loading
Arbejder ...

Silkeborg Hurtigturnering 2020

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1953
2
1
4
0
9
1
14
½
8
1
11
1
24,61953
2Søren Westergaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
1625
1
0
9
0
7
1
13
0
3
1
6
1
38 - 91,81631
3Stig Nørregaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
1612
4
0
10
0
12
0
7
0
2
0
9
0
0141,351558
4Peter Sehested
Silkeborg Skakklub Af 1930
1566
3
1
1
1
11
0
10
1
5
0
14
½
51,41659
5Lars Bøgedal Mæhle
Silkeborg Skakklub Af 1930
1902
6
½
7
1
8
1
11
1
4
1
10
0
33,91920
6Jack Thostrup
Silkeborg Skakklub Af 1930
1902
5
½
8
0
14
0
12
½
7
0
2
0
1134,61794
7Niels Jørgen Jakobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1540
8
½
5
0
2
0
3
1
6
1
12
0
121,151556
8Birger Poul Møller
Silkeborg Skakklub Af 1930
1785
7
½
6
1
5
0
9
1
1
0
13
0
113,11767
9Kim Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1670
10
½
2
1
1
0
8
0
14
0
3
1
102,051654
10Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1765
9
½
3
1
13
1
4
0
11
1
5
1
13,21804
11René Toftgaard Jensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
2066
12
1
13
1
4
1
5
0
10
0
1
0
375,052025
12Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1619
11
0
14
0
3
1
6
½
13
½
7
1
38 - 92,31640
13Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1670
14
1
11
0
10
0
2
1
12
½
8
1
62,51700
14Rajee Skovgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1600
13
0
12
1
6
1
1
½
9
1
4
½
442,11669

Præmiegruppe 1 (6 spillere)Præmiegruppe 2 (8 spillere)

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Stig Abildgaard Holten
Silkeborg Skakklub Af 1930
1475
2
0
12
1
3
0
9
½
5
1
4
1
64,651423
2Flemming Harregaard Jepsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1239
1
1
4
0
11
0
10
1
9
1
7
1
442,81293
3Kurt Nielsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1324
4
0
5
1
1
1
8
0
7
1
11
0
383,051322
4Ove Jelling
Silkeborg Skakklub Af 1930
1434
3
1
2
1
7
0
6
0
8
0
1
0
294,251333
5Iver Liin
Silkeborg Skakklub Af 1930
1090
6
0
3
0
9
0
12
0
1
0
10
½
½122,21014
6Peter Steentoft
Silkeborg Skakklub Af 1930
1000
5
1
7
0
10
1
4
1
11
1
8
0
431,31176
7Jørn Henning Andreasen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1144
8
1
6
1
4
1
11
0
3
0
2
0
371,91194
8Niels Christian Munch
Silkeborg Skakklub Af 1930
1349
7
0
9
1
12
1
3
1
4
1
6
1
5141394
9Brian Bjerrisgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1034
10
0
8
0
5
1
1
½
2
0
12
0
10 - 111,41039
10Kent Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1122
9
1
11
0
6
0
2
0
12
0
5
½
10 - 112,61073
11Knud Mogens Jacobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1384
12
½
10
1
2
1
7
1
6
0
3
1
24,41389
12Niels Tjellden
Silkeborg Skakklub Af 1930
1305
11
½
1
0
8
0
5
1
10
1
9
1
53,451307

Præmiegruppe 3 (6 spillere)Præmiegruppe 4 (6 spillere)

Indbydelse

Silkeborg Skakklub indbyder til Silkeborg Hurtigturnering 2020.

Turneringen afvikles over 2 torsdage (23. januar og 30. januar) med 3 runder hver aften startende kl. 19:30.

Turneringen bliver ratet og afvikles i grupper alt efter antal tilmeldte.

Betænkningstiden er 20 minutter pr. spiller til hele partiet samt 5 sekunder pr. træk fra træk 1.

Indskud: 50 kr.

Hele indskuddet går til præmier opdelt i præmiegrupper (efter rating). Bedst placerede spiller fra Silkeborg Skakklub bliver klubmester i hurtigskak.

Tilmelding senest før starten af 1. runde.

Spillestedet er Lunden, Vestergade i Silkeborg.

Periode 2020-01-23 .. 2020-01-30
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Johnny Koust Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Silkeborg Hurtigturnering 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 14 2020-01-23 2020-01-23
Gruppe 2 12 2020-01-23 2020-01-23
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600236 1407333 1. Peter Risgaard Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1953 1887 2020-01-14
100601461 1422960 2. Søren Westergaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1625 1722 2020-01-21
100602535 1451774 3. Stig Nørregaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1612 1645 2020-01-23
100600546 1462237 4. Peter Sehested Silkeborg Skakklub Af 1930 1566 1585 2020-01-18
100600227 1451731 5. Lars Bøgedal Mæhle Silkeborg Skakklub Af 1930 1902 1930 2020-01-23
100600410 1406477 6. Jack Thostrup Silkeborg Skakklub Af 1930 1902 1957 2020-01-23
100800702 1450450 7. Niels Jørgen Jakobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1540 1716 2020-01-13
100600978 1421816 8. Birger Poul Møller Silkeborg Skakklub Af 1930 1785 1875 2020-01-23
100600393 1421522 9. Kim Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1670 1828 2020-01-23
101095943 1467018 10. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1765 1761 2020-01-14
100600723 0 11. René Toftgaard Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 2066 2020-01-23
100602607 1469169 12. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1619 1520 2020-01-12
100602402 1459945 13. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1670 1575 2020-01-23
101096277 - 14. Rajee Skovgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1600 2020-01-23
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600074 1421018 1. Stig Abildgaard Holten Silkeborg Skakklub Af 1930 1475 1614 2020-01-23
100602678 1468359 2. Flemming Harregaard Jepsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1239 1285 2020-01-10
100200879 1421964 3. Kurt Nielsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1324 2020-01-12
100600388 1421115 4. Ove Jelling Silkeborg Skakklub Af 1930 1434 2020-01-23
103104318 1421697 5. Iver Liin Silkeborg Skakklub Af 1930 1090 1353 2020-01-23
100602737 - 6. Peter Steentoft Silkeborg Skakklub Af 1930 1000 2020-01-23
100602534 1454080 7. Jørn Henning Andreasen Silkeborg Skakklub Af 1930 1144 1429 2020-01-09
100602697 1470744 8. Niels Christian Munch Silkeborg Skakklub Af 1930 1349 2020-01-23
101097071 - 9. Brian Bjerrisgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1034 2020-01-23
100602673 1467000 10. Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1122 1127 2020-01-14
100600231 1421069 11. Knud Mogens Jacobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1384 1420 2020-01-16
100601815 1422804 12. Niels Tjellden Silkeborg Skakklub Af 1930 1305 1234 2020-01-23