loading
Arbejder ...

Xtracon Invite Chess 2020

Vis Gruppe : Parringer
Xtracon Invite Chess 2020 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1IM Lev Yankelevich
24832483
10
0
2
1
3
½
4
½
5
½
6
½
7
1
8
½
9
1
3024834,792490
2IM Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
23772384
9
½
1
0
10
1
3
½
4
0
5
1
6
0
7
½
8
½
46 - 73,523873,502389
3GM Sabino Brunello
Køge Skakklub
25362536
8
1
9
1
1
½
2
½
10
1
4
½
5
0
6
½
7
0
54 - 5025365,472531
4IM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
25662579
7
1
8
½
9
1
1
½
2
1
3
½
10
½
5
1
6
½
25,9525725,992584
5GM Evgeny Sveshnikov
24812481
6
0
7
½
8
1
9
1
1
½
2
0
3
1
4
0
10
0
46 - 7024814,762473
6GM Ferenc Berkes
Køge Skakklub
26492649
5
1
10
½
7
1
8
1
9
1
1
½
2
1
3
½
4
½
71026496,802651
7IM Kåre Hove Kristensen
Skakklubben Nordkalotten
23302350
4
0
5
½
6
0
10
0
8
½
9
½
1
0
2
½
3
1
38 - 92,923323,062349
8IM Jacob Sylvan
Skakklubben Nordkalotten
23202325
3
0
4
½
5
0
6
0
7
½
10
½
9
½
1
½
2
½
38 - 92,823242,772327
9IM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
23212353
2
½
3
0
4
0
5
0
6
0
7
½
8
½
10
½
1
0
2102,8523043,102342
10GM Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
24812481
1
1
6
½
2
0
7
1
3
0
8
½
4
½
9
½
5
1
54 - 5024814,762483
Indbydelse
Periode 2020-01-13 .. 2020-01-19
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://xtraconinvitechess2020.dk/
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Stampe Noer
Dommere Alle grupper:  Rasmus Petersen
Xtracon Invite Chess 2020 :  Martin Stampe Noer , Rasmus Petersen

Tilmeldings muligheder til Xtracon Invite Chess 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://xtraconinvitechess2020.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Xtracon Invite Chess 2020 10 2020-01-13 2020-01-13
Totalt antal tilmeldte 10
Deltagere i gruppen Xtracon Invite Chess 2020
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
0 24684074 1. IM Lev Yankelevich 2483 2483 2020-01-04
100801531 1401378 2. IM Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub 2377 2384 2020-01-04
100301810 813613 3. GM Sabino Brunello Køge Skakklub 2536 2536 2020-01-04
100901592 1438832 4. IM Jesper Søndergård Thybo Jetsmark Skakklub 2566 2579 2020-01-04
0 4100638 5. GM Evgeny Sveshnikov 2481 2481 2020-01-04
100202571 718572 6. GM Ferenc Berkes Køge Skakklub 2649 2649 2020-01-04
100100465 1400940 7. IM Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten 2330 2350 2020-01-04
100101113 1402137 8. IM Jacob Sylvan Skakklubben Nordkalotten 2320 2325 2020-01-04
100602308 1440640 9. IM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2321 2353 2020-01-04
100800594 1700090 10. GM Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten 2481 2481 2020-01-04