Arbejder ...

loading

Julelyn i Chess House  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Jeppe Hald Falkesgaard
BMS Skak
19021934
6
0
2
1
3
0
4
0
5
0
151,951874
2Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
15851770
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
060,51563
3IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24192372
4
1
5
½
1
1
2
1
6
1
1 - 24,352421
4Jacob Agerskov Buur
Ejby Skakklub
16901874
3
0
6
0
5
0
1
1
2
1
240,951723
5FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23762267
2
1
3
½
4
1
6
1
1
1
1 - 24,22382
6CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21242095
1
1
4
1
2
1
5
0
3
0
333,052123

Gruppe 2 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
19411706
6
1
2
0
3
0
4
1
5
0
24 - 51,851946
2Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
16361835
5
0
1
1
6
1
3
1
4
0
32 - 30,451759
3 Abigail Riis Weersing
17941794
4
0
5
0
1
1
2
0
6
0
1601794
4FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
22692172
3
1
6
1
5
0
1
0
2
1
32 - 33,62257
5FM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
24152341
2
1
3
1
4
1
6
0
1
1
414,32415
6IM Klaus Berg
Skanderborg Skakklub
22912285
1
0
4
0
2
0
5
1
3
1
24 - 53,72257
Indbydelse

Kom og sig glædelige jul i Chess House lørdag den 21. december kl. 19.00.
Betænkningstid: 3 minutter + 2 sekunders tillægstid.
Indskud: 30 kr.
Præmier: Gavekort til Chess House. Præmie til hver 4. deltager.

Der spilles først en indledende runde, inden der spilles en finalerunde. Alle går videre til finalerunden. I pausen mellem de to runder er Chess House vært for en gang æbleskiver.

Periode 2019-12-21 .. 2019-12-21
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.chesshouse.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Thomas Hauge Vestergaard
Dommere
Gruppe 1:  Thomas Hauge Vestergaard
Gruppe 2:  Thomas Hauge Vestergaard

Tilmeldings muligheder til Julelyn i Chess House

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.chesshouse.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2019-12-21 2019-12-21
Gruppe 2 6 2019-12-21 2019-12-21
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
101096089 1464981 1. Jeppe Hald Falkesgaard BMS Skak 1902 1934 2019-12-14
100104399 1457349 2. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1585 1770 2019-12-14
100601031 1404210 3. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2419 2372 2019-12-14
100301284 1446185 4. Jacob Agerskov Buur Ejby Skakklub 1690 1874 2019-12-18
100600675 1401408 5. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2376 2267 2019-12-20
100300692 1408402 6. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2124 2095 2019-12-21
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
101095855 1462547 1. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1941 1706 2019-12-14
100301886 1447947 2. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1636 1835 2019-12-14
460036 3. Abigail Riis Weersing 1794 1794 2019-12-14
100600717 1401033 4. FM Poul Rewitz Skakklubben af 1968 2269 2172 2019-12-20
100602308 1440640 5. FM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2415 2341 2019-12-21
100300602 1400053 6. IM Klaus Berg Skanderborg Skakklub 2291 2285 2019-12-21