loading
Arbejder ...

Nordjydsk Grand Prix

Vis Gruppe : Parringer
Nordjydsk GP Gr1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Svend Pedersen
Nørresundby Skakklub
21712138
8
½
2
1
3
½
4
1
5
½
6
1
7
1
25,452172
2Tommy Nielsen
Jetsmark Skakklub
20842146
7
½
1
0
8
1
3
0
4
½
5
1
6
1
444,72070
3Jan Peter Lysberg
Aalborg Skakforening af 1889
18051976
6
1
7
1
1
½
2
1
8
0
4
1
5
0
32,11904
4Johan Ravnborg
Dansk Skak Akademi
18311857
5
1
6
1
7
½
1
0
2
½
3
0
8
0
362,351851
5Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
18091838
4
0
8
0
6
1
7
1
1
½
2
0
3
1
52,151850
6Johann Stanislaus
Aalborg Skakforening af 1889
17731812
3
0
4
0
5
0
8
0
7
1
1
0
2
0
181,851748
7Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
20291972
2
½
3
0
4
½
5
0
6
0
8
0
1
0
174,21948
8Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
21552067
1
½
5
1
2
0
6
1
3
1
7
1
4
1
15,32159

Nordjydsk GP Gr2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
12871411
8
1
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
7
0
351,81341
2Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
15651513
7
½
1
0
8
0
3
0
4
0
5
1
6
1
64,351482
3Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
16791773
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
0
615,351699
4Kristen Møller Jensen
Dansk Skak Akademi
1733
5
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
0
8
1
535,751711
5Aage Kristian Andersen
Aars Skakklub
15331704
4
1
8
1
6
1
7
0
1
1
2
0
3
1
524,051576
6Jonas Bendtsen
Aalborg Skakforening af 1889
12061379
3
0
4
0
5
0
8
1
7
0
1
0
2
0
181,21197
7Jens Riis
Sæby Skakklub
14221621
2
½
3
0
4
0
5
1
6
1
8
1
1
1
431490
8Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
13641279
1
0
5
0
2
1
6
0
3
0
7
0
4
0
172,51297

Nordjydsk GP Gr3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
11211190
2
1
4
0
6
0
9
1
3
0
10
1
7
1
453,41148
2Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
11271407
1
0
10
0
7
1
3
1
5
1
8
1
6
1
523,71186
3Bent K. Nielsen
Skørping Skakklub
9731279
4
0
5
1
8
0
2
0
1
1
9
1
10
½
61,951052
4Samer Najm
Dansk Skak Akademi
1200
3
1
1
1
10
0
8
0
7
1
5
1
9
1
534,451225
5Thorkild Hjørnet
Frederikshavn Skakklub
1095
6
0
3
0
9
0
7
1
2
0
4
0
8
0
193,35985
6Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
11781321
5
1
8
½
1
1
10
0
9
0
7
1
2
0
74,051153
7David Harlund
Aalborg Skakforening af 1889
10781350
8
0
9
½
2
0
5
0
4
0
6
0
1
0
½102,9960
8Louise Malthe Mygind
Skørping Skakklub
1100
7
1
6
½
3
1
4
1
10
0
2
0
5
1
43,31154
9Julius Hjørnet
Frederikshavn Skakklub
1141
10
0
7
½
5
1
1
0
6
1
3
0
4
0
83,71087
10Edmundas Maksimavicius
Aalborg Skakforening af 1889
12001354
9
1
2
1
4
1
6
1
8
1
1
0
3
½
14,251256
Indbydelse

Skørping Skakklub indbyder til sidste runde i Nordjysk Grand Prix.

Spillested: Terndrup Halvej 1 .9575 Terndrup

Tidspunkt: Lørdag d. 7. Marts 2020 fra kl. 10.00 

Turneringsform: 7 runder Monrad eller alle-mod-alle i grupper inddelt efter hurtigskakrating

Betænkningstid: 15 min. + 5 sek. pr. træk

Indskud: 100 kr. pr. spiller. Betales på spilledagen

Præmier: 70% af indskuddet. 20% går til den samlede GP-præmiepulje

Tilmelding: Her på siden senest torsdag d. 5. Marts 2020

Der kan købes mad, søde sager, The, kaffe, sodavand og øl til rimelige priser.

Periode 2020-03-07 .. 2020-03-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

bliver valgt på dagen

Hoveddommer Brian Pedersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Nordjydsk Grand Prix

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Nordjydsk GP Gr1 8 2020-03-07 2020-03-05
Nordjydsk GP Gr2 8 2020-03-07 2020-03-05
Nordjydsk GP Gr3 10 2020-03-07 2020-03-05
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Nordjydsk GP Gr1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700396 1401092 1. Svend Pedersen Nørresundby Skakklub 2171 2138 2020-02-27
100700138 1401629 2. Tommy Nielsen Jetsmark Skakklub 2084 2146 2020-03-04
100701370 1408550 3. Jan Peter Lysberg Aalborg Skakforening af 1889 1805 1976 2020-03-04
100700918 1404903 4. Johan Ravnborg Dansk Skak Akademi 1831 1857 2020-01-24
100700678 1418580 5. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1809 1838 2020-01-29
100201494 1401971 6. Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1773 1812 2020-02-15
100700393 1403257 7. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 2029 1972 2020-02-28
100700185 1439847 8. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2155 2067 2020-01-29
Deltagere i gruppen Nordjydsk GP Gr2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701631 1450549 1. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1287 1411 2020-02-21
100700690 1413856 2. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1565 1513 2020-02-13
101095048 1454200 3. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1679 1773 2020-03-04
100700130 1436767 4. Kristen Møller Jensen Dansk Skak Akademi 1733 2020-03-04
100700340 1440799 5. Aage Kristian Andersen Aars Skakklub 1533 1704 2020-03-03
100701739 1462393 6. Jonas Bendtsen Aalborg Skakforening af 1889 1206 1379 2020-03-04
100700477 1444425 7. Jens Riis Sæby Skakklub 1422 1621 2020-01-26
100201715 1409700 8. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1364 1279 2020-02-13
Deltagere i gruppen Nordjydsk GP Gr3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701176 1435167 1. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1121 1190 2020-02-11
100700601 1453521 2. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1127 1407 2020-02-24
100100277 1450492 3. Bent K. Nielsen Skørping Skakklub 973 1279 2020-03-03
100701847 - 4. Samer Najm Dansk Skak Akademi 1200 2020-02-26
100701844 1471597 5. Thorkild Hjørnet Frederikshavn Skakklub 1095 2020-03-05
100701497 1444913 6. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1178 1321 2020-03-05
100501367 1471384 7. David Harlund Aalborg Skakforening af 1889 1078 1350 2020-03-04
100701724 1470841 8. Louise Malthe Mygind Skørping Skakklub 1100 2020-03-03
100701845 1470795 9. Julius Hjørnet Frederikshavn Skakklub 1141 2020-03-05
100701868 1471392 10. Edmundas Maksimavicius Aalborg Skakforening af 1889 1200 1354 2020-03-04