loading
Arbejder ...

Haderslev, forår 2020

Vis Gruppe : Parringer
Mester/basis Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Per Hansen
Haderslev Skakklub
20492098
8
 
2
1
3
1
4
1
5
 
6
 
7
 
315,52049
2Børge Schrøder
Haderslev Skakklub
18061877
7
0
1
0
8
 
3
1
4
 
5
 
6
 
15 - 63,71725
3Poul Wyff
Haderslev Skakklub
1092
6
0
7
0
1
0
2
0
8
 
4
 
5
 
070,91052
4Gert C. Jøhnk
Haderslev Skakklub
18791887
5
0
6
1
7
1
1
0
2
 
3
 
8
 
22 - 44,251812
5Kai Christian Bjørnskov
Haderslev Skakklub
19882023
4
1
8
 
6
1
7
 
1
 
2
 
3
 
22 - 45,11895
6Lars Jørgensen
Haderslev Skakklub
17041638
3
1
4
0
5
0
8
 
7
 
1
 
2
 
15 - 631644
7Allan Hye
Haderslev Skakklub
20312106
2
1
3
1
4
0
5
 
6
 
8
 
1
 
22 - 45,41945
8Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
 
5
 
2
 
6
 
3
 
7
 
4
 
080800

Gruppe A Direkte link
#NavnRatingElo12345678910PoPlWeRn
1David Hedegaard
Haderslev Skakklub
13371387
6
1
2
1
3
½
4
1
5
1
6
1
2
1
3
 
4
 
5
 
18,051337
2Karl Ørskov Jensen
Haderslev Skakklub
11601415
5
0
1
0
6
1
3
 
4
1
5
1
1
0
6
 
3
 
4
 
335,551045
3Benjamin Bonde Pedersen
Haderslev Skakklub
998
4
1
5
 
1
½
2
 
6
1
4
1
5
 
1
 
2
 
6
 
23,151014
4Curt Bruhn
Haderslev Skakklub
10951321
3
0
6
1
5
 
1
0
2
0
3
0
6
 
5
 
1
 
2
 
14 - 64,55913
5Rasmus Hattens
Haderslev Skakklub
1023
2
1
3
 
4
 
6
0
1
0
2
0
3
 
4
 
6
 
1
 
14 - 63,5881
6Arne Juul Jørgensen
Haderslev Skakklub
11351260
1
0
4
0
2
0
5
1
3
0
1
0
4
 
2
 
5
 
3
 
14 - 65,2928
Indbydelse

Spilledatoer: 20.1, 3.2, 17.2, 2.3, 23.3, 20.4, 4.5.

Betænkningstid: 90 minutter til 40 træk, derefter 30 minutter til resten af partiet, tillæg på 30 sekunder per træk fra træk 1.

To grupper, øverste gruppe monrad, nederste gruppe alle mod alle.

Præmier 200 kr. for førstepladsen, 100 kr. for andenpladsen i hver gruppe. Desuden en ratingpræmie i den øverste gruppe (ratinggrænserne afhænger af tilmeldinger). Præmier deles ved ligestilling. Klubmesterskabet afgøres ved ligestilling af almindelig korrektion.

 

Periode 2020-01-20 .. 2020-05-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Gert C. Jøhnk
Claus G. Mogensen
Kai Bjørnskov

Hoveddommer Jacob Buris Andersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Haderslev, forår 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester/basis 8 2020-01-20 2020-01-26
Gruppe A 6 2020-01-20 2020-01-26
Totalt antal tilmeldte 14
Deltagere i gruppen Mester/basis
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600333 1407520 1. Per Hansen Haderslev Skakklub 2049 2098 2020-01-18
100400304 1419358 2. Børge Schrøder Haderslev Skakklub 1806 1877 2020-01-18
101200107 1470655 3. Poul Wyff Haderslev Skakklub 1092 2020-01-18
100400289 1416499 4. Gert C. Jøhnk Haderslev Skakklub 1879 1887 2020-01-18
100400275 1408810 5. Kai Christian Bjørnskov Haderslev Skakklub 1988 2023 2020-01-18
100401554 1439782 6. Lars Jørgensen Haderslev Skakklub 1704 1638 2020-01-18
100400286 1410067 7. Allan Hye Haderslev Skakklub 2031 2106 2020-01-18
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2020-01-20
Deltagere i gruppen Gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100401549 1448765 1. David Hedegaard Haderslev Skakklub 1337 1387 2020-01-19
100400287 1441833 2. Karl Ørskov Jensen Haderslev Skakklub 1160 1415 2020-01-18
101200096 1469274 3. Benjamin Bonde Pedersen Haderslev Skakklub 998 2020-01-18
100400276 1448447 4. Curt Bruhn Haderslev Skakklub 1095 1321 2020-01-18
101200095 - 5. Rasmus Hattens Haderslev Skakklub 1023 2020-01-20
103111193 1448951 6. Arne Juul Jørgensen Haderslev Skakklub 1135 1260 2020-01-18