loading
Arbejder ...

Taastrup Quick Weekend XXX og Københavnsmesterskabet 2020

Vis Gruppe : Live dækning ParringerPGN
Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Flemming Høyer Hansen
Tåstrup Skakforening
11791320
6
1
2
0
3
1
4
0
5
0
23 - 41,5511991,521330
2Tom B. Jensen
Haslev Skakklub
12331610
5
0
1
1
6
1
3
½
4
½
321,9512833,701596
3Benjamin Jensen
Tåstrup Skakforening
15421540
4
1
5
0
1
0
2
½
6
0
5 - 64,1514233,191506
4Preben Jensen
Kalundborg Skakklub
12251373
3
0
6
0
5
0
1
1
2
½
5 - 61,912071,891365
5Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
13821465
2
1
3
1
4
1
6
1
1
1
513,115082,631512
6Henning Jakobsen
Maribo Skakklub
12871396
1
0
4
1
2
0
5
0
3
1
23 - 42,412692,071395

Partier i turneringen Taastrup Quick Weekend XXX og Københavnsmesterskabet 2020

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Taastrup Quick Weekend XXX Og Københavnsmesterskabet 2020
 

OBS! Vi stopper tilmeldning ved 48 tilmeldte deltager!

Taastrup Skakforening indbyder til koordineret EMT og KM 2020 i Taastrup Medborgerhus. Mere om KM kan findes her http://www.kobenhavnsskakunion.dk/index.php?mid=300

Spilledage: 25/9 - 27/9 2020

Tidspunkt: Fre. 18:00-23:00, lør/søn 09:30-14:30 & 15:00-20:00.
 
Betænkningstid: 2 timer til 40 træk herefter 30 minutter plus opsparet tid.
Ved fremmøde senere end 30 minutter efter partiets start dømmes man som taber...
 
Præmier: Garanteret 1. præmie på 1000 kr. i 2 grupper ved 5 grupper og 3 1. præmier på 1000 kr. ved 9 grupper - stadig ved lodtrækning. 
Præmier i øvrige grupper 700 kr. Dvs. mere end 100% af indskuddet minus EMT -afgift.
 
Spillested: Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71, 2630 Taastrup (Røgfri spillelokaler)

Spilleform: 5 runder i 6-mands grupper, sidste gruppe evt. monrad, Elo-rates.
Indskud: 200 kr. - Fri kantine for deltagerne til kaffe, te, sodavand, kage med mere
 
 
Tilmelding: Senest d. 17/09 
 
 
Jan Mose, Tlf. 22 18 61 20, Mail jan_mose@hotmail.com
Linda Lepse, Tlf. 52 74 43 21 , Mail lindalepse@gmail.com
Periode 2020-09-25 .. 2020-09-27
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Alexander Rosenkilde

Verner Christensen

John Laurids Hansen

Hoveddommer Jan Mose Nielsen
Dommere Alle grupper:  Jacob Carstensen
Københavnsmesterskabet 2020:  Jacob Carstensen

Tilmeldings muligheder til Taastrup Quick Weekend XXX og Københavnsmesterskabet 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Københavnsmesterskabet 2020 6 2020-09-25 2020-09-17
Mester 1 6 2020-09-25 2020-09-17
Mester Light 6 2020-09-25 2020-09-17
Basis 1 6 2020-09-25 2020-09-17
Basis 2 6 2020-09-25 2020-09-17
Basis 3 6 2020-09-25 2020-09-17
Basis 4 6 2020-09-25 2020-09-17
Basis 5 10 2020-09-25 2020-09-17
Totalt antal tilmeldte 52
Deltagere i gruppen Københavnsmesterskabet 2020
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800410 1400452 1. Henrik Holmsgaard Brønshøj Skakforening 2228 2216 2020-08-31
100103327 1417339 2. Michael Vesterli BMS Skak 2201 2235 2020-08-31
100104662 2271583 3. Javier Marchena Hurtado Skakforeningen ØBRO 2322 2322 2020-08-31
101095662 417521 4. Aref Vasli Brønshøj Skakforening 2371 2371 2020-08-31
100104399 1457349 5. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1904 1927 2020-08-31
100103015 1414291 6. Martin Haubro BMS Skak 2407 2419 2020-08-31
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102729 1408658 1. Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2082 2118 2020-09-23
100201725 1423401 2. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 2052 2061 2020-08-05
100100852 1401696 3. Peter Birk Petersen Caïssa Gladsaxe 2131 2142 2020-08-19
100701623 1444972 4. WCM Ellen Kakulidis Skakforeningen ØBRO 2053 2059 2020-09-23
101097173 24664839 5. Philipp Bergner Prøvemedlemmer 2053 2053 2020-08-29
100800805 1403133 6. Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening 1950 1997 2020-08-16
Deltagere i gruppen Mester Light
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100201494 1401971 1. Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1891 1840 2020-08-05
103106047 1504940 2. John Laurids Hansen Frederiksberg Skakforening 1888 1924 2020-05-27
100104683 2923394 3. Preslav Petkov Tåstrup Skakforening 1880 1884 2020-08-19
100800945 1405306 4. Jan Mose Nielsen Enkeltmedlem 2HK 1925 1995 2020-09-25
100202444 12809969 5. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1965 1985 2020-08-03
100202092 1447955 6. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1941 1948 2020-08-17
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104684 2923408 1. Rostislav Petkov Tåstrup Skakforening 1824 1824 2020-08-19
100104656 1471139 2. Niels Jacob Wilquin Hvidovre Skakklub 1854 1883 2020-09-22
100103576 1414917 3. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1697 1812 2020-08-20
100104290 1463896 4. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 1766 1815 2020-08-09
100301266 1441680 5. Oliver Jakobcic 1807 1807 2020-08-31
100800884 1425790 6. Preben R. Larsen Roskilde Skakklub 1831 1871 2020-08-28
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095747 1462482 1. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1714 1804 2020-07-25
100103836 1442589 2. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1658 1735 2020-07-30
100101719 1418246 3. Henri Tolba Hvidovre Skakklub 1632 1727 2020-09-22
100100138 1406175 4. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1837 1903 2020-08-06
101096766 12803367 5. Andrius Vaisvila Tåstrup Skakforening 1809 1809 2020-08-26
100802146 1402714 6. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1596 1737 2020-06-30
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103837 1441400 1. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1631 1702 2020-06-12
100201798 1435329 2. Jan Gregor Enkeltmedlem - Indland 1604 1702 2020-08-15
100104462 45059730 3. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1649 1721 2020-09-16
100802190 1434195 4. Sissel Kærgaard Køge Skakklub 1517 1666 2020-08-05
100100016 1411098 5. Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening 1597 1681 2020-08-20
100104081 1447173 6. Bjarke Rosenborg Winther Frederiksberg Skakforening 1649 1724 2020-06-21
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096616 1467930 1. Flemming Høyer Hansen Tåstrup Skakforening 1179 1320 2020-08-17
100201762 1420038 2. Tom B. Jensen Haslev Skakklub 1233 1610 2020-08-29
100104401 1445405 3. Benjamin Jensen Tåstrup Skakforening 1542 1540 2020-08-26
100801061 1423665 4. Preben Jensen Kalundborg Skakklub 1225 1373 2020-09-24
101095461 1461958 5. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1382 1465 2020-09-20
100200857 1428160 6. Henning Jakobsen Maribo Skakklub 1287 1396 2020-07-08
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096196 1467808 1. Isak Babi Brintlev Køge Skakklub 1101 1124 2020-08-11
100104652 - 2. Pavan Venkatraman Skak for sjov 1126 2020-08-13
100202132 1442295 3. Jesper Koch-Müller Præstø Skakklub 964 1158 2020-09-01
100202548 1470302 4. Thomas Henriksen Kalundborg Skakklub 1019 1229 2020-08-04
100104605 1471759 5. August Jalving Skak for sjov 1061 2020-08-20
100104604 - 6. Diya Shekar Skak for sjov 979 2020-08-31
100201715 1409700 7. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1060 1302 2020-08-15
100104572 1472070 8. Anker Müller Skak for sjov 1172 2020-08-24
100104535 1469800 9. Mads Bjørnslev Tåstrup Skakforening 1002 1072 2020-09-05
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2020-09-25