0
27
1
32
1
8
0
24
0
19
1
17 - 190500
15Andreas Pedersen
500
30
1
12
0
26
0
34
0
25
1
22
0
23
1
16
1
21
0
420 - 250500
16Andreas Jensen
500
1
0
17
0
19
1
23
0
20
1
7
0
32
0
15
0
31
1
327 - 320500
17Charlie Sivertsen
500
2
0
16
1
18
0
22
1
24
0
34
0
25
1
7
0
28
1
420 - 250500
18Christian Honoré
500
3
0
19
1
17
1
5
1
11
1
6
0
12
1
13
½
1
0
9 - 100500
19Herman Andersen
500
4
0
18
0
16
0
25
0
28
0
31
1
20
1
23
1
14
0
327 - 320500
20Albert Elmbo
500
5
0
21
0
31
1
29
0
16
0
27
0
19
0
28
0
23
0
1330500
21Konrad Jokumsen
500
6
0
20
1
22
1
4
0
26
0
23
1
24
1
12
0
15
1
511 - 160500
22Konrad Redecker
500
7
0
28
1
21
0
17
0
31
1
15
1
2
0
34
0
25
1
420 - 250500
23Lakkshana Sothinathan
500
8
0
11
0
28
1
16
1
29
0
21
0
15
0
19
0
20
1
327 - 320500
24Magnus Andersen
500
9
0
25
1
5
0
31
1
17
1
33
0
21
0
14
1
34
0
420 - 250500
25Storm Frank
500
10
0
24
0
29
0
19
1
15
0
28
1
17
0
31
1
22
0
327 - 320500
26Gustav Kamp Rennebod
Læseforeningens Skakklub
919
11
1
13
0
15
1
1
0
21
1
5
1
3
0
6
1
12
0
511 - 167,2787
27Tilde Vendelbo
500
12
0
34
0
30
0
28
1
14
0
20
1
7
1
5
0
11
0
327 - 320500
28Valdemar Johansen
500
13
0
22
0
23
0
27
0
19
1
25
0
31
1
20
1
17
0
327 - 320500
29Xander Bloch-Hansen
500
14
0
30
0
25
1
20
1
23
1
4
0
34
1
2
0
5
0
420 - 250500
30Svava Gudrun Svavarsdottir
Læseforeningens Skakklub
1000
15
0
29
1
27
1
9
0
34
1
1
0
11
1
4
1
2
1
64 - 87,8892
31Bastian Pindstrup Perez
800
32
0
10
0
20
0
24
0
22
0
19
0
28
0
25
0
16
0
0340800
32Mattis Majvang Sandman
Læseforeningens Skakklub
979
31
1
33
½
9
0
7
1
5
0
14
0
16
1
11
1
10
0
17 - 197,55796
33Jonas Klauza Christiansen
800
34
1
32
½
2
0
14
1
12
0
24
1
5
1
9
0
6
1
9 - 100800
34Kristoffer Pindstrup Perez
800
33
0
27
1
11
0
15
1
30
0
17
1
29
0
22
1
24
1
511 - 160800
Indbydelse

Lørdag den 7. marts afholdes på Fredericia Realskole i samarbejde med Fredericia Skakforening en dobbelt hurtigskakturnering for medlemmer af Dansk Skak Union og skoleskakspillere.

 

Begge turneringer starter kl.10.00 og med forventet præmieuddeling kl.16.15.

 

Fries Nielsen´s hurtigskakturnering spiller 9 runder med 15 min. pr .parti i alle mod alle grupper efter rating – nederste gruppe evt. med flere deltagere.

 

Indskud er kr.150 – GMere og IMere betaler ikke indskud.

 

Garanteret 1. præmie i øverste gruppe er kr.3.000 – i øvrige grupper garanteret 1. præmie på kr.1.000. Udover 1. præmien er der yderligere 2 præmier i hver gruppe.

 

Fredericia Skoleskakmesterskab 2020 spilles i 3 grupper: en for de bedste, en for de øvede og en for begyndere.

 

I alle grupper betales kr.20 i indskud og der er præmier til alle!

 

I alle tre grupper er 1. præmien en ny smartphone!

 

Tilmeldingsfrist er torsdag den 5. marts.

Periode 2020-03-07 .. 2020-03-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Claus Marcussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Fries Nielsen´s hurtigskakturnering og Fredericia Mesterskabet i Skoleskak

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Fries Nielsen´s hurtigskakturnering grp. 1 10 2020-03-07 2020-03-05
Fries Nielsen´s hurtigskakturnering grp. 2 10 2020-03-07 2020-03-05
Fries Nielsen´s hurtigskakturnering grp. 3 12 2020-03-07 2020-03-05
Fredericia Skoleskakmesterskab 2020 - Øvede 10 2020-03-07 2020-03-05
Fredericia Skoleskakmesterskab 2020 - Lidt øvede 18 2020-03-07 2020-03-05
Fredericia Skoleskakmesterskab 2020 - Begynder 34 2020-03-07 2020-03-05
Totalt antal tilmeldte 94
Deltagere i gruppen Fries Nielsen´s hurtigskakturnering grp. 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
102100159 1439146 1. Søren Rix Springeren Kolding 2020 2028 2020-02-22
100700286 1400142 2. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2371 2377 2019-12-25
100901592 1438832 3. GM Jesper Søndergård Thybo Jetsmark Skakklub 2476 2590 2020-03-02
100701367 1402340 4. IM Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub 2409 2384 2020-02-27
100601248 1408178 5. Thomas Hauge Vestergaard Skakklubben af 1968 2009 2007 2020-03-03
100901612 1437917 6. Alexander Jessen Herning Skakklub 1991 2078 2020-03-05
100601919 1503260 7. Torill Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1972 1966 2020-03-01
100501742 1412558 8. Hans Ulrich Falk Christensen Fredericia Skakforening 1952 1996 2020-03-03
100501746 1448552 9. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2062 2114 2020-01-19
103110502 1444948 10. GM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2414 2544 2020-01-20
Deltagere i gruppen Fries Nielsen´s hurtigskakturnering grp. 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700821 1416413 1. Henning Brøgger Jensen Fredericia Skakforening 1765 1852 2020-03-06
101200008 1461079 2. Tim E. Halvorsen Fredericia Skakforening 1683 1777 2020-02-22
100400358 1412531 3. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1866 1897 2020-03-03
101096192 1464744 4. Thor Wind Andersen Fredericia Skakforening 1776 1785 2020-03-02
100200196 1408437 5. Morten Lyck Hansen Skakklubben af 1968 1881 1976 2020-03-02
100400289 1416499 6. Gert C. Jøhnk Haderslev Skakklub 1785 1896 2020-03-06
100300823 1443909 7. Mikael Rask Faaborg Skakklub 1802 2022 2020-03-04
100301927 1451669 8. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1687 1628 2020-01-22
100901833 1468928 9. Dragos George Septilici Vorgod Skakklub 1745 1552 2020-01-04
100500145 1407015 10. Henrik Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1902 2024 2020-02-02
Deltagere i gruppen Fries Nielsen´s hurtigskakturnering grp. 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301915 1450336 1. Abdul Hannan Nassan Middelfart Skakklub 1372 1647 2020-03-05
100302007 1468260 2. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1526 1741 2020-02-29
100500899 1448471 3. Joel Nødskov Christensen Esbjerg Skakforening 1389 0 2020-01-24
100301747 1443380 4. Leif Kristoffersen Middelfart Skakklub 1281 1543 2020-03-05
100901621 1439529 5. Anders Dithlevsen Vorgod Skakklub 1251 1417 2020-03-03
100302047 1470604 6. Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1364 2020-03-04
100301969 1463373 7. Alf Andries Frem Skakklub 1418 1650 2020-02-22
100301942 1462016 8. Klaus Bo Jensen Faaborg Skakklub 1151 2020-03-04
100302032 1469193 9. Clara Heiberg Frem Skakklub 1325 1512 2020-02-29
100302026 1468480 10. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1632 1701 2020-02-20
100501719 1444840 11. Mads Munk Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1494 2020-03-04
101095461 1461958 12. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1296 1443 2020-03-04
Deltagere i gruppen Fredericia Skoleskakmesterskab 2020 - Øvede
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100302043 - 1. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1212 2020-02-23
100302034 - 2. Julius Bøgebjerg Gregersen Læseforeningens Skakklub 1081 2020-02-08
100302033 1469207 3. Leia Andries Frem Skakklub 1176 1290 2020-02-22
100302044 - 4. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1218 2020-02-23
101095616 1463640 5. Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1050 1228 2020-02-22
100302006 1469070 6. Karoline Gregersen Læseforeningens Skakklub 943 1223 2020-02-08
100302037 1469398 7. Peter Holst Læseforeningens Skakklub 1001 2020-03-04
100301998 1466720 8. Patrick Bech Assens Skakklub 1221 1269 2020-03-04
101096489 - 9. Olexandr Pershuta Vojens Skakklub 1166 2020-03-03
100302076 1470051 10. Oliver Kaehne Snedker Frem Skakklub 877 2020-03-04
Deltagere i gruppen Fredericia Skoleskakmesterskab 2020 - Lidt øvede
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100302063 - 1. Klara Lund Nim Læseforeningens Skakklub 1072 2020-02-23
100302056 - 2. Ludvig Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1025 2020-03-02
100302083 - 3. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1007 2020-02-16
100302059 - 4. Regina Svala Svavarsdottir Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1002 2020-02-24
- 5. Mads Anker Jakobsen 1000 2020-03-04
100302079 - 6. Viggo Kamp Rennebod Læseforeningens Skakklub 949 2020-03-05
100302009 1470027 7. Johannes Knudsen Læseforeningens Skakklub 870 2020-02-25
- 8. Malachi X 900 2020-03-05
100302018 1469428 9. Villads Thrane Christensen Faaborg Skakklub 874 2020-03-04
101095617 1465457 10. Anosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 813 1159 2020-02-22
- 11. Dzemil Adrovic 800 2020-03-02
- 12. Liam Nielsen 800 2020-02-25
- 13. Robert Skytte 800 2020-03-01
- 14. Storm Lægdsmand Sørensen 800 2020-03-04
- 15. Valter Larsen 800 2020-02-28
101200090 - 16. Oskar Frej Kirkegaard Esbjerg Skakforening 763 2020-03-04
100302023 1470035 17. Augustas Bloze Læseforeningens Skakklub 702 2020-03-04
- 18. Lukasz Gintrowicz 500 2020-03-06
Deltagere i gruppen Fredericia Skoleskakmesterskab 2020 - Begynder
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Charlotte Ingemann 800 2020-02-18
- 2. Akshayah Sothinathan 700 2020-03-01
- 3. Bruno Grzych 700 2020-03-05
- 4. Caleb Tind 700 2020-03-05
- 5. Hector Andersen 700 2020-03-05
- 6. Jasper Karlsen 700 2020-02-24
- 7. Kacper Grzych 700 2020-03-05
- 8. Lucas Lund 700 2020-02-25
- 9. Mathias Tychsen 700 2020-02-26
- 10. Michael Roest 700 2020-02-28
- 11. Morten Perez 700 2020-03-02
- 12. Rasmus Jakobsen 700 2020-02-25
- 13. Anton Sørensen 700 2020-02-28
- 14. Anders Haugaard 500 2020-03-04
- 15. Andreas Pedersen 500 2020-02-19
- 16. Andreas Jensen 500 2020-02-26
- 17. Charlie Sivertsen 500 2020-02-27
- 18. Christian Honoré 500 2020-02-28
- 19. Herman Andersen 500 2020-03-05
- 20. Albert Elmbo 500 2020-03-03
- 21. Konrad Jokumsen 500 2020-02-22
- 22. Konrad Redecker 500 2020-03-02
- 23. Lakkshana Sothinathan 500 2020-03-01
- 24. Magnus Andersen 500 2020-03-05
- 25. Storm Frank 500 2020-02-29
100302080 - 26. Gustav Kamp Rennebod Læseforeningens Skakklub 919 2020-03-05
- 27. Tilde Vendelbo 500 2020-03-02
- 28. Valdemar Johansen 500 2020-02-18
- 29. Xander Bloch-Hansen 500 2020-02-19
100302093 - 30. Svava Gudrun Svavarsdottir Læseforeningens Skakklub 1000 2020-02-24
- 31. Bastian Pindstrup Perez 800 2020-03-04
100302087 - 32. Mattis Majvang Sandman Læseforeningens Skakklub 979 2020-02-16
- 33. Jonas Klauza Christiansen 800 2020-02-24
- 34. Kristoffer Pindstrup Perez 800 2020-03-04