Arbejder ...

loading

BoCA Juniors Hurtigskakturnering  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Malachi Norgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1100
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
7
0
171,751066
2Noah Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
1400
7
0
1
1
8
1
3
0
4
½
5
0
6
1
4 - 54,31364
3Mikkel Strandby Hansen
Læseforeningens Skakklub
17741755
6
1
7
0
1
1
2
1
8
1
4
1
5
1
626,551758
4Emil Skov
Læseforeningens Skakklub
1131
5
0
6
1
7
0
1
1
2
½
3
0
8
0
621154
5Julius Mygind Møllegaard
Frem Skakklub
12851313
4
1
8
½
6
1
7
0
1
1
2
1
3
0
33,31339
6Peter Holst
Læseforeningens Skakklub
1068
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
081,51001
7Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
15851640
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
715,61632
8Johan Holst
Læseforeningens Skakklub
12521410
1
1
5
½
2
0
6
1
3
0
7
0
4
1
4 - 531275

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
1055
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
084833
2Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1000
7
0
1
1
8
0
3
1
4
1
5
½
6
0
43,351007
3Viggo Kamp Rennebod
Læseforeningens Skakklub
1000
6
0
7
1
1
1
2
0
8
0
4
½
5
0
73,35949
4Sofus Skov
Læseforeningens Skakklub
1043
5
0
6
½
7
1
1
1
2
0
3
½
8
0
35 - 63,851005
5Julius Bøgebjerg Gregersen
Læseforeningens Skakklub
1000
4
1
8
0
6
½
7
1
1
1
2
½
3
1
52 - 33,351081
6Christian Gyldendal Villumsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
3
1
4
½
5
½
8
0
7
1
1
1
2
1
52 - 33,351081
7Rasmus Møllegaard
Faaborg Skakklub
1000
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
8
1
1
1
35 - 63,35979
8Mathias Waldemar Benneth Skow
Læseforeningens Skakklub
10021275
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
0
4
1
613,351173

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Noah Skotte Frydendahl
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
8
1
2
1
3
1
4
½
5
0
6
1
7
0
22,55944
2Johannes Knudsen
Læseforeningens Skakklub
837
7
1
1
0
8
½
3
0
4
0
5
1
6
1
5 - 62,95870
3Elli-Sofie Munkegaard
Læseforeningens Skakklub
1007
6
1
7
0
1
0
2
1
8
1
4
1
5
0
43 - 44,75964
4Karoline Gregersen
Læseforeningens Skakklub
955
5
0
6
1
7
½
1
½
2
1
3
0
8
1
43 - 44,2943
5Ludvig Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
907
4
1
8
½
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
13,71025
6Augustas Bloze
Læseforeningens Skakklub
957
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
084,25702
7Villads Thrane Christensen
Faaborg Skakklub
850
2
0
3
1
4
½
5
0
6
1
8
0
1
1
5 - 63,1874
8Noah Flindt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
1
0
5
½
2
½
6
1
3
0
7
1
4
0
372,55827

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jonas Westergaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
2
1
5
1
8
1
4
0
9
0
7
1
12
1
533,5890
2Ludvig S. Bjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
1
0
3
1
13
1
9
0
5
1
8
0
14
1
44 - 73,85809
3Benjamin Dahl
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
4
½
2
0
6
1
7
0
14
1
12
½
8
1
44 - 73,85809
4Frederik B. Krossteig
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
3
½
6
1
12
1
1
1
8
1
9
0
7
1
23,5950
5Thomas Folkestad
Læseforeningens Skakklub
800
6
1
1
0
9
0
13
1
2
0
14
1
10
0
310 - 113,85749
6Viktor Bailey Jepsen
Læseforeningens Skakklub
800
5
0
4
0
3
0
14
1
10
0
11
0
13
0
1133,85629
7Atharva Khandelia
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
8
0
10
1
11
1
3
1
12
0
1
0
4
0
310 - 113,5770
8Benjamin Guldbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
7
1
9
1
1
0
12
1
4
0
2
1
3
0
44 - 73,5830
9Bertram Jelle
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
10
1
8
0
5
1
2
1
1
1
4
1
11
1
613,51008
10Mattis Majvang Sandman
Læseforeningens Skakklub
800
9
0
7
0
14
1
11
0
6
1
13
½
5
1
8 - 93,85779
11Oliver Kruse
Læseforeningens Skakklub
800
12
0
14
1
7
0
10
1
13
1
6
1
9
0
44 - 73,85809
12Lee Yu Christiansen
Læseforeningens Skakklub
800
11
1
13
1
4
0
8
0
7
1
3
½
1
0
8 - 93,5800
13Gustav Kamp Rennebod
Læseforeningens Skakklub
800
14
1
12
0
2
0
5
0
11
0
10
½
6
1
123,85719
14Hr. Oversidder
Ingen klub
500
13
0
11
0
10
0
6
0
3
0
5
0
2
0
0140500
Indbydelse

 

Bo.C.A Juniors inviterer til hurtigskakturnering lørdag d. 8. februar for alle juniorspillere i Danmark

Indskud: kr. 40. Betales via mobile pay: 51427177 med teksten: Navn + klub
Præmier: Der vil være pokaler til vindere af grupperne, men alle får en præmie med hjem
Turneringsform: Vi spiller 8-mandsgrupper, evt. nederste som monrad
Betænkningstid: vi spiller med 15 min. + 3 sek. tillæg pr. træk til hele partiet
Start- sluttidspunkt: Vi starter kl. 9.00 og slutter kl. 14.00. Præmieoverrækkelse kl. 14.15-14.30
Kantine: Der vil være mulighed for at købe, pizzasnegle, kage osv.
Sted: Odense Kultur- og Idrætshus, Stadionvej 50.

 

 

Periode 2020-02-08 .. 2020-02-08
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Michael Hansen
Dommere

Tilmeldings muligheder til BoCA Juniors Hurtigskakturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2020-02-08 2020-02-06
Gruppe 2 8 2020-02-08 2020-02-06
Gruppe 3 8 2020-02-08 2020-02-06
Gruppe 4 14 2020-02-08 2020-02-06
Totalt antal tilmeldte 38
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101097118 - 1. Malachi Norgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1100 2020-02-07
100302047 1470604 2. Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1400 2020-01-29
100301932 1452533 3. Mikkel Strandby Hansen Læseforeningens Skakklub 1774 1755 2020-02-02
100302078 - 4. Emil Skov Læseforeningens Skakklub 1131 2020-01-28
100302038 1469720 5. Julius Mygind Møllegaard Frem Skakklub 1285 1313 2020-01-30
100302037 1469398 6. Peter Holst Læseforeningens Skakklub 1068 2020-02-02
100302026 1468480 7. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1585 1640 2020-01-28
100302002 1467212 8. Johan Holst Læseforeningens Skakklub 1252 1410 2020-02-02
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100302041 - 1. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 1055 2020-02-07
100302083 - 2. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1000 2020-01-25
100302079 - 3. Viggo Kamp Rennebod Læseforeningens Skakklub 1000 2020-02-08
100302077 - 4. Sofus Skov Læseforeningens Skakklub 1043 2020-01-28
100302034 - 5. Julius Bøgebjerg Gregersen Læseforeningens Skakklub 1000 2020-01-25
101097117 - 6. Christian Gyldendal Villumsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2020-02-07
100302065 - 7. Rasmus Møllegaard Faaborg Skakklub 1000 2020-02-02
100302008 1469088 8. Mathias Waldemar Benneth Skow Læseforeningens Skakklub 1002 1275 2020-01-28
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101097113 - 1. Noah Skotte Frydendahl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-02-07
100302009 1470027 2. Johannes Knudsen Læseforeningens Skakklub 837 2020-01-26
100302042 1469339 3. Elli-Sofie Munkegaard Læseforeningens Skakklub 1007 2020-01-28
100302006 1469070 4. Karoline Gregersen Læseforeningens Skakklub 955 2020-01-25
100302056 - 5. Ludvig Skælbæk Læseforeningens Skakklub 907 2020-01-29
100302023 1470035 6. Augustas Bloze Læseforeningens Skakklub 957 2020-02-02
100302018 1469428 7. Villads Thrane Christensen Faaborg Skakklub 850 2020-01-28
101097116 - 8. Noah Flindt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-02-07
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101097112 - 1. Jonas Westergaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-02-07
101097110 - 2. Ludvig S. Bjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-02-07
101097119 - 3. Benjamin Dahl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-02-07
101097120 - 4. Frederik B. Krossteig Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-02-07
100302090 - 5. Thomas Folkestad Læseforeningens Skakklub 800 2020-02-07
100302057 - 6. Viktor Bailey Jepsen Læseforeningens Skakklub 800 2020-02-07
101097121 - 7. Atharva Khandelia Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-02-07
101097115 - 8. Benjamin Guldbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-02-07
101097122 - 9. Bertram Jelle Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2020-02-07
100302087 - 10. Mattis Majvang Sandman Læseforeningens Skakklub 800 2020-01-25
100302088 - 11. Oliver Kruse Læseforeningens Skakklub 800 2020-02-07
100302058 - 12. Lee Yu Christiansen Læseforeningens Skakklub 800 2020-02-07
100302080 - 13. Gustav Kamp Rennebod Læseforeningens Skakklub 800 2020-02-08
- 14. Hr. Oversidder Ingen klub 500 2020-02-08