loading
Arbejder ...

AFLYST Nordres Bededagsturnering 2020 (4-mands hold)

Vis Gruppe : Parringer
DeGodeBen Direkte link
#NavnRatingElo1PoPl
Flemming Hundebøll
Silkeborg Skakklub Af 1930
21362170 01 - 4
Peter Haarup
Silkeborg Skakklub Af 1930
20302006 01 - 4
Peter Matzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1807 01 - 4
Torben Bødskov Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20632021 01 - 4

Remiskongerne Direkte link
#NavnRatingElo1PoPl
Arne Christiansen
Randers Skakklub
21082003 01 - 5
Aage Dalstrup Olsen
Randers Skakklub
20251999 01 - 5
Benjamin Christensen
Nordre Skakklub
20272044 01 - 5
Leif Møller
Nordre Skakklub
20402079 01 - 5
Michael Øe
Nordre Skakklub
21412072 01 - 5

Confuse a Cat Ltd. Direkte link
#NavnRatingElo1PoPl
Martin Koch Clausen
Nordre Skakklub
19392012 01 - 4
Peer Ole Pedersen
Nordre Skakklub
20272073 01 - 4
Jacob Woge Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19452123 01 - 4
Klaus Mosegaard
Enkeltmedlem - Indland
17361761 01 - 4

Lille Meyer Direkte link
#NavnRatingElo1PoPl
Jan Schleicher Christensen
Nordre Skakklub
21552173 01 - 5
Jens Abildlund
Nordre Skakklub
21532183 01 - 5
Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21842178 01 - 5
Per Holst
Nordre Skakklub
20272145 01 - 5
Poul Erik Nielsen
Nordre Skakklub
22482199 01 - 5

The Knights of the Square Table Direkte link
#NavnRatingElo1PoPl
Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
18731956 01 - 4
Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
18651979 01 - 4
Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
16421526 01 - 4
Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17941779 01 - 4

De 4 Direkte link
#NavnRatingElo1PoPl
Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
18811916 01 - 3
Dragos George Septilici
Grindsted Skakklub
17061570 01 - 3
Jens Jacob Prasse
Aalborg Skakforening af 1889
15721700 01 - 3

Røverne fra Rold Direkte link
#NavnRatingElo1PoPl
Niels Chr. Davidsen
Skørping Skakklub
19371988 01 - 4
Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
21552078 01 - 4
Regnar Simonsen
Skørping Skakklub
18911828 01 - 4
Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
17031760 01 - 4
Indbydelse

AFLYST

Indbydelse til Nordres 41. Bededagsturnering 2020

Turneringsform: Hurtigskak for 4-mands-hold + evt. reserver.
Holdene inddeles (uafhængigt af indskudspris) i præmiegrupper efter ratinggennemsnittet af holdets fire højst ratede spillere.
Der anvendes 3-systemet (sejr = 3, remis = 1, tab = 0) på både brætpoints og matchpoints, og runderne lægges efter schweitzersystem. Brætpoints går forud for matchpoints. Der spilles 7 runder – afhængig af deltagerantal kan der være seedning. Turneringen er ikke hurtigskakratet.

Præmier: Minimum 100% af indskuddet går til præmier.

Spilledag: Bededag fredag den 8. maj med start kl. 10:00 og slut ca. 19:00

Spillested: Fjordsgades Skole og Fritidshus, N.J. Fjordsgade 2, Århus C

Indskud: Afhænger af holdets rating (gennemsnittet af de 4 højst ratede spillere):
1000 - 1599: 200,-
1600 - 1999: 300,-
2000 og op: 400,-

Juniorer halv pris! (født 1-1-2000 eller senere)
På hold med mere end 4 spillere er det antallet af seniorer, der afgør holdets indskud – eksempel: Et hold med 3 juniorer og 2 seniorer og gennemsnitsrating
på 1500 betaler (2*50+2*25) 150,- Antallet af juniorer skal oplyses ved tilmelding!

Tilmelding til: Leif Møller, tlf. 29 32 03 19 eller mail: bededag@nordre.dk.
Senest søndag 3/5. Ved senere tilmelding ingen deltagelsesgaranti.
Ved tilmelding angives samtlige spilleres navne og ratingtal (hurtigskak), holdnavn, antal juniorer samt kontaktperson med telefonnummer.

Forplejning: Som altid venlig betjening og rimelige priser!

NB: Husk det også er muligt at tilmelde sig som enkeltperson eller parvis – du/I vil da blive indplaceret på et passende hold!

Periode 2020-05-08 .. 2020-05-08
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.nordre.dk
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til AFLYST Nordres Bededagsturnering 2020 (4-mands hold)

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.nordre.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
DeGodeBen 4 2020-05-08 2020-05-03
Remiskongerne 5 2020-05-08 2020-05-03
Confuse a Cat Ltd. 4 2020-05-08 2020-05-03
Lille Meyer 5 2020-05-08 2020-05-03
The Knights of the Square Table 4 2020-05-08 2020-05-03
De 4 3 2020-05-08 2020-05-03
Røverne fra Rold 4 2020-05-08 2020-05-03
Totalt antal tilmeldte 29
Deltagere i gruppen DeGodeBen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600386 1408135 Flemming Hundebøll Silkeborg Skakklub Af 1930 2136 2170 2020-01-13
100600387 1406930 Peter Haarup Silkeborg Skakklub Af 1930 2030 2006 2020-01-13
100400090 1419013 Peter Matzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1807 2020-01-13
100900241 1406086 Torben Bødskov Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 2063 2021 2020-01-13
Deltagere i gruppen Remiskongerne
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600856 1402013 Arne Christiansen Randers Skakklub 2108 2003 2020-01-13
100602151 1420437 Benjamin Christensen Nordre Skakklub 2027 2044 2020-01-13
100601378 1409905 Leif Møller Nordre Skakklub 2040 2079 2020-01-13
100600886 1412574 Michael Øe Nordre Skakklub 2141 2072 2020-01-13
100600983 1405802 Aage Dalstrup Olsen Randers Skakklub 2025 1999 2020-01-13
Deltagere i gruppen Confuse a Cat Ltd.
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100100739 1402900 Jacob Woge Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1945 2123 2020-01-16
100100736 1441710 Klaus Mosegaard Enkeltmedlem - Indland 1736 1761 2020-01-16
100600326 1404261 Martin Koch Clausen Nordre Skakklub 1939 2012 2020-01-16
100600354 1411373 Peer Ole Pedersen Nordre Skakklub 2027 2073 2020-01-16
Deltagere i gruppen Lille Meyer
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600689 1400916 Jan Schleicher Christensen Nordre Skakklub 2155 2173 2020-01-16
100600312 1403001 Jens Abildlund Nordre Skakklub 2153 2183 2020-01-16
100600339 1400720 Nina Høiberg Nordre Skakklub 2184 2178 2020-01-16
100600338 1405411 Per Holst Nordre Skakklub 2027 2145 2020-01-16
100600350 1400800 Poul Erik Nielsen Nordre Skakklub 2248 2199 2020-01-16
Deltagere i gruppen The Knights of the Square Table
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602607 1469169 Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1642 1526 2020-02-28
100602410 1444824 Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1873 1956 2020-02-05
101095943 1467018 Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1794 1779 2020-02-28
101095138 1457292 Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1865 1979 2020-02-05
Deltagere i gruppen De 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901833 1468928 Dragos George Septilici Grindsted Skakklub 1706 1570 2020-02-10
100602659 1465074 Jens Jacob Prasse Aalborg Skakforening af 1889 1572 1700 2020-02-28
100600368 1446053 Ulrik Thomassen Nordre Skakklub 1881 1916 2020-01-14
Deltagere i gruppen Røverne fra Rold
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700450 1405969 Niels Chr. Davidsen Skørping Skakklub 1937 1988 2020-02-21
100700185 1439847 Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2155 2078 2020-02-21
100700461 1417142 Regnar Simonsen Skørping Skakklub 1891 1828 2020-02-21
101095048 1454200 Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1703 1760 2020-02-21